مدارس کهگیلویه و بویراحمد بدون بررسی‌های لازم تجمیع نشود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
مدارس کهگیلویه و بویراحمد بدون بررسی‌های لازم تجمیع نشود

مدارس کهگیلویه و بویراحمد بدون بررسی‌های لازم تجمیع نشود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
یاسوج- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدارس کم جمعیت مناطق روستایی این استان در سال تحصیلی 1399 - 1398 بدون بررسی های لازم تجمیع نشود زیرا ممکن است نارضایتی هایی از سوی برخی اولیای دانش آموزان استان به همراه داشته باشد.

به گزارش ایرنا، سید محمدکاظم نظری روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: تمامی جوانب امر باید در این زمینه لحاظ شده و پس از کار کارشناسی راهکارهای مناسب ارائه شود.

وی افزود: شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد برای تخفیف هزینه صدور پروانه ساخت نهایت همکاری را با معلمان این استان انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این اقدام مهم نوعی کمک به قشر تأثیرگذار معلمان در استان است.

نظری عنوان کرد: نیازمندی‌های مدارس استثنایی کهگیلویه و بویراحمد به زودی از سوی اداره کل آموزش و پرورش این استان شناسایی و برای تأمین به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اعلام شود.

وی ابراز داشت: انتظار می‌رود که دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در حد توان برای تأمین بخشی از نیازمندی‌های مدارس استثنایی این استان همکاری کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانش آموزان استثنایی دارای نیازهای ویژه‌ای هستند و باید توجه مضاعفی در زمینه‌های مختلف به آنان کرد.

نظری اظهار داشت: می‌توان از محل اعتبارات کهگیلویه و بویراحمد مبلغی را به تأمین نیازمندی‌ها و کاهش مشکلات مدارس استثنایی این استان اختصاص داد که اجرای آن مستلزم تصویب در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تسهیلات ساخت مسکن به معلمان این استان پرداخت می‌شود که در مناطق شهری ۴۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۹ درصد و ۷۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۱۸ درصد و در روستاها ۴۰۰ میلیون ریال با نرخ سود چهار درصد است.

هادی زارع پور اظهار داشت: این موضوع از طریق رسانه‌ها و رؤسای آموزش و پرورش ۱۳ شهرستان و منطقه کهگیلویه و بویراحمد به اطلاع معلمان استان خواهد رسید.

وی افزود: معرفی معلمان متقاضی دریافت این تسهیلات به بانک‌های عامل در مناطق شهری کهگیلویه و بویراحمد بر عهده اداره کل راه و شهرسازی و در روستاها نیز بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شرط اصلی برای پرداخت این تسهیلات به معلمان استان داشتن زمین و پروانه ساخت است.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

زارع پور عنوان کرد: اعطای این تسهیلات یک ظرفیت قانونی مهم برای رفع مشکل مسکن معلمان کهگیلویه و بویراحمد است که باید استفاده بهینه‌ای از آن شود.

وی ابراز داشت: موضوع تخفیف ۵۰ درصدی هزینه صدور پروانه ساخت و اقساطی کردن ۵۰ درصد مابقی آن در مناطق شهری کهگیلویه و بویراحمد برای معلمان این استان به ۱۷ شهرداری استان پیشنهاد داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهمترین مشکلات مدارس استثنایی این استان شامل کمبود تجهیزات آموزشی و توان بخشی، کمبود فضای ورزشی، استیجاری بودن فضای آموزشی و بالا بودن هزینه رفت و آمد دانش آموزان است.

زارع پور اظهار داشت: کاهش مشکلات مدارس استثنایی کهگیلویه و بویراحمد جزو اولویت‌های مهم کاری اداره کل آموزش و پرورش این استان است.

وی افزود: بر همین اساس ضرورت تأمین نیازمندی‌ها و کاهش مشکلات مدارس استثنایی کهگیلویه و بویراحمد در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز این استان که خردادماه امسال در شهر یاسوج برگزار می‌شود مطرح خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هدف از این اقدام جلب هر چه بیشتر مشارکت مردم و خیران بومی و غیربومی در راستای تأمین بخشی از نیازمندی‌ها و کاهش مشکلات مدارس استثنایی استان است.

زارع پور عنوان کرد: ۹۶۸ دانش آموز در سه مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در ۸۴ مدرسه استثنایی کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می‌کنند و ۴۰۰ معلم نیز کار تدریس به آنان را بر عهده دارند.

وی ابراز داشت: این دانش آموزان شامل هفت گروه کم توان ذهنی، جسمی - حرکتی، آسیب دیده بینایی، آسیب دیده شنوایی، اوتیسم، چندمعلولیتی و اختلالات یادگیری و رفتاری هستند.

زارع پور گفت: تجمیع مدارس کم جمعیت مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸ با هدف کاهش هزینه‌های آموزشی و ارتقای هر چه بیشتر کیفیت آموزش اجرا می‌شود.

افزون بر ۱۵۳ هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می‌کنند.

۷۵۳۵/۳۲۳۹

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قلبم درد گرفت؛ حسین علیزاده و مسعود کیمیایی را نمی‌شناسند!

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
در بخشی از برنامه عکس‌هایی از شخصیت‌های معروف کشورمان چون هادی ساعی (تکواندوکار)، بهنام محمودی (والیبالیست) را در مونیتوری بزرگ به این زوج نشان داده و نظرشان را راجع به آنها می‌گفتند، ۲ عکس دیگر هم نشان داده شد که نشناختند حسین علیزاده (آهنگساز، نوازنده و موسیقیدان) و مسعود کیمیایی (نویسنده و کارگردان). این نوشتار به هیچ عنوان در مواخذه یا شماتت این زوج ورزشکار نیست، که احتمالا به دلیل درگیری در مسابقات و تمرینات ورزشی (در سطح تیم ملی) فرصت آشنایی با چهره‌های شاخص فرهنگی نداشته‌اند، ولی به مدیران و مسئولان فرهنگی و هنری کشور باید گفت که کلاه‌تان را بالاتر بگذارید که ۲ جوان دهه شصتی و هفتادی کشور حسین علیزاده و مسعود کیمیایی را نمی‌شناسند! هیچ گلایه‌ای از حضور این هنرمندان هم نداریم اما اگر معادل ۱۰ درصد این مهمانان را به هنرمندان تاثیر گذار و ماندگار این مرز و بوم اختصاص می‌دادیم قطعا با چنین اتفاقاتی مواجه نمی‌شدیم. در این جهان امروز که انفجار ارتباطات و سلطه شبکه‌های اجتماعی بر زندگی همه ما سایه افکنده است، اگر تمهید و تغییری در حد اتفاقات کلان کشور اتخاذ نشود به سرعت هر آنچه که داریم و نداریم از یادها خواهند رفت. مسئولین و مدیران، حتی پدر و مادران این تلنگر را جدی بگیرید والا به سرعتی فراتر از انتظارمان از یاد خواهد رفت که این کشور فرهنگ و هنری هم داشته است.
مهرمهر23 ساعت قبل
وی افزود: اگر به این سرمایه‌ها توجه نشده و در جای خود به کار گرفته نشود، انسان ستمگر و ناسپاس می‌شود. نماینده ولی فقیه در استان رکود و توقف را ممنوع دانست و تاکید کرد: با وجود داشته‌ها و این همه پیشرفت، نباید در کشور توقف کنیم و نباید فکر راکد داشته باشیم، بلکه باید با تحصیل، تجربه و مشورت، فکر را رشد دهیم. این استاد حوزه علمیه اذعان داشت: نباید سرمایه راکد در کشور داشته باشیم، نباید علم را راکد نگهداریم بلکه باید به دیگران منتقل کنیم و حتی بعد از رسیدن به کمال نباید قانع بود. حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: باید از مرزهای علمی عبور کرده و با شتاب پیش برویم، این پیشرفت نباید تنها در یکی ۲ شاخه باشد بلکه باید در همه صنایع و معادن و رشته‌ها، حاصل شود تا بتوانیم در همه امور پیشرفت داشته باشیم. وی در پایان ابراز داشت: جوانان ایران اسلامی باید برای رسیدن به قله‌های پیشرفت در گام دوم انقلاب اسلامی، تمام همت خود را به کار بگیرند.
مهرمهر4 ساعت قبل
‌به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، طبق گزارش جدید شرکت فیس بوک، این شبکه اجتماعی حدود ۲٫۲ میلیارد حساب کاربری جعلی را از ژانویه تا مارس ۲۰۱۹ میلادی حذف کرده است. حال آنکه فیس بوک در سه ماهه قبل ۱٫۲ میلیارد حساب کاربری جعلی حذف کرده بود. نکته جالب دیگر آنکه رقم حساب‌های کاربری جعلی حذف شده در سه ماهه نخست٢٠١٩ میلادی فقط اندکی با ۲٫۳۸ میلیون کاربر ماهانه فعال فیس بوک در سراسر جهان تفاوت دارد. آلکس شولتز معاون بخش تحلیل فیس بوک دلیل افزایش قابل توجه حساب‌های جعلی را توضیح داد. به هرحال این آمار جدید در سومین گزارش Community Standards Enforcement فیس بوک منتشر شده است.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
عکس‌های منتشر شده از فضانوردان معمولا تصاویر رسمی از آن‌هاست؛ اما آموزش فضانوردان، همیشه این‌گونه نیست و لحظه‌هایی در وضعیت‌های خاص قرار می‌گیرند که رسمی نیستند و کمتر عکسی از آنها در این موقعیت‌ها منتشر می‌شود. به گزارش ایسنا، همه ما عادت کرده‌ایم که فضانوردان را ضمن تمرین‌های قبل از سفر، در لباس فضایی و یا در مراکز آموزشی و یا شبیه‌ساز سفینه‌های فضایی، ایستگاه‌های فضایی و مشابه آنها ببینیم. عکس‌هایی که می‌بینید صحنه‌هایی است از آموزش فضانوردان که کمتر دیده شده: در سه تصویر اول «گریسام» و «یانگ»، فضانوردان جمینی -۳ در حال صحبت درباره مأموریت شأن با کارشناسان ناسا هستند؛ البته در حالتی خاص! در عکس بعدی استراحت «چارلز کنراد» بعد از یک تمرین با همکارانش در مورد عملیاتی که باید در پرواز فضایی داشته باشند؛ صحبت می‌کند، البته در وضعیتی غیررسمی! نخستین گروه‌های فضانوردان، از خلبانان طراز اول به حساب می‌آمدند؛ اما همین افراد هم برای سفر به فضا مجبور بودند تن به تمرین‌هایی بدهند که ظاهرا برای خلبان‌هایی در آن سطح خنده دار به نظر برسد.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
مداحان کم سواد و بی سواد یا بی توجه به گستره مخاطبان همین اند و از آنها انتظاری نیست. هر قدر صدای نخبگان را از تلویزیون کمتر بشنویم ناگزیریم سیمای این گونه مداحان را ببینیم. عذرخواهی تلویزیون را هنگامی می‌توان باور کرد که این قدر به بی سوادان میدان ندهد. در رسانه‌ای است که فرهنگ را همان ایدیولوژی می‌داند و ایدیولوژی را هم قرائتی خاص و تنگ. تا درهاشان براین پاشنه می‌چرخد هم از این اتفاق‌ها رخ می‌دهد و هم باز باید عذرخواهی کنند.

نظرها

اخبار بیشتر