پس‌لرزه‌های قتل در کوچه آخوند؛ در اینستاگرام بهروز حاجیلو چه خبر است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. حوادث

پس‌لرزه‌های قتل در کوچه آخوند؛ در اینستاگرام بهروز حاجیلو چه خبر است؟

فراروخبرگزاری فرارو |
برخی دوستان حاجیلو معتقد بودند که پس از مرگ مرادی حالا "شاه" اوست. بهروز حاجیلو بیش از ۷۵ هزار فالوئر در اینستاگرام دارد. این در حالی است که دیروز این رقم حدود ۴۰ هزار بود.

فرارو- قتل یک روحانی در همدان توسط یکی از شاخ‌های اینستاگرامی اتفاق تازه‌ای بود که روز گذشته رخ داد و بازتاب وسیعی پیدا کرد. بنا به گزارش‌ها قاتل که متواری بود صبح امروز در درگیری با نیرو‌های پلیس کشته شد.

پس‌لرزه‌های قتل در کوچه آخوند؛ در اینستاگرام بهروز حاجیلو چه خبر است؟ - 1

قتل در مقابل حوزه علمیه همدان رخ داده است

به گزارش فرارو،ظهر روز شنبه حدود ساعت ۱۲:۳۰ رسانه‌ها از قتل یک روحانی ۴۷ ساله مقابل حوزه علمیه شهر همدان در خیابان شهدا، کوچه آخوند خبر دادند. قاتل دو گلوله با کلاشینکف به سمت این روحانی شلیک کرده و با یک دستگاه پژو ۲۰۶ به سرعت از محل متواری شده بود.

یک شاهد عینی درباره این قتل گفته است ضارب که سوار بر خودروی ۲۰۶ بود چند بار خیابان شهدا را دور می‌زند و چند بار هم در اطراف کوچه آخوند قدم می‌زند یعنی منتظر یک نفر بوده است، وقتی هم این روحانی از حوزه علمیه خارج می‌شود او را به اسم صدا کرده و عنوان می‌کند «شما آقای قاسمی هستید؟» وقتی این روحانی عنوان می‌کند که خودش است، به سمتش شلیک می‌کند و متواری می‌شود.

پس از حادثه به سرعت تصاویر از آن در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و حساسیت فراوانی برانگیخت.

پس‌لرزه‌های قتل در کوچه آخوند؛ در اینستاگرام بهروز حاجیلو چه خبر است؟ - 7

مقتول با ضارب در یک محله زندگی می‌کردند/ تصویر از همشهری همدان

روحانی مقتول کیست؟

هویت روحانی مقتول «مصطفی قاسمی» است. امام جماعت مسجد حاج کربعلی در شهر همدان بود و چندی پیش هم در حوزه علمیه دامغانی به عنوان مسئول کتابخانه فعالیت می‌کرد.

بنا به اعلام منابع خبری ضارب و مضروب هر دو در یک محله زندگی می‌کردند. گفته می‌شود قاسمی سه فرزند دارد.

پس‌لرزه‌های قتل در کوچه آخوند؛ در اینستاگرام بهروز حاجیلو چه خبر است؟ - 12

وحید حاجیلو ضارب از فعالان اینستاگرامی بودضارب کیست؟

ضارب پس از حمله به مرحوم قاسمی در صفحه اینستاگرام خود اعلام که که یک آخوند را به قتل رسانده است. به این ترتیب به سرعت هویت ضارب مشخص شد و پلیس به طور ویژه‌ای پیگیر دستگیری او شد.

ضارب بهروز حاجیلو نام دارد، ساکن منطقه قاسم آباد همدان. برخی منابع می‌گویند شغل او شرخری بوده است. براساس برخی گزارش‌ها او از دوستان و هواداران وحید مرادی (اهل همدان) کشور است که چند ماه پیش در زندان رجایی شهر کرج به قتل رسید. در صفحه اینستاگرام ضارب مطالبی در تمجید از وحید مرادی دیده می‌شود.

تعقیب و کشته شدن ضارب

با مشخص شدن هویت ضارب و دستور ویژه دادستانی همدان تلاش‌های همه جانبه‌ای برای دستگیری او آغاز شد. ابتدا مشخص شد که مالک خودرو ۲۰۰۶ ضارب، برادرش بوده است لذا به سرعت او دستگیر شد. پس از آن اخباری از دستگیری بهروز حاجیلو در قروه کردستان منتشر گردید که تکذیب شد، اما اعلام شد که چهار تن از دوستان بهروز که قصد سفر به قروه کردستان داشتند را دستگیر کرده‌اند.

بالاخره امروز پلیس اعلام کرد بهروز حاجیلو ساعت ۴ و نیم صبح در مخفیگاهش در یکی از مناطق حاشیه‌ای همدان با ماموران پلیس درگیر شده که نهایتا کشته شده است. دو تن از ماموران نیز دچار جراحت سطحی شدند. بنا به گفته پلیس این درگیری ۲۰ دقیقه به طول انجامیده است.بیشتر بخوانید:(تصاویر) سیر تا پیاز ماجرای قتل طلبه همدانی؛ "بهروز حاجیلو" که بود و چه انگیزه‌ای داشت؟سیر تا پیاز ماجرای "وحید مرادی"؛ از قتل تا قتل!

پس‌لرزه‌های قتل در کوچه آخوند؛ در اینستاگرام بهروز حاجیلو چه خبر است؟ - 19

حاجیلو با وحید مرادی رابطه دوستی داشته استدر اینستاگرام بهروز حاجیلو چه خبر است؟

با توجه به اینکه ضارب در اینستاگرام خود اعلام کرده بود که یک روحانی را به قتل رسانده پلیس به سرعت توانست او را شناسایی کند. پس از اعلام نام ضارب بسیاری به صفحه اینستاگرام او رفتند تا ببینند در آنجا چه خبر است.

آخرین پست اینستاگرامی بهروز حاجیلو ویدئویی است که چند ساعت قبل از حادثه منتشر شده. در این ویدئو حاجیلو سلاح در دست در حال نمایش است. این ویدئو دارای موسیقی‌ای با ترانه‌ای کرمانشایی با مضمون اعدام و چوبه دار است.

این ویدئو بیش از ۶۰۰ هزار بار دیده شده است و نزدیک به ۶۰ هزار کامنت دارد. کامنت‌ها در نوع خود بسیار جالب توجه است و جای بررسی جامعه شناسانه و روانشناسانه دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث دیروز

برخی این اقدام را با انگیزه ضدیت با روحانیت دانسته و گفته‌اند دیگران باید این راه را ادامه دهند. این در حالی است که انگیزه حادثه هنوز روشن نشده است و پلیس احتمال می‌دهد انگیزه‌ای شخص در میان باشد.

پس‌لرزه‌های قتل در کوچه آخوند؛ در اینستاگرام بهروز حاجیلو چه خبر است؟ - 26

بهروز حاجیلو حضور فعالی در اینستاگرام داشته و برای خود «شاخی» بوده است. او هم مانند دیگر «لات» های فضای مجازی گروه و دارو دسته دارد. وقتی به صفحات اینستاگرام کسانی که از حاجیلو تمجید کرده‌اند می‌رویم، با پیام‌های تسلیت مواجه می‌شویم. آن‌ها از حاجیلو به عنوان «مرد»، با «معرفت»، «شاه» و «لوتی» یاد می‌کنند.

گروهی دیگر هم که به صفحه حاجیلو هجوم آورده‌اند، از مکافاتی که باید بکشد گفته‌اند و از مظلومیت روحانی که او به قتل رسانده حرف زده‌اند.

بهروز حاجیلویی در صفحه اینستاگرامش تصاویری با وحید مرادی دارد. این تصاویر نشان می‌دهد که او رابطه‌ای بسیار دوستانه با مرادی داشته است. وحید مرادی تابستان سال گذشته در زندان رجایی شهر کرج به قتل رسید. مرادی اصالتا همدانی بود، اما در تهران سکونت داشت. او نیز حضور پرسروصدایی در فضای مجازی به ویژه اینستاگرام داشت.

برخی دوستان حاجیلو معتقد بودند که پس از مرگ مرادی حالا «شاه» اوست. بهروز حاجیلو بیش از ۷۵ هزار فالوئر در اینستاگرام دارد. این در حالی است که دیروز این رقم حدود ۴۰ هزار بود.

پس‌لرزه‌های قتل در کوچه آخوند؛ در اینستاگرام بهروز حاجیلو چه خبر است؟ - 31

توئیت رائفی پور خطاب به وزیر ارتباطاتپس لرزه‌های ماجرا

اما این ماجرا پس لرزه‌هایی هم داشته است. از همان ابتدا عده‌ای تلاش کردند که اتفاق رخ داده را مرتبط با اینستاگرام و فضای مجازی بدانند و با این حربه خواستار فیلترینگ اینستاگرام شدند.

