سالاد خورده‌اید و معده‌تان باد کرده؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سرگرمی
سالاد خورده‌اید و معده‌تان باد کرده؟

سالاد خورده‌اید و معده‌تان باد کرده؟

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: حتما بارها و بارها شنیده‌اید که مصرف سبزیجات فیبر‌دار، به سلامت روده‌هایتان و پاک‌سازی آن‌ها کمک می‌کند. درست است!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، اما اگر در خوردن این سبزیجات زیاده‌روی کنید، معده‌تان ورم می‌کند و نفاخ می‌شود. بیش از اندازه سالاد خوردن، گاز زیادی را در معده جمع می‌کند و حتی از نظر ظاهری هم قسمت بالای شکمتان را متورم نشان می‌دهد.

قارچ‌برگر خورده‌اید و اسهال شده‌اید؟

موضوع اصلا گوشت همبرگر، نان ساندویچی یا سبزیجات داخل آن نیست. اگر هربار که ساندویچ‌های حاوی سس قارچ را می‌خورید، دل‌پیچه می‌گیرید، احتمالا به لاکتوز حساسیت دارید. سس قارچ با شیر آماده می‌شود و برای شمایی که توان هضم لاکتوز را ندارید، مصرف آن می‌تواند آزاردهنده باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار تفریحی

شیر صبحگاهی حالتان را بد می‌کند، اما می‌توانید صبح‌ها ماست بخورید؟

کسانی که توان تحمل لاکتوز را ندارند، واکنش‌های متفاوتی به موادغذایی نشان می‌دهند. بعضی از آن‌ها، در حالی که به‌شدت به مصرف شیر واکنش نشان می‌دهند، با مصرف ماست دچار هیچ مشکلی نمی‌شوند. این افراد می‌توانند یک کاسه ماست را بدون دل‌پیچه بخورند، اما برای خوردن یک فنجان شیر به مشکل برمی‌خورند.

بعضی روزها معده‌تان قفل می‌شود؟

بی‌اشتهایی شدید در بعضی روزها، ممکن است به‌دلیل خوب هضم نشدن موادغذایی باشد که در روز قبل میل کرده‌اید. وقتی معده و روده‌هایتان خوب کار نمی‌کنند، می‌توانید این حالت را تجربه کنید. اما اگر به اندازه کافی فراورده‌های پروبیوتیکی مثل ماست را مصرف کنید یا اینکه روی ماست یا نوشیدنی‌هایتان پودر خوراکی پروبیوتیک بریزید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
پارس نیوزپارس نیوز16 ساعت قبل
پارس نیوزپارس نیوز15 ساعت قبل
پارس نیوزپارس نیوز16 ساعت قبل
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
تاریخ عکاسی را شاید هیچکس به اندازه سوزان سانتاگ جذاب تعریف نکرده باشد اما شاید باورنکردنی باشد که در برخی دوره‌ها عکاسی وارد فضایی ترسناک شده است. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اگر تصور می‌کنید استفاده از فتوشاپ تنها در دوران معاصر رایج است و در سالیان گذشته هیچکس فتوشاپ را بلد نبوده سخت در اشتباهید. سال‌ها پیش در دوران ویکتوریا، عکاسان روشی عجیب و جالب را برای عکاسی انتخاب کرده بودند که شامل عکاسی از افرادی با سر بریده می‌شده است. البته اگر تصور می‌کنید که این سرهای بریده واقعا بریده شده بودند اشتباه می‌کنید چرا که این سرها درواقع صرفا با هنر عکاسی جدا شده بودند. جالب است بدانید موضوع دیگری که در آن سال‌ها رواج داشت عکس گرفتن با مردگان بود.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
وی ادامه داد: ظرفیت‌های مناسبی که در محدوده حریم وجود داشت را بررسی کردیم و با ارجاع این موارد به مشاور، طرح اولیه آن در قالب طرح‌های موضعی تهیه خواهد شد و با نگاه تعاملی که وجود دارد این پروژه‌ها در محدوده ساختاری طرح جامع حریم شهر تهران جانمایی می‌شود. شکری سیاست مدیریت شهری تهران و نگاه مدیران ارشد را هم راستا با توسعه و پیشرفت منطقه ۲۰ برشمرد و گفت: به زودی شاهد اتفاق‌های شگفت انگیز و خاص در منطقه ۲۰ خواهیم بود که نقطه تاثیرگذاری در اقتصاد کلان شهرری خواهد بود. مدیرکل حریم شهرداری تهران با اشاره به اینکه جلسات هماهنگی و تعامل با مناطق در قالب کمیته‌های تخصصی در حال برگزاری است، افزود: طرح جامع حریم شهر تهران تا ۶ ماه آینده نهایی و تا پایان سال رونمایی می‌شود. افشار توسعه اقتصادی را رمز توسعه شهرری برشمرد و افزود: حریم پیرامون ری، پتانسیل عظیمی است که ضمن حفاظت از آن قابلیت توسعه گردشگری و فضا‌های تفریحی را نیز دارد. بر اساس این گزارش ۱۷۶ کیلومترمربع از منطقه ۲۰ در محدوده حریم شهر تهران واقع شده است که بخشی از نواحی ۳، ۵، ۶ و همچنین کل سطح ناحیه ۷ را شامل می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر