مدیرکل اوقاف همدان: زیرگذر امامزاده عبدالله احداث می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
مدیرکل اوقاف همدان: زیرگذر امامزاده عبدالله احداث می‌شود

مدیرکل اوقاف همدان: زیرگذر امامزاده عبدالله احداث می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
همدان - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: با هدف کاهش خطرات ناشی از تردد زائران بقعه امامزاده عبدالله طرح زیرگذر در این منطقه اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد کاروند روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: زیرگذر امامزاده عبدالله به صورت پیاده رو و مختص عابران است که با مشارکت شهرداری، سازمان برنامه و بودجه و اوقاف و امور خیریه استان ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح به ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، افزود: طرح اولیه زیرگذر توسط شهرداری همدان آماده شده و تا ۱۰ روز آینده طرح نهایی ارائه می‌شود.

حجت الاسلام کاروند این طرح را از خواسته‌های دیرینه مردم ذکر کرد و گفت: امیدواریم ظرف یکسال آینده زیرگذر به بهره برداری برسد.

** طنین قرآن در ۳۵ بقعه شاخص

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان از اعزام ۳۰ مبلغ به امامزاده‌های استان خبرداد و افزود: علاوه براین مفسران قرآنی نیز به تفسیر آیات الهی می‌پردازند.

حجت الاسلام کاروند خاطرنشان کرد: در ماه رمضان برنامه جزخوانی قرآن در ۳۵ بقعه شاخص استان با حضور روزه داران اجرا می‌شود.

وی افزود: باهدف ترویج فرهنگ افطاری ساده، این سنت حسنه در برخی از بقاع شاخص استان اجرا می‌شود و هم استانی‌ها می‌توانند از فیض این برنامه هم بهره مند شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

** توزیع یک هزار بسته غذایی بین نیازمندان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان به اجرای نیات واقفان در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: در این راستا یک هزار بسته غذایی به ارزش ۲ میلیون ریال در شهرهای همدان و کبودراهنگ بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی یادآوری کرد: ۳۰۰ کارت هدیه نیز به مستمندان شهر کبودراهنگ بنابر خواسته واقفان اهدا می‌شود.

حجت الاسلام کاروند از فراهم شدن مقدمات اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم روستایی خبر داد و افزود: شهرستان فامنین در این زمینه در اولویت قرار دارد.

وی به فعالیت‌های قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه در سالجاری اشاره کرد و گفت: تهیه اطلس قرآنی طرحی تحقیقاتی است که با تصویب شورای عالی قرآنی استان به زودی اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان اظهار داشت: اطلس قرآنی یک بانک اطلاعاتی جامع است که سند راهبردی برای توسعه فعالیت‌های این حوزه محسوب می‌شود.

۷۵۲۷/۲۰۹۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. ایرناپلاس: اما شما کلمه خانم را به کار بردید و به فراخوان خانمی اشاره کردید. بله؛ مثل این که یک نفر بگوید اگر دزد وسایلتان را ببرد خوشتان می‌آید؟ گروه ریگی به تروریسم و آدم‌کشی معروف است. گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟ اصلا نبوده است. وی در پایان با اشاره به توصیه برخی افراد درباره لزوم عذرخواهی کردن، گفت: به من زنگ می‌زنند که عذرخواهی کن، از چی عذرخواهی کنم؟ عذرخواهی ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر