یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران در شیراز آغاز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران در شیراز آغاز شد

یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران در شیراز آغاز شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
شیراز-ایرنا- یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران با هدف ارایه آخرین دستاورد‌های علمی و فناورانه متخصصان دانشگاهی و اصحاب صنعت ساخت و ساز در دانشگاه شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا دبیر کنگره ملی مهندسی عمران، سه شنبه در آیین آغاز به کار کنگره ملی مهندسی عمران بیان داشت: یکی از اهداف برگزاری این کنگره، هم افزایی و تبادل اطلاعات بین مجموعه‌های دانشگاهی و دست اندرکاران این صنعت است.

سید احمد انوار افزود: از مجموع ٧٩٠ مقاله دریافت شده از سراسر کشور، ٤٩٩ مقاله برای ارایه در این کنگره به صورت شفاهی و پوستر برگزیده شده است.

این استاد دانشگاه شیراز با بیان اینکه، کنترل دقیقی برای بررسی اصالت مقاله‌های دریافتی انجام شده است، اظهار داشت: ۲۱ مقاله از مجموع مقاله‌های دریافتی به دلیل همپوشانی از گردونه داوری خارج شده است.

انوار ادامه داد: ژئوتکنیک، محیط زیست، سازه و زلزله، مدیریت منابع آب، ژئودزی و ژئوماتیک، معماری و شهرسازی، سازه‌های هیدرولیکی و دریایی، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، آموزش مهندسی و اخلاق مهندسی، مصالح، فناوری ساخت و مدیریت پروژه و برنامه ریزی حمل و نقل و مهندسی راه و ترابری از جمله موضوع هایی هستند که در ٢٧ نشست تخصصی این کنگره ملی بررسی خواهند شد.

استاد بخش مهندسی راه و ساختمان دانشگاه شیراز گفت: مقاله‌های ارایه شده در این کنگره طبق تفاهمی که با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) انجام شده است در سایت این مرکز منتشر می‌شود و برای بهره برداری در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی بیان کرد: از وجوه تمایز این کنگره باید به همکاری ۱۱دانشگاه برتر کشور و پژوهشکده زلزله شناسی اشاره کرد و اینکه برای نخستین بار در این کنگره، مقاله‌های پذیرفته شده‌ای که قرار است در قالب پوستر ارایه شوند در نسخه‌ای الکترونیک نمایش داده می‌شود.

انوار افزود: همچنین ظرف مدت ۲ روز که این کنگره ادامه دارد، ۱۰ کارگاه تخصصی نیز برگزار می‌شود.

دبیر کنگره ملی مهندسی عمران بیان کرد: از جمله مباحثی که در کارگاه‌های تخصصی برگزار می‌شود شامل، آموزش نرم افزار Flow-۳D، سازه‌های سرد نورد شده فولادی (CFS)، کاربرد سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی (GIS) در حمل و نقل، بررسی ویرایش جدید و راهنمای مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان (ساختمان‌های بنایی) و آشنایی با نرم‌افزارهای شبیه سازی ترافیکی است.

انوار ادامه داد: بررسی بازتاب ترافیکی مجموعه‌های ساختمانی، نگاهی به مدلسازی صنعتی در OpenSees (نقاط قوت و ضعف‌ها)، سیستم‌های خانه هوشمند و BMS و کاربردهای آن در صنعت ساختمان، ابزار دقیق و رفتار نگاری در سدهای بتنی و محافظت در برابر آتش بر اساس مبحث سوم مقررات ملی ساختمان ایران نیز از دیگر مباحثی است که در کارگاه‌های تخصصی این کنگره به آن پرداخته می‌شود.

یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران که به میزبانی دانشگاه شیراز برپا شده است تا فردا (یازدهم اردیبهشت) ادامه دارد.

۷۳۷۵ /۶۱۱۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

به رسم ایثار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

با جراح حاذق مغز و اعصاب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ دکتر رضا جباری جراحی حاذق است که هم در تعداد جراحی‌ها و هم در اخلاق و مرام پزشکی رکورد دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
آقای حمید شاه آبادی ادامه داد: همه همکاران در رادیو تلاش می‌کنند، اما آن‌ها که کار طنز می‌سازند سختی بیشتری تحمل می‌کنند. هنرمندان رادیو همیشه به فکر مردم هستند تا غمی از غم‌های مردم بزدایند و مشکلی از مردم را رفع کنند. معاون صدا افزود: نسلی از پیشکسوتان رادیو را ترک می‌کند و این برای اصحاب رادیو سخت است. در این مراسم تعدادی از هنرمندان رادیو نیز در خصوص مرحوم عبدی سخنرانی کردند. مرحوم رضا عبدی، که ایفای نقش او در شخصیت «آمیزعبدالطمع» برای بسیاری از علاقه‌مندان رادیو شناخته شده بود، به دلیل کهولت سن و بیماری ۲۳ آبان ماه درگذشت.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر محمد مهدی گویا در نشست خبری هفته اطلاع رسانی مصرف صحیح آنتی بیوتیک در وزارت بهداشت افزود: تجویز خودسرانه آنتی بیوتیک‌ها موجب بروز پدیده ناخوشایند مقاومت دارویی شده و به همین علت در این هفته که از ۲۷ آبان تا دوم آذر به نام هفته اطلاع رسانی مصرف صحیح آنتی بیوتیک در جهان نامگذاری شده است سعی داریم با کمک اصحاب رسانه در خصوص شیوه درست مصرف دارو‌ها به ویژه آنتی بیوتیک‌ها اطلاع رسانی کنیم. وی گفت: مصرف آنتی بیوتیک از جانب مردم و حتی برخی همکاران پزشک ما به درستی رعایت نمی‌شود به همین علت جلسات متعددی برای گروه‌های پزشکی، پرستاری و حتی داروسازان در نظر گرفته‌ایم. گویا در پاسخ به سوالی درباره مصرف آنتی بیوتیک در دام‌ها نیز اظهار داشت: اطلاعات منسجم در خصوص میزان مصرف آنتی بیوتیک در دام هم در اختیار نداریم، اما آن چه به یقین می‌توان گفت: سازمان دامپزشکی کشور در تعامل خوبی با وزارت بهداشت است و همان گونه که مصرف بی رویه آنتی بیوتیک‌ها برای انسان‌ها مضر است برای دام‌ها نیز آسیب رسان است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد نماز جمعه تهران، این ستاد در این اطلاعیه با اعلام تغییر مکان برگزاری نماز جمعه تهران افزود: نماز جمعه تهران از ۹۸/۰۹/۰۱ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به‌ گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ در نامه آقای علی‌اصغر مونسان به آقای احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران آمده است: «در اجرای تبصره ماده ۲ قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب دی‌ماه ۱۳۸۲ و آیین‌نامه اجرایی آن، مصوب چهارم مرداد ۱۳۸۴ به شماره ۲۶۹۷۵/ت ۳۲۹۱۵ ه، هیئت محترم وزیران با موضوع ثبت میراث طبیعی ارزشمند کشور در فهرست میراث طبیعی ملی، «زیستگاه پرندگان چشمه کیله» واقع در استان مازندران، شهر تنکابن، محدوده پل چشمه کیله، بلوار دکتر شریعتی و بلوار هشتم شهریور، پس از تشریفات قانونی لازم به شماره ۵۲۵ مورخ ۹/۱۱/۹۷ در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسید، ابلاغ می‌شود. اثر مذکور ضمن رعایت حقوق مالکانه، تحت نظارت و حمایت این وزارت است و تدوین ظوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم این اثر بر عهده این وزارت خواهد بود، هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت اثر شود، ممنوع است. خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسؤولان ذی‌ربط استان ابلاغ و از نتیجه این وزارت را مطلع نمایند.» همچنین آقای مونسان در پنج نامه مشابه و جداگانه ثبت ملی پنج اثر طبیعی ملی دیگر را به استاندار مازندران ابلاغ کرده است که عناوین آثار و نشانی و مشخصات ثبت ملی آن‌ها عبارت است از:۱- اثر طبیعی ملی «مجموعه درختان آزاد (آزار) بلوط کهنسال روستای گاورمک» واقع در استان مازندران، شهرستان ساری، بخش مرکزی، دهستان میاندرود کوچک، روستای زرین آباد علیاء، به شماره ۵۲۶ به تاریخ ۹/۱۱/۹۷؛ ۲- اثر طبیعی ملی «درختان آزاد (ازار) کهنسال روستای زرین آباد علیا ساری» واقع در استان مازندران، شهرستان ساری، بخش مرکزی، دهستان میاندرود کوچک، روستای زرین آباد علیاء، به شماره ۵۲۷ به تاریخ ۹/۱۱/۹۷؛ ۳- اثر طبیعی ملی «درختان آزاد (ازار) کهنسال روستای بندافروز ساری» واقع در استان مازندران، شهرستان ساری، بخش مرکزی، دهستان میاندرود کوچک، روستای بند افروز، به شماره ۵۲۸ به تاریخ ۹/۱۱/۹۷؛ ۴- اثر طبیعی ملی «درختان آزاد (ازار) کهنسال روستای خارکش ساری» واقع در استان مازندران، شهرستان ساری، بخش مرکزی، دهستان میاندرود کوچک، روستای خارکش، به شماره ۵۲۹ به تاریخ ۹/۱۱/۹۷؛ ۵- اثر طبیعی ملی «آبشار سنگ درکا» واقع در استان مازندران، شهرستان آمل، بخش امامزاده عبدالله، دهستان بالا خیابان لینکوه، روستای سنگ درکا، به شماره ۵۰۱ به تاریخ ۹/۱۱/۹۷.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

هدیه پسر مهدی هاشمی به مادر بازیگرش+عکس

پارس نیوز1 روز قبل

اولین واکنش مجلس به گرانی بنزین / نگرانی بابت افزایش فشار به معیشت مردم

تجارت‌نیوز1 روز قبل

ویدا:۱۸سال پیش، خواستگارم به من تجاوز کرد/ کوروش: دروغ می‌گوید، چون الان وضعم خوب شده می‌خواهد اخاذی کند

خبرآنلاین1 روز قبل

فیلم/ تازه‌ترین هنرنمایی قهرمان عصر جدید

مشرق‌نیوز1 روز قبل

گازوئیل هم گران می‌شود؟

اقتصادنیوز1 روز قبل

فیلم | واکنش مجری تلویزیون به واژه‌های «ترشیده» و «پیر پسر»!

خبرآنلاین1 روز قبل

تخلیه یک مدرسه و یک آپارتمان ۱۱ طبقه در لهستان از بیم بمب‌گذاری

مشرق‌نیوز2 روز قبل

جنجال میان بازیکنان کلیولند براونز و پیتسبورگ استیلرز، NFL را شوکه کرد؛ واکنش بازیکنان فوتبال آمریکایی به اقدام زشت مایلز گرت

طرفداری1 روز قبل

وقتی یک سنگ کوچک حمید فرخ نژاد را زیر تیغ جراحی برد

فردا نیوز1 روز قبل

زرینچه از جیبش برای استقلال هزینه کرد!

میزان‌آنلاین1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری3 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری3 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری22 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

سازمان صمت: در هیچ کالایی افزایش قیمت نداشته‌ایم/ اجازه گرانی نمی‌دهیم

عصر ایران1 ساعت قبل

اتمام حجت با متخلفان انتخاباتی/برخورد جدی قوه قضاییه با جرائم

مهر1 ساعت قبل

شمخانی: منافقین و ضد انقلاب در اغتشاشات دیروز نقش داشتند

فردا نیوز1 ساعت قبل

دولت فرصت بازارسازی سوخت را از دست داد/اشتباه ۱۰ سال قبل تکرار شد

اعتمادآنلاین1 ساعت قبل

ارائه گزارش پایش قیمت‌ها هر روز به ستاد تنظیم بازار/ مصوبات قبلی افزایش قیمت کالاها لغو شد

تسنیم1 ساعت قبل

حضور فعال بانک مرکزی در بازار ارز

اعتمادآنلاین1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

12 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

22 ساعت قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

2 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1