1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اجتماعی
تجمعی علیه حجاب

تجمعی علیه حجاب

الفخبرگزاری الف |
ما هنوز به این سطح از بلوغ نرسیدیم که اعتراض به قانون با قانون شکنی متفاوت است. تجمع این دانشجویان، در اعتراض به قانون نیست بلکه در تقابل با اجرای قانون است.

امروز (دوشنبه) اتفاق مهمی در دانشگاه تهران افتاد. تعدادی از دانشجویان در مخالفت با اجرای قانون تجمع اعتراضی برگزار کردند. خواسته دانشجویان این بود که قانون را اجرا نمی‌کنیم.

این اتفاق از جهات مختلف اهمیت دارد.

وجه اول خطابش دانشجویان معترض است.

ما هنوز به این سطح از بلوغ نرسیدیم که اعتراض به قانون با قانون شکنی متفاوت است. تجمع این دانشجویان، در اعتراض به قانون نیست بلکه در تقابل با اجرای قانون است. انشالله که فرقش روشنست. برای همین در شعارها می‌گفتند تا ریشه کنی حجاب یک یاحسین دیگر.

معترض به قانون، مانع اجرای قانون نمی‌شود و قبل از اصلاح قانون، قانون را زیر پا نمی‌گذارد …

معترض به قانون می‌داند که اعتراض را نباید نزد حراست دانشگاه ببرد و باید مجوز تجمع بگیرد و قس علی هذا.

روشنست.

اما وجه دوم این ماجرا خطابش به مسوولین کشورست.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وقتی شهر را رها می‌کنیم تا چهارشنبه‌ها و باقی روزهای هفته راعده‌ای با اباحه‌گری مانور ابتذال دهند، طبیعی است که از آزادی یواشکی برسیم به تجمع برای قانون شکنی علنی.

حجاب و غیر حجابش بماند. کجای دنیا اجازه می‌دهند، قانون کشورشان را اینطور بی حیثیت کنند؟

اما وجه سومش ابعاد سیاسی این ماجراست.

حجاب هیچ، قانون هم هیچ. چرا آقایان متوجه نیستند که پروژه کشف حجاب، پروژه امنیتی است. صاحب این پروژه علنا با پهلوی‌ها و پمپئو و غیره عکس یادگاری دارد تا نشان دهد که کشف حجاب را در خدمت تحریم‌ها و علیه مردم آورده است. موضوع چهارشنبه‌های سفید، موضوع حجاب و بدحجابی نیست. موضوع قانون و بی قانونی هم نیست. مشخصا علیه مردم است.

چرا در غفلتیم؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

الفالف18 ساعت قبل
آنطور که در فضای مجازی گفته شده در ادامه پورشه متوقف نمیشود و چند متر جلوتر به پراید دیگری که گوشه‌ی خیابان پارک بوده می‌خورد و آسیب شدیدی نیز به آن پراید وارده شده و بر اثر این برخورد یک دستگاه ۲۰۶ دیگر نیز ضربه می‌بیند. اما نکته تاسف‌بار و قابل‌تامل این حادثه کجاست؟! پلیس: داد نکش آدم کشتیندختر: کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود و سر منشا این نگاه را در کجا می‌توان پیدا کرد؟! شما می‌توانید نظرات خود را با الف درمیان گذاشته و واکنش خود را به این فیلم و رفتار نشان دهید.

مجری صدا و سیما به دنبال پدر زن پولدار!

برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
عصرایران: مجری برنامه «سلام صبح بخیر» در شبکه سه دارد مثلا گزارش ماجرای دو پسر و دختر پورشه سوار اصفهانی که یک بی نوای پراید سوار را کشتند تعریف می‌کند، به پورشه و دختر جوان که می‌رسد انگار که آب از لب و لوچه‌اش آویزان شده باشد می‌گوید از این دخترهای پورشه سوار اگر غلامی چیزی می‌خواهند من در خدمتم. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
آنها دیده‌اند وقی پدر پولدارشان وارد جایی می‌شود، همه به او احترام می‌گذارند و تا کمر برایش خم می‌شوند. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است. او وقتی پشت پورشه می‌شنید، تصور می‌کند همه شهر نوکر او هستند و باید در برابرش خم و راست شوند. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است. از جوان‌هایی که شغل‌شان تفریح کردن با پول پدر است.

نظرها

(3)

علیه حجاب نبوده. علیه «حجاب اجباری» بوده. فرق این دو تا رو بفهمید...

6 روز قبل

حجاب به مانند محافظت صدف از مروارید است. وقتی مروارید قدر و ارزش گوهر وجودی خود را نداند صدف برایش زندان است. ولی اگر مروارید قدر خود را بداند صدف برایش یک سنگر- حفاظ و نماد شخصیت و خودباوری دارد.

6 روز قبل

نویسنده این مطلب نگفته چطوری می‌شه به قانون اعتراض کرد؟

تریبون‌ها همه دست شما و مجوز تجمع صلح‌آمیز هم نداریم.

شما فقط سکوت رو برمی‌تابید و به هر مخالفی انگ خیانت می‌چسبانید!

روشنست!

2 روز قبل

اخبار بیشتر