1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا

قاچاقچیان برای فرار ۱۶۰۰ کیلو گرم موادمخدر را آتش زدند/ کشف ۳۶۰۰ کیلو موادمخدر در ۲ عملیات +عکس

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از انهدام باند مسلحانه قاچاق موادمخدر و کشف بیش از ۳ تن و ۶۰۰ کیلو مواد افیونی در عملیات مقتدرانه پلیس خبر داد.

قاچاقچیان برای فرار ۱۶۰۰ کیلو گرم موادمخدر را آتش زدند/ کشف ۳۶۰۰ کیلو موادمخدر در ۲ عملیات +عکس - 1

سردار محمد قنبری با اعلام خبر کشف مقادیر قابل توجه موادمخدر از سوداگران مرگ در استان سیستان و بلوچستان درباره جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات اطلاعاتی گسترده به سرنخهایی از قاچاق محموله سنگین مواد توسط یک باند مسلح دست یافتند که تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، دو تیم از اعضای این باند مسلح را که قصد جابه‌جایی مواد مخدر از شهرستانهای «سراوان» و «دلگان» داشتند به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.

کشف ۱۶۰۴ کیلوموادمخدر از دو قاچاقچی مسلح

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: ساعت ۱:۴۵ صبح روز گذشته (۴ اردیبهشت ۹۸)، مأموران پلیس، یکی از این تیمها را که با یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ نقره‌ای از سراوان به سمت شهرستان «خاش» در حرکت بود، ردزنی کردند.

وی تصریح کرد: مأموران پس از مدتی تعقیب نامحسوس خودروی مذکور سرانجام در حوالی یکی از روستاهای اطراف سراوان به راننده پژو دستور ایست دادند که وی بدون توجه به سرعت خود افزود تا از دست قانون فرار کند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مأموران سرانجام پس از مدتی تعقیب و گریز با رعایت کامل قانون به کارگیری سلاح، به لاستیکهای خودروی مذکور شلیک و آن را متوقف کردند؛ تکاوران پلیس پس از دستگیری دو قاچاقچی در بازرسی از خودروی مذکور یک تن و ۵۸۴ کیلو تریاک، ۲۰ کیلو و ۹۶ گرم حشیش، یک قبضه کلت و مقداری مهمات را کشف کردند.

قنبری از کشف مقادیر قابل توجهی از موادمخدر در یک عملیات دیگر خبر داد و گفت: مأموران پلیس با رصد اطلاعاتی دقیق، تیم دوم از این باند را که قصد جابه‌جایی دو تن مواد مخدر از شهرستان «دلگان» به یکی از استانهای همجوار داشت، شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در ساعت ۴:۳۰ صبح روز گذشته (۴ اردیبهشت ۹۸) مأموران پلیس با اطمینان از حرکت قاچاقچیان به محور «دلگان به زهکلوت» اعزام شده و در مسیر سوداگران مرگ کمین کردند.

وی افزود: اشرار و قاچاقچیان با یک دستگاه وانت نیسان آبی رنگ فاقد پلاک که توسط یک دستگاه پژو ۴۰۵ اسکورت می‌شد، با مشاهده مأموران بر سرعت خود افزودند و بدون توجه به دستور ایست پلیس، با تغییر مسیر به سمت روستاهای اطراف، شروع به تیراندازی به طرف پلیس کردند.

قاچاقچیان وانت حامل موادمخدر را آتش زدند

قنبری خاطرنشان کرد: پس از مدتی تعقیب و گریز و مقابله به مثل جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر، سوداگران مرگ با ورود به روستا و افزایش شدت تیراندازی قصد داشتند جلوی ورود مأموران را بگیرند اما با مواجهه با آتش پرحجم پلیس چاره‌ای جز فرار ندیدند و سرانجام با به آتش کشیدن خودروی وانت حامل مواد، توسط خودروی پژوی اسکورت از طریق جاده‌های فرعی از صحنه عملیات گریختند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: مأموران با رعایت اصول حفاظتی به خودروی مذکور نزدیک شده و شعله‌های فروزان آن را خاموش کردند که سرانجام در بازرسی از این خودرو ۳۶۱ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک، ۲۳ کیلو و ۸۹ گرم حشیش، یک قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات کشف کردند که بیش از یک تن و ۶۰۰ کیلو از این مواد افیونی به علت بنزین فراوانی که قاچاقچیان به روی آنها ریخته بودند در شعله‌های آتش سوخت.

قنبری یادآور شد: مبارزه با اشرار و سوداگران مرگ به مانند سالهای گذشته یکی از اولویتهای اصلی پلیس استان است و مأموران انتظامی در این راه از هیچ تلاش و جانفشانی دریغ نخواهند کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر