1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی

ورود ۲۰ ساله آمریکایی‌ها به بازار LNG چین

الفخبرگزاری الف |
شرکت اکسان موبیل اعلام کرد یک قرارداد ۲۰ ساله تامین گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) با شرکت ژه‌جیانگ انرژی چین امضا کرده است.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، شرکت اکسان‌موبیل اعلام کرد یک قرارداد ۲۰ ساله تأمین گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) با شرکت ژه‌جیانگ انرژی چین امضا کرده است. این در حالی صورت می‌گیرد که غول نفت و گاز آمریکا، بازاریابی برای ال‌ان‌جی خود در چین، که دومین خریدار بزرگ گاز طبیعی در جهان است، را تقویت می‌کند.

شرکت اکسان موبیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: تحت این توافق خرید و فروش، اکسان موبیل یک میلیون تن در سال سوخت فوق‌سرد گاز مایع را برای شرکت دولتی ژه‌جیانگ انرژی تأمین می‌کند.

این قرارداد که پیرو چهارچوب توافق اعلام شده در اکتبر گذشته است، جزئیاتی در مورد قیمت یا زمان‌بندی، یا محل تأمین ال‌ان‌جی، ارائه نمی‌کند.

شرکت اکسان موبیل سال گذشته اعلام کرد: صادرات ال‌ان‌جی خود را از اوایل دهه ۲۰۲۰ آغاز خواهد کرد، در حالی که صادرات ال‌ان‌جی این شرکت به چین از منابع بین‌المللی این شرکت تأمین خواهد شد.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

این شرکت آمریکایی در حال توسعه سهم خود از بازار ال‌ان‌جی جهانی می‌باشد. این شامل پروژه‌های در دست احداثی در موزامبیک، پاپوآ در گینه نو، قطر و میدان گلدن‌پس در ایالات متحده است.

ژه‌جیانگ انرژی در حال احداث یک پایانه ۹ میلیارد یوآنی (۱٫۳۴ میلیارد دلار) دریافتال‌ان‌جی در ونژو، در شرق استان ژه‌جیانگ، می‌باشد که ظرفیت سالانه آن ۳ میلیون تن است.

غول نفت و گاز دولتی چین، سینوپک، در این پروژه شراکت خواهد داشت.

چن‌ژو، مدیر شرکت مشاور سیا انرژی در پکن، می‌گوید: توافق اکسون-ژه‌جیانگ ارتباطی به مذاکرات تجاری آمریکا و چین که انتظار می‌رود در نهایت منجر به تقویت خرید کالاهای آمریکایی توسط شرکت‌های چینی شود، ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
عکاسان صنعتی به شکلی مخفیانه و غیر رسمی، تصاویر ب‌ام‌و گرن‌کوپه سری ۸ را در حین سوار شدن به خودروبر و بدون پوشش‌های استتاری منتشر کردند. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از «کارسکوپ»، این اولین شانس برای دیدن بدنه توسعه یافته گرن‌کوپه سری ۸ است. این خودروهای جدید و جذاب قرار است جایگزین ب‌ام‌و‌های گرن کوپه سری ۶ شوند. فضای درونی این خودرو نیز تقریبا همان فضای درونی مدل‌های کانورتیبل و کوپه سری ۸ جدید را حفط کرده است. این فضای درونی شامل صفحه دیجیتالی ۱۲٫۳ اینچی پشت آمپر، صفحه اطلاعات و سرگرمی ۱۰٫۲۵ اینچی می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد از فرود اضطراری یک فروند بوئینگ ۷۷۷ ترکیش ایرلاینز که از دهلی نو عازم استانبول بود به دلیل اعلام خلبان مبنی برحضور مریض بدحال در فرودگاه مهرآباد در ساعت ۱۳:۲۲ دقیقه امروز خبر داد. میرسعید صفی نیا گفت: با اعلام خلبان قبل از فرود در فرودگاه مهرآباد، اورژانس با آمادگی کامل در پای پرواز حاضر بود، اما متاسفانه طبق اعلام اورژانس مستقر در فرودگاه، مسافر نیم ساعت قبل از فرود درگذشته بود. وی افزود: تمام مسافران این پرواز در سلامت کامل به سر می‌برند و بعد از طی مراحل قانونی، این پرواز به مسیر خود ادامه خواهد داد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
حسن صابری هرندی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در باره قیمت انواع صیفی و سبزی پرمصرف در بازار گفت: دستمبو از ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، زردآلو ۱۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ تومان، گوجه فرنگی از ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، فلفل تند ریز از ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان، بادمجان قلمی از ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، پیاز زرد از ۲۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان، پیاز شیری ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای سبز ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان، کاهو پیچ سالادی ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، کاهو رسمی ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، کدو مسمایی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، گل کلم ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، کرفس ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، کلم سفید ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، کلم قرمز از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، باقالی سبز ۱۷۰۰ تا ۲۵۰۰ لوبیا سبز از ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، نخود سبز ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، کنگر ۷۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، هویج از ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، سیب زمینی نو از ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، سبزی خوردن ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان و سبزی جور ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، به ۸۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان فروخته می‌شود. وی افزود: قیمت برگ مو ۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تومان، ریواس ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان گوجه سبز برقان ۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ تومان، گوجه سبز شمال ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان، سیر خشک از ۱۰۰۰۰ تا ۱۴ هزار تومان، سیر تازه ۷۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان و لیمو ترش سنگی ۹۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، لیمو ترش میناب ۱۶۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود. رئیس اتحادیه بار فروشان ادامه داد: طالبی شاه پسند ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، هلو پیش رس ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ تومان، گلابی جنگلی ۳۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، خیار رسمی ۳۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان، سیب لبنانی زرد ۶۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ تومان، سیب لبنانی قرمز از ۶۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ تومان، ​ موز ۱۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان و هندوانه ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، کیوی ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان، نارنگی تخم پاکستانی ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان، پرتقال تامسون شمال ۴۵۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، پرتقال رسمی شمال ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، پرتقال خونی شمال ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، پرتقال جنوب ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، نارنج ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، لیمو شیرین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، اناناس کیلویی ۱۷۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ تومان، خیار گلخانه ۲۵۰۰ تال ۴۵۰۰ تومان، گیریپ فروت تو سرخ ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، ملون ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، باقالی سبز ۱۷۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، بادمجان گلخانه‌ای ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، بادمجان قلمی ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان سیب زمینی کهنه ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، کلم بروکلی ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، کاهو رسمی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، توت فرنگی گرگان ۵۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ تومان، توت فرنگی کرج ۱۶۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ تومان، توت فرنگی جیرفت ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر