درخواست رهبری از وزیر کشور درباره سیل‌زدگان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
درخواست رهبری از وزیر کشور درباره سیل‌زدگان

درخواست رهبری از وزیر کشور درباره سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
وزیر کشور گفت: روز گذشته جلسه‌ای با مقام معظم رهبری داشتیم که ایشان بر سرعت‌بخشی به اقدامات برای مناطق سیل‌زده تاکید فرمودند.

به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نشست بررسی روند بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای با مقام معظم رهبری داشتیم که ایشان بر سرعت بخشی اقدامات برای مناطق سیل زده تاکید داشتند.

وی افزود: ما دستور مقام معظم رهبری را جامه عمل می‌پوشانیم و سعی می‌کنیم کارها را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

وزیر کشور اظهار کرد: هم اکنون در مرحله مقاوم هستیم که با همکاری مناسب استانداران این امر در حال انجام است و خدا را شکر می‌کنم که استان‌های معین با سرعت عمل بیشتر به صورت جدی و با انگیزه مضاعف کار را دنبال می‌کنند.

وی افزود: ما در سه استان گلستان، خوزستان و لرستان وارد عمل شدیم و به صورت مشخص به یاری مردم آن استان‌ها پرداختیم که موثر واقع شده است. این امر در روحیه مردم و انسجام و همگرایی تاثیر بسیاری داشته است.

رحمانی فضلی اظهار کرد: ما باید همکاری و فعالیت مشترک را در مرحله سازندگی، بازسازی و نوسازی داشته باشیم.

وی بیان کرد: مقرر شده است تا در زمان‌بندی مشخصی اقدامات مناسب را برای مردم مناطق سیل‌زده انجام دهیم و دولت هم در این رابطه بسیار مسر است تا کارها انجام شود. این در حالی است که مردم در شرایط مساعد زندگی نمی‌کنند برای مثال خوزستان هوای بسیار گرمی دارد و سکونت موقت در چادرها برای مردم آن منطقه بسیار سخت است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: مصوبات بسیار مناسبی برای مناطق سیل‌زده و مردمانش انجام شده است. ما باید در مرحله ساخت و ساز ه مکاری و همفکری کنیم و نیازمند مشارکت جدی در این زمینه هستیم تا در مورد موعد قبل از زمانبندی موضوع را به اتمام برسانیم.

وزیر کشور پس از شنیدن صحبت‌های استانداران در بخش دوم صحبت‌هایش تصریح کرد: باید در بخش توزیع اقدامات میان استان‌ها تلاش کنیم و دستگاه‌هایی که در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند با محوریت، مدیریت و نظارت مستمر در زمان‌بندی مشخص بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کارها انجام بگیرد.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی | اخبار حادثه ی امروز تهران

وی افزود: در زمینه ساخت و ساز باید در وهله اول از پیمانکاران استانی استفاده کنیم همچنین استان‌های معین باید همه منابع و امکاناتش را در این راه بسیج کند. درواقع مسئول اجرا و عملیات برعهده استان‌های معین است و این استان‌های معین باید از منابع و امکانات استانی‌اش در این مناطق سیل‌زده مطرح کند.

رحمانی فضلی اظهار کرد: برآورد خسارات و تعیین برآوردها صورت گرفت است و از آقای تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درخواست می‌کنم تا همه اقداماتی را که انجام می‌دهند را روی سایت بارگذاری کند تا مردم در جریان قرار بگیرند که تا چه اندازه خرابی به بار آمده است، در کدام استان‌ها بوده و تا چه اندازه هزینه کرده‌ایم همچنین دستگاه‌های استانها باید چنین اطلاعاتی را به صورت هفتگی بر روی سایت قرار دهند و به صورت هفتگی گزارش کار را ارئه دهند.

وی بیان کرد: همه خدمات، اقدامات و منابع باید به صورت متمرکز در مناطق سیل‌زده توزیع شود. همچنین کمیته‌های مختلف همچون کمیته برآورد، ساخت و ساز، اجتماعی بهداشتی و دیگر کمیته‌ها فعال است که آنها باید در ادامه روند کارشان پیگیری‌های لازم را داشته باشند و از میان کمیته‌های نامبرده باید کمیته بهداشتی و اجتماعی فعال‌تر از کمیته‌های دیگر اقدامات لازم را انجام دهد.

وی اظهار کرد: از شما مسئولان می‌خواهم که در توزیع خسارات تلاش داشته باشند تا خسارات واقع‌بینانه و به دور از بزرگ‌بینانه باشد چرا که شرایط کشور به گونه‌ای نیست که بخواهیم هزینه زیادی را داشته باشیم بنابراین دقت در این زمینه بسیار ضروری است.

وی افزود: خریدها باید متمرکز باشد و پول را برای خرید نباید بدست مردم بدهیم و همه اینها باید به صورت متمرکز اختصاص و مصرف شود.

وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: هر استان حداقل باید هزینه احداث و تعمیر حداقل ۱۵۰۰ را متقبل شود تا از همه ظرفیت‌هایش برای پیگیری امور استفاده کند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خودروی فوق لاکچری وسط سیل ویرانگر + فیلم / انگلیس

رکنارکنا1 روز قبل
طی سیل اخیر که به دلیل طوفان سیرا در رودخانه تامس جریان داشت، یک خودروی بی‌ام‌و خاکستری مدل Z۴ معلق بر روی آب دیده شد. مابقی خودرو‌ها که کمی خوش‌شانس‌تر بودند نیز طی این سیل قدرتمند از میزان بالا آمدن آب آسیب دیده‌اند. گفته می‌شود میزان آب رودخانه در آن روز تا بالای گیاهان و درختچه‌ها آمده و بسیاری از وسایل اطراف را از بین برده است. زمانی که آب رودخانه کمی نشست کرده، این اتومبیل بر روی آب ظاهر شده، اما متاسفانه این تنها کمی قبل از غرق شدن دوباره Z۴ بوده است. گفته می‌شود سیل پیش‌آمده بیش از ۲۰۰۰۰ نفر را بدون انرژی‌های اولیه قرار داده است و مردم در حال حاضر از نبود برق و گاز رنج می‌برند.

آغاز رسمی انتخابات مجلس یازدهم با حضور مقام معظم رهبری

مهرمهر20 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد که این مرد جوان در اثر خوردن قرص برنج جان باخته است. او گفت: همسر صیغه‌ای من به‌نام سامان این جنایت را مرتکب شده است. المیرا متهم ردیف دوم که به اتهام معاونت در قتل پشت میز محاکمه ایستاده بود به دفاع از خود پرداخت. قاضی از زن پرسید؛ چگونه از وقوع قتل شوهر سابق‌خود مطلع شدی؟ صبح زود بود که سامان هراسان به خانه آمد و خبر کشته شدن فرید را داد. قضات دادگاه پس از شور باتوجه به محتویات پرونده متهم ردیف اول را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس و المیرا متهم ردیف دوم را به اتهام معاونت در قتل به ۱۵سال حبس محکوم کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
ویروس کرونا که نزدیک دو ماه پیش در چین شایع شد، حالا بسیاری از کشور جهان را درگیر کرده است. پای این بیماری ناشناخته به ایران هم باز شد و در قم تاکنون دو قربانی گرفته است. او می‌گوید: نخستین نشانه‌های کرونا ویروس اواسط دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان پایتخت مرکز هوبی در ۱۱۲۵ کیلومتر پکن مشاهده شده است. اگرچه بسیاری قبل از شیوع این بیماری در ووهان، مسافرت‌های خود را آغاز کرده بودند اما بسیاری از مردم به خاطر شیوع آن در خانه‌هایشان ماندند. مردم از انتشار شایعه و هر خبر بد و ناامید کننده در مورد آمار مرگ و میر و شیوع کرونا خودداری می‌کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مرد جوان که در دو سناریوی جداگانه دست به قتل مادر و پسر جوانی زده بود، در یک قدمی چوبه دار روزنه‌ای برای زندگی پیدا کرد. آن‌ها در گام نخست به دفتر شرکت خدماتی پسر سمیرا رفتند و در آن جا با جسد غرق خون زن جوان روبه رو شدند. از هفت سال قبل برای انجام کارهای خدماتی به تهران آمدم و در شرکت پسر سمیرا مشغول به کار شدم. وی افزود: چندی قبل پسر سمیرا معتاد شد و تقریبا همه کارهای شرکت را سمیرا انجام می‌داد. پس از اعترافات بهروز و صدور کیفرخواست، پرونده برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و اولیای دم از دادگاه خواستار قصاص بهروز در قتل سمیرا و میلاد شدند.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام‌نیوز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است که شامل دو فوتی, دو بیمار بستری در قم و یک پزشک که از اراک به قم رفته است. حدود ۲۴ نفر دیگر مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند که بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش، وضعیت آنها به مردم اعلام می‌شود. پیش بینی وزارت بهداشت این است که اکثر این بیماران به ویروس کرونا مبتلا نیستنداز نظر وزارت بهداشت افراد و بیماران تنفسی که با اتباع خارجی مراوده نداشته‌اند، مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نیستند اما دو نفر سه روز پیش با علایم شدید عفونت تنفسی در قم مراجعه کردند که بلافاصله از آنها تست گرفته شد و مشخص شد که به ویروس کرونا مبتلا هستند و به علت شدت بیماری جان خود را از دست دادنداز عده‌ای از افرادی که با بیماران فوتی مراوده داشتند دعوت کردیم و از آنها هم آزمایش گرفته شده اما فعلا موارد قطعی پنج نفر است.

نظرها

اخبار بیشتر