فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان

فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان

فارسخبرگزاری فارس |
کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان از ثبت‌نام نهایی 7 کاندیدا برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان تعداد و اسامی کاندیدهای انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در این کشور را اعلام کرد.

بنابر گزارش کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان برای شرکت در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری این کشور ۷ نفر ثبت نام شدند.

«دانیار اسپایف»

فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان - 3

اسپایف تنها نامزد زن انتخابات ریاست جمهوری و کاندید حزب «آق ژال» قزاقستان می‌باشد.

وی در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ به عنوان معاون مجلس محلی مصلحت در منطقه خود فعالیت می‌کرد و در سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۵ معاون مدیرکل همکاری‌های تجاری بانک توران عالم بود.

در حال حاضر اسپایف نماینده مجلس، عضو کمیته بودجه و امور مالی پارلمان قزاقستان است و عضویت هیات مدیره انجمن آتامکین و شورای همکاری این منطقه را نیز بر عهده دارد.

«امیرجان کانان اف»

فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان - 9

کانان اف کاندیدای جنبش میهن‌پرستان «اولت تغدیری» می‌باشد.

وی فارغ‌التحصیل رشته خبرنگاری است و پیش از این معاون حزب سوسیال دموکرات نیز بوده است.

۳. «تالئوتای رحیم بیک اف»

فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان - 13

رحیم‌بیک‌اف کاندید حزب «ائویل» بوده و چندی است به عنوان رئیس مرکز ملی علمی و آموزشی کشاورزی قزاقستان فعالیت می‌کند.

وی پیش از این معاون استاندار «کاراگاندا»، مشاور معاون نخست‌وزیر، معاون شهردار «ساتپایف» و عضو هیات مدیره شمار زیادی از شرکت‌های تجاری بزرگ قزاقستانی بوده است.

۴.  «سادی بیک توگیل»

فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان - 17

توگیل کاندیدای حزب اتحادیه اجتماعی «اولی دالان قیرانداری» و یک چهره ادبی می‌باشد.

وی سردبیر مجله علمی «کازانات»، معاون اول انجمن ورزش‌های ملی قزاقستان و ریاست فدراسیون ورزش‌های سوارکاری این کشور را بر عهده دارد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

«قاسم ژامرت تاکایف»

فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان - 22

تاکایف در حال حاضر رئیس‌جمهور موقت قزاقستان و کاندیدای حزب «نورآتن» است.

وی پیش از این از اکتبر ۲۰۱۳ به عنوان رئیس مجلس سنای قزاقستان مشغول به کار بود. توکایف همچنین در بازه سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ نیز در کنار نظربایف به عنوان نخست‌وزیر این کشور ریاست کابینه را بر عهده داشت و بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ نیز وی مدیر کل دفتر سازمان ملل متحد در شهر ژنو بود.

« ژمبیل احمداف»

فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان - 26

احمداف کاندیدای حزب ملی کمونیست قزاقستان می‌باشد و در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۱ نیز حضور داشت.

وی شهردار منطقه «کورگالژین»، معاون مدرسه نظامی «دروژبینسک»، رئیس دپارتمان فرهنگ و دپارتمان ورزش، جوانان و توریسم این منطقه، رئیس دپارتمان فرهنگ «تنگیز»، معاون مدیر مرکز آموزش سلامتی-نظامی «سونکار لوسیوم» بوده است.

«امانگلی تاسپیخ اف»

فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان - 30

تاسپیخ اف کاندید فدراسیون اتحادیه‌های کارگران قزاقستان است.

وی پیش از این وزارت استانداردسازی صنعت و تجارت قزاقستان، معاون مجلس مصلحت منطقه غرب قزاقستان، رئیس کمیته مترولوژی و صدور گواهینامه‌ها، رئیس کمیته صنعت در وزارت صنعت و فناوری‌های نو و نمایندگی مجلس سنا و پارلمان را بر عهده داشته است.

انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در قزاقستان ۹ ژوئن سال جاری میلادی برگزار می‌شود.

همچنین کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان درخواست ۴۵ ناظر سازمان‌های بین‌المللی برای نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری این کشور را پذیرفته است.

انتهای پیام/ح

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا22 ساعت قبل
سوریه با محکومیت شدید تصمیم دولت آمریکا در تحریم مقام‌های بلند پایه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که این تصمیم مدال افتخار و شرف بر گردن آزادگان جهان در عدم فرمانبرداری از سیاست‌های ویرانگر استکبار است. به گزارش ایلنا به نقل از سانا، ‌ یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز- سه‌شنبه- اعلام کرد که دمشق از تصمیم دولت آمریکا در تحریم مقام‌های ایران خشمگین است و این اقدام را به شدت محکوم می‌کند. این منبع افزود: «این تصمیم دولت آمریکا در چارچوب سیاست ریاکارانه دولت آمریکا در قبال کشوری است که به حاکمیت، کرامت ملی و خط مشی سرکوبگر خود در برابر سلطه‌گری می‌بالد. چنین سیاست‌های آمریکا عامل اصلی تشدید تنش در منطقه و جهان بوده و صلح و امنیت بین المللی را تهدید می‌کند». مقام مذکور تأکید کرد که جمهوری عربی سوریه مجددا همبستگی کامل خود را با رهبری و ملت جمهوری اسلامی ایران در مقابله با سیاست ریاکارانه آمریکا اعلام می‌کند و معتقد است که این اقدام اخیر واشنگتن هیچ ارزشی نداشته و هرگز امکان سست کردن اراده مردم ایران در حفظ حاکمیت و استقلال کشورش نخواهد را داشت و این تصمیم، مدال افتخاری بر گردن آزادگان جهان در سرکشی از سلطه استکبار و مخالفت با سیاست‌های تخریب‌گرانه دولت آمریکاست».
فارسفارس3 ساعت قبل
یک روزنامه فرامنطقه‌ای تحریم‌های جدید واشنگتن علیه ایران را غیر قابل اجرا دانست و نوشت، این تحریم‌ها صرفا سبب تشدید تنش منطقه می‌شود. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه هفته جاری تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعلام کرد. رئیس جمهور آمریکا هنگام اعلام این تصمیم، به اشتباه گفت که بر اساس تحریم‌های جدید، آیت الله خمینی (ره) رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده است؛ گافی که جنجال بسیاری به همراه داشت. القدس العربی ادامه داد، تحریم‌های جدید آمریکا کافی بود که باعث بحرانی‌تر شدن وضعیت بین ایران و آمریکا شود که نیازی به این تنش وجود ندارد. این تنش از حد درگیری لفظی، خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای و تحریمهای پیاپی علیه اقتصاد ایران عبور کرد و چند روز پیش به سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا بر فراز آبهای منطقه‌ای ایران رسید.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، ‌ به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، لیست اسامی پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبائی در رشته‌های مختلف در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ «سهمیه استعداد‌های درخشان» اعلام شد. براساس این گزارش، لیست اسامی ۲۱۰ دانشجوی پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد از سوی دفتر استعداد‌های درخشان معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد. لازم به ذکر است، پذیرفته شدگان می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه لیست اسامی را مشاهده کنند. انتهای پیام/
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
در عین حال، نیروهای اصلی دریایی ایران در جنوب کشور متمرکز شده است. بزرگترین نقطه استقرار واحدهای نیروی دریایی ایران، پایگاه نیروی دریایی بندرعباس است که در آن ستاد نیروی دریایی ایران قرار دارد. نیروی دریایی سپاه پاسداران هم در پایگاه‌های اصلی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران و در نقاط «جزیره‌ای» قرار دارد که در اختیار سپاه پاسداران است. با توجه به سطح بالای سریت، در مورد پایگاه نیروی دریایی فارسی اطلاع بسیار کم است. بیشتر کشتی‌های نیروی دریایی ایران از بنادر کشورهای دیگر دیدن می‌کنند، از جمله آنهایی که با ایران همسایه نیستند.

نخستین دیدار روسای جمهور چین و برزیل

7+
ایمناایمنا22 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمجتبی ذوالنور با اشاره به تحریم اخیر مقامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قطعا در خصوص قرار گرفتن نهاد مقام معظم رهبری و وزیر امور خارجه ایران در لیست تحریم‌های آمریکا، جلسه‌ای برگزار خواهد کرد. اخبار سیاسی- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دیروز چهارم تیر ماه آخرین روز کاری مجلس شورای اسلامی است لذا نمایندگان دو هفته مرخصی تابستانی دارند. از این رو این جلسه پس از تعطیلات مجلس برگزار خواهد شد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ وزیر خزانه‌داری آمریکا از تحریم سردار حاجی‌زاده، فرمانده نیروهای هوافضای سپاه پاسداران، سردار تنگسیری فرمانده نیروهای دریایی سپاه پاسداران و سردار پاکپور، فرمانده نیروهای زمینی سپاه پاسداران و پنج فرمانده نیروهای دریایی سپاه پاسداران خبر داده و اعلام کرده است که با اعمال تحریم‌های جدید، نهاد مقام معظم رهبری را هم تحریم کرد و اعلام کرد که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان را نیز تحریم خواهد کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1