وارد کردن اتوبوس دست دوم توجیه اقتصادی ندارد/ اتوبوس فرسوده در شان مردم تهران نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. پارس نیوز
  4. اجتماعی
وارد کردن اتوبوس دست دوم توجیه اقتصادی ندارد/ اتوبوس فرسوده در شان مردم تهران نیست

وارد کردن اتوبوس دست دوم توجیه اقتصادی ندارد/ اتوبوس فرسوده در شان مردم تهران نیست

پارس نیوزخبرگزاری پارس نیوز |
تسخیر شهر در میان خودرو های تک سرنشین و کمبود وسایل نقلیه و بازهم گره کور ترافیک ،بهانه ای قدیمی برای دیر رسیدن به قرارهای کاری و اجتماعی شده ،بهانه ای که مسئولان به جای چاره اندیشی برای آن تنها گران کردن بنزین و سهمیه بندی آن و چند طرح ناکارامد را برای آن پیش بینی کردند .

به گزارش پارس نیوز، تحریم‌ها و کمبود بودجه نیز خود دلیلی برای انداختن تقصیر بر سر همدیگر شده تا به جای بهبود اوضاع، آن را وخیم‌تر کنند. اما چاره کجاست وچاره اندیشان کجا؟

از سویی دیگر کمبود اتوبوس حمل ونقل شهری و بی کیفیتی این وسایل نیز اکنون بهانه‌ای شده تا به جای تقویت و تولید ناوگان حمل ونقل عمومی از طریق داخلی سازی آن، با توجه به نامگذاری سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، برخی مسئولان شهری بازهم به جای تکیه بر توان داخلی دست به دامن دست دوم فروش‌های خارجی شدند تا کمی از مشکلات حل و فصل شود. اتوبوس هایی که مشخص نیست چرا و چگونه ازچرخه فعالیت خارج شده واین که قرار است با ارز چند هزار تومانی به کشورمان وارد شوند.

*اتوبوسی که عمرمفیدش را طی کرده استاندارد نیست

ابوالفضل قناعتی، عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به واردات اتوبوس دست دوم از خارج از کشور، به خبرنگار «پارس» گفت: «اتوبوس شهری دارای استاندارهای تعریف شده‌ای است، و از سویی عمر مفید این وسایل نقلیه بین ۳ تا ۵ سال است و پس از سپری شدن این زمان، اتوبوس‌ها در رده فرسوده قرار خواهند گرفت. براین اساس اگر قراراست اتوبوسی وارد سیستم حمل و نقل شود و این مقدار از عمرمفید آن سپری شده باشد، استاندارد نخواهد بود.»

وی تصریح کرد: «اگر بخواهیم اتوبوس دست دومی را که عمر مفید آن طی شده و نه از لحاظ فنی و نه از لحاظ ظاهری مناسب نیست را وارد کنیم شاید در کوتاه مدت جوابگوی نیازما باشد اما در ادامه شاهد حوادثی نظیر آنچه برای دانشجویان دانشگاه آزاد رخ داد، خواهیم بود، لذا در شان شهروندان ما نیست که دست به دامن اتوبوس‌های دست دو شویم.»

*حادثه در کمین اتوبوس‌های فرسوده

عضو سابق شورای شهر تهران اذعان داشت: «شاید بتوان گفت تنها حدود ۳۰۰۰ اتوبوس در پروسه زمانی کنونی وجود دارد که برخی از مراحل استانداردسازی در آنها رعایت شده، اما بقیه عمر مفیدشان سپری شده و هر زمان امکان حادثه برای آنها وجود دارد. از سویی نزدیک ۲۰۰۰ دستگاه ازاین اتوبوس‌ها که قابلیت بهره برداری نداشته را با رویکرد درآمد زایی به بخش خصوصی واگذار کردند و مشخص نیست با توجه به استاندارد نبودن آنها و طی شدن عمر مفید آنها، چه زمانی دوباره شاهد اتفاقات تلخی چون حادثه دانشگاه آزاد خواهیم بود.»

وی ادامه داد: «مسئولان باید به این نکته را مد نظر داشته باشند که اتوبوس متعلق به دانشگاه آزاد بر چه اساسی به کارش ادامه می‌داده و از سویی باید گفت تعداد زیادی از اتوبوس‌ها بدون داشتن استانداردهای لازم به فعالیت خود ادامه می‌دهند و باید گفت هنوز درس عبرت نشده است.»

