یک روزنامه آلمانی: سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران بازی با آتش است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
یک روزنامه آلمانی: سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران بازی با آتش است

یک روزنامه آلمانی: سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران بازی با آتش است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
یک روزنامه آلمانی در مطلبی سیاست های تحریمی آمریکا علیه ایران را بازی با آتش دانست که می تواند به اقتصاد جهانی آسیب وارد کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دولت آمریکا اخیرا به سیاست‌های ضد ایرانی خود سرعت بیشتری بخشیده و بعد از اقدام اخیرش در قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه تروریستی خود تحریم‌های نفتی علیه ایران را هم گسترش داده است.

کاخ سفید روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد معافیت موقت خریداران نفت ایران از اجرای تحریم‌ها تنها ۱۰ روز دیگر به پایان می‌رسدو تمدید نخواهد شد. از این تاریخ به بعد هشت کشوری که تا به حال اجازه داشتند از ایران نفت خریداری کنند هم باید به صف تحریم کنندگان ایران بپیوندند وگرنه مجازات‌های واشنگتن در این باره شامل حال آن‌ها هم می‌شود.

روزنامه آلمانی «اوزنابروکر سایتونگ» در مطلبی به تاثیرات اقدامات ضد ایرانی ترامپ پرداخته و نوشت: سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران می‌تواند به اقتصاد جهانی آسیب برساند.

نویسنده در ادامه این مطلب نوشت: سیاست تحریم آمریکا علیه ایران بازی با آتش است که می‌تواند منجر به آشفتگی‌های اقتصاد جهانی شود.

به نوشته این روزنامه آلمانی اگر ایران (در واکنش به اقدامات ترامپ) تنگه هرمز که در واقع مهم‌ترین مسیر تجارت نفتی دنیا که از طریق آن تقریبا حمل و نقل یک سوم صادرات نفت جهانی انجام می‌شود را ببندد، در این صورت یک درگیری نظامی در خلیج فارس محتمل است و با افزایش روزافزون خطر جنگ، قیمت نفت هم افزایش می‌یابد و این چیزی است که اقتصاد ضعیف جهانی در حال حاضر به آن نیاز ندارد.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

نویسنده در ادامه با اشاره به اینکه واشنگتن حالا از ابزار نفت به عنوان سلاح استفاده می‌کند همچنین نوشت: هدف واشنگتن آشکارا سقوط نظام در ایران است. اما تا به حال محاسبات ترامپ در این راستا با هم جور در نیامده است. بلکه این اقدامات وی نتیجه عکس داشته و افراد به اصطلاح تندرو از نظر غرب و متعادل در این بحران در ایران با هم حرکت می‌کنند.

ترامپ با سیاست‌های تحریمی خود علیه ایران برای کسانی که در ایران غرب را به عنوان بلوکی غیر قابل اعتماد ارزیابی می‌کنند مهمات تهیه می‌کند. این کشور به این مسئله که تسلیم فشارهای آمریکا نمی‌شود افتخار می‌کند.

در ادامه این مطلب آمده است: در هر صورت سیاست ایالات متحده که می‌خواهد شرکای خود را هم به پیشبرد آن مجبور کند بیش از آنکه سود داشته باشد ضرر دارد و سیاستی مشکوک است.

ترامپ با سیاست توافق ناپذیر خود در برابر ایران یک بار دیگر خود را به عنوان یک به اصطلاح قهرمان سیاست خارجی نشان می‌دهد که بعد از ۲ سال حضور در این مسئولیت هنوز هیچ موفقیت واقعی در عرصه سیاست خارجی را عرضه نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ اعلام تعداد آرای نهایی ۱۹ حوزه انتخابیه دیگر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

کاهش ۱۹ درصدی مشارکت مردم در انتخابات مجلس+ فیلم

رکنارکنا20 ساعت قبل

نتایج ۱۹ حوزه انتخابیه

مهرمهر1 روز قبل

«نماینده مجلس در اعلام اموالش نباید پنهان‌کاری کند»

مهرمهر2 روز قبل

فیلم/ مردم نگذاشتند ایران، دشمن شاد شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
بر اساس بیانیه گروه ویژه اقدام مالی، در صورت پیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، نام تهران دوباره از لیست سیاه حذف خواهد شد. این اما تنها تخفیف در نظر گرفته شده از سوی گروه ویژه اقدام مالی به ریاست چین برای ایران نیست. در نقطه مقابل نیز FATF نام ایران را به‌طور موقت از لیست سیاه خارج و اقدامات تقابلی علیه تهران را متوقف کرد. علی احمدی، پرویز داوودی، احمد توکلی و احمد وحیدی از دیگر مجمع‌نشینانی بودند که در اظهاراتی رسمی مخالفت خود با لوایح FATF را اعلام کرده‌اند. بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد ایران دست‌کم تا نشست بعدی گروه ویژه اقدام مالی و با اتکا به ۲ تخفیف در نظر گرفته شده توسط FATF فرصت دارد تا نسبت به تصویب این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام کند.

نظرها

اخبار بیشتر