گزارش رویترز از تاثیر تحریم نفتی ایران؛ سیاست خودتحریمی ترامپ جواب داد/ افزایش قیمت بنزین آمریکایی عصبانی می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی
گزارش رویترز از تاثیر تحریم نفتی ایران؛ 			سیاست خودتحریمی ترامپ جواب داد/ افزایش قیمت بنزین آمریکایی عصبانی می‌کند

گزارش رویترز از تاثیر تحریم نفتی ایران؛ سیاست خودتحریمی ترامپ جواب داد/ افزایش قیمت بنزین آمریکایی عصبانی می‌کند

الفخبرگزاری الف |
قیمت بنزین در آمریکا در حال حاضر به طور متوسط ۲.۸۵ دلار در هر گالن است، اما برخی تحلیلگران معتقدند بهای آن به زودی برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به بالای سه دلار در هر گالن خواهد رسید که رویترز نوشت: تقریبا افزایش بهای هیچ کالایی به اندازه بنزین مصرف‌کنندگان آمریکایی را ناراحت و عصبانی نمی‌کند.

دو روز پس از تصمیم دولت آمریکا مبنی بر عدم تمدید معافیت‌های تحریمی مشتریان نفتی ایران، خبرگزاری رویترز در گزارشی به تاثیر تحریم نفتی ایران بر افزایش قیمت سوخت در داخل آمریکا پرداخت و نوشته است: «طبقه متوسط آمریکا طی یک دهه اخیر بیشترین افزایش حقوق را داشته است اما افزایش قیمت‌ها در بازار سوخت باعث شده که بخش زیادی از حقوق آنها اکنون صرف خرید بنزین شود.»

این خبرگزاری غربی در ادامه‌ی گزارش خود با بیان اینکه قیمت بنزین طی سال جاری حدود ۲۵درصد در آمریکا افزایش یافته که بیشترین میزان افزایش در سه سال اخیر به شمار می‌رود، آورده است: «تحریم‌های دولت ترامپ علیه صادرات نفت ایران با این مسئله (افزایش قیمت بنزین در آمریکا) مرتبط است و اقدام اخیر واشنگتن در عدم تمدید معافیت تحریمی مشتریان نفتی ایران به زودی می‌تواند قیمت بنزین را از این هم بالاتر ببرد.»بیشتر بخوانید:

ترامپ، معافیت‌ها را لغو کرد، ما چه کنیم؟

چرا راهبرد فشار حداکثری امریکا به ایران شکست خورده؟

واکنش‌ها به عدم تمدید معافیت نفتی ایران توسط ترامپ؛ از مخالفت قاطعانه چین تا انتقاد ترکیه و ابراز تاسف اتحادیه اروپا

هیچ چیز مثل افزایش قیمت بنزین آمریکایی‌ها را خشمگین نمی‌کند

طبق گزارش رویترز، قیمت بنزین در آمریکا در حال حاضر به طور متوسط ۲٫۸۵ دلار در هر گالن است اما برخی تحلیلگران معتقدند بهای آن به زودی برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به بالای سه دلار در هر گالن خواهد رسید. این خبرگزاری در ادامه نوشته است: «تقریبا افزایش بهای هیچ کالایی به اندازه بنزین مصرف‌کنندگان آمریکایی را ناراحت و عصبانی نمی‌کند.»

«مارک زندی» کارشناس ارشد موسسه «مودی» در این گزارش در گفتگو با رویترز با اشاره به افزایش بهای بنزین و تاثیر آن بر زندگی آمریکایی‌های طبقه متوسط گفته است: «این موضوع بخش مهمی از ذهنیت مصرف‌کنندگان است و آنها هر روز با آن زندگی می‌کنند. افزایش بهای بنزین، رانندگان آمریکایی را در آستانه فصل پرمسافرت تابستان خشمگین خواهد کرد.»