مشهورترین واکنش در این زمینه به توئیت علی اکبر رائفی پور، سخنران اصولگرا باز می‌گردد. او خطاب به وزیر ارتباطات نوشت: «آقای جهرمی بنده قویا بافیلترینگ مخالفم، اما آیا عدم نظارت اصولی برشبکه‌های اجتماعی که منجر به قتل یک انسان بی گناه شده حق الناس نیست؟ ضارب ازمدت‌ها قبل تصویرش را باسلاح گرم منتشر می‌کرده در کجای دنیا فضای سایبری اینگونه بی دروپیکر و صرفا ابزاری برای شوآف مسئولین است.»

این دیدگاه از سوی بسیاری دیگر از کاربران اصولگرا در فضای مجازی مطرح شده است. امروز محمد جواد آذری جهرمی با انتشار این توئیت رائفی پور به این نظر و نظرات مشابه پاسخ داد.

وزیر ارتباطات در اینستاگرام خود نوشت: «آزادی و امنیت هر دو از حق‌الناس است. یک جنایت وحشیانه و غیر انسانی رخ داده است، هر انسانی با شنیدن چنین خبری، متاثر می‌شود. در سایر کشور‌ها هم هر از چندگاهی اخباری از اینگونه جنایات منتشر می‌شود، اما عموما بررسی می‌کنند که عوامل ریشه‌ای چه بوده است. مثلا اسلحه چگونه به این راحتی در دسترس این فرد بوده؟ انگیزه‌اش چه بوده؟ و سپس در آن مواضع اصلاحاتی انجام می‌دهند. نگاهی اگر به صفحه این جنایتکار بیاندازید، نژادپرستی در آن موج می‌زند. ساده انگارانه است همه علل ریشه‌ای را رها کنیم و صرفا انتشار خبر جنایت در شبکه‌های اجتماعی را معادل همه علل بدانیم.»

او افزود: «همین که امروز، شما مطالبه می‌کنید و من مسئول پاسخ می‌دهم و افکار عمومی قضاوت می‌کند، از دستاورد‌های شبکه‌های اجتماعی است، اسمش گزارش به مردم است نه شوآف و البته مردم فرق این دو را خوب می‌دانند. صدالبته ما باید پلیس را در امر امنیت در فضای مجازی، یاری کنیم. از ابتدای سال تدوین برنامه تقویت توان فنی پلیس را آغاز کرده‌ایم.»

در کنار این دیدگاه‌ها، اما فضای مجازی مملو از اظهار نظر درباره بهروز حاجیلو است.شایعه‌ای نیز منتشر شده که مرحوم قاسمی روحانی که توسط حاجیلو به قتل رسیده است، فتوایی با این عنوان داده است که «زنان و دختران ایرانی صیغه نیروهای حشد شعبی عراق شوند!» ادعای که کاملا دروغ است و اساسا مرحوم قاسمی حضوری ملموس در فضای مجازی نداشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

زوم‌جیزوم‌جی3 ساعت قبل
این موضوع درباره‌ی تمام قاتل‌های سریالی صدق می‌کند، اما بیشتر از هر کس دیگری درباره‌ی تد باندی. تئودور باندی که «نوارهای تد باندی»، جدیدترین سریال مستند جرایم واقعی نت‌فلیکس به او می‌پردازد، خدای برانگیزنده‌ی همان حس عجیبی که نسبت به زندگی دوم قاتل‌های سریالی داریم است. شاید بزرگ‌ترین کمبود یا شاید مشکل «نوارهای تد باندی» این است که افسار داستان را دست خود تد باندی گذاشته است. تمرکز «نوارهای تد باندی» بیش از هر چیز دیگری، تمرکز روی آن بخش انسانی و کاریزماتیک سوژه‌اش است. «نوارهای تد باندی» آن پرونده‌ی کامل و ایده‌آلی که می‌توانستیم برای تد باندی داشته باشیم نیست، اما برای جرقه زدن کنجکاوی‌تان بد نیست.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
استاندار مرکزی با اشاره به افتتاح نیروگاه برق خورشیدی در این اداره هم تصریح کرد: از دیگر اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بهره‌برداری از نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت ۲۰ کیلو ولت بود. همچنین افتتاح برق اضطراری با موتور برق ۱۵۰ کیلو ولت را امروز شاهد بودیم که همه درراستای رونق اقتصادی و صرفه‌جویی است. وی ادامه داد: از این رو اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در جایگاه خوبی به لحاظ کمک و به صرفه‌جویی و انجام الگوهای صرفه‌جویی در میان ادارات راهداری استان‌ها قرار دارد. استان مرکز به عنوان استان معین در سیل اخیر کشور بسیار خوب عمل کرد. این را ما نمی‌گوییم بلکه مقامات استان‌های درگیر، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و ستاد مدیریت بحران هم به آن اذعان دارند که استان مرکزی به موقع ورود پیدا کرده است.

فیلم/ آتش سوزی در پارکینگ خودروها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
فارسفارس1 روز قبل
ال سی دی خانه ما ۵۰ بود که با خاک و آب و گل یکی شد. پدر خانواده که در این شرایط مستاصل شده بود با ناراحتی ادامه داد: از وسایل خانه که بگذریم به ما قول دادند کمک کنند تا خانه‌هایمان قابل سکونت شود. وسایل خانه ما دو روز در آب مانده بود و وسایل برقی و چوبی زیادی را دور ریختیم که تا چندسال آینده هم نمی‌توانم دوباره آن‌ها را بخرم. به گفته وی هنوز به‌خاطر ساخت خانه ۲۰ میلیون بدهی دارم و بخش زیادی از حقوقم را قسط می‌دهم. با نامه‌فرمانداری از هلال‌احمر هم بسته غذایی یک ماهه دریافت کردند و آب کانکس‌ها هم وصل شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آئین امضا تفاهم‌نامه تأمین سه هزار میلیارد تومان منابع مالی بازسازی و نوسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل فروردین ماه ۱۳۹۸ با استفاده از منابع داخلی بانک‌ها، امروز دوشنبه با حضور «محمدباقر نوبخت» معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیران عامل ۱۷ بانک دولتی و خصوصی در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد. بر اساس برآورد قرارگاه سازندگی و بازسازی مناطق سیل زده بالغ بر ۳۸ هزار میلیارد تومان به ابنیه‌، زیرساخت‌ها و اموال مردم در این سیل فراگیر و ویرانگر خسارت وارد شد و برای تأمین منابع لازم به‌منظور جبران خسارت‌های وارد شده، تقسیم کار ملی صورت گرفت. قرار شده است حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان از محل ردیف‌های بودجه که عمده آن از ردیف‌های دولتی است، تأمین می‌شود و ۱۵ هزار میلیارد تومان نیز از محل تسهیلات بانکی پرداخت خواهد شد. ارزش کلی تفاهم نامه‌های مشترک امضا شده با بانک‌های کشور در مجموع سه هزار میلیارد تومان است که از این مبلغ ۱,۸۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های دولتی و ۱,۲۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های خصوصی تأمین خواهد شد. معاون رئیس جمهوری در جریان امضا تفاهم نامه مشترک همکاری با بانک آینده که با حضور «ناصر کریمی» عضو هیأت مدیره بانک انجام شد، از اقدامات و مشارکت این بانک خصوصی در ارائه تسهیلات بازسازی مناطق سیل زده تشکر کرد و افزود: جبران بخشی از خسارت‌های وارد شده به مناطق سیل‌زده از طریق نظام بانکی کشور، کار و مأموریتی بسیار سنگین و قابل تقدیر است.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
وی بیان کرد: براساس بررسی‌های به عمل آمده کودک آزاری از یک ماه پیش شروع شده و بنا به اظهارات متهمان این اقدام آنها به دلیل شیطنت‌های این کودک رخ داده است. دادستان بوشهر اضافه کرد: با این وجود تحقیقات لازم در باره انگیزه اصلی این کودک آزاری در دست پیگیری است. وی ادامه داد: قاضی پرونده کودک آزاری با حضور مسئولان بهزیستی و نیروی انتظامی در بیمارستان حاضر و ضمن دلجویی از کودک یاد شده از او تحقیق به عمل آمده است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: از لحظه انتشار خبر کودک آزاری اقدامات لازم انجام و در شورای تامین نیز مطرح شده است. براساس این گزارش، کودک آزار دیده پس از بستری آزمایش‌ها و معاینه‌های لازم انجام و روند درمان جسمی و روانی وی آغاز شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1