شرکت‌های شن و ماسه قم در مسیر تبانی حرکت می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
شرکت‌های شن و ماسه قم در مسیر تبانی حرکت می‌کنند

شرکت‌های شن و ماسه قم در مسیر تبانی حرکت می‌کنند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با تأکید بر وجود شائبه تبانی در صنایع همگن قم گفت: شرکت‌های بزرگ توزیع شن و ماسه با تهدید واحدهای کوچک در عمل به سمت انجام تبانی و متلاطم کردن بازار حرکت می‌کنند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مجید آوری فرد عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: روند عرضه مرغ در قم مبهم بوده و تابع مصوبات ملی نیست.

وی افزود: دولت معتقد است که بخش کشاورزی در رابطه با مرغ، یارانه گرفته و ۴۰ درصد بیش از سال‌های گذشته نهاده عرضه کرده، اما از طرف دیگر مرغداران ادعا می‌کنند که این مقدار نهاده را دریافت نکرده‌اند و باید مشخص شود که این نهاده‌ها اگر پخش‌شده، با چه سازوکاری بوده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم تصریح کرد: با فسادی که در شرکت‌های توزیع‌کننده شن و ماسه رواج دارد، این محصول که باید باقیمت ۱۸ هزار تومان به دست مصرف‌کننده برسانند باقیمت ۳۰ هزار تومان می‌فروشند.

آوری فرد با تأکید بر وجود شائبه تبانی در صنایع همگن استان قم گفت: شرکت‌های بزرگ توزیع شن و ماسه با تهدید واحدهای کوچک در عمل به سمت انجام تبانی و متلاطم کردن بازار حرکت می‌کنند.

عضو اتاق اصناف قم نیز در این جلسه، خاطرنشان کرد: بازرسی‌های که در فروردین انجام‌شده ۱۸۳۲ مورد بوده و ۱۹۲ شکایت دریافتی وجود داشته که ۵۷۵ میلیون تومان جریمه برای مجموع شکایات ثبت‌شده است.

سید ابراهیم صحفی تصریح کرد: ۲۴ مورد تخلف در نیمه شعبان از تعداد ۲۰۷ مورد بازرسی وجود داشته و در زمینه تأمین شکر برای ایستگاه‌های صلواتی گلایه‌هایی وجود داشته است.

وی ابراز کرد: مصرف قم در زمینه شکر ۱۱۰ تن در روز بوده و در حال حاضر ۲۰۰ تن نیز برای استان کم است. مبلغ شکرها از اسفندماه سال گذشته پرداخت‌شده اما هنوز وارد استان نشده و از ابتدای نوروز تاکنون کمتر از ۱۰۰ تن شکر وارد استان شده است.

صحفی اضافه کرد: بسیاری از انبارهای شکر استان خالی است، امید می‌رود نیاز استان به شکر قبل از آن‌که به یک بحران تبدیل شود به حد موردنیاز تأمین شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر1 روز قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
میزان: مشاور وزیر بهداشت از انجام اقدامات و مراقبت‌ها برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از افراد مبتلا در قم خبر داد. علیرضا وهاب‌زاده، مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتشار پستی در توییتر برخی از اقداماتی که برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از افراد مبتلا در قم صورت گرفته را تشریح کرد. ۲ مورد مثبت مبتلا به کروناویروس در قم، «ایرانی» هستندرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: دو مورد مثبت مبتلا به کروناویروس در شهر قم، ایرانی هستند. دکتر محمد مهدی گویا در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: هر دو مورد مثبت مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شده در استان قم، ایرانی هستند. معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزشی پزشکی با اشاره به اینکه ماسک مورد نیاز تامین شده جای نگرانی نیست، یادآور شد: بیمارستان کامکار برای بیماران اختصاص داده شده و اگر ضرورت باشد از بیمارستان فرقانی استفاده می‌کنیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
کرونا ویروس با بروز تب آغاز شده و به دنبال آن سرفه‌های خشک شدت می‌گیرد، سپس بعد از یک هفته ممکن است به تنگی نفس منجر شود. به گزارش ایسنا، تب، ‌ آبریزش بینی، مشکل تنفسی، گلودرد، سرفه، التهاب ریه، ‌ عطسه، سرفه و … از جمله علائم این ویروس است. از جمله نکات قابل توجه این است که هنگام حضور در مکان‌های عمومی حتما از ماسک استفاده کنید و به هیچ عنوان دستان آلوده خود را به چشمانتان نمالید. گروه‌هایی که بیشتر در معرض ابتلا به کرونا ویروس قرار می‌گیرند، کودکان، سالمندان، زنان باردار و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند. سعی کنید هنگام حضور در مکان‌های عمومی حداقل تماس را با سطوح مشترک برقرار کنید.

مصرف مواد مخدر توسط مارادونا روی نیمکت در جریان بازی؟ +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
مارادونا که در پایان بازی با سنترال و در واکنش به احتمال اخراجش از این تیم گفته بود رئیس بهتر است مواطب باشد ابتدا من او را اخراج نکنم، حالا در مظان یک اتهام بزرگ قرار دارد؛ مصرف مواد مخدر روی نیمکت. فیلم این حرکت مشکوک به مصرف مواد مارادونا را در ادامه ببینید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. او دو رقیب جدی داشت ولی مارادونا تهدید کرد که در صورت کنار رفتن پیگرینو از سمت خود کناره گیری خواهد کرد. مارادونا در دو جلسه تمرینی اخیر تیمش نیز حضور پیدا نکرده و به همین دلیل پیگرینو درخواست ملاقات فوری با او را داده است. جلسه امروز و نیز بازی شنبه برابر ایندیپندینته در تعیین وضعیت آینده مارادونا حائز اهمیت خواهند بود و در این بین نباید اتهام مصرف مواد روی نیمکت را نیز نادیده گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر