تسهیلات مطلوبی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری ارائه می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سرگرمی
تسهیلات مطلوبی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری ارائه می‌شود

تسهیلات مطلوبی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری ارائه می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برای حمایت از سرمایه گذاران حوزه گردشگری در این استان تسهیلات مطلوبی از جمله؛ اختصاص زمین دولتی و پرداخت وام های ارزان قیمت ارائه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی روز سه شنبه در نشست با اعضای هیات مدیره جامعه هتلداران ایران تاکید کرد: اختصاص زمین دولتی و پرداخت وام‌های ارزان قیمت بخصوص در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر از مهمترین تسهیلات قابل ارائه به سرمایه گذاران حوزه گردشگری در چهارمحال و بختیاری است.

وی افزود: با توجه به مصوبه سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به چهارمحال و بختیاری، بزودی این استان یکی از قطب‌های اصلی گردشگری کشور می‌شود.

عباسی تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری بلحاظ برخورداری از ظرفیت‌های بسیار بالا در حوزه گردشگری مکان مناسبی برای پذیرش سرریز مسافران و گردشگران داخلی و خارجی استان‌های خوزستان و اصفهان است.

وی یادآور شد: طبیعت بکر، جاذبه‌های دست نخورده و تولید محصولات ارگانیک در چهارمحال و بختیاری باعث شده تا انگیزه و لذت گردشگری در این استان نسبت به سایر استان‌های کشور بالاتر باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های مرتبط با توسعه راه‌های ارتباطی این استان با خوزستان تا ۲ سال دیگر از مهمترین راه‌های جذب گردشگران در بام ایران است.

وی گفت: توسعه جاده‌های ارتباطی بین استان‌های اصفهان – چهارمحال و بختیاری – خوزستان و احداث راه آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز از مهمترین این پروژه هاست.

عباسی تاکید کرد: کاهش کاغذ بازی اداری و تسریع در روند اجرای امور مرتبط با صدور مجوزهای سرمایه گذاری باعث رونق حوزه گردشگری در این استان است.

وی افزود: برای معرفی هرچه بهتر و بیشتر چهارمحال و بختیاری به نقاط مختلف کشور و دنیا باید نسبت به برگزاری همایش‌های ملی و بین المللی در این استان اقدام شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برای تحقق اهداف توسعه‌ای در حوزه گردشگری باید از توان شوراهای اسلامی و به خصوص شورای عالی استان‌های کشور بهره گیری کرد.

وی یادآور شد: شورای عالی استان‌های کشور می‌تواند لایحه‌های حمایتی در حوزه گردشگری و بخش خصوصی تهیه و آن را برای تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس برای حمایت از هتلداری در ایران و سرمایه گذاران در این حوزه آمادگی دارد.

علی کاظمی باباحیدری تاکید کرد: ایران از مهمترین مقاصد گردشگری دنیا بوده که می‌توان بخش مهمی در درآمد ناخالص داخلی کشور را در این حوزه محقق کرد.

وی افزود: نفت در ایران علاوه بر ایجاد فرصت‌های رونق، متاسفانه در برخی قسمت‌ها باعث رکود و تنبلی در روند توسعه شده است.

کاظمی باباحیدری تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری بلحاظ برخورداری از آب و هوای چهار فضل می‌تواند پایلوت گردشگری سلامت در ایران باشد.

وی یادآور شد: ارتقای کمی و کیفی راه‌های توسعه‌ای و اتصال چهارمحال و بختیاری به استان‌های بزرگ مانند خوزستان باعث جهش در حوزه گردشگری استان می‌شود.

کاظمی باباحیدری ارائه مشوق‌های لازم به سرمایه گذاران حوزه گردشگری را ضروری دانست و اظهار داشت: توجه به صنعت گردشگری در چهارمحال و بختیاری باعث افزایش اشتغال، رونق اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، رشد ماندگاری گردشگران خواهد شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

رئیس هیات مدیره جامعه هتل داران ایران نیز گفت: افزایش هزینه‌ها و سوءمدیریت در برخی موارد باعث شده تا فعالان این صنعت در بعضی کشور نسبت به تعدیل نیروی انسانی خود اقدام کنند.

جمشید حمزه زاده تاکید کرد: کاهش ضریب اشتغال تخت‌های هتل‌های ایران از میانگین استاندارد پائین‌تر است.

وی افزود: به عنوان نمونه در ۲ سال اخیر میانگین ضریب اشتغال تخت در هتل‌های چهارمحال و بختیاری از ۴۰ به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافت.

حمزه زاده تصریح کرد: این موضوع باعث شده تا فعالان هتلداری در ایران با ضرر و زیان ناشی از نوسان قیمت‌ها مواجه شوند.

وی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری از لحاظ جاذبه‌های گردشگری جزو بهترین مناطق توریستی ایران است.

رئیس هیات مدیره جامعه هتل داران ایران اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری می‌تواند به تنهایی یک مقصد تا ۴ روزه سفر برای گردشگران داخلی و خارجی تعریف شود.

وی گفت: تلاش می‌شود چهارمحال و بختیاری به حق واقعی خود در حوزه گردشگری دست یابد.

حمزه زاده تاکید کرد: چهارمحال و بختیاری به خاطر جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی، گردشگری و همچنین گردشگری سلامت جزو استان‌های برتر کشور است.

بازرس هیات مدیره جامعه هتل داران ایران نیز گفت: مجلس شورای اسلامی برای حذف مالیات بر ارزش افزوده در هتل‌های ایران همکاری کند.

فریدون رئیسی دهکردی تصریح کرد: در این صورت هزینه تمام شده هتل‌ها کاهش و ارائه خدمات به مردم کمتر می‌شود.

وی یادآور شد: انتظار می‌رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این راستا کمک کنند.

نایب رئیس هیات مدیره جامعه هتل داران ایران نیز گفت: ایجاد وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باعث افزایش توان اجرایی و بهبود وضعیت گردشگری خواهد بود.

شهرام شیروانی تاکید کرد: ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی و نوسازی هتل‌های ایران به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: رونق هتل‌های کشور جذب بیشتر توریست‌های خارجی و ارزآوری را به دنبال دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در نوروز امسال ۴۹ هزار نفر در استان اقامت داشته‌اند.

مهرداد جوادی تاکید کرد: در تعطیلات نوروزی امسال ۳ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۷۸۴ مسافر وارد چهارمحال و بختیاری شدند.

وی یادآور شد: این تعداد مسافر از ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ تا پایان ۱۶ فروردین سال ۹۸ با افزون بر ۹۳۵ هزار دستگاه خودرو به چهارمحال و بختیاری وارد شده‌اند.

جوادی تصریح کرد: از این تعداد ۴۵ هزار و ۹۱۲ مسافر در نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری اسکان یافتند.

به گزارش ایرنا، توسعه صنعت هتلداری در افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی و بهبود روند توسعه‌ای نقش دارد.

