#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. حوادث
#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟

#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی خواستار برخورد قضایی با مهناز افشار شدند. اما سوال اینجاست که ارتباط قتل طلبه همدانی با این سلبریتی چیست؟

- اخبار #از_تسنیم_بپرسید -

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، از صبح امروز کمپینی در برخی شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر به راه افتاده که خواهان محاکمه «مهناز افشار» و رسیدگی قضائی به توئیت جعلی است که وی چند روز پیش منتشر کرده است.

در واقع امضاکنندگان این کمپین معتقدند اظهارات حاشیه‌ساز این سلبریتی در فضای مجازی و توئیت‌های وی زمینه‌ساز خشونتهایی شده که قتل می‌تواند از آثار آن باشد.

با راه افتادن این کمپین سوالی از سوی مخاطبان خبرگزاری تسنیم در بخش #از_تسنیم_بپرسید مطرح شده‌ است با این عنوان که «قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با مهناز افشار دارد».

صبح شنبه ۷ اردیبهشت‌ماه «مصطفی قاسمی» روحانی ۴۶ ساله همدانی بر اثر وقوع تیراندازی در کوچه آخوند در خیابان شهدای همدان، جان خود را از دست داد. وی امام جماعت مسجد حاج کربعلی بود و چندی پیش هم در حوزه علمیه دامغانی به عنوان مسئول کتابخانه فعالیت می‌کرده است.

بنا به گفته یکی از شاهدان عینی حادثه این روحانی وقتی از حوزه علمیه خارج شده است، از پشت به ضرب دو گلوله توسط ضارب به قتل می‌رسد.

بعد از وقوع این قتل، ضارب که «بهروز حاجیلویی» نام داشت، در صفحه اینستاگرام خود نسبت به قتل این روحانی اعتراف می‌کند. پلیس هم که بلافاصله در صحنه وقوع جرم حاضر شده بود، بعد از انتشار مطلب در صفحه اینستاگرام این ضارب، خبر از شناسایی او می‌دهد و عنوان می‌کند برادر قاتل دستگیر شده و خودرویی که از آن در جریان وقوع قتل استفاده شده نیز متعلق به برادر او بوده است.

بهروز حاجیلویی نیز صبح روز گذشته در درگیری با نیروی انتظامی و مجروح کردن دو تن از نیروهای ناجا، کشته شد.

پس از انتشار خبر قتل طلبه همدانی، فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن یکی از دوستان و هم‌فکران بهروز حاجیلویی، از وی به خاطر قتل طلبه همدانی تشکر می‌کند و این اقدام را متأثر از دستور رضا پهلوی، فرزند شاه مخلوع می‌داند و مرد مرا نیز به این کار تشویق می‌کند.

خبری: جدیدترین اخبار حوادث ایران و جهان

#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 11

اما نکته مهم در صحبت‌های این فرد اشاره به فتوای ساختگی از یک روحانی است که چند روز پیش در فضای مجازی مورد توجه کاربران قرار گرفت.

ماجرا از این قرار بود که چند روز گذشته یک حساب توئیتری جعلی با تصویر یک روحانی مازندرانی زنان را به نکاح با نیرو‌های حشدالشعبی که برای کمک به سیل‌زدگان در خوزستان بودند، تشویق کرد و مهناز افشار هم این اکانت جعلی را بازنشر داد و در محکومیت آن توییتی منتشر کرد و به نوعی این شایعه پاگرفته در فضای مجازی را بیش از پیش قوت بخشید.

#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 14#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 15

گرچه پس از آشکار شدن واقعیت مجبور به حذف آن توئیت و عذرخواهی شد اما کاربران تکرار اینگونه رفتارها از سوی وی را مغرضانه دانسته و از مسئولان خواستار برخورد قضایی با مهناز افشار شدند.

در واقع کابران توئیتر معتقدند قتل این طلبه نتیجه نفرت‌پراکنی و ایجاد حس بدبینی و خشونتی است که برخی از سلبریتی‌ها همچون مهناز افشار در برهه‌های مختلف ایجاد کرده‌اند. این کاربران همچنین به موضع‌گیری‌ها و توئیت‌های گذشته این سلبریتی نیز که حاشیه‌ساز و کذب بوده است، اشاره کردند.

از جمله انتشار توئیتی در مورد «دنیا ویسی» دانش‌آموز ۷ ساله سنندجی که بر اثر ریزش دیوار فرسوده مدرسه‌ای از دنیا میرود و مهناز افشار تنها بر اساس شنیده‌ها موضوع تجاوز و قتل این دختر خردسال را مطرح کرد، گرچه این موضوع خیلی زود تکذیب شد اما خانواده دنیا ویسی هنوز با این مسئله دست و پنجه نرم می‌کنند و یا تبلیغ یک داروی مرگ‌آور در صفحه شخصی خود که این موضوع نیز صدای پزشکان و داروسازان را درآورد.

حالا هم که دوست بهروز حاجیلویی با انتشار ویدئویی اعلام کرده که انگیزه وی از کشتن طلبه همدانی انتقام گرفتن از روحانیت به دلیل صدور چنین فتوایی بوده است، کاربران توئیتر با انتشار پست‌های انتقادی در محکومیت اینگونه تحرکات در فضای مجازی، تاکید کردند که مهناز افشار با اظهارنظرهای غیرکارشناسی و بازنشر یک پست جعلی باعث تحریک برخی از افراد جامعه شده است.

#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 20#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 21#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 22#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 23#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 24#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 25#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 26#از_تسنیم_بپرسید: قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با «مهناز افشار» دارد؟ - 27

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نجات دختربچه غرق شده از داخل دریاچه/ جان گرفتن دوباره کودک با امدادرسانی به موقع + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک دختربچه چینی در حال بازی کردن در اطراف یک دریاچه بود که ناگهان به داخل آن افتاد و فرورفتن در آب، به بیهوش شدن او منجر شد. والدین دختربچه و مردمی که اطراف دریاچه حضور داشتند، به سرعت متوجه این حادثه شدند و یکی از آنها برای نجات کودک، دست به کار شد. پس از خروج کودک از دریاچه، علائم حیات در او دیده نمیشد و همه تصور می‌کردند کودک غرق شده است اما با امدادرسانی به موقع این دختربچه، جان دوباره گرفت. بیشتر بخوانید: سقوط دو خودرو به داخل دریاچه پس از ریزش ناگهانی پل + فیلمانتهای پیام/

لحظه وقوع تصادفی وحشتناک میان قطار، تریلی، خودروی سواری و موتور + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، چند خودرو در خیابانی در یکی از شهرهای مکزیک، برای عبور قطار متوقف شده بودند اما بی‌توجهی یک راننده تریلی نسبت به عبور قطار، به وقوع تصادفی وحشتناک منجر شد. پس از قرار گرفتن تریلی در مسیر قطار، دو دستگاه با یکدیگر برخورد کردند و به دنبال آن، یک خودروی سواری و یک موتورسیکلت نیز درگیر تصادف شدند. این حادثه تلفات جانی در پی نداشت. بیشتر بخوانید: بلای وحشتناکی که بارش شدید باران بر سر کوه و خیابان آورد + فیلمانتهای پیام/
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.

دردسرهای پس از سیل در لرستان آغاز شد؛ زمین به رانش افتاده‌است (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
دختری بعد از ازدواج، توسط یکی از خواستگارانش که از خانواده مقتول جواب رد شنیده بود به ضرب گلوله در شیراز کشته شد. به گزارش ایسنا، شامگاه جمعه ۲۴ خرداد، مرد جوانی با اسلحه به منزل دختر مورد علاقه‌اش که با مرد دیگری ازدواج کرده بود رفت و تازه عروس را به همراه مادر و خواهر او، به ضرب گلوله به قتل رساند. به گفته همسایه‌ها و کسبه محل، قاتل، بعد از کشتن این سه نفر، متواری شد تا اینکه فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد، امروز از دستگیری این فرد خبر داد. سرهنگ جوکار فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد به یک رسانه محلی در آن شهرستان اعلام کرده است که قاتل تنها چهارساعت بعد از ارتکاب قتل، در حالیکه به سمت فیروزآباد در حرکت بوده، توسط ماموران پلیس دستگیر شده است. انتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، جسد این زن ۹ سال قبل در خانه‌ای متروکه پیدا شد. صاحب این خانه قدیمی در تحقیقات گفت: مدتی است دیگر در این خانه زندگی نمی‌کنم و در جای دیگر ساکن هستم. مأموران در کنار جسد، تلفن همراهی را یافتند که احتمال می‌رفت متعلق به زن جوان باشد. با بررسی تماس‌های مقتول، چند مرد دستگیر و مدعی شدند نام این زن بهار بود و با او در ارتباط بودند. یکی از مظنونان که احمد نام ‌داشت، هم ادعا کرد عامل قتل همان مردی است که شب قبل از قتل با زن جوان بیش از ۳۰ بار تلفنی صحبت کرده بود.

نظرها

(1)

چه ربطی به رضاپهلوی داشت

چرا دروغ مینویسی

1 ماه قبل

اخبار بیشتر