با یکی از غیر اخلاقی‌ترین آزمایش‌های تاریخ پزشکی ایالات متحده آشنا شوید / صدها قربانی سفلیس طی ۴ دهه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

با یکی از غیر اخلاقی‌ترین آزمایش‌های تاریخ پزشکی ایالات متحده آشنا شوید / صدها قربانی سفلیس طی ۴ دهه

انتخابخبرگزاری انتخاب |
در طول تاریخ آزمایش های غیراخلاقی متعددی روی زندانیان، افراد محروم، اقلیت ها و... رخ داده است که برخی از آن ها حتی کمترین نتایج مثبتی نیز در پیشبرد اهداف پزشکی نداشته اند و بی وجدانی کامل محسوب می شده اند.
با یکی از غیر اخلاقی‌ترین آزمایش‌های تاریخ پزشکی ایالات متحده آشنا شوید / صدها قربانی سفلیس طی ۴ دهه - 0

در طول تاریخ آزمایش‌های غیراخلاقی متعددی روی زندانیان، افراد محروم، اقلیت‌ها و … رخ داده است که برخی از آن‌ها حتی کمترین نتایج مثبتی نیز در پیشبرد اهداف پزشکی نداشته‌اند و بی وجدانی کامل محسوب می‌شده‌اند.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، یکی از ناراحت کننده نرین آزمایش‌های جهان که طی ۴ دهه ادامه داشته در ایالات متحده رخ داده است. آزمایشی که صدها نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

درواقع از سال ۱۹۳۲ تا سال ۱۹۷۲، خدمات بهداشت عمومی ایالات متحده یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی رایگان برای درمان سفلیس را برای ۶۰۰ مرد فقیر آفریقایی-آمریکایی رونمایی کرد. این آزمایش از هر نظر غیراخلاقی بود. از همان مرحله اول به بیماران اطلاعات درستی داده نمی‌شد که اصلا به چه بیماری دچارند.

به این بیماران رنگین پوست مبتلا به سفلیس گفته می‌شد که برای شرکت در یک آزمایش سلامتی باید از آنان خون گرفته شود، در جریان این آزمایش حدود ۶۰۰ نفر از افراد ثبت نام شدند. اما نکته دردناک‌تر ماجرا این بود که تنها ۳۹۹ نفر از این ۶۰۰ نفر واقعا مبتلا به سفلیس بودند. اما آزمایش هایی که روی این افراد انجام شد باعث شد که بسیاری از افراد بیمار شوند.

خبری: اخبار سرگرمی و تفریحی

شاید انجام این پروژه با همه بی اخلاقی‌ها تا سال ۱۹۴۷ به نوعی توجیه داشت اما از سال ۱۹۴۷ که پنیسیلین به درمان استاندارد سیفیلیس تبدیل شد، این مطالعه همچنان ادامه داشت. آن هم بدون درمان شرکت گنندگان. همانطور که اشاره شد بیماران به بیماری خود آگاه نبودند و به آنان گفته می‌شد برای تشخیص «خون بد» مورد درمان قرار می‌گیرند و از استفاده شرکت کنندگان از درمان‌های دیگر نیز با جدیت پیشگیری می‌شد.

متاسفانه در سایه این نوع درمان غلط ۴۰ زن شرکت کننده در این فرایند بیمار شدند و ۱۹ کودک بیگناه نیز با بیماری سفلیس به دنیا آمدند. در ۲۵ ژوئیه سال ۱۹۷۲، پیتر بکتسون، معاون تحقیقات خدمات بهداشت عمومی، نسبت به این ماجرا ابراز نگرانی کرد اما نتیجه‌ای نگرفت. در نهایت این حادثه منجر به ایجاد قوانین و مقررات مربوط به رضایت و حفاظت از انسان‌ها در مطالعات پزشکی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نحوه دفن فوت‌شدگان بر اثر ویروس کرونا

همشهریهمشهری10 ساعت قبل

شورای شهر؛ از بحث درباره کرونا تا بودجه ۲۴ هزار میلیاردی

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
خلاصه جلسه دویست شورای شهر تهران که با حضور شهردار تهران درباره مقابله با کرونا و بودجه شهرداری گفت‌وگو و بحث شد را در این ویدئو ببینید. دریافت ۲۱ MB کد خبر ۴۸۶۵۶۷
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
این در حالی است که ترکیه و گرجستان هم مرزهای خود را به روی ایرانیان بسته‌اند. سفرهای نوروزی: راه‌ تنفس جامعهموزه‌ها تنها بدنه‌ای از وزارت‌میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هستند که تاکنون به صورت رسمی نسبت به شیوع ویروس کرونا تمهیدی اندیشیده‌اند. «رضا دبیری‌نژاد»، مدیر موزه ملک با اشاره به اینکه موزه‌ها محل تماس هستند، می‌گوید: «پیش از اعلام تعطیلی موزه‌ها نیز ما شاهد افت تعداد بازدیدکننده بودیم. مدیر موزه ملک تاکید می‌کند: «فارغ از مسائل اقتصادی، موزه‌ها، اماکن فرهنگی و گردشگری می‌توانند در حفظ شادابی جامعه موثر باشند. این نامه ماحصل نهایی جلساتی بود که درنظر داشت با اقدامی فوری و با هدف خنثی‌سازی تبلیغات منفی، چهره گردشگری کشور را ترمیم کند.
پارس نیوزپارس نیوز12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر