توقف بروکراسی و حمایت از بخش خصوصی کلید توسعه گردشگری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سرگرمی
توقف بروکراسی و حمایت از بخش خصوصی کلید توسعه گردشگری

توقف بروکراسی و حمایت از بخش خصوصی کلید توسعه گردشگری

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |
نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه توقف بروکراسی و حمایت از بخش خصوصی کلید توسعه گردشگری در کشور است،گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان  هدایت گذار و سیاست گذار به حوزه گردشکری ورود کند.

علی ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره حال وروز صنعت گردشگری؛ گفت: تحریم‌های ظالمانه امریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران تاثیر منفی در جذب توریست و تجار در حوزه اقتصاد گردشگری گذاشته است اما با توجه به ظرفیت‌های بی شمار صنعت گردشگری کشورمان می‌توان با بها دادن به بخش خصوصی در حوزه گردشگری بسیاری از چالش‌های موجود را برطرف کرد.

بخش دولتی به تنهایی توان دگرگونی صنعت گردشگری را ندارد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش دولتی به تنهایی توان دگرگونی صنعت گردشگری را ندارد تصریح کرد: دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بستر را برای حضور پر قدرت بخش خصوصی در حوزه گردشگری مهیا کند.

وی ادامه داد: بروکراسی در حوزه گردشکری باید بطور کامل برچیده شود تا انگیزه و رغبت سرمایه گذار در بخش خصوصی برای تزریق سرمایه به حوزه گردشگری ارتقا یابد.

ابراهیمی افزود: تخصصی شدن حوزه گردشکری با حضور فارغ التحصیلان گردشگری گرچه می‌تواند این حوزه مولد را به سمت علمی شدن سوق دهد اما اگر بستر ورود سرمایه گذار به حوزه گردشکری روان نشود، بطورحتم با اقتصاد دولتی نمی‌توان در حوزه گردشکری به موفقیت جامع رسید.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

لزوم ورود سازمان میراث فرهنگی وگردشگری به عنوان سیاستگذار

وی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید به عنوان هدایت گذار و سیاست گذار به حوزه گردشکری ورود کند تا بتوان صنعت گردشگری را به نحوه بالقوه به حرکت در آورد.

نماینده مردم شازنددر مجلس افزود: استان مرکزی در حوزه گردشگری جز استانهای بسیار مستعد جهت سرمایه گذاری است زیرا شرایط اقلیمی و باستانی این حوزه انتخابیه بسیار کاربردی ومنحصر به فرد است.

تحریم‌های ظالمانه آمریکا تاثیر منفی بر جذب بازرگانان و تجار دارد

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه آمریکا تاثیر منفی بر جذب بازرگانان و تجار در حوزه گردشگری دارد یادآورشد: حوزه گردشگری تنها با ساختار دولتی توسعه مند نمی‌شود.

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اگر دختران ما حجاب و عفاف را فهم و به قول شما فرهنگ آن را درک کرده باشند، با مشکل مواجه نخواهیم شد. وی ادامه داد: دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس ضوابط و قانون باید درباره عفاف و حجاب عمل کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دستگاه‌های نظارتی، گفت: قوانینی باید باشد که نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی که همان فرهنگ‌سازی است باعث ملزم شدن مردم شود. وی افزود: فرهنگ‌سازی ضرورت دارد، حوزه‌های علمیه، تریبون‌های نمازهای جمعه، رسانه‌ها و رسانه ملی باید برای ترویج عفاف و حجاب ارزشی و حفظ ناموس این مملکت دست به کار شوند تا اتفاق خاصی نیفتد. نماینده مردم اصفهان افزود: ‌ جوانی که آن را می‌بیند باخودش می‌گوید که این خانم قرآن را تفسیر می‌کند و بر اساس مشاهداتش نتیجه می‌گیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
بنابراین ریزش عمده‌ای در انتخابات از طرف اصلاح‌طلبان خواهد بود. *معتقدم با فرض ادامه وضع موجود اصلاح‌طلبان قادر به شرکت در انتخابات نخواهند بود مگر اینکه اتفاقی در عرصه سیاست رخ دهد. به نظرم این‌بار حکومت است که باید تغییر نگاهی به فضای سیاسی بدهد. با توجه به شرایط کنونی مطمئن نیستم چقدر این اتفاق بیفتد گرچه ناامید هم نیستم. *مجلس آن‌قدر ضعیف شده و همه دندان‌هایش کشیده شده که به نظرم کارایی خاصی در فضای کنونی نمی‌تواند از خودش نشان دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در حکمی حجت‌الاسلام رحمانی را به عنوان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات این سازمان منصوب کرد. در بخشی از حکم رشیدیان خطاب به حجت‌الاسلام رحمانی آمده است: «نظر به مراتب سوابق و تجربیات ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به سمت مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات منصوب می‌شوید.» پیش از این مرتضی آقایی عهده‌دار این مسئولیت در سازمان حج و زیارت بود. حجت‌الاسلام رحمانی در کارنامه کاری خود مسؤولیت‌هایی از جمله مدیر کلی اوقاف و امور خیریه و سرپرستی حج و زیارت استان ایلام، معاونت سیاسی و امنیتی و سرپرست استانداری ایلام، مدیرکل حج و زیارت استان تهران و مشاور امور مجلس رئیس سازمان حج و زیارت کشور را دارد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
یک کلکسیونر آثار هنری در سال ۲۰۱۰ با خرید ۲ عکس به ظاهر بی ارزش ۲ دلاری موفق شد در عرض چند ماه به ثروتی چند میلیون دلاری برسد. شاید پیش از ورود به این ماجرا بد نباشد بیلی کید را معرفی کنیم. اما گویجارو از ابتدا به صحت این عکس شک داشت و مقامات و کلکسیونرها نیز به صحت عکس تردید داشتند. سپس مشخص شد این عکس در جایی گرفته شده که محل عروسی یکی از اعضای باند تبهکاری بیلی کید به نام چارلی بود. سپس با شناسایی محل عکس به طور دقیق مشخص شد که بیلی عکس، یک بیلی واقعی است.

ایزدخواست در مسیر توسعه گردشگری/ اقامتگاه‌ یک طبقه در کنار آپارتمان‌های ۱۸۰۰ ساله (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
این زن به تنهایی یک اقامتگاه را در هیاهوی نگاه سنتی یک شهر برپا کرد و حالا تلاش می‌کند ایزدخواست، بیشتر از گذشته معروف شود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ ‌ زینب کریمی ایزدخواست، ‌ شهری کمتر شناخته شده در شمالی‌ترین نقطه استان فارس است. شهری که دژی بزرگ از دوره ساسانیان دارد و تا امروز پا برجا مانده‌است. طی سال‌های گذشته ایزدخواست به سمت توسعه گردشگری پیش رفته و چند اقامتگاه بومگردی در این شهر راه‌اندازی شده که این گزارش درباره یکی از بهترین آن‌هاست. درباره زنی که به تنهایی یک اقامتگاه را در هیاهوی نگاه سنتی یک شهر برپا کرد و حالا تلاش می‌کند ایزدخواست، بیشتر از گذشته معروف شود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شاید یکی از باورنکردنی‌ترین پرونده‌های گمدشگان در جهان مرتبط به پرونده بابی دونبر باشد. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، پروند گم شدن بابی به سرعت به یک پرونده جنجالی تبدیل شد چرا که پدر و مادر بابی وارد یک معرکه عجیب شدند. لسی و پرسی دونبر، پدر و مادر بابی دونبرچهارساله، در سال ۱۹۱۲، پسران خود را به سفر ماهیگیری دریاچه سوایزکی نزدیک لوئیزیانا بردند. والترز ادعا کرد که مادر پسر، جولیا آندرسون است و او بابی را ندزدیده است،. ماجرا وقتی پیچیده‌تر می‌شود که بدانیم بابی دونبر واقعی هرگز پیدا نشد.

نظرها

اخبار بیشتر