تحقق دستور رهبر انقلاب برای کمک‌ سریع به سیل‌زدگان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
تحقق دستور رهبر انقلاب برای کمک‌ سریع به سیل‌زدگان

تحقق دستور رهبر انقلاب برای کمک‌ سریع به سیل‌زدگان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
وزیر کشور گفت: روز گذشته جلسه‌ای با مقام معظم رهبری داشتیم که ایشان بر سرعت‌بخشی به اقدامات برای مناطق سیل‌زده تاکید فرمودند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نشست بررسی روند بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای با مقام معظم رهبری داشتیم که ایشان بر سرعت بخشی اقدامات برای مناطق سیل زده تاکید داشتند.

وی افزود: ما دستور مقام معظم رهبری را جامه عمل می‌پوشانیم و سعی می‌کنیم کارها را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

وزیر کشور اظهار کرد: هم اکنون در مرحله مقاوم هستیم که با همکاری مناسب استانداران این امر در حال انجام است و خدا را شکر می‌کنم که استان‌های معین با سرعت عمل بیشتر به صورت جدی و با انگیزه مضاعف کار را دنبال می‌کنند.

وی افزود: ما در سه استان گلستان، خوزستان و لرستان وارد عمل شدیم و به صورت مشخص به یاری مردم آن استان‌ها پرداختیم که موثر واقع شده است. این امر در روحیه مردم و انسجام و همگرایی تاثیر بسیاری داشته است.

رحمانی فضلی اظهار کرد: ما باید همکاری و فعالیت مشترک را در مرحله سازندگی، بازسازی و نوسازی داشته باشیم.

وی بیان کرد: مقرر شده است تا در زمان‌بندی مشخصی اقدامات مناسب را برای مردم مناطق سیل‌زده انجام دهیم و دولت هم در این رابطه بسیار مسر است تا کارها انجام شود. این در حالی است که مردم در شرایط مساعد زندگی نمی‌کنند برای مثال خوزستان هوای بسیار گرمی دارد و سکونت موقت در چادرها برای مردم آن منطقه بسیار سخت است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: مصوبات بسیار مناسبی برای مناطق سیل‌زده و مردمانش انجام شده است. ما باید در مرحله ساخت و ساز ه مکاری و همفکری کنیم و نیازمند مشارکت جدی در این زمینه هستیم تا در مورد موعد قبل از زمانبندی موضوع را به اتمام برسانیم.

وزیر کشور پس از شنیدن صحبت‌های استانداران در بخش دوم صحبت‌هایش تصریح کرد: باید در بخش توزیع اقدامات میان استان‌ها تلاش کنیم و دستگاه‌هایی که در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند با محوریت، مدیریت و نظارت مستمر در زمان‌بندی مشخص بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کارها انجام بگیرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث و جنایت

وی افزود: در زمینه ساخت و ساز باید در وهله اول از پیمانکاران استانی استفاده کنیم همچنین استان‌های معین باید همه منابع و امکاناتش را در این راه بسیج کند. درواقع مسئول اجرا و عملیات برعهده استان‌های معین است و این استان‌های معین باید از منابع و امکانات استانی‌اش در این مناطق سیل‌زده مطرح کند.

رحمانی فضلی اظهار کرد: برآورد خسارات و تعیین برآوردها صورت گرفت است و از آقای تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درخواست می‌کنم تا همه اقداماتی را که انجام می‌دهند را روی سایت بارگذاری کند تا مردم در جریان قرار بگیرند که تا چه اندازه خرابی به بار آمده است، در کدام استان‌ها بوده و تا چه اندازه هزینه کرده‌ایم همچنین دستگاه‌های استانها باید چنین اطلاعاتی را به صورت هفتگی بر روی سایت قرار دهند و به صورت هفتگی گزارش کار را ارئه دهند.

وی بیان کرد: همه خدمات، اقدامات و منابع باید به صورت متمرکز در مناطق سیل‌زده توزیع شود. همچنین کمیته‌های مختلف همچون کمیته برآورد، ساخت و ساز، اجتماعی بهداشتی و دیگر کمیته‌ها فعال است که آنها باید در ادامه روند کارشان پیگیری‌های لازم را داشته باشند و از میان کمیته‌های نامبرده باید کمیته بهداشتی و اجتماعی فعال‌تر از کمیته‌های دیگر اقدامات لازم را انجام دهد.

وی اظهار کرد: از شما مسئولان می‌خواهم که در توزیع خسارات تلاش داشته باشند تا خسارات واقع‌بینانه و به دور از بزرگ‌بینانه باشد چرا که شرایط کشور به گونه ‌ای نیست که بخواهیم هزینه زیادی را داشته باشیم بنابراین دقت در این زمینه بسیار ضروری است.

وی افزود: خریدها باید متمرکز باشد و پول را برای خرید نباید بدست مردم بدهیم و همه اینها باید به صورت متمرکز اختصاص و مصرف شود.

وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: هر استان حداقل باید هزینه احداث و تعمیر حداقل ۱۵۰۰ را متقبل شود تا از همه ظرفیت‌هایش برای پیگیری امور استفاده کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرگ دو راننده در تصادف وحشتناک کامیون و خودروی سواری + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودروی سواری با بی‌احتیاطی در رانندگی، حادثه وحشتناکی را رقم زد. این بی‌احتیاطی، باعث شد تا خودروی سواری به کامیونی که در لاین مخالف حرکت می‌کرد، برخورد کند. این حادثه که در یکی از شهرهای روسیه به وقوع پیوست، مرگ هر دو راننده را به دنبال داشت. انتهای پیام/
فارسفارس22 ساعت قبل
جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده گفت: با توجه به خسارات وارده سیل به بخش کشاورزی، باید ۱۲ هزار میلیارد تومان جبران خسارت در بخش کشاورزی پرداخت شود. نجار با بیان اینکه دولت سالانه حدود هزار تا هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار صندوق توسعه بیمه کشاورزی قرار می‌دهد، افزود: در یکی از استان‌ها مجموع دریافت‌های ما از محل صندوق توسعه بیمه کشاورزی، ۱۶ میلیارد و پرداخت‌ها ۱۶۰ میلیارد تومان بود. نجار گفت: بر اساس برآورد کلی خسارت در بخش کشاورزی، کمک‌های بلاعوضی که باید باشد بیش از ۵ هزار میلیارد تومان و تملک حدود ۷۰۰ میلیارد و حدود ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات باید پرداخت شود. از ۱۶۲ میلیارد تومان واریز شده به حساب استان، تاکنون حدود ۱۴ میلیارد تومان به حساب کشاورزان واریز شده است. استاندار خوزستان گفت: بر اساس برآوردها، در شهرک‌های صنعتی، ۲۸ میلیارد تومان خسارت مستقیم و حدود ۸۴ میلیارد تومان خسارت غیر مستقیم وارد شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
یک مرد که در پی قتل همسر خود به قصاص محکوم شده بود و از تاریخ یکم آبان ۹۱ در زندان است، برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم خود در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران حاضر شد. در ابتدای جلسه دادگاه قاضی قربان زاده ضمن متذکر شد مواد ۱۹۳، ۱۹۴، ۳۵۴ و ۳۹۶ قانون آیین دادرسی کیفری از نماینده دادستان خواست تا توضیحات خود را ارائه دهد. رئیس شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران در ادامه از متهم خواست تا دفاعیات خود را شرح دهد. در این بخش از جلسه دادگاه، قاضی قربان زاده از متهم خواست تا آخرین دفاعیات خود را نیز شرح دهد. قاضی قربان زاده ختم رسیدگی را اعلام کرد و گفت: رای دادگاه پس از صدور ابلاغ خواهد شد.

حمل بی‌رحمانه‌ی تابوت با خودروی شخصی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک مرد میانسال که بودجه کافی برای جابجایی مناسب تابوت مادربزرگش را نداشت، تصمیم گرفت آن را با خودروی شخصی‌ خود جابجا کند. او حتی در رانندگی هم احتیاط نکرد و تابوت در خودرو، بارها جابجا شد. انتهای پیام/
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
اینها را مجید طبایی، امدادگر اورژانس شهرستان عقدای استان یزد می‌گوید؛ مردی که با کمک همکارش و با فداکاری توانست پسربچه‌ای ۸ساله را از مرگ حتمی در سیل نجات دهد. هر لحظه زیر پای یکی از ما خالی می‌شد اما دیگری اجازه نمی‌داد که داخل آب بیفتد. با نجات پسربچه ۸ساله معلوم شد که پدرش سبزی‌فروش است و از کوهپایه اصفهان سبزی بار زده تا در یزد بفروشد که قبل از رسیدن به یزد دچار این حادثه شده است. مرگ خواهر و برادرهر چند نجات ابوالفضل ۸ساله در سیل یزد اشک‌شوق بر گونه‌ها جاری کرد اما در میبد و در حادثه‌ای دردناک، خواهر و برادری قربانی سیل شدند. به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان یزد، بامداد چهارشنبه و به‌دنبال جاری شدن سیل در استان یزد، خانواده‌ای ۴ نفره که در مسیر درین به میبد بودند، با دیدن سیل، گوشه‌ای توقف کرده و برای تماشای آن از ماشین خارج می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر