تذکر و توصیه رئیس صدا و سیما به رادیو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

تذکر و توصیه رئیس صدا و سیما به رادیو

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
رئیس سازمان صداوسیما گفت: رادیو با توجه به اهمیتی که پیدا کرده باید قیمت و کیفیت خود را بالا ببرد و چون تصویری ارائه نمی‌دهد بایداز کلمات و مفاهیم دقیقی استفاده کند.

خبرگزاری فارس: مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا، امشب -۴ اردیبهشت ماه- با حضور علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما، حمید شاه آبادی معاون صدا، علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما و جمعی از مدیران رسانه ملی و هنرمندان آن در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم علی عسکری ضمن قدردانی برای برگزاری جشنواره رادیو درباره اجلاس صدا نیز گفت: این اجلاس مفید بوده، پنل و کارگاه‌ها مختلف انجام شده و در معرض چرخش دانش قرار گرفته است. رادیو با توجه به اهمیتی که پیدا کرده است باید قیمت و کیفیت خود را بالا ببرد و به دلیل اینکه تصویری ارائه نمی‌دهد باید از کلمات و مفاهیم بسیار استفاده کند.

وی ادامه داد: هنر، دانش، حکمت، شعر موسیقی غیر متراکم و فراوان استفاده کند و کسانی که با رادیو انس می‌گیرند و صمیمی و رفیق می‌شوند به خوبی از آن استفاده می‌کنند. خواهش من از شما این است که سطح علمی جامعه بالا آمده و باید سطح علمی در رادیو بالا بیایید. مطالعات بیشتر تحقیقات و بررسی‌ها عمیق‌تر باشد و نویسندگان برنامه سازان ما به این توجه کنند جریان چرخ اندیشه و دانش باید بیش از هر زمانی باشد.

علی عسکری تاکید کرد: از زمانی که رادیو در کشور عزیزمان ایران راه اندازی شده است تا امروز، خدمات علمی و فرهنگی فراوانی به خصوص در سال‌های اخیر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای ملت ایران داشته است.

بیش از پنجاه شبکه ملی و استانی داریم و به آن‌ها افتخار می‌کنیم و به همه آن‌ها خسته نباشید می‌گوییم. به هر حال این رسانه در طول تحولات تاریخی اثر گذاری خود را حفظ کرده است.

وی با بیان اینکه رادیو در سرزمین ما دارای برترین موقعیت است و هیچگاه رادیو به این تراز در کشور ما مطرح نبود و در تحولات مختلف فناوری هم همواره جایگاه خودرا حفظ کرده است، گفت: رادیو در جمهوری اسلامی و در سرزمین ما دارای برترین موقعیت است. با رشد پهن باند و اینترنت، امروز ایران صدا رسانه برتر صداپایه جمهوری اسلامی است که هم فارسی زبانان و هم ایرانی‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند.

علی عسکری تاکید کرد: رسانه رادیو رسانه‌ای مردمی است ما باید به دلیل اینکه ارتباط تعاملی در رادیو آسان‌تر است این ارتباط را با مخاطب مردمی بهتر برقرار کنیم. رادیو باید انقلابی باشد هم از جهت سرعت عمل و چابکی و هم از جهت اندیشه و خط و مشی انقلاب اسلامی.

همچنین رادیو باید مرجعیت خود را حفظ کند که مرهون کیفیت است. رادیو باید گفتمان برتر و رایج ملی را به خوبی پیگیری و برای مخاطب ارایه دهد. رادیو وسیله‌ای برای ارتباط با همه بدنه اجرایی کشور است و باید تعاملی روان و فعالانه داشته باشد تا بتوانیم در جهت اهداف دولتمردان و دولت محترم، مجلس و قوه قضاییه کمک کنیم.

وی با تاکید بر جوان گرایی در رادیو عنوان داشت: رادیو باید جوان گرایی کند، رادیو روح جوانانه دارد اما برای اینکه در آینده هم بتوانیم انسان‌های ارزشمند داشته باشیم باید بتوانیم جوانان نخبه و انقلابی را جذب کنیم تا به نسل‌های بعدی تحویل دهیم. همچنین رادیو باید نهادهای مردمی را فعال کند، در سیلی که اتفاق افتاد رادیو در کنار دیگر شبکه‌ها و رسانه‌ها موفق عمل کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی با بیان اینکه جریانات شیطانی در رسانه‌ها بسیار فعال هستند که در جهت تخریب اخلااق و معنویت کار می‌کنند، اظهارداشت: رادیو باید هوشمندانه و عالمانه در جهت حفظ فرهنگ و خانواده‌ها بکوشد و باید قرارگاه فعال جنگ نرم باشد.

امروز نهادهای بیگانه در جهت تخریب فرهنگ ما فعالیت میکنند و جریانات شیطانی در رسانه‌ها بسیار فعال هستند، رادیو باید هوشمندانه و عالمانه در جهت حفظ فرهنگ و خانواده‌ها بکوشد.

به گزار فارس، علی عسکری در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به سال رونق تولید ملی گفت: ما وظیفه خطیری داریم به خصوص که در چند روز گذشته آمریکا اعلام کرد که تحریم غیرقابل تحملی را بر ما وارد می‌کند بنابر این ما به سمت رونق تولید و اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنیم. رادیو ملی و استانی ما باید ستادی را ایجاد کند و مشکلات تولید را از طریق این ستاد حل کند.

علی عسکری اضافه کرد: رادیو باید دلبستگی به کالاهای ایرانی و داخلی را افزایش دهد این بسیار اهمیت دارد. رادیو باید بستری برای ارایه دانش و علم و مشاوره به تولیدکنندگان باشد. مشورت در حوزه خدمات گوناگون و کشاورزی و به ویژه رموز موفقیت کارآفرینان را کشف کرده و آنها را اطلاع رسانی کند.

رادیو باید تولیدات مزیت دار را در کشور بازشناسی کرده و برندها را حمایت کند. کار دیگر رادیو این است که از طریق ایده‌های شهروندان کالاهای باکیفیت را حمایت کند و فرایند چرخه تولید را پیگیری کند و هزینه کسانیکه در این چرخه فساد می‌کنند را افزایش دهد.

رئیس سازمان صداوسیما درباره تحریم نفت از سوی آمریکا نیز گفت: آمریکایی‌ها دستپاچه هستند و بد تصمیم می‌گیرند. آنها چند سال گذشته با کمک سعودی‌ها داعش را راه اندازی کردند تا بر عراق و شامات مسلط کنند. داعش فجایعی را به نام اسلام به بار آورد سپس برخی کشورها از ایران کمک خواستند و سربازان و سپاه کمک کرد و آمریکایی‌ها شکست خوردند.

دیدید در ۱۳ آبان که تحریم را آمریکا اعلام کرد ملت ایران به پا خواستند و در ۲۲ بهمن نیز به میدان آمدند و علیه آمریکا با تظاهرات تاریخی خود اتفاقی بی نظیر را شکل دادند که سیلی محکمی بود.

وی تاکید کرد: آمریکا دو بار شکست راهبردی خورد و امروز سرگیجه گرفته است که چگونه این ملت را شکست دهد. می‌گوید از طریق به صفر رساندن نفت این کار را می‌کند که این خیال خام را ما باطل می‌کنیم و باز هم شکست سختی خواهد خورد و اگر امریکا بخواهد هدف شوم خود را پیاده کند حتما با او برخورد می‌شود.

جوانان نزدیک تنگه‌ها اگر اراده کنند کافی هستند که این تنگه‌ها را ببندند. آنکه رو به فروپاشی است آمریکا و هم پیمانان او هستند و جمهوری اسلامی همانطور که یک ملت سربلند است امروز به یک قدرت بزرگ تبدیل می‌شود و اقتدار ما را برای اینده بیشتر خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل

لاله‌زار؛ سینما تحت تاثیر بلیت گران و فیلم‌های بد

برترین‌هابرترین‌ها13 ساعت قبل
لاله زار این هفته یک پیشنهاد در نمایش خانگی دارد، به جای سینما رفتن ترجیح دادیم همان «مغز‌های کوچ زنگ زده» را ببینید. برای کتاب «عشق با حروف کوچک»، برای تئاتر «لانه خرگوش»، برای موسیقی کار «از یاد‌ها رفته» با صدای رضا یزدانی و بلیت برنده هم برای یک خواننده‌ی متفاوت هومن اژدری باشد که بپسندید.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
ایرناایرنا1 روز قبل
وی ادامه داد: علاوه بر این، محفل انس با قرآن نیز در مساجد جامع، امام غزالی و امام فخررازی همه روزه برگزار و تا پایان ماه پرخیر و برکت رمضان ادامه خواهد داشت. سعادتی اظهار داشت: آیین‌های جمع خوانی قرآن و محفل انس با قرآن با همکاری موسسه‌های قرآنی ترنم وحی و روضه الایمان این شهرستان برگزار می‌شود. وی با اشاره به برگزاری محفل انس با قرآن در سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با حضور مسوولان شهرستان بوکان گفت: این مراسم نیز با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد دارالاحسان بوکان برگزار خواهد شد. به گزارش ایرنا در اسلام تاکید ویژه‌ای بر قرائت قرآن در ماه رمضان وجود دارد و برگزاری آیین‌های جمع خوانی قرآن در شهرستان‌ها و مساجد بر پایه این توصیه‌ها انجام می‌پذیرد. بوکان با ۲۵۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و ۱۸۵ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
وی درخصوص اهداف آموزش دوگانه (آموزش- کار) گفت: هشت هدف کلی را در اجرای این طرح دنبال می‌کنیم که به این شرح است. مرحله پنجم: پس از تأیید قرارداد توسط مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لازم است داوطلب از بخش «چاپ کارت مهارت آموزی» نسبت به خرید کارت مهارت آموزی اقدام و مشخصات آن را در سامانه ثبت کند. سپس اطلاعات ان‌ها به طور خودکار به پورتال انتقال می‌یابد و همزمان می‌تواند کارت مهارت آموزی خود را از سامانه دریافت کند. معاون سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور درخصوص شرایط مهارت آموز در این طرح گفت: شرایط مهارت آموزان در این طرح علاوه بر داشتن شرایط عمومی کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به این شرح است:۱-داشتن تابعیت ایرانی ضرورت دارد. وی همچنین درخصوص شرایط بنگاه اقتصادی پذیرنده کارآموز (شرکاء مهارت آموزی دوگانه) گفت: بنگاه‌های اقتصادی باید ۶ ویژگی را برای اجرای این طرح داشته باشند که شامل این موارد است:
فارسفارس10 ساعت قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، بیست‌ و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) با هدف ارائه آخرین توانمندی‌های صنعت سلامت ایران در روزهای ۱۹ تا ۲۲ خرداد ۹۸ در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران با حضور بیش از ۶۰۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار می‌شود. پاویون شرکت‌های دانش بنیان با هدف نمایش توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در سال رونق تولید در این دو نمایشگاه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود. براین اساس، شرکت‌های دانش بنیان علاقمند می‌توانند برای حضور در پاویون ضمن ثبت نام درسامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی به نشانی www. bpms. nsfund. ir، با مجری برپایی پایون به شماره ۰۹۳۸۷۵۵۷۰۴۹ تماس بگیرند. گفتنی است، با توجه به محدودیت فضای پاویون، متقاضیان پس از بررسی و ارزیابی برای حضور انتخاب می‌شوند و اولویت با شرکت‌هایی است که زودتر ثبت نام کنند. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر