تمهیدات شهرداری تهران برای نمایشگاه کتاب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
تمهیدات شهرداری تهران برای نمایشگاه کتاب

تمهیدات شهرداری تهران برای نمایشگاه کتاب

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات شهرداری تهران برای برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلی امام خمینی(ره) را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، مجتبی یزدانی در تشریح برنامه‌های شهرداری تهران با بیان اینکه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود، افزود: برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این رویداد بزرگ فرهنگی جلساتی با حضور دکتر محمدجواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و کمیته‌های اجرایی برگزار و وظایف هر کمیته و کارگروه به تفکیک تعیین گردید.

وی با بیان این که سازمان زیباسازی شهر تهران اقدامات لازم را در خصوص تبلیغات محیطی و فضاسازی شهری متناسب با نمایشگاه کتاب در اطراف مصلی و نیز در سطح شهر تهران برعهده دارد، اذعان کرد: تبلیغات محیطی نمایشگاه بر روی ۱۰۰ عرشه و ۵۰ پرتابل در سطح شهر تهران نصب شده است. همچنین استقرار و نصب ۹۰ عدد نیمکت و استقرار ۲۵۰ عدد نیمکت دیگر نیز در محوطه مصلی انجام شده است.

وی در ادامه گفت: برای تسهیل در تردد و جابجایی بازدیدکنندگان نمایشگاه ۲۰ دستگاه شاتل برقی در محل‌های تعیین شده در محوطه داخلی مصلی مستقر و به خدمات رسانی خواهند پرداخت. همچنین پیش بینی‌های لازم برای اسکان موقت دانشجویانی که از شهرهای مختلف برای بازدید از نمایشگاه می‌آیند؛ در هتل آفتاب حرم مطهر امام خمینی (ره) صورت گرفته است.

وی با ذکر این نکته که امسال نیز همانند سال‌های گذشته نظارت بر نحوه خدمات رسانی چرخ دستی‌ها توسط شرکت ساماندهی انجام می‌شود، اذعان کرد: با تدابیر صورت گرفته امسال نیروها با لباس‌های متحدالشکل برای خدمات رسانی حضور دارند و تمامی چرخ دستی‌ها پلاک گذاری شده و طبق قیمت مصوب به ارائه خدمت به بازدیدکنندگان و غرفه داران می‌پردازند.

به گفته یزدانی هشت دستگاه خودرو و دو دستگاه موتورسیکلت به همراه ۳۰نفر نیروی اجرایی توسط شرکت شهربان جهت کنترل سدمعبر و جلوگیری از بساط گستری پیش بینی شده است.

یزدانی در ادامه تصریح کرد: برای رفت و روب و نگهداشت مستمر محوطه بیرونی مصلی روزانه ۲۴ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۳۵ نفر نیروی انسانی به شکل مستمر به پاکسازی این نقاط می‌پردازند.

وی اظهار کرد: رسیدگی مستمر و ویژه به فضای سبز داخل و بیرون مصلی، کاشت درخت و درختچه به تعداد ۱۷۰۰ اصله، کاشت گل و گیاه فصلی و …. از اقدامات سازمان بوستان‌ها می‌باشد.

یزدانی در ادامه با اشاره به اقدامات سازمان آتش نشانی گفت: بازدیدهای مستمر و روزانه کارشناسان آتش نشانی از محوطه مصلی از ابتدای سال جاری صورت گرفته است. همچنین با پیش بینی‌های صورت گرفته ۴۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۱۷۰ نیروی آتش نشان در محل‌های تعیین شده مستقر خواهند شد.

وی اضافه کرد: نصب کپسول‌های اطفاء حریق در محوطه نمایشگاه کتاب و برنامه ریزی در خصوص آموزش کلیه نگهبانان و عوامل اجرایی نمایشگاه و … از جمله برنامه‌های این سازمان در برگزاری این نمایشگاه است.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

معاون شهردار تهران در ادامه به خدمات رسانی حمل ونقل عمومی اشاره کرد و گفت: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای تسهیل در تردد مسافران به مقصد نمایشگاه کتاب از طریق شبکه ریلی درون شهری، از روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه تا شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۸ با استفاده حداکثری از نیروی انسانی و تجهیزات، تلاش می‌کند تا بهترین خدمات رسانی را برای شهروندان و مسافران داشته باشد.

وی با اشاره به کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط یک و سه مترو در زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: در این ایام فاصله حرکت قطارهای خط یک ۴ دقیقه خواهد بود.

یزدانی با اشاره به اینکه روزهای آخر هفته استقبال بازدیدکنندگان از نمایشگاه افزایش می‌یابد افزود: فاصله حرکت قطارها در خط یک و سه کاهش می‌یابد، فاصله حرکت قطارهای خط سه در روزهای جمعه و تعطیل ۱۲ دقیقه است که در ایام برگزاری نمایشگاه؛ فاصله حرکت قطارها به ۹ دقیقه کاهش می‌یابد تا خدمات رسانی مطلوب‌تری را به شهروندان و مسافران ارائه دهیم.

به گفته یزدانی با پیش بینی‌های صورت گرفته در ایام برپایی نمایشگاه کتاب، به‌جز کاهش فاصله حرکت قطارها، این آمادگی وجود دارد که در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده در تمامی خطوط اعزام شود.

وی به استقرار چهار خط تاکسی ویژه نمایشگاه در میادین مهم شهر (صنعت، صادقیه، رسالت و انقلاب) به مقصد نمایشگاه به تعداد ۲۵۰ دستگاه اشاره کرد و گفت: همچنین ناوگان خطوط تاکسیرانی منتهی به نمایشگاه (خطوط ضلع شمالی مصلی از مترو مصلی تا سید خندان) نیز افزایش می‌یابند.

یزدانی به خدمات رسانی اتوبوسرانی در ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرداخت و گفت: شرکت اتوبوسرانی علاوه بر سرویس دهی خط ۵ اتوبوس‌های تندرو که در مسیر پایانه علم و صنعت و میدان آرژانتین تردد دارد، تقویت دیگر خطوط عبوری از مصلی حضرت امام خمینی (ره)، سه خط از مبادی مصلی تهران به مقاصد میدان صنعت - فلکه سوم تهرانپارس و میدان آزادی نیز جهت خدمات دهی ویژه به علاقه مندان به نمایشگاه کتاب راه اندازی شده است.

براساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، وی در پایان تاکید کرد: از شهروندان تقاضا داریم برای تسهیل در تردد و کاهش حجم ترافیک در خیابان‌های منتهی به مصلی تا حد امکان از سامانه حمل و نقل عمومی برای بازدید از نمایشگاه استفاده کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | تأثیر چشم‌گیر شیوع کرونا بر بازار فناوری جهان

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ نظر مردم درباره عملکرد اصلاحات و اعتدال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
طبق مطالعات انجام شده بر روی مبتلایان به ویروس کرونا، مشاهده می‌شود که با افزایش سن بیماران و مبتلایان به امراض دیگر، احتمال مرگ بر اثر این بیماری نیز افزایش پیدا می‌کند. مقامات بهداشت چین، اولین گزارش عمده خود را در خصوص ویروس کرونا که به طور رسمی COVID-۱۹ نام‌گذاری شده را منتشر کرده‌اند. در این مقاله آمده است که احتمال مرگ و میر با بالا رفتن سن افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر نیز قابل ذکر است که میزان مرگ و میر در بین مردان با نرخ ۲٫۸ درصد، بیشتر از زنان با نرخ ۱٫۷ درصد بوده است. در نمودار ارائه شده، نرخ مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در بین گروه‌های سنی مختلف را مشاهده می‌کنید؛
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا دکتر محمد مهدی گویا گفت هر دو مورد مثبت مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شده در استان قم، ایرانی هستند. وی تاکید کرد: ارائه اطلاعات بیشتر در این خصوص منوط به انجام آزمایش‌های کاملتر است. قبلا دکتر کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از مثبت شدن دو نفر در آزمایش‌ از لحاظ ویروس جدید کورونا و ایزوله شدن آنها در شهر قم خبر داده بود.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش «تابناک»، دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: آزمایش اولیه به عمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده است و آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است و نتایج آن نیز به محض آماده شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی افزود: ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم‌های شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم‌های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل‌های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آن‌ها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد، در میان نمونه‌های ارسالی، آزمایشگاه مرجع، دقایقی پیش نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است. جهانپور در ادامه گفت: مراحل بعدی آزمایشات در حال انجام است و نتیجه قطعی آزمایشات نهایی این موارد، پس از مشخص شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی در پایان تاکید کرد: تیم‌های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده‌اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارایه خدمت است و همگی هموطنان عزیز بویژه شهروندان قم، توصیه‌های بهداشتی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن (پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی) و تنفس، شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفلونزا را مد نظر قرار دهند.

نظرها

اخبار بیشتر