سالاد خورده‌اید و معده‌تان باد کرده؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سرگرمی
سالاد خورده‌اید و معده‌تان باد کرده؟

سالاد خورده‌اید و معده‌تان باد کرده؟

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: حتما بارها و بارها شنیده‌اید که مصرف سبزیجات فیبر‌دار، به سلامت روده‌هایتان و پاک‌سازی آن‌ها کمک می‌کند. درست است!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، اما اگر در خوردن این سبزیجات زیاده‌روی کنید، معده‌تان ورم می‌کند و نفاخ می‌شود. بیش از اندازه سالاد خوردن، گاز زیادی را در معده جمع می‌کند و حتی از نظر ظاهری هم قسمت بالای شکمتان را متورم نشان می‌دهد.

قارچ‌برگر خورده‌اید و اسهال شده‌اید؟

موضوع اصلا گوشت همبرگر، نان ساندویچی یا سبزیجات داخل آن نیست. اگر هربار که ساندویچ‌های حاوی سس قارچ را می‌خورید، دل‌پیچه می‌گیرید، احتمالا به لاکتوز حساسیت دارید. سس قارچ با شیر آماده می‌شود و برای شمایی که توان هضم لاکتوز را ندارید، مصرف آن می‌تواند آزاردهنده باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار تفریحی

شیر صبحگاهی حالتان را بد می‌کند، اما می‌توانید صبح‌ها ماست بخورید؟

کسانی که توان تحمل لاکتوز را ندارند، واکنش‌های متفاوتی به موادغذایی نشان می‌دهند. بعضی از آن‌ها، در حالی که به‌شدت به مصرف شیر واکنش نشان می‌دهند، با مصرف ماست دچار هیچ مشکلی نمی‌شوند. این افراد می‌توانند یک کاسه ماست را بدون دل‌پیچه بخورند، اما برای خوردن یک فنجان شیر به مشکل برمی‌خورند.

بعضی روزها معده‌تان قفل می‌شود؟

بی‌اشتهایی شدید در بعضی روزها، ممکن است به‌دلیل خوب هضم نشدن موادغذایی باشد که در روز قبل میل کرده‌اید. وقتی معده و روده‌هایتان خوب کار نمی‌کنند، می‌توانید این حالت را تجربه کنید. اما اگر به اندازه کافی فراورده‌های پروبیوتیکی مثل ماست را مصرف کنید یا اینکه روی ماست یا نوشیدنی‌هایتان پودر خوراکی پروبیوتیک بریزید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | ویروس کرونا چه می‌کند؛ رقت انگیز است

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم | داستان آتش‌نشانی که کولبر شد

همشهریهمشهری1 روز قبل
روزنامه شهروند با انتشار فیلمی از کولبران کرد ایرانی در مرز سلیمانیه با بیانی تاثیرگذار و نقب زدن به زندگی پیام، مرد جوانی که دوره آتش‌نشانی دیده اما نتوانسته است در این سازمان شغلی پیدا کند و منابع طبیعی هم زمین کشاوری آبا و اجدادیش را از او گرفته به سختی‌های زندگی این قشر از جامعه ایرانی می‌پردازد. دریافت ۷ MB کد خبر ۴۸۰۳۵۷

فیلم | کولبران می‌توانند برای کولبری قانونی ثبت نام کنند

همشهریهمشهری22 ساعت قبل

طرز تهیه خورش ملا قرمه

تابناکتابناک1 روز قبل
خورش ملاقرمه یکی از انواع خورش‌های ایرانی است که ریشه آن به گیلان بازمی‌گردد. این خورش به خورش قورمه سبزی شباهت‌هایی دارد و در آن بادمجان استفاده می‌شود. طرز تهیه این خورش را در تابناک فرامی‌گیرید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مارک برایان کارتونیست آمریکایی، با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامی خود درباره ابعاد شخصیت دونالد ترامپ نوشت: من می‌دانم که اختاپوس‌ها موجودات شگفت انگیز و باهوشی هستند و نباید در کنار افراد ناچیز قرار گیرند. ترامپ نمونه‌ای غم انگیز از بدترین ویژگی‌های بشریت و شرمساری برای آمریکا است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
ایریس می‌گوید دیدار با محمد برایش شگفت‌انگیز بود و احساس می‌کرد دوباره تبدیل به دختری جوان شده است. «آیریس جونز» ۸۰ ساله خانم مسن بریتانیایی می‌گوید بی‌تاب ازدواج با «محمد احمد ابراهیم» مرد جوان ۳۵ ساله بیکار مصری بوده است. این خانم بازنشسته بریتانیایی قصد دارد به زودی با این پسر مصری ازدواج کند. روزنامه «میرر» در این باره می‌نویسد: "او می‌گوید محمد به دنبال پول و یا گذرنامه بریتانیایی نیست. ایریس می‌گوید دیدار با محمد برایش شگفت‌انگیز بود و احساس می‌کرد دوباره تبدیل به دختری جوان شده است.

نظرها

اخبار بیشتر