گزارش رویترز از تاثیر تحریم نفتی ایران؛ سیاست خودتحریمی ترامپ جواب داد/ افزایش قیمت بنزین آمریکایی عصبانی می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی
گزارش رویترز از تاثیر تحریم نفتی ایران؛ 			سیاست خودتحریمی ترامپ جواب داد/ افزایش قیمت بنزین آمریکایی عصبانی می‌کند

گزارش رویترز از تاثیر تحریم نفتی ایران؛ سیاست خودتحریمی ترامپ جواب داد/ افزایش قیمت بنزین آمریکایی عصبانی می‌کند

الفخبرگزاری الف |
قیمت بنزین در آمریکا در حال حاضر به طور متوسط ۲.۸۵ دلار در هر گالن است، اما برخی تحلیلگران معتقدند بهای آن به زودی برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به بالای سه دلار در هر گالن خواهد رسید که رویترز نوشت: تقریبا افزایش بهای هیچ کالایی به اندازه بنزین مصرف‌کنندگان آمریکایی را ناراحت و عصبانی نمی‌کند.

دو روز پس از تصمیم دولت آمریکا مبنی بر عدم تمدید معافیت‌های تحریمی مشتریان نفتی ایران، خبرگزاری رویترز در گزارشی به تاثیر تحریم نفتی ایران بر افزایش قیمت سوخت در داخل آمریکا پرداخت و نوشته است: «طبقه متوسط آمریکا طی یک دهه اخیر بیشترین افزایش حقوق را داشته است اما افزایش قیمت‌ها در بازار سوخت باعث شده که بخش زیادی از حقوق آنها اکنون صرف خرید بنزین شود.»

این خبرگزاری غربی در ادامه‌ی گزارش خود با بیان اینکه قیمت بنزین طی سال جاری حدود ۲۵درصد در آمریکا افزایش یافته که بیشترین میزان افزایش در سه سال اخیر به شمار می‌رود، آورده است: «تحریم‌های دولت ترامپ علیه صادرات نفت ایران با این مسئله (افزایش قیمت بنزین در آمریکا) مرتبط است و اقدام اخیر واشنگتن در عدم تمدید معافیت تحریمی مشتریان نفتی ایران به زودی می‌تواند قیمت بنزین را از این هم بالاتر ببرد.»بیشتر بخوانید:

ترامپ، معافیت‌ها را لغو کرد، ما چه کنیم؟

چرا راهبرد فشار حداکثری امریکا به ایران شکست خورده؟

واکنش‌ها به عدم تمدید معافیت نفتی ایران توسط ترامپ؛ از مخالفت قاطعانه چین تا انتقاد ترکیه و ابراز تاسف اتحادیه اروپا

هیچ چیز مثل افزایش قیمت بنزین آمریکایی‌ها را خشمگین نمی‌کند

طبق گزارش رویترز، قیمت بنزین در آمریکا در حال حاضر به طور متوسط ۲٫۸۵ دلار در هر گالن است اما برخی تحلیلگران معتقدند بهای آن به زودی برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به بالای سه دلار در هر گالن خواهد رسید. این خبرگزاری در ادامه نوشته است: «تقریبا افزایش بهای هیچ کالایی به اندازه بنزین مصرف‌کنندگان آمریکایی را ناراحت و عصبانی نمی‌کند.»

«مارک زندی» کارشناس ارشد موسسه «مودی» در این گزارش در گفتگو با رویترز با اشاره به افزایش بهای بنزین و تاثیر آن بر زندگی آمریکایی‌های طبقه متوسط گفته است: «این موضوع بخش مهمی از ذهنیت مصرف‌کنندگان است و آنها هر روز با آن زندگی می‌کنند. افزایش بهای بنزین، رانندگان آمریکایی را در آستانه فصل پرمسافرت تابستان خشمگین خواهد کرد.»

رویترز در گزارش خود نوشته است: «برخی شهروندان آمریکایی هم‌اکنون نیز در جایگاه‌های عرضه سوخت ۳دلار بابت هر گالن بنزین (معادل ۳٫۷ لیتر) پرداخت می‌کنند و اگر قیمت‌ها بیش از این افزایش یابد آنها فشار را احساس خواهند کرد.

هر کارمند آمریکایی باید ۱۴ درصد حقوق خود را صرف خرید بنزین کند

به نوشته این خبرگزاری، در ماه فوریه (دو ماه پیش) پر کردن باک ۲۵٫۵ گالنی یک خودرو با بنزین معمولی حدود ۵۷ دلار تمام می‌شد اما اکنون طبق آماری که خود دولت آمریکا ارائه داده، این رقم به ۷۳ دلار رسیده است. بنابراین، کارمندی که به طور معمول ۳۵ ساعت در هفته کار می‌کند و ساعتی ۱۵ دلار حقوق می‌گیرد، اگر هفته‌ای یکبار بخواهد باک ماشینش را پر کند باید حداقل ۱۴ درصد از حقوق خود را برای این کار کنار بگذارد.

در خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. در همین رابطه، پایگاه تحلیلی «مارکت واچ» گزارش داد تنها چند ساعت پس از بیانیه روز دوشنبه دولت آمریکا درباره لغو معافیت‌های تحریمی برای مشتریان نفتی ایران، بهای بنزین در آمریکا به طور کم‌سابقه‌ای افزایش یافت و در کالیفرنیا به ۴٫۷ دلار در هر گالن رسید.

مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در حالی که حامیان سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران در آن زمان نیز مانند اکنون ادعا می‌کردند که تحریم نفت ایران تاثیری بر افزایش قیمت‌ها در بازار نفت نخواهد داشت، رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که از سال ۲۰۱۴ تاکنون قیمت بنزین در این کشور -آنهم در فصل کم‌مسافرت پاییز- هرگز به این گرانی نبوده است.

در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. یک خبرنگار آمریکایی به نام «جف الن» نیز در صفحه توییتر خود با انتشار تصاویری اعلام کرد که در پمپ‌بنزین‌های شهر تالاهاسی (مرکز ایالت فلوریدا) یا بنزینی وجود ندارد یا خودروها برای پر کردن باک خود صف کشیده‌اند.

گزارش رویترز از تاثیر تحریم نفتی ایران؛ 			سیاست خودتحریمی ترامپ جواب داد/ افزایش قیمت بنزین آمریکایی عصبانی می‌کند - 16

طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند.

بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.

گزارش رویترز از تاثیر تحریم نفتی ایران؛ 			سیاست خودتحریمی ترامپ جواب داد/ افزایش قیمت بنزین آمریکایی عصبانی می‌کند - 20

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمریکایی‌ها ناو‌ها را برای مذاکره آورده‌اند نه جنگ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
گروه سیاست نامه‌نیوز: بالا گرفتن مناقشه میان ایران و آمریکا اگرچه به جنگ نرسیده اما تناقض گویی‌های دونالد ترامپ را افزایش داده است. او از یک‌سو می‌گوید خواهان جنگ با ایران نیست و از سوی دیگر در یک توئیت می‌نویسد که اگر ایران جنگ می‌خواهد کارش تمام است. ترامپ روز گذشته در توییتر خود نوشت که اگر ایران جنگ می‌خواهد، رسما پایان کارش خواهد بود. ترامپ در عین حال گفت که به جای جنگ فشار اقتصادی را بر ایران افرایش می‌دهد تا نتواند سلاح هسته‌ای داشته باشد. سرلشگر سلامی همچنین یادآور شد که دشمنان ایران قصد جنگ ندارند و از جنگ می‌ترسند».

گزارش کامل دیدار رهبری با شاعران

الفالف6 ساعت قبل
گزارش کامل دیدار رهبری با شاعرانگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۳۸ ۳۹۸۰۲۳۱۱۰۶۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارروز گذشته رهبر انقلاب با به مناسبت میلاد امام حسن مجتی (ع) طبق سال‌های گذشته با شاعران دیدار کردند.

گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیما

الفالف7 ساعت قبل
گلایه مجدد رهبر انقلاب از صدا و سیماگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۱۷ ۳۹۸۰۲۳۱۰۶۷رهبر انقلاب خطاب به مسئولان در دیدار دیشب با شاعران: نگذارید زبان فارسی دچار فرسودگی و ویرانی شود.

فیلم | ژوله: «نود» کسل‌کننده شده بود

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
الفالف23 ساعت قبل
دولت آقای روحانی نیز تحت‌تأثیر این چالش‌های ساختاری قرار گرفته است. در شرایط کنونی آمریکا با سه استراتژی در حال تقابل با ایران و در رأس آن دولت آقای روحانی است. در نتیجه دولت آقای روحانی با سه چالش داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه است و در اثر این چالش‌ها بوده که با وضعیت موجود مواجه شده است. به همین دلیل نمی‌توان دولت آقای روحانی را به‌تنهایی مسبب وضعیت موجود به شمار آورد. این نقد عمده‌ای است که به آقای سرافراز وارد می‌کنند که ایشان داشت با همه‌ی اهرم‌ها یک جا می‌جنگید و تقریبا همه‌ی اهرم‌ها علیه او شدند.

نظرها

اخبار بیشتر