رویترز در گزارش خود نوشته است: «برخی شهروندان آمریکایی هم‌اکنون نیز در جایگاه‌های عرضه سوخت ۳دلار بابت هر گالن بنزین (معادل ۳٫۷ لیتر) پرداخت می‌کنند و اگر قیمت‌ها بیش از این افزایش یابد آنها فشار را احساس خواهند کرد.

هر کارمند آمریکایی باید ۱۴ درصد حقوق خود را صرف خرید بنزین کند

به نوشته این خبرگزاری، در ماه فوریه (دو ماه پیش) پر کردن باک ۲۵٫۵ گالنی یک خودرو با بنزین معمولی حدود ۵۷ دلار تمام می‌شد اما اکنون طبق آماری که خود دولت آمریکا ارائه داده، این رقم به ۷۳ دلار رسیده است. بنابراین، کارمندی که به طور معمول ۳۵ ساعت در هفته کار می‌کند و ساعتی ۱۵ دلار حقوق می‌گیرد، اگر هفته‌ای یکبار بخواهد باک ماشینش را پر کند باید حداقل ۱۴ درصد از حقوق خود را برای این کار کنار بگذارد.

در خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. در همین رابطه، پایگاه تحلیلی «مارکت واچ» گزارش داد تنها چند ساعت پس از بیانیه روز دوشنبه دولت آمریکا درباره لغو معافیت‌های تحریمی برای مشتریان نفتی ایران، بهای بنزین در آمریکا به طور کم‌سابقه‌ای افزایش یافت و در کالیفرنیا به ۴٫۷ دلار در هر گالن رسید.

مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در حالی که حامیان سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران در آن زمان نیز مانند اکنون ادعا می‌کردند که تحریم نفت ایران تاثیری بر افزایش قیمت‌ها در بازار نفت نخواهد داشت، رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که از سال ۲۰۱۴ تاکنون قیمت بنزین در این کشور -آنهم در فصل کم‌مسافرت پاییز- هرگز به این گرانی نبوده است.

در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. یک خبرنگار آمریکایی به نام «جف الن» نیز در صفحه توییتر خود با انتشار تصاویری اعلام کرد که در پمپ‌بنزین‌های شهر تالاهاسی (مرکز ایالت فلوریدا) یا بنزینی وجود ندارد یا خودروها برای پر کردن باک خود صف کشیده‌اند.

گزارش رویترز از تاثیر تحریم نفتی ایران؛ 			سیاست خودتحریمی ترامپ جواب داد/ افزایش قیمت بنزین آمریکایی عصبانی می‌کند - 16

طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند.

بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.

گزارش رویترز از تاثیر تحریم نفتی ایران؛ 			سیاست خودتحریمی ترامپ جواب داد/ افزایش قیمت بنزین آمریکایی عصبانی می‌کند - 20

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی به تلاش‌های سناتورهای آمریکایی برای کشاندن واشنگتن و تهران به میز مذاکرات پرداخت و نوشت: دیپلماسی هسته‌ای آمریکا با ایران به یک مانع برخورد کرده است. دو سناتور ضدایرانی از هر دو حزب آمریکا در تلاشی هماهنگ به‌دنبال ترسیم طرحی هستند که اعتقاد دارند می‌تواند منجر به یک توافق بهتر شود. در واقع ایده منندز و گراهام آن است که ایالات‌متحده می‌تواند یک توافق هسته‌ای جدید را همزمان به ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیشنهاد دهد. اما ایران نیز می‌تواند در ازای موافقت با این طرح، خود را از بخشی از تحریم‌ها رها کند. گراهام در این باره می‌گوید: «معتقدم که توافق هسته‌ای کنونی با ایران از اساس خود دچار نقص‌های شدیدی است، اما این به منزله پایان قصه نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
دولت دوازدهم این لوایح را تصویب و برای طی روند قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. رییس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اما هر دو در اظهاراتی جداگانه صراحتا مخالفت خود با تصویب این لوایح را اعلام کرده‌اند ولی دولت و مجلس همچنان به اصرار خود ادامه می‌دهند. سنت حضرت امام در بدو‌ تاسیس مجمع تشخیص مصلحت، قرار دادن رییس‌جمهوری در رأس این نهاد عالی بن‌بست‌شکن که روسای ۳ قوه عضو آن هستند، بود. ضرورت احیای این سنت با ناتوانی این مجمع در حفظ مصلحت نظام در موضوع FATF آشکار شد». اگر تصویب نشودتمام این راهکارها و گفته‌ها برای آن است که مجمع تشخیص مصلحت نظام روزه سکوت یک ‌ساله خود را بشکند و رای قطعی خود را صادر کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
آذری جهرمی گفت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، آماده همکاری با نهاد‌های آموزشی هستیم. خبرگزاری تسنیم،: آذری‌جهرمی ساعتی پیش در صفحه شخصی خود نوشت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، برای همکاری با وزارت علوم و آموزش‌وپرورش، امکانات ویژه‌ای را جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم کردیم تا میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجوی عزیز، ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند. سعید نمکی وزیر بهداشت شب گذشته درباره تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای تعطیلی مدارس، اظهار کرد: درباره مدارس مناطقی که موارد مثبت کرونا در آن‌ها شناسایی شده است، جمعه شب بررسی و وضعیت تعطیلی را اعلام خواهیم کرد. وی افزود: فعلا در یک دوره سه روزه اگر نیاز به تعطیلی باشد، مدارس در مناطق مبتلا به کرونا تعطیل خواهند شد که لیست مناطق آلوده و تعطیلی مدارس جمعه شب اعلام خواهد شد. نمکی بیان کرد: این مصوبات باید به امضای رییس جمهور هم برسد تا ابلاغ شوند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
وی ادامه داد: مشکلاتی که اکنون در اجرای برجام با آن مواجه هستیم تا حد بسیار زیادی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق و سیاست فشار حداکثری آن علیه ایران است. نماینده چین همچنین گفت که سازوکار حل اختلافات در برجام در دستور کار نشست روز چهارشنبه نشست کمیسیون مشترک قرار نداشته است و البته دیدگاه‌های متفاوتی درباره این موضوع وجود دارد. وی با بیان این‌که «بازگرداندن تحریم‌ها پاسخ چالش‌های پیش روی ما نیست»، افزود: شرکت کنندگان در این نشست در ازا توافق کردند که روی آن‌چه که قابل انجام است متمرکز شوند، چیزی که می‌تواند این روند (اجرای برجام) را پیش ببرد و به حفظ برجام و چندجانبه گرایی کمک کند. نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه با حضور تمام طرف‌های توافق در وین برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم حفظ برجام و بهره مندی ایران از منافع اقتصادی این توافق تاکید کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این هفته اعضای کمیته دستمزد شورای عالی کار پس از هفته‌ها بحث و بررسی، هزینه ماهانه زندگی خانوارهای کارگری را تعیین و روی رقم چهار میلیون و ۹۴۰ هزار تومان به توافق رسیدند. سبد معیشت کارگران بر اساس اعلام کمیته دستمزد در سال گذشته بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود که منجر به افزایش ۳۶٫۵ درصدی حداقل مزد کارگران در سال ۱۳۹۸ شد. با مشخص شدن هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران شورای عالی کار در سه هفته پایانی سال وارد مذاکرات جدی دستمزد سال ۱۳۹۹ شده و سرنوشت دستمزد میلیون‌ها کارگر ایرانی رقم خواهد خورد. این هفته مدیر اجرایی طرح ملی تکاپو از جذب بیش از ۱۵۰۰ فارغ التحصیل کشاورزی به بازار کار خبر داد. در هفته‌ای که گذشت مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار برگزار شد و معاون روابط کار وزیر کار در این مراسم با انتقاد از فروش وسایل ایمنی کار و حفاظت شخصی غیر استاندار در بازار تهران، از سازمان تعزیرات حکومتی خواست تا به این قضیه ورود کند و مراکز فروش و عرضه این وسایل را مورد نظارت قرار بدهد.

نظرها

اخبار بیشتر