تسهیلات مطلوبی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری ارائه می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
تسهیلات مطلوبی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری ارائه می‌شود

تسهیلات مطلوبی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری ارائه می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برای حمایت از سرمایه گذاران حوزه گردشگری در این استان تسهیلات مطلوبی از جمله؛ اختصاص زمین دولتی و پرداخت وام های ارزان قیمت ارائه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی روز سه شنبه در نشست با اعضای هیات مدیره جامعه هتلداران ایران تاکید کرد: اختصاص زمین دولتی و پرداخت وام‌های ارزان قیمت بخصوص در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر از مهمترین تسهیلات قابل ارائه به سرمایه گذاران حوزه گردشگری در چهارمحال و بختیاری است.

وی افزود: با توجه به مصوبه سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به چهارمحال و بختیاری، بزودی این استان یکی از قطب‌های اصلی گردشگری کشور می‌شود.

عباسی تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری بلحاظ برخورداری از ظرفیت‌های بسیار بالا در حوزه گردشگری مکان مناسبی برای پذیرش سرریز مسافران و گردشگران داخلی و خارجی استان‌های خوزستان و اصفهان است.

وی یادآور شد: طبیعت بکر، جاذبه‌های دست نخورده و تولید محصولات ارگانیک در چهارمحال و بختیاری باعث شده تا انگیزه و لذت گردشگری در این استان نسبت به سایر استان‌های کشور بالاتر باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های مرتبط با توسعه راه‌های ارتباطی این استان با خوزستان تا ۲ سال دیگر از مهمترین راه‌های جذب گردشگران بیشتر در بام ایران است.

وی گفت: توسعه جاده‌های ارتباطی بین استان‌های اصفهان – چهارمحال و بختیاری – خوزستان و احداث راه آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز از مهمترین این پروژه هاست.

عباسی تاکید کرد: کاهش کاغذ بازی اداری و تسریع در روند اجرای امور مرتبط با صدور مجوزهای سرمایه گذاری باعث رونق حوزه گردشگری در این استان است.

وی افزود: برای معرفی هرچه بهتر و بیشتر چهارمحال و بختیاری به نقاط مختلف کشور و دنیا باید نسبت به برگزاری همایش‌های ملی و بین المللی در این استان اقدام شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برای تحقق اهداف توسعه‌ای در حوزه گردشگری باید از توان شوراهای اسلامی و به خصوص شورای عالی استان‌های کشور بهره گیری کرد.

وی یادآور شد: شورای عالی استان‌های کشور می‌تواند لایحه‌های حمایتی در حوزه گردشگری و بخش خصوصی تهیه و آن را برای تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

عباسی اظهار داشت: در تهیه بسته‌های گردشگری توجه به زیرساخت‌ها، کیفیت خدمات، توجه به نیازهای مسافران، توان مسافر در گردشگری، وضعیت اقتصادی کشور، کیفیت ارتباطات بین المللی و فرهنگ عمومی مناطق مختلف باید مورد توجه باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس برای حمایت از هتلداری در ایران و سرمایه گذاران در این حوزه آمادگی دارد.

علی کاظمی باباحیدری تاکید کرد: ایران از مهمترین مقاصد گردشگری دنیا بوده که می‌توان بخش مهمی در درآمد ناخالص داخلی کشور را در این حوزه محقق کرد.

وی افزود: نفت در ایران علاوه بر ایجاد فرصت‌های رونق، متاسفانه در برخی قسمت‌ها باعث رکود و تنبلی در روند توسعه شده است.

کاظمی باباحیدری تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری بلحاظ برخورداری از آب و هوای چهار فضل می‌تواند پایلوت گردشگری سلامت در ایران باشد.

وی یادآور شد: ارتقای کمی و کیفی راه‌های توسعه‌ای و اتصال چهارمحال و بختیاری به استان‌های بزرگ مانند خوزستان باعث جهش در حوزه گردشگری استان می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

کاظمی باباحیدری ارائه مشوق‌های لازم به سرمایه گذاران حوزه گردشگری را ضروری دانست و اظهار داشت: توجه به صنعت گردشگری در چهارمحال و بختیاری باعث افزایش اشتغال، رونق اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، رشد ماندگاری گردشگران خواهد شد.

رئیس هیات مدیره جامعه هتل داران ایران نیز گفت: افزایش هزینه‌ها و سوءمدیریت در برخی موارد باعث شده تا فعالان این صنعت در بعضی کشور نسبت به تعدیل نیروی انسانی خود اقدام کنند.

جمشید حمزه زاده تاکید کرد: کاهش ضریب اشتغال تخت‌های هتل‌های ایران از میانگین استاندارد پائین‌تر است.

وی افزود: به عنوان نمونه در ۲ سال اخیر میانگین ضریب اشتغال تخت در هتل‌های چهارمحال و بختیاری از ۴۰ به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافت.

حمزه زاده تصریح کرد: این موضوع باعث شده تا فعالان هتلداری در ایران با ضرر و زیان ناشی از نوسان قیمت‌ها مواجه شوند.

وی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری از لحاظ جاذبه‌های گردشگری جزو بهترین مناطق توریستی ایران است.

رئیس هیات مدیره جامعه هتل داران ایران اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری می‌تواند به تنهایی یک مقصد تا ۴ روزه سفر برای گردشگران داخلی و خارجی تعریف شود.

وی گفت: تلاش می‌شود چهارمحال و بختیاری به حق واقعی خود در حوزه گردشگری دست یابد.

حمزه زاده تاکید کرد: چهارمحال و بختیاری به خاطر جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی، گردشگری و همچنین گردشگری سلامت جزو استان‌های برتر کشور است.

بازرس هیات مدیره جامعه هتل داران ایران نیز گفت: مجلس شورای اسلامی برای حذف مالیات بر ارزش افزوده در هتل‌های ایران همکاری کند.

فریدون رئیسی دهکردی تصریح کرد: در این صورت هزینه تمام شده هتل‌ها کاهش و ارائه خدمات به مردم کمتر می‌شود.

وی یادآور شد: انتظار می‌رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این راستا کمک کنند.

نایب رئیس هیات مدیره جامعه هتل داران ایران نیز گفت: ایجاد وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باعث افزایش توان اجرایی و بهبود وضعیت گردشگری خواهد بود.

شهرام شیروانی تاکید کرد: ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی و نوسازی هتل‌های ایران به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: رونق هتل‌های کشور جذب بیشتر توریست‌های خارجی و ارزآوری را به دنبال دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در نوروز امسال ۴۹ هزار نفر در استان اقامت داشته‌اند.

مهرداد جوادی تاکید کرد: در تعطیلات نوروزی امسال ۳ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۷۸۴ مسافر وارد چهارمحال و بختیاری شدند.

وی یادآور شد: این تعداد مسافر از ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ تا پایان ۱۶ فروردین سال ۹۸ با افزون بر ۹۳۵ هزار دستگاه خودرو به چهارمحال و بختیاری وارد شده‌اند.

جوادی تصریح کرد: از این تعداد ۴۵ هزار و ۹۱۲ مسافر در نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری اسکان یافتند.

به گزارش ایرنا، توسعه صنعت هتلداری در افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی و بهبود روند توسعه‌ای نقش دارد.

۷۳۶۲/۶۰۲۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آغاز به کار قطار بین‎المللی تهران-وان

مهرمهر1 روز قبل
شرکت رجا در راستای توسعه‌ همکاری‌های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن‌های ایران و ترکیه، قطار بین‌المللی تهران-وان را راه‌اندازی کرد.

دست و پا زدن …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آمریکایی‌ها پس از هدف قرار گرفته شدن پهپاد جاسوسی‌شان در منطقه، برای کم کردن خجالت‌شان از این رسوایی در ژستی تبلیغاتی از تحریم‌های جدید سخن می‌گویند؛ تحریم‌هایی که به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه واقعیت داشته باشد، سروصدا است. آمریکایی‌ها در هشت ماه گذشته، هر تحریمی را که می‌توانستند انجام داده‌اند و دیگر تحریمی باقی نمانده؛ بنابراین ادعای مقامات آمریکایی بیشتر یک ژست تبلیغاتی برای به‌اصطلاح حفظ آبروی رفته خود در مقابل ایران و رسوایی هدف قرار گرفته شدن پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی آر کیو-۴ است. اما آمریکایی‌ها همان زمان که از تحریم سخن می‌گویند، دستانشان را برای مذاکره هم دراز کردند؛ وزیر خارجه آمریکا ثانیه‌هایی پس از صحبت از تحریم‌های به‌اصطلاح جدید، از آمادگی واشنگتن برای مذاکره بی قید و شرط هم گفت. آمریکایی‌ها در یک رفتار پیچیده که حاکی از گیج شدن آنهاست از یک طرف تحریم‌های جدید را به رخ می‌کشند و از سوی دیگر باب مذاکره را باز می‌کنند، ​آن هم همراه تحریم، بدون آن که نگاهی به بدعهدی‌های گذشته خود چه در خروج از برجام و چه در دوران مذاکرات و توافق بیاندازند سابقه بدی که به ملت ایران نشان داده مذاکره زیر بار تحریم، تسلیم است. به نظر می‌رسد کاخ سفید این روز‌ها در اتاق فکر خود، ایده جدیدی ندارد، تکرار واژه تحریم بدون داشتن برگ برنده‌ای در دست، گفتن چند باره مذاکره بدون نشان دادن حسن نیت و کارنامه سیاه بدعهدی‌ها همه نشان از افول امریکا در مقابل تفکر مقاومت دارد، تفکری که تاثیرات آن بتدریج درحال آشکار شدن است.

همراهی آمریکا با جنگ طلبی‌های عربستان و رژیم صهیونیستی در منطقه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ما با رئیس جمهوری در آمریکا طرف هستیم که اول کسی است که فکر می‌کند جنگ با ایران چیزی است که برای این کشور (آمریکا) خوب است. اگر فکر می‌کنید که جنگ کار بیهوده‌ای است, باید بگویم که جنگ در عراق یک فاجعه بود. من این را از صمیم قلب می‌گویم که جنگ با ایران حتی بدتر خواهد بود, انسان‌های بیشتری می‌میرند. ما نزدیک هجده سال است که در افغانستان هستیم, این کار پایان ندارد. آمریکا در حال از دست دادن مردان و زنان و تریلیون‌ها دلار پول در جنگ‌های بی پایان خاورمیانه است.

هدفگیری پهپاد آمریکایی با سامانه ساخت ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر محمد جواد ظریف با رد برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه این سامانه روسی بوده است، اظهار داشت: من در این زمینه‌ها تخصص ندارم ولی این سامانه ایرانی بوده و این باعث افتخار ملت ایران است که به این حد از پیشرفت در عرصه دفاعی دست یافته‌ایم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران تحمیل کرد، اما مدعی شد که می‌خواهد با ایران به توافق برسد. وی که در دفتر کارش در کاخ سفید در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، این تحریم‌ها را «شدید» توصیف کرد و گفت: «به فشار به تهران ادامه خواهیم داد. ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد.» در حال تکمیل …
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اگر دختران ما حجاب و عفاف را فهم و به قول شما فرهنگ آن را درک کرده باشند، با مشکل مواجه نخواهیم شد. وی ادامه داد: دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس ضوابط و قانون باید درباره عفاف و حجاب عمل کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دستگاه‌های نظارتی، گفت: قوانینی باید باشد که نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی که همان فرهنگ‌سازی است باعث ملزم شدن مردم شود. وی افزود: فرهنگ‌سازی ضرورت دارد، حوزه‌های علمیه، تریبون‌های نمازهای جمعه، رسانه‌ها و رسانه ملی باید برای ترویج عفاف و حجاب ارزشی و حفظ ناموس این مملکت دست به کار شوند تا اتفاق خاصی نیفتد. نماینده مردم اصفهان افزود: ‌ جوانی که آن را می‌بیند باخودش می‌گوید که این خانم قرآن را تفسیر می‌کند و بر اساس مشاهداتش نتیجه می‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر