گردشگری صنعتی تحریم‌شکن است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سرگرمی
گردشگری صنعتی تحریم‌شکن است

گردشگری صنعتی تحریم‌شکن است

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند صنعت گردشگری را مصداق بارز اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: صنعت گردشگری می‌تواند صنعتی تحریم‌شکن باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، نخستین همایش بین‌المللی گردشگری بیابان لوت امروز با حضور سیدرسول موسوی دستیار و مشاور وزیر امور خارجه و مدیرکل غرب آسیا، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران و شهرام کریمی مشاور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسؤولان خراسان‌جنوبی در تالار ولایت دانشگاه بیرجند آغاز شد.

همایش بین‌المللی گردشگری بیابان لوت «فرصت‌های محلی و بین‌المللی» شامل دوبخش است که بخش علمی همایش امروز (چهارشنبه) در دانشگاه بیرجند برگزار و بخش دوم آن بازدید از بیابان لوت است که به اهتمام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز پنجشنبه (۱۲ اردیبهشت‌ماه) انجام خواهد شد.

محمد اسکندری‌ثانی دبیر علمی و اجرایی همایش بین‌المللی گردشگری بیابان لوت با اشاره به برگزری سه پنل تخصصی در این همایش، بیان داشت: در این پنل‌ها با موضوعاتی همچون مدیریت میراث جهانی بیابان لوت، ژئوتوریسم و بیابان لوت، جایگاه گردشگری در سند آمایش سرزمینی استان، تأثیر تردد خودروهای آفرود بر پوشش گیاهی کویر، توریسم ورزشی، بازاریابی گردشگری با تأکید بر فضای مجازی و غیره مقالاتی ارائه می‌شود.

مزیت‌های ناشناخته خراسان‌جنوبی

نظر افضلی نماینده مردم ‌شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیابان لوت هم تهدید و هم فرصت است، گفت: استان خراسان‌جنوبی مزیت‌های زیادی دارد ولی ناشناخته مانده بنابراین باید در راستای معرفی مزیت‌های استان به‌ویژه در بخش گردشگری تلاش کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید بیابان لوت را باید یکپارچه دید، افزود: اینگونه نباشد که هر استانی (خراسان‌جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان) بخشی از این بیابان ارزشمند را بردارد.

درآمدهای سرشار گردشگری

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیابان لوت یک جاذبه است ولی ما قدر آن را نمی‌دانیم، تبیین کرد: گردشگری درآمد سرشاری دارد که باید بهترین استفاده را از آن ببریم

افضلی با اشاره به مزیت‌های موجود در شهرستان نهبندان، اعلام کرد: سالانه به طور متوسط یک هزار و ۵۰۰ نفر از کویر و روستای دهسلم نهبندان بازدید و در حال حاضر نیز ۱۶۹ آسباد در ۱۹ نقطه شهرستان نهبندان وجود دارد که اکنون پرونده آسبادها برای ثبت جهانی در دستور کار است.

خبری: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

وی بر ضرورت راه‌اندازی دبیرخانه دائمی این همایش شد و با اشاره به نقش دانشگاهیان در خصوص معرفی مزیت‌های گردشگری، اعلام کرد: امیدواریم راه‌اندازی دبیرخانه دائمی این همایش سبب حرکت از تفکر به سمت عمل شود و دانشگاهیان در توسعه گردشگری بیابان و فرصت‌ها نقش آفرین باشند.

گردشگری؛ موتور محرکه اقتصادی کشور

ابراهیم کریمی مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز بیان داشت: میراث فرهنگی و محیط زیست جزو مباحث حاکمیتی و از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه حفظ آثار و سوابق تاریخی از وظایف و نگرانی میراث فرهنگی است، تبیین کرد: اگر سازو کاری تعاملی مابین میراث فرهنگی و دیگر دستگاه‌ها برقرار شود می‌توانیم تهدیدهای بیابان لوت را به فرصت تبدیل کنیم.

کریمی گردشگری را موتور محرکه اقتصادی کشور دانست و خواستار برگزری همایش بین‌المللی گردشگری بیابان لوت به صورت سالانه در استان‌های خراسان‌جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان شد.

گردشگری؛ مصداق بارز اقتصاد مقاومتی/ لزوم فراهم کردن زیرساخت‌ها

محمدرضا مجیدی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند صنعت گردشگری را مصداق بارز اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: صنعت گردشگری می‌تواند صنعتی تحریم‌شکن باشد و نه تنها ارز مورد نیاز بخش‌های ضروری تأمین بلکه سبب رونق تولید در حوزه صنایع دستی نیز شود.

وی با اعلام اینکه صنعت گردشگری به جذب سرمایه، سرمایه‌گذاران و تثبیت سرمایه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در خراسان‌جنوبی و جلوگیری از مهاجرت کمک می‌کند، تصریح کرد: باید زیرساخت‌های فکری، فرهنگی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این مهم در استان فراهم شود.

به گزارش فارس؛ قرار است اولین نشست تخصصی دیپلماسی اقتصادی و تجاری استان با حضور برخی مسؤولان وزارت امور خارجه و مسؤولان اتاق بازرگانی ایران پس از آئین افتتاح همایش بین‌المللی گردشگری بیابان لوت در اتاق بازرگانی بیرجند در حال برگزار است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اگر دختران ما حجاب و عفاف را فهم و به قول شما فرهنگ آن را درک کرده باشند، با مشکل مواجه نخواهیم شد. وی ادامه داد: دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس ضوابط و قانون باید درباره عفاف و حجاب عمل کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دستگاه‌های نظارتی، گفت: قوانینی باید باشد که نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی که همان فرهنگ‌سازی است باعث ملزم شدن مردم شود. وی افزود: فرهنگ‌سازی ضرورت دارد، حوزه‌های علمیه، تریبون‌های نمازهای جمعه، رسانه‌ها و رسانه ملی باید برای ترویج عفاف و حجاب ارزشی و حفظ ناموس این مملکت دست به کار شوند تا اتفاق خاصی نیفتد. نماینده مردم اصفهان افزود: ‌ جوانی که آن را می‌بیند باخودش می‌گوید که این خانم قرآن را تفسیر می‌کند و بر اساس مشاهداتش نتیجه می‌گیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
بنابراین ریزش عمده‌ای در انتخابات از طرف اصلاح‌طلبان خواهد بود. *معتقدم با فرض ادامه وضع موجود اصلاح‌طلبان قادر به شرکت در انتخابات نخواهند بود مگر اینکه اتفاقی در عرصه سیاست رخ دهد. به نظرم این‌بار حکومت است که باید تغییر نگاهی به فضای سیاسی بدهد. با توجه به شرایط کنونی مطمئن نیستم چقدر این اتفاق بیفتد گرچه ناامید هم نیستم. *مجلس آن‌قدر ضعیف شده و همه دندان‌هایش کشیده شده که به نظرم کارایی خاصی در فضای کنونی نمی‌تواند از خودش نشان دهد.

ایزدخواست در مسیر توسعه گردشگری/ اقامتگاه‌ یک طبقه در کنار آپارتمان‌های ۱۸۰۰ ساله (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
این زن به تنهایی یک اقامتگاه را در هیاهوی نگاه سنتی یک شهر برپا کرد و حالا تلاش می‌کند ایزدخواست، بیشتر از گذشته معروف شود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ ‌ زینب کریمی ایزدخواست، ‌ شهری کمتر شناخته شده در شمالی‌ترین نقطه استان فارس است. شهری که دژی بزرگ از دوره ساسانیان دارد و تا امروز پا برجا مانده‌است. طی سال‌های گذشته ایزدخواست به سمت توسعه گردشگری پیش رفته و چند اقامتگاه بومگردی در این شهر راه‌اندازی شده که این گزارش درباره یکی از بهترین آن‌هاست. درباره زنی که به تنهایی یک اقامتگاه را در هیاهوی نگاه سنتی یک شهر برپا کرد و حالا تلاش می‌کند ایزدخواست، بیشتر از گذشته معروف شود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شاید یکی از باورنکردنی‌ترین پرونده‌های گمدشگان در جهان مرتبط به پرونده بابی دونبر باشد. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، پروند گم شدن بابی به سرعت به یک پرونده جنجالی تبدیل شد چرا که پدر و مادر بابی وارد یک معرکه عجیب شدند. لسی و پرسی دونبر، پدر و مادر بابی دونبرچهارساله، در سال ۱۹۱۲، پسران خود را به سفر ماهیگیری دریاچه سوایزکی نزدیک لوئیزیانا بردند. والترز ادعا کرد که مادر پسر، جولیا آندرسون است و او بابی را ندزدیده است،. ماجرا وقتی پیچیده‌تر می‌شود که بدانیم بابی دونبر واقعی هرگز پیدا نشد.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کانون، به دنبال استقبال کودکان و نوجوانان از «معمای جورچین»، این سرگرمی فکری با شمارگان ۱۰ هزار عدد باز تولید و به زودی رونمایی خواهد شد. معمای جورچین مناسب برای دانش‌آموزان سال‌های چهارم و پنجم دبستان و همچنین دوره اول و دوم متوسطه طراحی شده است. برای راه حل‌های جدید از هر دو روی قطعات می‌توان استفاده کرد. «معمای جورچین» همچنین ۲ هزار راه حل دارد و در افزایش قدرت تفکر و دقت عمل در تصمیم‌گیری و شکیبایی و بررسی احتمال‌های ساده برای کودکان و نوجوانان مفید است. این سرگرمی برای نخستین بار در سال ۱۳۷۳ تولید شد و برای پاسخ به نیاز مخاطبان در سال ۱۳۹۸ باز تولید می‌شود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
پدرش برای مدت نه سال این سنگ را نگهداری کرد اما اصلا نمی‌دانست که این سنگ ارزشی فراتر از تصور آنها دارد. این سنگ یاقوت کبود ۱، ۱۶۶ قیراطی یا به عبارتی بزرگترین یاقوت کبود دنیا بود و پدر خانواده این سنگ را به مدت ۹ سال نگهداری کرد چرا که ظاهری زیبا داشت. این سنگ توسط پسر خانواده که معدنچی بود کشف شد ولی تا ۹ سال مشخص نشد که این سنگ تا چه حد با ارزش است. بعد از ۹ سال پدر خانواده یاقوت را برای فروش گذاشت و این یاقوت توجه یک متخصص جراحی ارمنستانی به نام هری کازانجیان جلب کرد. کازانجیان ۱۸۰۰۰ دلار به معدنکار پرداخت و یاقوت کبود را خریداری کرد. در سال ۱۹۴۹ قیمت این یاقوت به ارزش ۱ میلیون دلار رسید.

نظرها

اخبار بیشتر