1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
شرکت‌های شن و ماسه قم در مسیر تبانی حرکت می‌کنند

شرکت‌های شن و ماسه قم در مسیر تبانی حرکت می‌کنند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با تأکید بر وجود شائبه تبانی در صنایع همگن قم گفت: شرکت‌های بزرگ توزیع شن و ماسه با تهدید واحدهای کوچک در عمل به سمت انجام تبانی و متلاطم کردن بازار حرکت می‌کنند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مجید آوری فرد عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: روند عرضه مرغ در قم مبهم بوده و تابع مصوبات ملی نیست.

وی افزود: دولت معتقد است که بخش کشاورزی در رابطه با مرغ، یارانه گرفته و ۴۰ درصد بیش از سال‌های گذشته نهاده عرضه کرده، اما از طرف دیگر مرغداران ادعا می‌کنند که این مقدار نهاده را دریافت نکرده‌اند و باید مشخص شود که این نهاده‌ها اگر پخش‌شده، با چه سازوکاری بوده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم تصریح کرد: با فسادی که در شرکت‌های توزیع‌کننده شن و ماسه رواج دارد، این محصول که باید باقیمت ۱۸ هزار تومان به دست مصرف‌کننده برسانند باقیمت ۳۰ هزار تومان می‌فروشند.

آوری فرد با تأکید بر وجود شائبه تبانی در صنایع همگن استان قم گفت: شرکت‌های بزرگ توزیع شن و ماسه با تهدید واحدهای کوچک در عمل به سمت انجام تبانی و متلاطم کردن بازار حرکت می‌کنند.

عضو اتاق اصناف قم نیز در این جلسه، خاطرنشان کرد: بازرسی‌های که در فروردین انجام‌شده ۱۸۳۲ مورد بوده و ۱۹۲ شکایت دریافتی وجود داشته که ۵۷۵ میلیون تومان جریمه برای مجموع شکایات ثبت‌شده است.

سید ابراهیم صحفی تصریح کرد: ۲۴ مورد تخلف در نیمه شعبان از تعداد ۲۰۷ مورد بازرسی وجود داشته و در زمینه تأمین شکر برای ایستگاه‌های صلواتی گلایه‌هایی وجود داشته است.

وی ابراز کرد: مصرف قم در زمینه شکر ۱۱۰ تن در روز بوده و در حال حاضر ۲۰۰ تن نیز برای استان کم است. مبلغ شکرها از اسفندماه سال گذشته پرداخت‌شده اما هنوز وارد استان نشده و از ابتدای نوروز تاکنون کمتر از ۱۰۰ تن شکر وارد استان شده است.

صحفی اضافه کرد: بسیاری از انبارهای شکر استان خالی است، امید می‌رود نیاز استان به شکر قبل از آن‌که به یک بحران تبدیل شود به حد موردنیاز تأمین شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر