1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

پیشنهاد مطرح شدن پرونده در جلسه سران سه قوه

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
در جلسه‌ای که با دادستان کل کشور داشتیم، به پیشنهاد وی مقرر شد تا این پرونده در جلسه سران سه قوه مطرح شود
پیشنهاد مطرح شدن پرونده در جلسه سران سه قوه - 0

وکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: در جلسه‌ای که با دادستان کل کشور داشتیم، به پیشنهاد دادستان کل مقرر شد تا این پرونده در جلسه سران سه قوه مطرح شود تا بتوان در مرحله دادسرا بخشی از مطالبات مالباختگان را پرداخت کرد.رسول کوهپایه زاده افزود: چهارشنبه هفته گذشته ۲۸ فروردین به اتفاق سه نفر از نمایندگان موکلان، جلسه با دادستان کل کشور برگزار شد که در این جلسه معاون دادستان کل در امور نظارت بر دادسراها نیز حضور داشت.وی گفت: مهمترین درخواست موکلان در این جلسه پرداخت وجوه کشف و توقیف شده از متهم ردیف اول پرونده به نسبت طلب شان در مرحله دادسرا بود چراکه حدود ۷۰ میلیارد تومان وجه نقد از متهم کشف شده که این وجه در حساب بانکی به نام وی توقیف شده است.کوهپایه زاده افزود: پیش از این هم درخواست کرده بودیم با توجه به اینکه فرآیند رسیدگی به این پرونده تا صدور رأی قطعی زمانبر خواهد بود، برای جلوگیری از استمرار ضرر و زیان موکلان ناشی از تورم و افت ارزش پولی و تنگناهای مالی آنها اجازه دهند در همین مرحله دادسرا به نسبت طلب شکات از وجوه متهم میان آنها توزیع شود اما با توجه به اینکه این امر مستلزم صدور رأی قطعی مرجع قضایی است با اما و اگرهای قانونی مواجه شد.وی گفت: بر همین اساس در جلسه‌ای که با دادستان کل کشور داشتیم با توجه به اینکه بسیاری از مالباختگان بخش عمده‌ای از سرمایه زندگی خود را از دست داده بودند، دادستان کل پیشنهاد داد موضوع در جلسه سران سه قوه مطرح شود و اگر در آن جلسه اجازه پرداخت طلب موکلان در مرحله دادسرا داده شود این مشکل قانونی حل خواهد شد و در مرحله دادسرا، بازپرس اجازه پیدا می‌کند وجوه توقیف شده از موکلان به نسبت­ ­طلب شان پرداخت شود.وکیل پرونده سکه ثامن این خبر را خبری خوب و راه حلی عملی دانست و گفت: بر همین اساس درخواست کتبی خود را به وکالت از موکلان تقدیم دادستان کل کشور کردم و دادستان هم دستور داد گزارشی از پرونده مطرح شود تا هرچه سریعتر در جلسه سران سه قوه مطرح و دستور پرداخت مطالبات مالباختگان در این مرحله صادر شود.کوهپایه زاده گفت: موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد، تناسب نداشتن قرار تأمین صادره برای متهم ردیف دوم پرونده با افعال ارتکابی مجرمانه و میزان خسارات وارده به موکلان بود.وی افزود: با توجه به اینکه متهم ردیف دوم، همسر متهم ردیف اول و رئیس هیئت مدیره شرکت است و در این پرونده بحث چند صد میلیارد کلاه برداری مطرح است و از آنجاکه برای وی قرار وثیقه ۳ میلیارد تومانی صادر شده است این موضوع هم مطرح شد که قرار تأمین مناسبی برای این متهم صادر شود که مقرر شد مراتب از بازپرس پرونده استعلام شود.کوهپایه زاده گفت: این جلسه با توجه به شأن و جایگاه قانونی دادستان کل کشور و وظیفه دادستان در احقاق حقوق عامه و صیانت از حقوق جامعه و با توجه به شرایط پرونده آثار و نتایج مثبتی داشت که امیدواریم در جلسه سران سه قوه مورد موافقت قرار گیرد.وی افزود­: تا کنون سه هزار نفر شکایت خود را ثبت کرده‌اند و طلب آنها حدود ۴۰۰ میلیارد تومان است. ­

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

الفالف15 ساعت قبل
آنطور که در فضای مجازی گفته شده در ادامه پورشه متوقف نمیشود و چند متر جلوتر به پراید دیگری که گوشه‌ی خیابان پارک بوده می‌خورد و آسیب شدیدی نیز به آن پراید وارده شده و بر اثر این برخورد یک دستگاه ۲۰۶ دیگر نیز ضربه می‌بیند. اما نکته تاسف‌بار و قابل‌تامل این حادثه کجاست؟! پلیس: داد نکش آدم کشتیندختر: کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود و سر منشا این نگاه را در کجا می‌توان پیدا کرد؟! شما می‌توانید نظرات خود را با الف درمیان گذاشته و واکنش خود را به این فیلم و رفتار نشان دهید.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
آنها دیده‌اند وقی پدر پولدارشان وارد جایی می‌شود، همه به او احترام می‌گذارند و تا کمر برایش خم می‌شوند. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است. او وقتی پشت پورشه می‌شنید، تصور می‌کند همه شهر نوکر او هستند و باید در برابرش خم و راست شوند. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است. از جوان‌هایی که شغل‌شان تفریح کردن با پول پدر است.

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل

مجری صدا و سیما به دنبال پدر زن پولدار!

برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
عصرایران: مجری برنامه «سلام صبح بخیر» در شبکه سه دارد مثلا گزارش ماجرای دو پسر و دختر پورشه سوار اصفهانی که یک بی نوای پراید سوار را کشتند تعریف می‌کند، به پورشه و دختر جوان که می‌رسد انگار که آب از لب و لوچه‌اش آویزان شده باشد می‌گوید از این دخترهای پورشه سوار اگر غلامی چیزی می‌خواهند من در خدمتم. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گزینه جذاب در لیست خرید پرسپولیس

افتصادنیوز14 ساعت قبل

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیما8 ساعت قبل

اعمال شب پانزدهم ماه رمضان

صدا و سیما2 ساعت قبل