۷۳۶۲/۶۰۲۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کجاروکجارو1 روز قبل
کانادا قصد دارد به‌منظور کاهش آلودگی‌های پلاستیکی که عامل جراحت یا مرگ حیوانات هستند، استفاده از پلاستیک یک‌بار مصرف را از سال ۲۰۲۱ ممنوع کند. جاستین ترودو، وزیرخارجه‌ی کانادا، اعلام کرد که این کشور به‌طرح ممنوعیت استفاده از پلاستیک یک‌بار مصرف اتحادیه‌ی اروپا پیوسته است و آن را از سال ۲۰۲۱ اجرا خواهد کرد؛ باتوجه به اینکه کانادا طولانی‌ترین خط ساحلی و یک‌چهارم آب شیرین دنیا را دارد، موظف است که در این راه پیشگام باشد، به‌این‌ترتیب، پلاستیک‌های یک‌بار مصرف نظیر کیسه‌های پلاستیکی، نی، کارد و چنگال، بشقاب و … از سال ۲۰۲۱ در کل کشور ممنوع می‌شود. دولت کانادا در کنار تدوین سیاست‌های مربوط به پلاستیک، متعهد شده است که قبل از ممنوعیت رسمی استفاده از پلاستیک، آن را به مشورت عمومی بگذارد. مردم کانادا از ما انتظار اقدام عملی دارند، به‌همین دلیل دولت به‌دنبال ممنوعیت آن‌دسته از تولیدات پلاستیکی یک‌بار مصرف است که ضررشان ازنظر علمی ثابت شده است و درهمین راستا درحال همکاری با شرکای خود در سراسر کانادا و دنیا هستیم تا آلودگی پلاستیکی را کاهش دهیم. ماه گذشته پارلمان اروپا دستورالعمل مشابهی را تصویب کرد که طبق آن، برخی تولیدات پلاستیکی یک‌بار مصرف تا سال ۲۰۲۱ با محدودیت‌های جدیدی روبه‌رو می‌شوند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
مونسان همچنین به وجود اقامتگاه‌های بوم‌گردی و همچنین زیرساخت‌های گردشگری در کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به حسن همجواری ایران و قفقاز شمالی، افزایش همکاری‌ها در حوزه گردشگری فرهنگی و طبیعت گردی می‌تواند در دستور کار قرار گیرد. همچنین در این دیدار سرگی چباتاریف وزیر امور قفقاز شمالی در کابینه روسیه گفت: فدراسیون روسیه آماده افزایش همکاری‌ها با ایران در همه بخش‌هاست، ایران دارای آثار و بنا‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری متعددی است که می‌تواند بر هر گردشگری جذاب باشد. وزیر امور قفقاز شمالی در کابینه روسیه گفت: تعداد گردشگران قفقاز شمالی در سال ۲۰۱۸، یک‌ونیم میلیون نفر بوده است و ما تلاش می‌کنیم این تعداد را به ۳ برابر افزایش دهیم. چباتاریف افزود: ایجاد مسیر حمل و نقل و تسهیل رفت و آمد برای گردشگران ایران و قفقاز شمالی یکی از مهمترین موضوعات برای افزایش تبادل گردشگر است، در این زمینه راه اندازی گردشگری دریایی در دریای خزر و تعریف تور‌های ویژه به مقصد ایران و قفقاز شمالی می‌تواند در اولویت قرار گیرد. وی گفت: خوشبختانه قفقاز شمالی ارتباط مثبت و سازنده‌ای با ایران دارد که همین امر می‌تواند باعث افزایش همکاری‌های گردشگری دو کشور شود.
کجاروکجارو1 روز قبل
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آغاز پروازهای داخلی از ترمینال یک فرودگاه امام همزمان با افتتاح ترمینال «سلام» خبر داد. علی رستمی، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، ضمن اعلام آغاز پروازهای داخلی فرودگاه امام خمینی و توسعه برنامه پروازی این فرودگاه گفت: عملیات حج امسال قطعا از ترمینال «سلام» انجام می‌شود و این ترمینال اکنون صد درصد آماده افتتاح است. وی خبر داد که همزمان با افتتاح ترمینال «سلام» پروازهای داخلی از ترمینال یک فرودگاه امام انجام می‌گیرد. مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در این باره توضیح داد: هیچ‌یک از پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام منتقل نمی‌شود؛ بلکه در ترمینال یک فرودگاه امام، پروازهای جدیدی به مقاصد مشهد، کیش، شیراز و اصفهان و سایر شهرها برقرار می‌شود و انتخاب با مردم است که از فرودگاه امام به سایر شهرهای ایران سفر کنند یا از فرودگاه مهرآباد. رستمی این تصمیم را در راستای تکمیل شبکه پروازی فرودگاه امام دانست و گفت: مردم شهرهای اطراف فرودگاه و حتی شرق تهران دسترسی آسان‌تری به فرودگاه امام دارند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
اما این بار آن علاقه ان قدر زیاد بوده که حالا بحث بر سر نام دستکند یا شهر زیرزمینی تازه کشف شده است، «شهر زیرزمینی صالح آباد» یا «شهر زیرزمینی بهار». طبیعتا هنوز پرونده در فهرست اثار ملی به ثبت نرسیده و در حال تهیه‌ی پرونده‌ی ثبتی دستکند هستیم، معمولا نیز پرونده‌ی ثبتی به سابقه موضوع که آن محوطه کجا قرار دارد و در چه منطقه‌ای قابل استعلام است، توجه می‌کند. او با بیان این‌که ممکن است این محوطه، یک دستکند محل سکونت موقتی در قالب یک شهر زیرزمینی بوده باشد یا الزاما مکانی برای استفاده در زمان‌های بحرانی باشد، ادامه می‌دهد: احتمال دارد این مکان شهری نبوده که در آن سکونتی باشد، بنابراین دستکند فنی‌تر است، چون شهر زیرزمینی باید بنای شهریت داشته باشد. مالمیر تاکید می‌کند: به همین دلیل هنوز برنامه‌ای برای فصل بعدی کاوش در این محوطه نداریم و موضوع پرونده ثبتی آن نخست باید انجام شود. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
دبیر اجرایی سومین جشنواره مد و لباس دانشجویی دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شریعتی: بر اساس انعقاد تفاهم نامه همکاری با صنعت مقرر شد که طرحی‌های برتر دانشجویی از طریق صنعت وارد اجتماع شودمهناز ترابیان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: جشنواره مد و لباس دانشجویی در دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شریعتی با هدف ارتقای علمی و عملی نگاه مردم بر پوشش‌های ایرانی و ارائه توانمندی‌های دانشجویان در سطح ملی برگزار شد. وی گفت: برگزاری مسابقه زنده طراحی و تصویر سازی لباس و مسابقه ایده تا اجرا از جمله شاخص‌های این جشنواره محسوب می‌شودترابیان افزود: حضور صنعتگران در سومین جشنواره مد و لباس دانشجویی در دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شریعتی موجب اشتیاق دانشجویان شد و صنعتگران از تنوع کار‌ها رضایت داشتند. وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با صنعت گفت: تفاهم نامه‌ای با صنعت منعقد شد تا طرح‌ها و فعالیت‌های دانشجویان به نوعی وارد اجتماع شود، امیدواریم این فعالیت‌ها ادامه داشته باشد. ترابیان افزود: برنامه ریزی‌ها برای چهارمین جشنواره آغاز شده است و در حقیقت بخش صنعت یکی از مهمترین بخش‌های جشنواره به حساب می‌آید.
همشهریهمشهری12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر