باران در کمین قلب نمایشگاه کتاب/هنوز از ناشران خبری نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. فرهنگ
باران در کمین قلب نمایشگاه کتاب/هنوز از ناشران خبری نیست

باران در کمین قلب نمایشگاه کتاب/هنوز از ناشران خبری نیست

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
در حالی که کمتر از یکروز تا افتتاح رسمی نمایشگاه کتاب تهران باقی مانده است بخش زیادی از ناشران هنوز خود را برای حضور در این رویداد مهیا و آماده نشان نمی دهند.

شمارش معکوس برای افتتاح سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آغاز شده است. صبح امروز با افتتاح رسمی نمایشگاه که محل برگزاری آن همین دیروز از کتابخانه ملی به مجتمع چهل سرا در مجاورت نمایشگاه منتقل شد؛ تکاپو برای برگزاری این رویداد را به حداکثر رسانده است.

با این حال مشاهده میدانی از شبستان مصلی که عصر روز گذشته انجام شد حاکی از جدی نگرفتن شروع به کار نمایشگاه از روز چهارشنبه است. در حالی که صبح روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه نمایشگاه برای بازدید عموم بازگشایی می‌شود در بخش عمومی بیش از شصت درصد غرفه‌ها کماکان دست نخورده باقی مانده است و صاحبان آن حتی برای دیدن مختصات و محیط اختصاص یافته به خودشان نیز تا عصر دیروز در مصلی حاضر نشده‌اند.

باران در کمین قلب نمایشگاه کتاب/هنوز از ناشران خبری نیست - 3

در این میان بازار داغ ساخت غرفه نیز به ویژه در میان ناشران دولتی و نهادهای عمومی داغ است این در حالی است که ناشران بخش خصوصی حاضر در این رویداد به طور عمده بدون دکور و یا با تجهیزات دکور سال قبل در نمایشگاه حاضر شده‌اند.

مشکل اصلی این روزهای شبستان که شاید غافلگیری بزرگ امسال نمایشگاه را رقم بزند در ضلع شمالی آن و در فضاهای بدون سقفی است که در اختیار ناشران قرار گرفته است. ناشران مستقر در ای‌ن بخش به خبرنگار مهر بیان داشتند که در باران مختصر روز دوشنبه به دلیل نفوذ از سقف موقت این بخش از جنس پارچه‌های برزنتی است بخشی از آثار آنها آسیب دیده است. از سوی دیگر ناشران مستقر در بخش‌های مسقف همین ضلع نیز از مشکل نبود تهویه به دلیل کوتاهی غیر عادی سقف در این بخش و نیز تأمین نبودن نور کافی برای این بخش گلایه‌های زیادی داشتند.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

باران در کمین قلب نمایشگاه کتاب/هنوز از ناشران خبری نیست - 7

در بخش بین المللی نمایشگاه نیز با وجود آماده شدن غرفه میهمان ویژه برای افتتاح در روز چهارشنبه، غرفه سایر کشورها کماکان در حال ساخت و یا خالی است. این مساله به ویژه در میان غرفه نهادها و مؤسسات ایرانی حاضر در این بخش بیشتر به چشم می‌خورد و به نظر می‌رسد افتتاح غرفه مهمان ویژه در روز چهارشنبه در صورت آماده نشدن این غرفه‌ها ظرف امروز نمای بدی را به شور و شعف نمایشگاه در این بخش بدهد.

مشکل تلنبار شدن بخش عظیمی از زباله‌ها و نخاله‌های حاصل از غرفه سازی ناشران در فضای شبستان نیز در این روزها بیش از پیش خود را نشان می‌دهد. با وجود اینکه پیمانکار نظافت نمایشگاه امسال از سوی کمیته اجرایی انتخاب شده است اما فعالیت منظم آن در گام نخست هنوز با مرتبه دریافت نمره قبولی فاصله زیادی دارد.

روز گذشته مانوری برای نیروهای اطلاع رسانی در نمایشگاه برگزار شد. نقطه قوت این بخش در سال جاری استفاده از نیروهای متخصص و آشنا به فنون کار در این کمیته است که نوید اتفاقات خوبی را برای کم کردن سردرگمی در نمایشگاه می‌دهد.

همچنین ساماندهی نیروهای خدماتی به ناشران با لباس‌های متحدالشکل و نظارت مستمر بر فعالیت آنها نیز به ظاهر نمایشگاه در این روزها جلوه و نظم خوبی بخشیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سیاست‌های جمعیتی از دیروز تا امروز

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

فیلم | حیرت داوران عصر جدید از حرکات پسر ژله‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
لشکریان معاویه و منافقان با شایعه مقتول او، روحیه سپاهیان امام حسن (ع) را ضعیف نمودند. عده‌ای از کارگزاران معاویه که به (مدائن) آمدند و با امام حسن (ع) ملاقات کردند، نیز زمزمه پذیرش صلح را بوسیله امام (ع) در بین مردم شایع کردند. و نیز سب و لعن بر علی (ع) را موقوف دارد و ضرر و زیانی به هیچ فرد مسلمانی نرساند. بر این پیمان، خدا و رسول خدا (ص) و عده زیادی را شاهد گرفتند. معاویه به کوفه آمد تا قرارداد صلح در حضور امام حسن (ع) اجرا شود و مسلمانان در جریان امر قرار گیرند.

اتفاق ناگوار برای دوچرخه‌سوار در «عصر جدید»

برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، این مرکز در نظر دارد، در راستای تحقق نامگذاری امسال مقام معظم رهبری در جهت رونق تولید، اطلاعات محصولات فاوایی داخلی (اعم از محصولات سخت افزاری، نرم‌افزاری، سیستم‌های عامل‌ و میان‌افزارهای مورد استفاده در حوزه‌های سازمانی، افتایی و صنعتی) را که قابل رقابت و بکارگیری به جای محصولات خارجی هستند، جمع آوری کند. مرکز افتا پس از دریافت و بررسی اطلاعات محصولات داخلی فاوایی، سازمان‌ها و دستگاه‌های زیرساختی کشور را به بکارگیری این محصولات به جای محصولات مشابه خارجی تشویق و ملزم خواهد کرد. مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری از همه تولیدکنندگانی که دارای محصولات افتایی و فاوایی برتر و یا مشابه محصولات خارجی هستند، دعوت کرده است با مراجعه به پایگاه اینترنتی این مرکز به نشانی http: //www. afta. gov. ir نسبت به تکمیل «فرم مشخصات محصول فاوایی قابل رقابت با محصولات خارجی» اقدام کنند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
مهدی شادنوش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در ارائه خدمات به بیماران انسولین هیچ تغییری اتفاق نیافتاده و برای ارائه انسولین با دفترچه بیمه هیچ محدودیت سنی یا محدودیت گروهی وجود ندارد و همه خدمات طبق روال گذشته عرضه می‌شود. وی گفت: بنا بود تا هر شش ماه یک بار پرونده بیماران نیازمند به انسولین توسط فوق تخصص غدد یا متخصص داخلی بازبینی شود و در صورت نیاز تمدید شود که ما اکنون از این موضوع هم صرف نظر کرده و تغییری در ارائه خدمات نداده‌ایم. رئیس مرکز پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت افزود: اگر داروخانه‌ها انسولین را کمتر از ۷ قلم ارائه می‌کنند باید پیگیری شود و میزان مورد نیاز به دست بیماران برسد. شادنوش گفت: تا سال آینده خط تولید انسولین داخلی در کشور راه اندازی می‌شود که با این اتفاق دیگر هیچ مشکلی برای تأمین این دارو نخواهیم داشت.

نظرها

اخبار بیشتر