ثبت نام دریافت کارت سوخت + آموزش ثبت نام کارت سوخت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
ثبت نام دریافت کارت سوخت + آموزش ثبت نام کارت سوخت

ثبت نام دریافت کارت سوخت + آموزش ثبت نام کارت سوخت

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
دریافت کارت سوخت نحوه دریافت کارت سوخت ثبت نام کارت سوخت آموزش دریافت کارت سوخت

دریافت کارت سوخت نحوه دریافت کارت سوخت ثبت نام کارت سوخت آموزش دریافت کارت سوخت

کارت سوخت از جمله مواردی بود که پس از سهمیه بندی سوخت در ایران حدود یک دهه پیش به عرصه وارد شد و همه کسانی که وسایل نقلیه داشتن باید با استفاده از کارت سوخت بنزین و گازوئیل مورد نیاز خود را دریافت می‌کردند از مزایای کارت سوخت می‌توان به کنترل مصرف بنزین و گازوئیل و نیز ردیابی و مدیریت مصرف کشور جلوگیری از قاچاق توسط کارت سوخت بود با این حال پس از اینکه دولت روحانی بر سر کار آمد پروژه کارت سوخت را متوقف کرد و از طرفی توقف این پروژه قاچاق سوخت را افزایش داد و از طرفی دیگر مدیریت مصرف سوخت نیز از دست دولت خارج شد.

با این حال پس از آنکه دولت روحانی از بالا بردن قیمت سوخت ناتوان شد تصمیم گرفت که دوباره کارت سوخت را به چرخه مصرف برگرداند در هفته‌های اخیر زمزمه هایی مبنی بر گران شدن بنزین وجود دارد به همین خاطر در یک مرحله از کسانی که کارت سوخت خود را در اختیار نداشتند کاسته شد تا دوباره برای ثبت نام کارت سوخت اقدام نمایند این کار به این خاطر است که احتمالا در دوره جدید سوخت دو نرخی ارز می‌شود و سهمیه با قیمت کمتر تنها با تحویل داده می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

با این حال شرکت ملی فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرده است که بار دیگر کسانی که همچنان کارت سوخت ندارند می‌توانند برای دریافت کارت سوخت اقدام کنند.

ثبت نام دریافت کارت سوخت + آموزش ثبت نام کارت سوخت - 6

از این رو هر مالک خودرو به موتورسیکلتی که به هر دلیلی کارت سوخت خود را در اختیار ندارد باید از ساعت ۱۲ امشب هشتم اردیبهشت ۹۸ به سامانه www.mob.gov.irیا اپلیکیشن دولت همراه و یا کد ستاره چهار مربع مراجعه کنند و به دریافت کارت سوخت اعلام نیاز کند.

یکی از نکات مثبت ثبت نام کارت سوخت در این مرحله این است که هیچ نیازی به حضور در هیچ دفتری وجود ندارد و با استفاده از یک از این سه را گفته شده می‌توان این کار را انجام داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عجایب معماری ایران در ۱۸۰۰ سال قبل؛ نخستین آپارتمان نشینان ایران چه کسانی بودند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری _ زینب کریمی _ به آن ایزدخواست می‌گویند؛ به معنای اراده و خواست خداوند. نقل می‌کنند که یزدگرد و چند سردارش تنها بازماندگان ارتش بزرگی بودند که از سرما کشته شدند و خواست خداوند، زنده ماندن یزدگرد بوده‌است. دژ ایزدخواست روی صخره‌ای عظیم بنا شده که از سه سمت به دره‌ای با ارتفاع بین ۶ تا ۱۵ متر منتهی می‌شود. این گزارش شما را با یکی از عجیب‌ترین معماری‌های ایران آشنا می‌کند. نخستین شهر ایران که آپارتمان‌های چندطبقه‌ای دارد.

مجازات سنگین برای قاتلان بچه خرس در سوادکوه + فیلم تلخ از لحظه مرگ

رکنارکنا2 روز قبل
حسنعلی ابراهیمی مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران با اشاره به تلف‌شدن خرس قهوه‌ای ۲ ساله در سوادکوه، گفت: هماهنگی‌های لازم با دادستان شهرستان سوادکوه برای دستگیری افرادی که اقدام به ضرب و شتم خرس قهوه‌ای کردند، انجام شد. وی با بیان اینکه بدون تردید یکی از عواملی که باعث تلف‌شدن خرس قهوه‌ای در سوادکوه شد، عامل ضرب و شتم انسانی بود، افزود: به‌دلیل کار غیر‌اخلاقی ضرب و شتم خرس قهوه‌ای، اشد مجازات را برای عاملان آن به دستگاه قضایی پیشنهاد می‌کنیم. مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: رها‌شدگی برخی از حیوانات در جنگل‌های سوادکوه را از مناطق دیگر یا باغ‌وحش از اساس رد می‌کنم ولی از لحاظ علمی و برای تقویت ژنتیکی نوع خاصی از حیوانات یا پرندگان و یا درمان و بازگرداندن حیوان یا پرنده به جنگل وجود دارد و رها‌شدگی حیوانات از باغ وحش را در طول سال‌های اخیر در جنگل‌های سوادکوه رد می‌کنم. در فیلم زیر بانوی سوادکوه با فریاد‌های متعهدانه خود از ضاربان خرس قهوه‌ای می‌خواهد که از ضرب و شتم دست بردارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: با تماس یکی از شهروندان با اورژانس اجتماعی، مبنی بر آزار جسمی یک پسر بچه ۴ ساله، موضوع بررسی و در دستور کار بهزیستی قرار گرفت. مجتبی ناجی با اشاره به گزارش کودک آزاری اخیر که در شهرستان اردستان رخ داده است، اظهار داشت: گزارش این کودک آزاری توسط مردم شهرستان اردستان به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شد که بررسی این موضوع بالافاصله در دستور کار این نهاد قرار گرفت. وی افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته آثاری از خون مردگی در بدن این کودک ۴ ساله مشاهده شد که طبق گفته پزشکان این کودک بر اثر ضرب و شتم شدید دچار پارگی ریه شده است. معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه مادر و ناپدری کودک نزدیک‌ترین افراد به این کودک بودند، گفت: به محض ترخیص این کودک از بیمارستان و بر اساس حکم قاضی در صورتی که صلاحیت خانواده وی تایید نشود تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرد. وی با اشاره به آخرین وضعیت جسمی این کودک اردستانی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کودکی که مورد ضرب و شتم والدین قرار گرفته در بیمارستان بستری و تحت مداوا است.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا عارف در مجمع وزیران ادوار که با حضور وزرای دولت‌های بعد انقلاب برگزار شد، سه محور اصلی را اهداف عمده این مجمع بیان کرد و افزود: شناسایی موانع توسعه کشور و ارائه راهکار برای رفع آن، استفاده از ظرفیت‌های انسانی و مدیریتی در راستای حل مشکلات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی و هم افزایی و هم اندیشی نخبگان مدیریتی و علمی در زمینه ارائه راهکارها برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سه هدف اصلی است. وی با بیان اینکه ما اعلام کرده‌ایم که آماده همکاری با دولت‌ها هستیم اضافه کرد: برای انتقال تجربیات به نسل‌های بعدی و دولت‌های بعد، بحث‌های زیادی صورت گرفته است. عارف با اشاره به شرایط خاص کشور در حال حاضر و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران گفت: برای حل این مشکل باید جدی‌تر عمل کنیم. وی افزود: همچنین برای حل مسائلی از جمله بیکاری، محیط زیست، فساد اقتصادی و اداری، دستیابی به رشد اقتصادی، نظام بانکی، بحران صندوق‌های تأمین اجتماعی،، تعاملات بین‌المللی و سیاست خارجی باید هم افزایی بیشتری داشته باشیم. عارف گفت: ما برای همکاری با همه نهادها و قوای کشور اعلام آمادگی کرده‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما59 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شرکت تله کابین توچال؛ پایتخت نشینان این روز‌ها گرمای بیش از ۴۰ درجه را تجربه می‌کنند، اما با توجه به آنکه ارتفاعات تهران هنوز پوشیده از برف هست، قرار است به منظور ایجاد محیطی مفرح و تزریق شادی و نشاط، جشنواره ساخت مجسمه‌های برفی با حضور مجسمه سازان برجسته کشور برگزار شود. دومین جشنواره مجسمه‌های برفی و یخی توسط مجموعه تفریحی ورزشی تله کابین توچال با همکاری اداره کل هنر‌های تجسمی در پیست اسکی توچال ایستگاه ۷ تله کابین برگزار خواهد شد و در نهایت با رای هیات داوران، ۳ اثر به عنوان برگزیده معرفی می‌شود. از علاقمندان دعوت می‌شود ضمن تجربه یک روز برفی در روز‌های گرم تابستان، از نزدیک شاهد این رخداد جذاب زمستانی -هنری باشند.

نظرها

اخبار بیشتر