اعراب حامی «معامله قرن» از ترامپ بسیار بدترند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

اعراب حامی «معامله قرن» از ترامپ بسیار بدترند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین : این عرب‌های صهیونیست شده از نتانیاهو و ترامپ بسیار بدترند، آنان شیاطین عرب هستند که از این طرح حمایت می‌کنند
اعراب حامی «معامله قرن» از ترامپ بسیار بدترند - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ناصر ابوشریف در نشست خبری با تبیین محتوای طرح معامله قرن افزود: صحنه برای اجرای این طرح غربی، صهیونیستی آماده و اوضاع کشور‌های عربی و جهان اسلام بسیار بد است، امریکا نیز در رفتار و تفکرش تعادل ندارد و می‌خواهد این طرح را به زور و بدون هیچ گفتگویی تحمیل و اجرا کند.

وی اضافه کرد: در گذشته لااقل فرصتی به کشور‌های منطقه می‌دادند تا در سرنوشت شان نقشی داشته باشند، اما اکنون می‌خواهند از خارج این طرح را به زور تحمیل کنند.

ابوشریف محور‌های این طرح را مبتنی بر پول و دین دانست و گفت: ترامپ مدام از پول و میلیارد سخن می‌گوید و معاونش از دین صحبت و گروه افراط گرای صهیونیستی را مدیریت می‌کند و به بازگشت مسیح، ویرانی مسجدالاقصی و ساخت معبد سلیمان به جای این مسجد مقدس اعتقاد دارد.

وی افزود: از زمانی که ترامپ به قدرت رسید در نخستین اقدام سفارتخانه امریکا را از تل آویو به قدس شریف منتقل کرد که این اقدام به منزله مساله قدس و به رسمیت شناختن حاکمیت صهیونیست‌ها بر این شهر مقدس است و از آن زمان هر کاری که در منطقه قدس انجام شود نیازی به حکم نخست وزیر ندارد و حتی شهردار آنجا نیز هرکار بخواهد می‌کند.

ابوشریف، مساله آوارگان را دومین مساله مرتبط با قرارداد قرن دانست و گفت: براساس این قرارداد بازگشت آوارگان فلسطینی منتفی می‌شود و فقط به ۴۰ هزار نفر اجازه بازگشت می‌دهند آن هم افرادی که در سال ۱۹۴۸ از قدس شریف خارج شدند و حتی مقرر کردند که با موافقت این افراد به جای بازگشتشان به آنان پول بدهند.

­نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، توسعه شهرک سازی‌ها را از دیگر محور‌های معامله قرن برشمرد و افزود: راه‌های ارتباطی میان شهرک‌های صهیونیست نشین بزرگتر می‌شود و این شهرک‌ها تا مناطق اشغالی رژیم صهیونیستی امتداد می‌یابد و حتی ۱۵ تا ۲۰ درصد کرانه باختری رود اردن نیز به این رژیم اشغالگر ملحق خواهد شد.

وی، مساله مرز‌ها را از دیگر ابعاد معامله قرن دانست و گفت: طبق این طرح رژیم صهیونیستی هیچ مرزی را به رسمیت نمی‌شناسد و همه مرز‌ها این رژیم غاصب ضمیمه خواهد شد و فقط ۳۲ درصد از کرانه باختری رود اردن برای فلسطینیان باقی خواهد ماند و بقیه ضمیمه مناطق اشغالی می‌شود.

ابوشریف، موضوع غزه را از دیگر محور‌های این طرح امریکایی صهیونیستی برشمرد و افزود: در این طرح اعلام شده است که ارتباط با این منطقه از طریق ایجاد گذرگاه آبی یا مناطق صنعتی در صحرای سینا خواهد بود.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی جمهوری اسلامی ایران را نخستین حلقه خط مخالفت با این طرح دانست و گفت: ترامپ از ابتدای به قدرت رسیدن، ایران را به شدت تحت فشار قرار داد و نخستین نمونه اقدامش، خروج از برجام و دیگری اعمال گسترده‌ترین تحریم‌ها بر این کشور بوده است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، تشدیدفشار بر محور مقاومت و ایران را از دیگر اقدامات ترامپ برشمرد و افزود: آنان همه اجزای محور مقاومت را تروریست معرفی می‌کنند.

ابوشریف گفت: آنان به کشور‌های دیگر فشار می‌آورند که هزینه اجرای این قرارداد را بپردازند و با آن که این قرارداد، طرحی امریکایی صهیونیستی است، اما هزینه‌اش را کشور‌های اسلامی و عربی خواهند پرداخت.

وی با هشدار درباره اینکه وضع کنونی بسیار خطرناک است افزود: آنان از امکانات و قدرت زیادی برای اجرای قرارداد قرن برخوردارند، اما قدرت مقاومت نیز کم نیست؛ مقاومت اسلامی ده‌ها سال است که با طرح‌های استکباری مقابله می‌کند و با آن که فشار زیادی وارد کردند تا ملت فلسطین را ریشه کن کنند، ولی موفق نشدند.

ابوشریف گفت: ما ابتدا به خداوند و پس از آن به قدرت خود و ملت هایمان متکی هستیم و با آنکه معامله قرن، طرح ترامپ است، اما در مقابل آن وعده الهی قرار دارد و همانطور که صهیونیست‌ها با اشغالگری وارد مسجدالاقصی شدند با شکست از آن خارج خواهند شد.

­نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: ما نیز دارای اراده برای مقابله و پیروزی هستیم و همانطور که حضرت امام خامنه‌ای دیروز فرمودند، جنگ با استکبار جنگ اراده هاست و با آنکه یکی دو سال آینده با فشار و دشواری‌های زیادی مواجه خواهیم شد، اما با اتکا به مقاومت و هزاران سال ریشه و قدمت، بر دشمنان اسلام غلبه خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به پیروزی اخیر مقاومت اسلامی در غزه گفت: مقاومتی که در این منطقه شد هیچ بهانه‌ای برای هیچ یک از دولت‌ها و گروه‌های اسلامی باقی نگذاشته است، زیرا از دو میلیون جمعیت ساکن در غزه، نیمی از آنان کودک هستند که از ۱۲ سال پیش در منطقه‌ای به وسعت ۳۶۰ کیلومتر مربع در محاصره کامل قرار دارند، اما جبروت صهیونیست‌ها و حامیان شان به ویژه عرب‌های صهیونیست شده را درهم شکستند.

در این نشست خبری که به مناسبت هفتاد و یکمین سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی «روز نکبت» در خبرگزاری قدس برگزار شد خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران نیز حضور داشت و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داده شد.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اخراج دو زن از هواپیما به دلیل توهین به مسلمانان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دو زن در پرواز ترکیه به گتویک پس از دیدن سه مسلمان با لباس سفید در پرواز آنها را تروریست خطاب کرده و گفتند آنان خطری برای هواپیما هستند و سپس به جلوی هواپیما رفته و در صحبت با خدمه پرواز این‌ سه مرد را با صفت‌ «حال بهم زن و منزجر کننده» خطاب کردند. به دلیل این‌رفتار و طرز برخورد هر دو زن از پرواز اخراج شدند.

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر1 روز قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر1 روز قبل

تشریح ماجرای توقیف نفتکش انگلیسی از زبان سخنگوی سپاه+ فیلم

ایمناایمنا20 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در تشریح چرایی و چگونگی توقیف نفتکش انگلیسی در عصر روز گذشته -جمعه ۲۸ تیرماه- در تنگه هرمز اظهار کرد: نفتکش انگلیسی «Stena Impero» تحت اسکورت ناوچه جنگی بریتانیایی که با بی‌توجهی به قوانین و مقررات دریایی و در مسیر معکوس در حال ورود به تنگه هرمز و برخورد احتمالی با کشتی‌های دیگر قرار داشت، با درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. وی افزود: نفتکش انگلیسی بر خلاف قوانین و مقررات دریانوردی دستگاه موقعیت یاب خود را خاموش و به جای حرکت به سمت ورودی خلیج فارس در تنگه هرمز ازمسیر خروجی در جنوب در حال ورود بود که پس از بی توجهی به هشدارها و تذکرات یگان دریایی سپاه و حتی مقاومت و نیز دخالت ناوچه جنگی نیروی دریایی سلطنتی انگلستان و به پرواز در آوردن ۲ فروند بالگرد و تلاش برای بازداشتن تکاوران دریایی سپاه از اجرای مأموریت خود، با قاطعیت و سرعت عمل نیروهای خودی متوقف و جهت بررسی‌ها و اقدامات لازم قانونی به لنگرگاه ساحلی هدایت شد. سخنگوی سپاه «رعایت دقیق قوانین و مقررات بین المللی و دریانوردی توسط تمامی شناورهایی که قصد تردد در خلیج فارس و تنگه هرمز دارند را ضامن حفظ امنیت و آرامش این منطقه راهبردی» توصیف و تصریح کرد: این قوانین تنها اختصاص به این منطقه ندارد و در آبراه‌های دیگر جهان نیز جاری است و به طور طبیعی به دلیل حساسیت‌های موجود ناشی از حضور تحریک کننده و غیر حرفه‌ای نیروهای فرامنطقه‌ای در این منطقه، اعمال این قوانین از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. سردار شریف با هشدار نسبت به رفتارهای متکبرانه، تحریک کننده و تهدید آمیز برخی شناورهای بیگانه و عدم تمکین رعایت مقررات بین المللی دریایی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه همراه با سایر نیروهای مسلح، به نمایندگی از ملت ایران، در اعمال قوانین جاری بین المللی و نیز حاکمیت ملی در قلمرو‌های دریایی کشور در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل کرده و اجازه نخواهند داد منافع و مصالح ملی و نیز امنیت این منطقه که یک مطالبه جهانی است با رفتارهای نامتعارف بیگانگان خدشه‌دار شود. سخنگوی سپاه اظهار کرد: نفتکش توقیف شده انگلیسی هم اکنون در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان است و سیر مراحل رسیدگی قانونی و قضایی در جریان است.

تمجید محمود صادقی از اقدام سپاه در رصد ناو آمریکایی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، محمود صادقی نماینده اصلاح طلب تهران در مجلس، در توئیتی از اقدام سپاه در رصد ناو آمریکایی باکسر تمجید کرد. صادقی با انتشار خبر تصویربرداری پهپاد ایران از این ناو آمریکایی نوشت: دست مریزاد پاسداران افتخارآفرین وطن! مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود
ایلناایلنا1 روز قبل
ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت. «مظلوم عبدی»، ‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است. وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد. عبدی گفت: ‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.» وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر