۲ میلیون نفر در کشور کارت سوخت ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اقتصادی
۲ میلیون نفر در کشور کارت سوخت ندارند

۲ میلیون نفر در کشور کارت سوخت ندارند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
شبکه خبر نوشت:سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه از شب گذشته درخواست کارت سوخت بیش از 80 هزار نفر در سامانه ثبت شده است، گفت: پیش بینی شده بین 1.5 تا 2 میلیون نفر در کشور کارت سوخت ندارند.

زیبا اسماعیلی گفت: سال گذشته در فراخوان ثبت نام برای کسانی که کارت سوخت ندارند و کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر درخواست المثنای کارت سوخت را ثبت کردند.

ثبت درخواست مالکان خودرو و موتورسیکلت که کارت سوخت ندارند، از طریق سامانه و اپلیکیشن دولت همراه و یا شماره گیری کد دستوری ستاره، چهار، مربع (#۴*) انجام می‌شود.

او افزود: از دیشب بیش از ۸۰ هزار نفر با مراجعه به سامانه درخواست خود را ثبت کرده‌اند. پیش بینی شده بین ۱٫۵ تا ۲ میلیون نفر در کشور کارت سوخت ندارند.

به گفته سخنگوی شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی رانندگان خودروهای عمومی و هموطنان در سیستان و بلوچستان نیاز نیست در این سامانه نام نویسی کنند.

او افزود: زمان الزامی شدن کارت سوخت در اطلاعیه‌ها اعلام می‌شود و کسانی که رمز را فراموش کرده‌اند در اولین سوخت گیری می‌توانند رمز را تغییر دهند.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اگر کسی رمز کارت خود را فراموش کرده است می‌تواند با مراجعه به به نواحی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بازیابی رمز کارت سوخت را انجام دهد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

اسماعیلی افزود: بر اساس طراحی نظام دولت الکترونیک و وزارت ارتباطات در سامانه هوشمند سوخت کارت بانکی برای کارت سوخت معرفی می‌شود و سازوکار استفاده از کارت بانکی نیز در جایگاه‌های سوخت اعلام خواهد شد.

او افزود: اگر رمز کارت سوخت تغییر نکرده باشد چهار رقم پایانی کارت ملی برای کارت سوخت قابل استفاده است که در صورت فراموش کردن نیز با اولین سوخت گیری می‌توانند رمز را تغییر دهند.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: خرید و فروش کارت فقط برای استفاده در استان‌های مرزی و برای قاچاق سوخت انجام می‌شود که تاکید می‌شود کارت سوخت را تحت هیچ شرایطی به افراد غیر واگذار نکنند.

اسماعیلی با بیان اینکه ۹۰ درصد خوروهای بنزینی خودروهای شخصی هستند، گفت: ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خودروی بنزین سوز با کارت سوخت فعال در کشورداریم که بیش از ۳۷۸ هزار خودرو از این مجموع تاکسی‌ها و عمومی هستند و ۱۹۴ هزار خودرو دولتی هستند و بیش از ۵ میلیون کارت سوخت به موتور سیکلت‌ها تعلق دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بهای سکه طح قدیم چهار میلیون و ۵۵۰هزار تومان است. نیم سکه و ربع سکه امروز به ترتیب با قیمت‌های دو میلیون و ۴۷۰ و یک میلیون و ۶۵۰هزار تومان در بازار معامله می‌شوند. قیمت سکه یک گرمی امروز یک میلیون و ۱۰هزار تومان است. طلای ۱۸عیار در بازار امروز گرمی ۴۳۴هزار و ۴۵۰تومان قیمت خورد. هر اسکناس یورو در تابلوی این صرافی‌ها برای فروش ۱۵۳۰۰و برای خرید ۱۵۲۰۰ تومان قیمت خورده است.
ایران‌جیبایران‌جیب23 ساعت قبل
او در زندان فشافویه دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد. زندانیانی که مرتکب قتل شیرمحمدعلی شده‌اند، جرایم سنگینی مانند قتل مرتکب شده بودند. جرایم ارتکابی مرحوم شیرمحمدعلی، از نوع جرایمی است که اغلب حقوق‌دانان آنها را در زمره جرایم سیاسی قرار می‌دهند. مسلما اختیاری که در این ماده به قاضی داده شده است، به این معنا نیست که قاضی می‌تواند خلاف قاعده اصلی عمل کرده و مثلا دستور دهد که فرضا زندانی چک بی‌محل در کنار زندانیان قتل عمد قرار گیرد. علاوه بر این زندانبان همان‌قدر که باید مراقب آن باشد که زندانی در زندان مرتکب تخلف از مقررات زندان نشود، باید مراقب جان و سلامت جسمی و روانی زندانی و مهم‌تر از آن بهبود و تربیت شخصیتی و تربیتی او هم باشد. گفته می‌شود زندانی مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی پیش‌ازاین از شرایط زندان و عدم امنیت جانی خود شکایت و تقاضای جابه‌جایی داشته است.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وی گفت: درباره تصمیمات شورای عالی امنیت ملی دو اقدام اعلام شد، یکی فرا رفتن از تعهد ذخایر ۳۰۰ کیلو اورانیوم غنی شده و همچنین عدم پذیرش تعهد عرضه به خارج از کشور به عنوان تعهد در خصوص آب سنگین که مازاد ۱۳۰ تن طبق برجام باید به بازار خارج عرضه کند. کمالوندی افزود: اما در مرحله دوم که نمی‌دانیم ورود کنیم یا نه، بسته به تصمیم طرف‌های برجام بخصوص اروپایی‌ها دارد. کمالوندی گفت: ما تولید اورانیوم را ۴ برابر کردیم و این تولید را مجددا افزایش دادیم. وی گفت: بعد از اینکه از ۳۰۰ کیلو عبور کردیم سرعت افزایش اورانیوم غنی شده با درجه پایین ۳ ممیز ۶۷ را بیشتر خواهیم کرد. کمالوندی افزود: همچنین بیماری‌هایی که ممکن است در سال‌های بلوغ آثار آن پیدا شود نیز در همان زمان‌های ابتدایی بیماری قابل تشخیص خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر