مداخلات آمریکا در منطقه موجب بی ثباتی و ناامنی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
مداخلات آمریکا در منطقه موجب بی ثباتی و ناامنی است

مداخلات آمریکا در منطقه موجب بی ثباتی و ناامنی است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سابقه مداخلات آمریکا در مناطق مختلف جهان نشان می دهد که اقدامات این کشور تاکنون ثمره ای جز ناامنی و بی ثباتی نداشته است.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه امروز- دوشنبه- در دیدار الکسیس باندریچ وگا سفیر کوبا در تهران با اشاره به مناسبات دیرینه ایران و کوبا اظهار داشت: توسعه و گسترش ارتباطات دوستانه دو کشور که از سابقه پرافتخار مبارزه با استعمار آمریکا برخوردارند، اهمیت فراوانی دارد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: این کمیسیون از روند توسعه ارتباطات و همکاری‌های پارلمانی دو کشور بویژه میان کمیسیون‌های تخصصی در مجالس ایران و کوبا حمایت می‌کند.

فلاحت پیشه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم ایستادگی در مقابل زورگویی و یکجانبه گرایی آمریکا در جهان تصریح کرد: سابقه مداخلات آمریکا در مناطق مختلف جهان نشان می‌دهد که اقدامات این کشور تاکنون ثمره‌ای جز ناامنی و بی ثباتی نداشته است.

**دشمنی آمریکا علیه ایران نتوانسته خللی در مبارزه علیه این کشور ایجاد کند

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ۴۰ سال دشمنی و کینه توزی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران که در قالب انواع فشارها اعم از تحریم‌ها و تهدیدها اعمال شده است، نتوانسته خللی در مبارزه دولت و ملت ایران علیه زورگویی و مداخلات این کشور و همپیمانانش ایجاد کند و همچنان با قدرت به مقاومت و ایستادگی خود ادامه می‌دهیم.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ایران، کوبا و سایر کشورهای آزاد جهان می‌بایست با اتحاد و همدلی به مبارزه مشترک با جنبه‌های نوین استعمار آمریکایی در جهان ادامه دهند.

**تهدید و اعمال فشار بر ایران از اشتباهات آمریکای ترامپ است

الکسیس باندریچ وگا، سفیر کوبا در تهران نیز در این دیدار با تاکید بر اشتراکات دو کشور گفت: ملت و دولت انقلابی ایران و کوبا در طول سال‌ها مبارزات پرافتخار و خستگی ناپذیر خود با استعمار آمریکا، هرگز از پای ننشسته‌اند و با قدرت به مقاومت و ایستادگی ادامه می‌دهند.

وی در ادامه بیان کرد: تهدید و اعمال فشار بر ایران بعنوان کشوری مستقل و قدرتمند، فاقد تاثیر است و از اشتباهات آمریکای ترامپ محسوب می‌شود.

سفیر کوبا در تهران با اشاره به تداوم بحران در ونزوئلا و دیگر نقاط جهان یادآور شد: استعمار آمریکا همواره موجب رشد و گسترش ناامنی و هرج و مرج در نقاط مختلف جهان است تا از این طریق به غارت ثروت ملی دیگر کشورها بپردازد.

وگا در پایان از تمایل مجلس نمایندگان کوبا برای گسترش همکاری در زمینه‌های مختلف با مجلس شورای اسلامی خبر داد.

سیام*۳۰۶۱**۹۱۲۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری16 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری10 ساعت قبل

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر17 ساعت قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

نظرها

اخبار بیشتر