شمار بازداشتی‌های تظاهرات در لندن از ۱۰۰۰ نفر گذشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
شمار بازداشتی‌های تظاهرات در لندن از ۱۰۰۰ نفر گذشت

شمار بازداشتی‌های تظاهرات در لندن از ۱۰۰۰ نفر گذشت

فارسخبرگزاری فارس |
با گذشت 10 روز از آغاز تظاهرات مردم لندن علیه تأثیر سیاست‌های دولت انگلیس بر گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی، تعداد دستگیرشدگان از مرز 1000 نفر گذشت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هماهنگ‌کنندگان اعتراضات اخیر لندن ضد تغییرات اقلیمی اعلام کردند این تظاهرات روز پنجشنبه به اتمام می‌رسد.

از آغاز این اعتراضات، پلیس لندن بیش از ۱۰۰۰ نفر را دستگیر کرده‌ است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «بی‌بی‌سی»، روز چهارشنبه پلیس با دستگیر کردن ۲۲ نفر دیگر از گروه موسوم به «شورش علیه انقراض»، آخرین خیابان مسدود شده توسط آن‌ها را باز کرد و شمار دستگیرشدگان را به ۱۰۸۸ نفر رساند.

مسئولان برگزاری این اعتراض‌ها اعلام کردند، ساعت ۱۸:۰۰ به وقت محلی، مراسم اختتامیه‌ای در «هاید پارک» لندن برگزار خواهد شد. آنها در بیانیه‌ای گفتند: «ما موقعیت فیزیکی را ترک خواهیم کرد اما فضا برای راست‌گویی در جهان باز شده است … ما می‌دانیم چه چیز زندگی شما را مختل کرده است. ما این کار را از سر بی‌دردی انجام نمی‌دهیم. ما فقط این کار را به‌دلیل انجام می‌دهیم که موردی اضطراری است».

«صادق خان» شهردار لندن از اتمام این اعتراضات استقبال کرد و آن را «چالشی بزرگ برای پلیس متروپولیتن که دارای حوزه عمل گسترده و فاقد امکانات کافی است» دانست.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

یک مقام ارشد «اسکاتلندیارد» گفت، اگر اعتراضات مشابهی در آینده رخ دهد، مأموران توان جدیدتری نیاز خواهند داشت.

شمار بازداشتی‌های تظاهرات در لندن از ۱۰۰۰ نفر گذشت - 8

«آدرین یوشر» رئیس‌پلیس متروپولیتن نیز گفت، مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات دلیلی برای قانونی بودن آن نیست.

به نوشته پایگاه اینترنتی این شبکه، در آخرین روز این اعتراضات، گروهی از اعضای شورش علیه انقراض، خود را به در ورودی ساختمان بورس لندن بستند و مانع از تردد افراد از این محل شدند.

شمار بازداشتی‌های تظاهرات در لندن از ۱۰۰۰ نفر گذشت - 11

بستن مسیر تردد از در ساختمان بورس لندن

معترضان به تغییرات اقلیمی، طی روزهای گذشته بخش‌های مرکزی پایتخت انگلیس چون «سیرک آکسفورد»، «ماربل آرک» و «واترلو بریج» را مسدود کردند و موجب اختلال در تردد شدند. همچنین تعدادی خود را با چسب به قطارهای مترو لندن بستند و مانع از حرکت آن‌ها شدند.

این معترضان لندنی از دولت انتظار دارند تا سال ۲۰۲۵ میزان تولید گازهای گلخانه‌ای را به صفر برساند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیامی دارم

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
چه آنهایی که در دفاع مقدس به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از مرز به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از امنیت به شهادت رسیدند، چه آنهایی که در دفاع از حرم و از حریم اهل‌بیت به شهادت رسیدند. پیام شهیدان، پیام نفی ترس و اندوه است. امروز هم پیام شهیدان اگر به گوش ما برسد، از ما خوف را و حزن را برطرف خواهد کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدارهای مختلف بارها با اشاره به این آیه‌ی شریفه‌ی «پیام شهدا برای امروز ملت ایران» را «نترسیدن و امید داشتن» دانسته‌اند. از این رو پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR همزمان با سوم خردادماه سالروز حماسه فتح خرمشهر، نماهنگ «پیامی دارم» را درباره پیام شهدا به ملت ایران منتشر کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
موضع و رویکرد آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به پروسه «مذاکرات هسته‌ای با آمریکا» و متن توافق نهایی، مهم‌ترین جزء فرامتن برجام است. لذا پرسش مهمی که پیش کشیده می‌شود آن است که چرا آیت‌الله خامنه‌ای با این مذاکرات موافقت کرده‌اند؟ کلید پاسخ به این پرسش، توجه به مبنای «مردم‌سالاری دینی» است و تا زمانی که یک درک صحیح از این مفهوم در میان نباشد، از رویکرد و مدیریت آیت‌الله خامنه‌ای در موضوع برجام هم رمزگشایی نخواهد شد. بر همین اساس آیت‌الله خامنه‌ای «جهت‌گیری» حکومت به سمت عدالت و سعادت مردم را نیز یک پایه مشروعیت می‌دانند. آیت‌الله خامنه‌ای چرایی صدور این مجوز را شخصا توضیح داده‌اند. آیت‌الله خامنه‌ای در این دو دیدار تاکید می‌کنند صدور این مجوز در پی «اصرار دولت‌ها» و برای کسب «تجربه ملت» صورت گرفته است.
الفالف15 ساعت قبل
نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه یکی از کار ویژه‌های آقای رئیسی این بود که برخی افراد قوه قضائیه که دچار فساد بودند را برکنار کرد، گفت: معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده باید محاکمه‌اش کنند. گروه سیاسی الف، ۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۷ ۳۹۸۰۳۰۴۰۳۸علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در قوه قضائیه در دوران تصدی‌گری رئیس جدید این قوه اظهار داشت: قوه قضائیه اکنون اقدامات خوبی انجام می‌دهد که منشا امید است و حرف‌هایی که آقای رئیسی می‌زند و جهت‌گیری‌هایی که دنبال می‌کند بسیار مناسب است. وی با بیان اینکه یکی از کارویژه‌های ایشان این بود که برخی افراد که در قوه قضائیه دچار فساد بودند را برکنار کرد، گفت: معتقدم این برکناری کفایت نمی‌کند و اگر کسی در دوره مسئولیت دچار فساد شده باید محاکمه‌اش کنند و اتفاقا محاکمه کردن فردی که فساد آشکاری دارد و توسط آقای رئیسی کنار گذاشته شده کمک می‌کند که جهت آینده در قوه قضائیه تثبیت شود. البته همه کسانی که کنار گذاشته شده‌اند مقصودم نیست بلکه فرد یا عنصر خاصی است که کنار گذاشته شده است. زاکانی ضمن تاکید بر اینکه کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل بوده و مایه بدنامی قوه قضائیه و زد و بند شده را باید کنار گذاشت، تصریح کرد: این اقدام مناسب است ولی اینکه رها کنند و محاکمه نکنند خیلی غلط است و محاکمه چنین عنصری که همه از او و اشکالاتش اطلاع دارند برای سلامت قوه قضائیه بسیار مفید وحیاتی است.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق به اخبار مربوط به قرارداد کلان تسلیحاتی میان بغداد و واشنگتن در ازای اجازه دادن آمریکا به بغداد برای وارد کردن گاز و فرآورده‌های نفتی از ایران و دور نگه داشتن آن از تبعات تنش احتمالی میان آمریکا و ایران، واکنش نشان داد. معین الکاظمی گفت: چنین پیشنهاد یا باج خواهی از سوی واشنگتن در قبال عراق در کار نیست به ویژه که عراق پولی ندارد و نمی‌تواند قرارداد کلان تسلیحاتی امضا کند. وی افزود: عراق در حال حاضر به سلاح آمریکایی نیازی ندارد و سلاح کافی در اختیار دارد. الکاظمی تاکید کرد: موضع عراق قوی است و می‌تواند به دیگران نه بگوید به ویژه که اگر آمریکا بخواهد قراردادی را تحت فشار بر عراق دیکته کند. این در حالی است که قبلا «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از فروش ۸٫۱ میلیارد دلار تسلیحات نظامی به کشورهای عربستان، امارات و اردن خبر داده بود.
وانانیوزوانانیوز21 ساعت قبل
روش‌های حل اختلافات سیاسیبرای حل اختلافات سیاسی، نمی‌توان از روش‌های حقوقی استفاده کرد. همچنین می‌توان به مساعی جمیله دبیر کل سازمان ملل متحد در سال ۱۹۷۵ درباره حل اختلاف دو جامعه یونانی و ترک قبرس اشاره کرد. در میانجیگری، میانجی با دادن پیشنهادات لازم در ماهیت دعوا وارد می‌شود، ولی در مساعی جمیله شخص ثالث در ماهیت دعوا دخالتی ندارد. برای واشنگتن نقش سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران و ونزوئلا حائز اهمیت و الویت است. امیدوار بودن ژاپن به ایفای نقش میانجی در تنش‌های ایران و آمریکادولت ژاپن هم امیدوار است که بتواند در راستای حفظ توافق هسته‌ای ایران میان آمریکا و ایران میانجی‌گری کند.

نظرها

اخبار بیشتر