تذکر و توصیه رییس صدا و سیما به رادیو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
تذکر و توصیه رییس صدا و سیما به رادیو

تذکر و توصیه رییس صدا و سیما به رادیو

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
فارس نوشت: رئیس سازمان صداوسیما گفت: رادیو با توجه به اهمیتی که پیدا کرده باید قیمت و کیفیت خود را بالا ببرد و چون تصویری ارائه نمی‌دهد بایداز کلمات و مفاهیم دقیقی استفاده کند.

مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا، امشب -۴ اردیبهشت ماه- با حضور علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما، حمید شاه آبادی معاون صدا، علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما و جمعی از مدیران رسانه ملی و هنرمندان آن در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد. بنا بر این گزارش، در این مراسم علی عسکری ضمن قدردانی برای برگزاری جشنواره رادیو درباره اجلاس صدا نیز گفت: این اجلاس مفید بوده، پنل و کارگاه‌ها مختلف انجام شده و در معرض چرخش دانش قرار گرفته است. رادیو با توجه به اهمیتی که پیدا کرده است باید قیمت و کیفیت خود را بالا ببرد و به دلیل اینکه تصویری ارائه نمی‌دهد باید از کلمات و مفاهیم بسیار استفاده کند.

وی ادامه داد: هنر، دانش، حکمت، شعر موسیقی غیر متراکم و فراوان استفاده کند و کسانی که با رادیو انس می‌گیرند و صمیمی و رفیق می‌شوند به خوبی از آن استفاده می‌کنند. خواهش من از شما این است که سطح علمی جامعه بالا آمده و باید سطح علمی در رادیو بالا بیایید. مطالعات بیشتر تحقیقات و بررسی‌ها عمیق‌تر باشد و نویسندگان برنامه سازان ما به این توجه کنند جریان چرخ اندیشه و دانش باید بیش از هر زمانی باشد.

علی عسکری تاکید کرد: از زمانی که رادیو در کشور عزیزمان ایران راه اندازی شده است تا امروز، خدمات علمی و فرهنگی فراوانی به خصوص در سال‌های اخیر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای ملت ایران داشته است. بیش از پنجاه شبکه ملی و استانی داریم و به آن‌ها افتخار می‌کنیم و به همه آن‌ها خسته نباشید می‌گوییم. به هر حال این رسانه در طول تحولات تاریخی اثر گذاری خود را حفظ کرده است.

وی با بیان اینکه رادیو در سرزمین ما دارای برترین موقعیت است و هیچگاه رادیو به این تراز در کشور ما مطرح نبود و در تحولات مختلف فناوری هم همواره جایگاه خودرا حفظ کرده است، گفت: رادیو در جمهوری اسلامی و در سرزمین ما دارای برترین موقعیت است. با رشد پهن باند و اینترنت، امروز ایران صدا رسانه برتر صداپایه جمهوری اسلامی است که هم فارسی زبانان و هم ایرانی‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند.

علی عسکری تاکید کرد: رسانه رادیو رسانه‌ای مردمی است ما باید به دلیل اینکه ارتباط تعاملی در رادیو آسان‌تر است این ارتباط را با مخاطب مردمی بهتر برقرار کنیم. رادیو باید انقلابی باشد هم از جهت سرعت عمل و چابکی و هم از جهت اندیشه و خط و مشی انقلاب اسلامی. همچنین رادیو باید مرجعیت خود را حفظ کند که مرهون کیفیت است. رادیو باید گفتمان برتر و رایج ملی را به خوبی پیگیری و برای مخاطب ارایه دهد. رادیو وسیله‌ای برای ارتباط با همه بدنه اجرایی کشور است و باید تعاملی روان و فعالانه داشته باشد تا بتوانیم در جهت اهداف دولتمردان و دولت محترم، مجلس و قوه قضاییه کمک کنیم.

وی با تاکید بر جوان گرایی در رادیو عنوان داشت: رادیو باید جوان گرایی کند، رادیو روح جوانانه دارد اما برای اینکه در آینده هم بتوانیم انسان‌های ارزشمند داشته باشیم باید بتوانیم جوانان نخبه و انقلابی را جذب کنیم تا به نسل‌های بعدی تحویل دهیم. همچنین رادیو باید نهادهای مردمی را فعال کند، در سیلی که اتفاق افتاد رادیو در کنار دیگر شبکه‌ها و رسانه‌ها موفق عمل کرد.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی با بیان اینکه جریانات شیطانی در رسانه‌ها بسیار فعال هستند که در جهت تخریب اخلااق و معنویت کار می‌کنند، اظهارداشت: رادیو باید هوشمندانه و عالمانه در جهت حفظ فرهنگ و خانواده‌ها بکوشد و باید قرارگاه فعال جنگ نرم باشد. امروز نهادهای بیگانه در جهت تخریب فرهنگ ما فعالیت میکنند و جریانات شیطانی در رسانه‌ها بسیار فعال هستند، رادیو باید هوشمندانه و عالمانه در جهت حفظ فرهنگ و خانواده‌ها بکوشد.

به گزار فارس، علی عسکری در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به سال رونق تولید ملی گفت: ما وظیفه خطیری داریم به خصوص که در چند روز گذشته آمریکا اعلام کرد که تحریم غیرقابل تحملی را بر ما وارد می‌کند بنابر این ما به سمت رونق تولید و اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنیم. رادیو ملی و استانی ما باید ستادی را ایجاد کند و مشکلات تولید را از طریق این ستاد حل کند.

علی عسکری اضافه کرد: رادیو باید دلبستگی به کالاهای ایرانی و داخلی را افزایش دهد این بسیار اهمیت دارد. رادیو باید بستری برای ارایه دانش و علم و مشاوره به تولیدکنندگان باشد. مشورت در حوزه خدمات گوناگون و کشاورزی و به ویژه رموز موفقیت کارآفرینان را کشف کرده و آنها را اطلاع رسانی کند. رادیو باید تولیدات مزیت دار را در کشور بازشناسی کرده و برندها را حمایت کند. کار دیگر رادیو این است که از طریق ایده‌های شهروندان کالاهای باکیفیت را حمایت کند و فرایند چرخه تولید را پیگیری کند و هزینه کسانیکه در این چرخه فساد می‌کنند را افزایش دهد.

رئیس سازمان صداوسیما درباره تحریم نفت از سوی آمریکا نیز گفت: آمریکایی‌ها دستپاچه هستند و بد تصمیم می‌گیرند. آنها چند سال گذشته با کمک سعودی‌ها داعش را راه اندازی کردند تا بر عراق و شامات مسلط کنند. داعش فجایعی را به نام اسلام به بار آورد سپس برخی کشورها از ایران کمک خواستند و سربازان و سپاه کمک کرد و آمریکایی‌ها شکست خوردند. دیدید در ۱۳ آبان که تحریم را آمریکا اعلام کرد ملت ایران به پا خواستند و در ۲۲ بهمن نیز به میدان آمدند و علیه آمریکا با تظاهرات تاریخی خود اتفاقی بی نظیر را شکل دادند که سیلی محکمی بود.

وی تاکید کرد: آمریکا دو بار شکست راهبردی خورد و امروز سرگیجه گرفته است که چگونه این ملت را شکست دهد. می‌گوید از طریق به صفر رساندن نفت این کار را می‌کند که این خیال خام را ما باطل می‌کنیم و باز هم شکست سختی خواهد خورد و اگر امریکا بخواهد هدف شوم خود را پیاده کند حتما با او برخورد می‌شود. جوانان نزدیک تنگه‌ها اگر اراده کنند کافی هستند که این تنگه‌ها را ببندند. آنکه رو به فروپاشی است آمریکا و هم پیمانان او هستند و جمهوری اسلامی همانطور که یک ملت سربلند است امروز به یک قدرت بزرگ تبدیل می‌شود و اقتدار ما را برای اینده بیشتر خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برندگان جشنواره کن ۲۰۱۹/ نخل طلا به کره جنوبی رسید

12+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر ب، نقل از صدا و سیما، در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان و مدیران نمایشگاه و فعالان قرآنی برگزار شد، از دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی که در برگزاری نمایشگاه همکاری داشته‌اند و نیز غرفه‌ها و طرح‌های برگزیده تجلیل و قدردانی شد. ‌بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار; قرآن معنای زندگی; همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در شب ولادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام، جمعی از اهالی فرهنگ، شعر و ادب فارسی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. آقای رضا شریفی از شعرای کشورمان، شعری را در این جلسه قرائت کرد که پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR متن این شعر را منتشر کرد. حتی اگر به قیمت شاهانه زیستنننگ است زیر منت بیگانه زیستناین عقل این مردد بی‌حوصله مراتکلیف کرده است به دیوانه زیستنویرانه بوی دوست اگر می‌دهد بگومن عاشقم (۱) به گوشه ویرانه زیستنپرواز پرمخاطره بسیار بهتر ازچشم انتظار مرحمت دانه زیستنیاران نیمه راه زیادند و ساده نیستبا سروهای خم شده هم‌شانه زیستنبخشیده‌ام به دوست خودم را که ذره‌اینزدیک‌تر شوم به کریمانه زیستنگر تیغ عشق دوست نبوسد گلوی مناین زیستن چه فرق کند با نزیستن «در عشق اگرچه منزل آخر شهادت استتکلیف اول است شهیدانه زیستن (۲) ۱) این مصرع ابتدا به این شکل بود: «من «راضی‌ام» به گوشه‌ی ویرانه زیستن»، که توسط رهبر معظم انقلاب تصحیح و به‌جای راضی‌ام کلمه عاشقم جایگزین شد. ۲) تضمین به بیتی از اشعار میلاد عرفان‌پورآقای شریفی پس از قرائت این شعر گفتند که این بیت آخر از آقای میلاد عرفان‌پور است و من به استقبال این بیت این غزل را سرودم. رهبر معظم انقلاب در پاسخ به ایشان خطاب به آقای عرفان‌پور که در جلسه حاضر بودند گفتند: آفرین آقای عرفان‌پور.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
یا آنکه فرموده: باکى بر تو نیست که در هر دو شب کار خیر انجام دهى مانند ان. و فرموده: هرکه این دعا را بخواند، خدا تقصیرى که در گذشته از ماه رمضان از او سر زده بیامرزد، و او را در باقیمانده ماه از گناهان بازدارد. شیخ کلینى روایت کرده که امام باقر علیه السلام در شبهاى بیست و یکم و بیست و سوم تا نیمه شب دعا مى خواند، و پس از آن شروع به خواندن نماز می‌کرد. آگاه باش که در هر شب از شبهاى این دهه غسل مستحب است. روایت شده حضرت رصول صلى الله علیه و آله در هر شب این دهه غسل می‌کرد.

شب استجابت دعا

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر