امام جمعه قم: سیل‌زدگان نیازمند کمک و همیاری دولت هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
امام جمعه قم: سیل‌زدگان نیازمند کمک و همیاری دولت هستند

امام جمعه قم: سیل‌زدگان نیازمند کمک و همیاری دولت هستند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
امام جمعه قم گفت: سیل‌زدگان نیازمند امکانات سرمایشی هستند و دولت باید تلاش کرده و به کمک سیل‌زدگان بیاید تا خسارات جبران شود چون مردم سیل‌زده همه زندگی خود را از دست داده‌اند و تنها دارایی آن‌ها لباسی بود که به تن داشتند.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد اظهار داشت: در عدالت اجتماعی سرمایه باز می‌گردد و منظور از بازگشت یعنی هر چه مدیران در زمینه عدالت اجتماعی تلاش کنند سبب ایجاد انگیزه شده و همه افراد جامعه برای تحقق عدالت اجتماعی بسیج می‌شوند.

وی با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین (ع) افزود: در سایه عدالت اجتماعی برکات در جامعه فزونی پیدا کرده و چند برابر می‌شود و جامعه آباد می‌شود.

امام جمعه قم تصریح کرد: امیرالمؤمنین (ع) به مالک اشتر فرموند که نگاه تو در برابر آبادانی سرزمین باید بیشتر از توجه‌ات به گرفتن مالیات باشد و همت خود را برای جلب مالیات قرار نده.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: روزهای پایانی ماه شعبان است و به ماه مبارک رمضان نزدیک می‌شویم که باید از فرصت‌های باقی مانده ماه شعبان به خوبی بهره‌مند شویم چون فرصت‌ها دست ما نیست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به آغاز دهه تکریم مساجد ادامه داد: مردم باید بیشتر با مساجد انس بگیرند چون مساجد خانه خدا هستند و باید سعی کنیم جایگاه مساجد را حفظ کنیم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) گفت: فردای قیامت سه دسته در پیشگاه پروردگار عالم شکایت می‌کنند، مسجدی که مورد بی‌توجهی قرار گرفته است، عالمی که دیگران پیش وی نمی‌روند و قرآنی که میان مردم است و غبار روی آن نشسته و قرائت نمی‌شود.

حسینی بوشهری تصریح کرد: باید مساجد را تکریم کرده و نسبت به نظافت آن توجه داشته باشیم، نظم مسجد باید مورد توجه باشد و عدم مزاحمت برای همسایگان و برنامه‌ریزی در مساجد از جمله اقداماتی است که سبب جاذبه می‌شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز شوراها افزود: شوراها کمتر به اختلافات درونی دامن زده و به موضوعات خاص توجه نکنند و بیشتردر زمینه برطرف کردن مشکلات جامعه اهتمام داشته باشند.

امام جمعه قم تصریح کرد: ماه گذشته سیل مهیبی کشور را فرا گرفت که تلفات جانی کمی داشت ولی مردم، مزارع و خانه و باغ و زندگی خود را از دست دادند، مردم ایران اسلامی از دورترین نقاط در مراکز سیل‌زده حضور پیدا کردند و نیروهای نظامی، انتظامی، طلاب، دانش‌آموزان و دانشجویان درس و بحث خود را تعطیل کرده و به کمک سیل‌زدگان شتافتند و صحنه‌ای فراموش نشدنی رقم زدند.

آیت‌الله حسینی بوشهری: منابع طبیعی سرمایه کشور است قم| آیت الله حسینی بوشهری: جامعه از ایمان و استقامت در راه دین حضرت زهراس) الگوگیری کند آیت‌الله حسینی بوشهری: ساده زیستی و زهد و پارسایی ویژگی برجسته آیت‌الله مؤمن بود

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: فصل تابستان در مناطق سیل‌زده فرا می‌رسد و نخستین مشکلی که سیل‌زدگان در چادر روبه‌رو می‌شوند گرما است، همه به کمک آمدند ولی سیل‌زدگان نیازمند امکانات سرمایشی است و دولت باید تلاش کرده به کمک سیل‌زدگان بیاید تا خسارات جبران شود چون مردم سیل‌زده همه زندگی خود را از دست دادند و تنها دارایی آن‌ها لباسی بود که به تن داشتند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی | اخبار حوادث واقعی

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه ملت ایران با همیاری و دلسوزی خود کشور را آباد می‌کند ادامه داد: دشمن در موضوع سیل دشمنی خود را اثبات کرد و جلوی کمک کشورهای دیگر را گرفت، استکبار مدعی است با دولت ایران مشکل دارد ولی در عمل نشان داد با ملت ایران هم دشمنی دارد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به روز کارگر گفت: کارگر در اسلام محبوب است و پیامبر (ص) دست کارگر را می‌بوسید، مقام معظم رهبری شعار سال را رونق تولید مطرح کردند ولی تولید با همت کارگران محقق می‌شود.

حسینی بوشهری تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های جامعه تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری کارگران است و باید نسبت به مشکلات کارگران توجه جدی شود و مسئولان توجه ویژه‌ای به این قشر داشته باشند تا تولید کشور رونق پیدا کند، اگر کالای خارجی وارد کشور شود کالای داخلی رنگ می‌بازد و کارخانه تعطیل شده و کارگران بیکار می‌شوند.

امام جمعه قم تصریح کرد: دستگاه قضایی و مسئولان باید مراقبت کنند که کارخانه‌هایی که به بخش خصوصی واگذار می‌شود چگونه رفتار می‌شود، پس از واگذاری کارخانه‌ها از دولت به بخش خصوصی کارخانه واگذار شده و زمین فروخته می‌شود و کارگر بیکار می‌شود که این موضوع فاجعه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرا رسیدن روز معلم بیان کرد: معلمان الگوهای ما هستند، معلم علم‌آموز و اخلاق‌آموز است و باید حقوق این عزیزان را پاس بداریم تا جامعه‌ای سالم داشته باشیم چون معلمان انسان‌های دارای ابتکار و خلاقیت به جامعه تحویل می‌دهند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه ادامه داد: آمریکا سپاه عزیز را تروریست اعلام کرد که علت آن عصبانیت آن‌ها است، آمریکا با هزینه‌های زیاد چیزی به دست نیاورده است و هنگامی که به کشورهای عراق و سوریه نگاه می‌کند مشخص می‌شود هر چه شکست خورده است به خاطر ایستادگی سپاه بوده است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: آمریکا تصور می‌کند با تروریست خطاب کردن سپاه این نهاد مردمی تضعیف می‌شود ولی سپاه محبوب بود و محبوب‌تر شد و مردم با افتخار اعلام کردند که سپاهی هستند، حتی افرادی که برنامه‌های سپاه را قبول نداشتند هنگامی که مشاهده کردند این نهاد مردمی هر جا کشور با خطر روبه‌رو شد در برابر دشمن ایستادگی کرده از سپاه حمایت کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمریکایی‌ها ناو‌ها را برای مذاکره آورده‌اند نه جنگ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور11 ساعت قبل
گروه سیاست نامه‌نیوز: بالا گرفتن مناقشه میان ایران و آمریکا اگرچه به جنگ نرسیده اما تناقض گویی‌های دونالد ترامپ را افزایش داده است. او از یک‌سو می‌گوید خواهان جنگ با ایران نیست و از سوی دیگر در یک توئیت می‌نویسد که اگر ایران جنگ می‌خواهد کارش تمام است. ترامپ روز گذشته در توییتر خود نوشت که اگر ایران جنگ می‌خواهد، رسما پایان کارش خواهد بود. ترامپ در عین حال گفت که به جای جنگ فشار اقتصادی را بر ایران افرایش می‌دهد تا نتواند سلاح هسته‌ای داشته باشد. سرلشگر سلامی همچنین یادآور شد که دشمنان ایران قصد جنگ ندارند و از جنگ می‌ترسند».
الفالف10 ساعت قبل
سردار هادیانفر رئیس پلیس راه کشور ابراز امیدواری می‌کند که قاضی پرونده اشد مجازات را برای عامل این حادثه صادر کند. پلیس می‌گوید به افراد در هرجایگاهی اجازه دور دور کردن و کورس گذاشتن در خیابان را نمی‌دهد! در جامعه‌ای که صاحبان قدرت و ثروت به طور طبیعی به آنچه دارند نرسیده‌اند، به اصطلاح نوکیسه هستند. وقتی ثروت و قدرت پله پله به دست آید افراد شبیه همان درخت پربار می‌شوند اما وقتی به یکباره و بی‌حساب و کتاب به قله قدرت و ثروت برسند شبیه همین پورشه‌ سواران رفتار خواهند کرد. دکتر حسینی در پایان خاطرنشان می‌کند: البته من معتقدم که در مقابل نوکیسه‌ها و افراد اینچنینی نباید سکوت کرد.

گزارش کامل دیدار رهبری با شاعران

الفالف7 ساعت قبل
گزارش کامل دیدار رهبری با شاعرانگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۳۸ ۳۹۸۰۲۳۱۱۰۶۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارروز گذشته رهبر انقلاب با به مناسبت میلاد امام حسن مجتی (ع) طبق سال‌های گذشته با شاعران دیدار کردند.

فیلم | ژوله: «نود» کسل‌کننده شده بود

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ روزنامه‌های اطلاعات، جمهوری اسلامی و خراسان تیترهای یکسان «دیدار جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب با رهبر معظم انقلاب»، «دیدار اهالی فرهنگ و ادب فارسی با رهبر انقلاب»، «دیدار جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب با رهبر انقلاب» را برگزیدند. روزنامه آفتاب به پاسخ ایرانی‌ها به توئیت جنگ طلبانه و ضد ایرانی ترامپ اشاره کرد و تیتر «اسکندر و چنگیز هم نتوانستند چه برسد به تو» را انتخاب کرد. روزنامه اعتماد به نقل از فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تیتر «دنبال جنگ نیستیم اما از آن نمی‌هراسیم» را انتخاب کرد. روزنامه ابتکار به راهبردهای جنگ نظامی و اقتصادی امریکا و همزمانی آن با تحریکات مشکوک در منطقه اشاره و «بازی دوگانه کاخ سفید در برابر ایران» را تیتر کرد. روزنامه صنعت به اتفاقات اخیر در آمریکا پرداخت و «رجز خوانی در توئیتر» را تیتر کرد. روزنامه جوان تیتر «ترامپ: جنگ با ایران اقتصادی است» را برگزید. روزنامه مردم سالاری به پاسخ ظریف به تحریم ترامپ اشاره و «احترام را آزمایش کن، جواب خواهد آمد» را تیتر کرد. روزنامه همدلی توئیت تهدید آمیز ترامپ علیه ایران را در گفتگو با علی بیگدلی بررسی کرد و تیتر «تهدید تو خالی» را برگزید. روزنامه همشهری «بازی روانی» را تیتر کرد. روزنامه کیهان در گزارش خبری تحلیلی تیتر «مقاومت سیلی زد، لینکلن جا زد، دلار پائین آمد» را برگزید. روزنامه آرمان از جزئیات تازه پرونده‌های «هادی رضوی» متهم بانک سرمایه گزارش داد و تیتر «ماجرای خرید خودروهای لوکس با پول معلمان» را برگزید. روزنامه شرق به برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیبا حالت منفرد پرداخت و «جعبه سیاه زنجانی، آب به نفت می‌بست» را تیتر زد. روزنامه صدای اصلاحات با بیان تأخیر دو ماهه رئیس جمهور برای رونق تولید تیتر «دولت تاخیر و امید» را انتخاب کرد. روزنامه ایران به دیدار روحانی با جمعی از دانشجویان و جوانان اشاره کرد و تیتر «باید از ظرفیت‌های قانون اساسی استفاده کنیم» را برگزید. روزنامه شهروند به حضور قربانیان اسید پاشی در مجلس که با حاشیه هایی همراه شد اشاره و «خشونت بس» را تیتر کرد. روزنامه ایران ورزشی با بیان اینکه اف سی سیدنی با پنالتی قوچان نژآد قهرمان لیگ استرالیا شد «پایان خوش یک فصل ناخوش» را تیتر زد. روزنامه خبر ورزشی با اشاره به اینکه برانکو به پیشنهاد مصری‌ها خندید «در پرسپولیس راحتم» را تیتر زد. گزارش از محبوبه دل انگیز

نظرها

اخبار بیشتر