1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

اعراب حامی «معامله قرن» از ترامپ بسیار بدترند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین : این عرب‌های صهیونیست شده از نتانیاهو و ترامپ بسیار بدترند، آنان شیاطین عرب هستند که از این طرح حمایت می‌کنند
اعراب حامی «معامله قرن» از ترامپ بسیار بدترند - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ناصر ابوشریف در نشست خبری با تبیین محتوای طرح معامله قرن افزود: صحنه برای اجرای این طرح غربی، صهیونیستی آماده و اوضاع کشور‌های عربی و جهان اسلام بسیار بد است، امریکا نیز در رفتار و تفکرش تعادل ندارد و می‌خواهد این طرح را به زور و بدون هیچ گفتگویی تحمیل و اجرا کند.

وی اضافه کرد: در گذشته لااقل فرصتی به کشور‌های منطقه می‌دادند تا در سرنوشت شان نقشی داشته باشند، اما اکنون می‌خواهند از خارج این طرح را به زور تحمیل کنند.

ابوشریف محور‌های این طرح را مبتنی بر پول و دین دانست و گفت: ترامپ مدام از پول و میلیارد سخن می‌گوید و معاونش از دین صحبت و گروه افراط گرای صهیونیستی را مدیریت می‌کند و به بازگشت مسیح، ویرانی مسجدالاقصی و ساخت معبد سلیمان به جای این مسجد مقدس اعتقاد دارد.

وی افزود: از زمانی که ترامپ به قدرت رسید در نخستین اقدام سفارتخانه امریکا را از تل آویو به قدس شریف منتقل کرد که این اقدام به منزله مساله قدس و به رسمیت شناختن حاکمیت صهیونیست‌ها بر این شهر مقدس است و از آن زمان هر کاری که در منطقه قدس انجام شود نیازی به حکم نخست وزیر ندارد و حتی شهردار آنجا نیز هرکار بخواهد می‌کند.

ابوشریف، مساله آوارگان را دومین مساله مرتبط با قرارداد قرن دانست و گفت: براساس این قرارداد بازگشت آوارگان فلسطینی منتفی می‌شود و فقط به ۴۰ هزار نفر اجازه بازگشت می‌دهند آن هم افرادی که در سال ۱۹۴۸ از قدس شریف خارج شدند و حتی مقرر کردند که با موافقت این افراد به جای بازگشتشان به آنان پول بدهند.

­نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، توسعه شهرک سازی‌ها را از دیگر محور‌های معامله قرن برشمرد و افزود: راه‌های ارتباطی میان شهرک‌های صهیونیست نشین بزرگتر می‌شود و این شهرک‌ها تا مناطق اشغالی رژیم صهیونیستی امتداد می‌یابد و حتی ۱۵ تا ۲۰ درصد کرانه باختری رود اردن نیز به این رژیم اشغالگر ملحق خواهد شد.

وی، مساله مرز‌ها را از دیگر ابعاد معامله قرن دانست و گفت: طبق این طرح رژیم صهیونیستی هیچ مرزی را به رسمیت نمی‌شناسد و همه مرز‌ها این رژیم غاصب ضمیمه خواهد شد و فقط ۳۲ درصد از کرانه باختری رود اردن برای فلسطینیان باقی خواهد ماند و بقیه ضمیمه مناطق اشغالی می‌شود.

ابوشریف، موضوع غزه را از دیگر محور‌های این طرح امریکایی صهیونیستی برشمرد و افزود: در این طرح اعلام شده است که ارتباط با این منطقه از طریق ایجاد گذرگاه آبی یا مناطق صنعتی در صحرای سینا خواهد بود.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی جمهوری اسلامی ایران را نخستین حلقه خط مخالفت با این طرح دانست و گفت: ترامپ از ابتدای به قدرت رسیدن، ایران را به شدت تحت فشار قرار داد و نخستین نمونه اقدامش، خروج از برجام و دیگری اعمال گسترده‌ترین تحریم‌ها بر این کشور بوده است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، تشدیدفشار بر محور مقاومت و ایران را از دیگر اقدامات ترامپ برشمرد و افزود: آنان همه اجزای محور مقاومت را تروریست معرفی می‌کنند.

ابوشریف گفت: آنان به کشور‌های دیگر فشار می‌آورند که هزینه اجرای این قرارداد را بپردازند و با آن که این قرارداد، طرحی امریکایی صهیونیستی است، اما هزینه‌اش را کشور‌های اسلامی و عربی خواهند پرداخت.

وی با هشدار درباره اینکه وضع کنونی بسیار خطرناک است افزود: آنان از امکانات و قدرت زیادی برای اجرای قرارداد قرن برخوردارند، اما قدرت مقاومت نیز کم نیست؛ مقاومت اسلامی ده‌ها سال است که با طرح‌های استکباری مقابله می‌کند و با آن که فشار زیادی وارد کردند تا ملت فلسطین را ریشه کن کنند، ولی موفق نشدند.

ابوشریف گفت: ما ابتدا به خداوند و پس از آن به قدرت خود و ملت هایمان متکی هستیم و با آنکه معامله قرن، طرح ترامپ است، اما در مقابل آن وعده الهی قرار دارد و همانطور که صهیونیست‌ها با اشغالگری وارد مسجدالاقصی شدند با شکست از آن خارج خواهند شد.

­نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: ما نیز دارای اراده برای مقابله و پیروزی هستیم و همانطور که حضرت امام خامنه‌ای دیروز فرمودند، جنگ با استکبار جنگ اراده هاست و با آنکه یکی دو سال آینده با فشار و دشواری‌های زیادی مواجه خواهیم شد، اما با اتکا به مقاومت و هزاران سال ریشه و قدمت، بر دشمنان اسلام غلبه خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به پیروزی اخیر مقاومت اسلامی در غزه گفت: مقاومتی که در این منطقه شد هیچ بهانه‌ای برای هیچ یک از دولت‌ها و گروه‌های اسلامی باقی نگذاشته است، زیرا از دو میلیون جمعیت ساکن در غزه، نیمی از آنان کودک هستند که از ۱۲ سال پیش در منطقه‌ای به وسعت ۳۶۰ کیلومتر مربع در محاصره کامل قرار دارند، اما جبروت صهیونیست‌ها و حامیان شان به ویژه عرب‌های صهیونیست شده را درهم شکستند.

در این نشست خبری که به مناسبت هفتاد و یکمین سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی «روز نکبت» در خبرگزاری قدس برگزار شد خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران نیز حضور داشت و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داده شد.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو / میزگرد فرید زکریا با برنز و هاس با موضوع ایران و ترامپ / برنز: ترامپ در قبال ایران، دست به قمار خطرناکی زده / ممکن است او اعتبار ابزار «تحریم» را از بین ببرد / هاوس: اروپا ترامپ را همراهی نمی‌کند، زیرا خبری از هیچ بسته دیپلماتیکی نیست / ابزارهای سایبری، دیپلماتیک و نظامی ایران برای واکنش به آمریکا را نباید دست کم گرفت

انتخابانتخاب11 ساعت قبل
فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی در میزگردی با حضور ریچارد هاس و ویلیام برنز درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران به گفت و گو نشسته است. برنز در این میزگرد درباره تحریم‌های ترامپ علیه ایران می‌گوید ترامپ قمار از دو جهات بسیار خطرناکی کرده؛ یکی اینکه در دیپلماسی فشار، او صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست و دیگری اینکه بدون اهداف واقعگرایانه، فشار حداکثری را اعمال کرده. هاس هم معتقد است ترامپ صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست. فرید زکریا هم یکجانبه بودن تحریم‌ها را نگران کننده می‌داند و آن را به قدرت دلار ربط می‌دهد. برنز هم در پایان درباره این نحوه فشار آمریکا می‌گوید که ممکن است در آینده کارآمدی ابزار تحریم در دیپلماسی آمریکا از بین برود.

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل

فیلم | مسابقات جهانی ریش‌ و سبیل

همشهریهمشهری9 ساعت قبل
صدها مرد از سراسر جهان امسال به شهر آنتورپ در بلژیک آمدند تا در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ شرکت کنند. این مسابقات در سه رده سبیل، ریش کامل و ریش تکه‌ای برگزار شد. شرکت‌کنندگان انواع و اقسام ریش و سبیل‌ها را به نمایش گذاشتند که در فیلم برخی از آنها را می‌بینید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.

سازه‌های مرموز بتنی در خط ساحلی بریتانیا! (+تصاویر)

6+
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر