فهرست نهایی کالاها و اقدامات آسیب رسان به «سلامت» اعلام شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
فهرست نهایی کالاها و اقدامات آسیب رسان به «سلامت» اعلام شد

فهرست نهایی کالاها و اقدامات آسیب رسان به «سلامت» اعلام شد

فارسخبرگزاری فارس |
معاونت بهداشت وزارت بهداشت، فهرست کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت به جهت منع تبلیغات در سال ۹۸ را اعلام کرد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، معاونت بهداشت وزارت بهداشت با توجه به نامه وزیر بهداشت به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در راستای اجرای ماده ۴۸ قانون الحاقی برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)، و بند (ج) ماده ۷ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، فهرست کالاها و اقدامات آسیب رسان سلامت را اعلام کرد.

براساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روغن‌های نیمه جامد مصرفی صنایع و خانوار، انواع سس سالاد پرچرب مثل هزار جزیره، سس فرانسوی، سس تاتار و سس ایتالیایی به جز نوع کم چرب و کاهش یافته، انواع فرآورده‌های سرخ شده در روغن بر پایه سیب زمینی و غلات، پنیر پیتزا پروسس، فرآورده‌های شیرین و نوشیدنی‌ها، فرآورده‌های آرایشی تاتو و انواع فرآورده‌های برنزه کننده پوست برخی از کالاهای آسیب رسان به سلامت اعلام شده است.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | جدیدترین اخبار حوزه سلامت

فهرست نهایی کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت به جهت منع تبلیغات در سال ۹۸ را می‌توانید از اینجا www.behdasht.gov.ir/uploads/fehrest.pdf مشاهده کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
دانشگاه‌ها در چند استان تعطیل شد. بر اساس اعلام وازرت بهداشت دانشگاه‌ها در چند استان از جمله تهران، البرز، قزوین، مرکزی قم همدان، اصفهان، گیلان، مازندران، مرکزی تا آخر هفته تعطیل شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
وزیر علوم بخشنامه‌ای درباره کرونا خطاب به روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور صادر کرد. به گزارش ایسنا، برخی از بندهای بخشنامه وزیر علوم خطاب به روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور به شرح زیر است:
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
کرونا ویروس‌ " (Coronaviruses) از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس و مرس را شامل می‌شود. تاکنون هفت کرونا ویروس انسانی کشف شده‌ است که آخرین نوع آن همین ویروسی است که از شهر «ووهان» شیوع پیدا کرد. تشخیص اینکه علت بیماری فردی ویروس کرونا باشد یا خیر کمی مشکل است، چرا که بسختی در آزمایشگاه رشد و نمو می‌کنند. با توجه به نوع ویروس کرونا، علایم آن می‌تواند از نشانه‌های سرماخوردگی عادی تا تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی باشد. دانشمندان تاکنون موفق شده‌اند زمان کمی پس از شیوع هر نوع ویروس کرونا راه‌های درمان‌ آن را پیدا کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاور وزیر بهداشت از تعطیلی دانشگاه‌های استان تهران و چند استان دیگر تا پایان هفته جاری خبر داد. به گزارش ایسنا، علیرضا وهاب زاده در توییتر نوشت: تمامی دانشگاه‌های استان‌های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، همدان، اصفهان، گیلان و مازندران تا پایان هفته تعطیل است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان کلیه مقاطع تحصیلی در نواحی شش‌گانه اصفهان و شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل فردا یکشنبه (۴ اسفند ۱۳۹۸) تعطیل شد. این تصمیم به منظور آماده سازی و ضدعفونی کردن مدارس اتخاذ شده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
محمد مهدی گویا شامگاه شنبه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره موارد ابتلا به ویروس کرونا افزود: این عفونت با بسیاری از عفونت‌های تنفسی دیگر اشتباه گرفته می‌شود. یعنی علائم بالینی آنها یکی است و هیچکس نمی‌تواند از روی علائم ظاهری بیمار بگوید فرد به آنفلوآنزا یا ویروس کرونا یا سرماخوردگی ساده مبتلاست و این موضوع فقط با آزمایش مشخص می‌شود. وقتی بیمار بدحال باشد، این آزمایش برای او انجام می‌شود و این کار در همه دنیا به همین شکل است. تفاوت آنفلوآنزا با کرونا این است که ویروس کرونا در این بازه زمانی ممکن است خفیف بوده و سپس شدید شود. کیت تشخیصی کرونا را داریمگویا اظهار کرد: در شناسایی بیماران در همه دنیا تاخیر اتفاق می‌افتد.

نظرها

اخبار بیشتر