1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
تمهیدات شهرداری تهران برای نمایشگاه کتاب

تمهیدات شهرداری تهران برای نمایشگاه کتاب

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات شهرداری تهران برای برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلی امام خمینی(ره) را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، مجتبی یزدانی در تشریح برنامه‌های شهرداری تهران با بیان اینکه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود، افزود: برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این رویداد بزرگ فرهنگی جلساتی با حضور دکتر محمدجواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و کمیته‌های اجرایی برگزار و وظایف هر کمیته و کارگروه به تفکیک تعیین گردید.

وی با بیان این که سازمان زیباسازی شهر تهران اقدامات لازم را در خصوص تبلیغات محیطی و فضاسازی شهری متناسب با نمایشگاه کتاب در اطراف مصلی و نیز در سطح شهر تهران برعهده دارد، اذعان کرد: تبلیغات محیطی نمایشگاه بر روی ۱۰۰ عرشه و ۵۰ پرتابل در سطح شهر تهران نصب شده است. همچنین استقرار و نصب ۹۰ عدد نیمکت و استقرار ۲۵۰ عدد نیمکت دیگر نیز در محوطه مصلی انجام شده است.

وی در ادامه گفت: برای تسهیل در تردد و جابجایی بازدیدکنندگان نمایشگاه ۲۰ دستگاه شاتل برقی در محل‌های تعیین شده در محوطه داخلی مصلی مستقر و به خدمات رسانی خواهند پرداخت. همچنین پیش بینی‌های لازم برای اسکان موقت دانشجویانی که از شهرهای مختلف برای بازدید از نمایشگاه می‌آیند؛ در هتل آفتاب حرم مطهر امام خمینی (ره) صورت گرفته است.

وی با ذکر این نکته که امسال نیز همانند سال‌های گذشته نظارت بر نحوه خدمات رسانی چرخ دستی‌ها توسط شرکت ساماندهی انجام می‌شود، اذعان کرد: با تدابیر صورت گرفته امسال نیروها با لباس‌های متحدالشکل برای خدمات رسانی حضور دارند و تمامی چرخ دستی‌ها پلاک گذاری شده و طبق قیمت مصوب به ارائه خدمت به بازدیدکنندگان و غرفه داران می‌پردازند.

به گفته یزدانی هشت دستگاه خودرو و دو دستگاه موتورسیکلت به همراه ۳۰نفر نیروی اجرایی توسط شرکت شهربان جهت کنترل سدمعبر و جلوگیری از بساط گستری پیش بینی شده است.

یزدانی در ادامه تصریح کرد: برای رفت و روب و نگهداشت مستمر محوطه بیرونی مصلی روزانه ۲۴ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۳۵ نفر نیروی انسانی به شکل مستمر به پاکسازی این نقاط می‌پردازند.

وی اظهار کرد: رسیدگی مستمر و ویژه به فضای سبز داخل و بیرون مصلی، کاشت درخت و درختچه به تعداد ۱۷۰۰ اصله، کاشت گل و گیاه فصلی و …. از اقدامات سازمان بوستان‌ها می‌باشد.

یزدانی در ادامه با اشاره به اقدامات سازمان آتش نشانی گفت: بازدیدهای مستمر و روزانه کارشناسان آتش نشانی از محوطه مصلی از ابتدای سال جاری صورت گرفته است. همچنین با پیش بینی‌های صورت گرفته ۴۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۱۷۰ نیروی آتش نشان در محل‌های تعیین شده مستقر خواهند شد.

وی اضافه کرد: نصب کپسول‌های اطفاء حریق در محوطه نمایشگاه کتاب و برنامه ریزی در خصوص آموزش کلیه نگهبانان و عوامل اجرایی نمایشگاه و … از جمله برنامه‌های این سازمان در برگزاری این نمایشگاه است.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

معاون شهردار تهران در ادامه به خدمات رسانی حمل ونقل عمومی اشاره کرد و گفت: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای تسهیل در تردد مسافران به مقصد نمایشگاه کتاب از طریق شبکه ریلی درون شهری، از روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه تا شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۸ با استفاده حداکثری از نیروی انسانی و تجهیزات، تلاش می‌کند تا بهترین خدمات رسانی را برای شهروندان و مسافران داشته باشد.

وی با اشاره به کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط یک و سه مترو در زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: در این ایام فاصله حرکت قطارهای خط یک ۴ دقیقه خواهد بود.

یزدانی با اشاره به اینکه روزهای آخر هفته استقبال بازدیدکنندگان از نمایشگاه افزایش می‌یابد افزود: فاصله حرکت قطارها در خط یک و سه کاهش می‌یابد، فاصله حرکت قطارهای خط سه در روزهای جمعه و تعطیل ۱۲ دقیقه است که در ایام برگزاری نمایشگاه؛ فاصله حرکت قطارها به ۹ دقیقه کاهش می‌یابد تا خدمات رسانی مطلوب‌تری را به شهروندان و مسافران ارائه دهیم.

به گفته یزدانی با پیش بینی‌های صورت گرفته در ایام برپایی نمایشگاه کتاب، به‌جز کاهش فاصله حرکت قطارها، این آمادگی وجود دارد که در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده در تمامی خطوط اعزام شود.

وی به استقرار چهار خط تاکسی ویژه نمایشگاه در میادین مهم شهر (صنعت، صادقیه، رسالت و انقلاب) به مقصد نمایشگاه به تعداد ۲۵۰ دستگاه اشاره کرد و گفت: همچنین ناوگان خطوط تاکسیرانی منتهی به نمایشگاه (خطوط ضلع شمالی مصلی از مترو مصلی تا سید خندان) نیز افزایش می‌یابند.

یزدانی به خدمات رسانی اتوبوسرانی در ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرداخت و گفت: شرکت اتوبوسرانی علاوه بر سرویس دهی خط ۵ اتوبوس‌های تندرو که در مسیر پایانه علم و صنعت و میدان آرژانتین تردد دارد، تقویت دیگر خطوط عبوری از مصلی حضرت امام خمینی (ره)، سه خط از مبادی مصلی تهران به مقاصد میدان صنعت - فلکه سوم تهرانپارس و میدان آزادی نیز جهت خدمات دهی ویژه به علاقه مندان به نمایشگاه کتاب راه اندازی شده است.

براساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، وی در پایان تاکید کرد: از شهروندان تقاضا داریم برای تسهیل در تردد و کاهش حجم ترافیک در خیابان‌های منتهی به مصلی تا حد امکان از سامانه حمل و نقل عمومی برای بازدید از نمایشگاه استفاده کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب8 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

ساماندهی پل‌های عابر پیاده

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
ایرناایرنا3 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.

نظرها

اخبار بیشتر