*ورود اتوبوس دست دو توجیه اقتصادی ندارد

قناعتی تصریح کرد: «با این اوصاف اتوبوسی که در خارج ۵ سال عمر مفید خود را طی کرده، نباید از آن توقع کاربری برای سالیان زیاد را داشت زیرا این قبیل خودروها در نهایت می‌توانند حدود ۲ سال کارایی داشته باشند. بنابراین آیا چنین اقدامی در مورد واردات خودروهای دست دوم توجیه اقتصادی خواهد داشت؟»

عضو سابق شورای شهر تهران بیان داشت: «بر این اساس لازم است در صورت امکان بودجه چنین کاری را برای وارد کردن ناوگان حمل ونقل نو صرف کنیم یا اینکه اگر خودرو سازان داخلی توان ساخت این اتوبوس‌ها را دارند، همان سرمایه را در داخل خرج کنند تا فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید نیز تحقق یابد.»

وی با اشاره به اینکه مسئولان معتقدند، بودجه کافی برای خرید اتوبوس نداریم افزود: «اگر بودجه‌ای برای خرید اتوبوس نو ندارند پس چگونه قرار است برای خرید اتوبوس دست دوم اقدام کنند. اینجا سوالی مطرح می‌شود که اگر این وسایل نقلیه کارایی دارند پس چرا در خارج از کشور از آن‌ها استفاده نمی‌شود، باید گفت که آنها برای جان شهروندانشان ارزش قائل هستند و شان شهروندانشان را حفظ می‌کنند.»

قناعتی پیشنهاد داد: «سیاست دولت بر این اساس بوده که، ۵/۸۲ درصد خرید اتوبوس شهری را بر عهده بگیرد و شهرداری نیز ۵/۱۷ درصد آن را تقبل کند. به نظر می‌رسد با فعال کردن بخش خصوصی می‌توان این چالش را نیز پشت سر گذاشت.»

وی عنوان کرد: «درچهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حدود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از طریق بخش خصوصی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شد که اکنون نیز می‌توان با استفاده از ظرفیت این بخش، مشکلات موجود را حل و فصل کرد. بنابراین در این راستا دولت باید با ارائه تسهیلات به بخش خصوصی و اختصاص یارانه کمی از مشکلات بکاهند.»

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

عضو سابق شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: «قرار بر این بود که بعد از هدفمند کردن یارانه‌ها و زمانی که قیمت حامل‌های انرژی افزایش یافت برای جلوگیری از فشار به مردم کرایه واقعی از مردم دریافت نشود اما به نظر می‌رسد دولت به وعده هایی که داده عمل نکرده است و این هزینه‌ها بر دوش شهرداری گذاشته شده است، بنابراین دو سوم این هزینه را شهرداری پرداخت کرده و دولت هنوز یک سوم خود را نداده است. بنابراین اگر دولت به وظایف خود عمل کند نیازمند ورود اتوبوس‌های فرسوده و دست دوم خارجی نخواهیم بود.»

در این باره، پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در ارتباط با واردات اتوبوس‌های شهری دسته دوم یاد آور شده است: «از سال ۸۹ تاکنون از سوی دولت برای حمل و نقل درون شهری تهران اتوبوس اختصاص نیافته که در همین رابطه اتوبوسرانی تهران پیگیری‌های مستمر و مجدانه به منظور نوسازی ناوگان تحت نظر داشته است.»

*داخلی ساز ها تولید را رها کردند

وی افزود: «بنابراین در این مقطع زمانی، شرکت‌های اتوبوس‌ساز داخلی با عدم استقبال و برنامه‌ریزی در تولید اتوبوس درون‌شهری اقدامی برای اجرای گام اول در تولید برنداشته و عملا برنامه‌ای برای تولیدات جدید نداشته‌ایم.»

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تصریح کرد: «از سویی با افزایش شدید قیمت انواع اتوبوس درون‌شهری ناشی از شرایط اقتصادی و محدودیت‌های حاکم بر کشور عملا امکان تأمین اتوبوس نو از منابع داخلی و خارجی ناممکن شده که در این راستا استفاده از اتوبوس‌های کارکرده که مسبوق به سابقه است جهت جلوگیری از بروز بحران در نظم حمل و نقل عمومی در کلانشهرها پیشنهاد شده است.»

وی تاکید کرد: «اتوبوس‌های کارکرده در بسیاری از کشورها از لحاظ کیفیت ساخت، میزان دودزایی و سطح استاندارد تولیدی به مراتب مناسب‌تر از تعداد کثیری از اتوبوس‌های بسیار فرسوده و با اتمام عمر کاری حال حاضر ناوگان است.»

سنندجی بیان داشت: «همچنین عمر مفید کاری اتوبوس‌ها در کشور بر مبنای وضعیت محصولات تولیدی خودروسازان داخلی که عمدتا از لحاظ کیفیت محصول و خدمات پس از فروش از ضعف عمده‌ای برخوردار بوده، است و در سطح انتظارات ناوگان‌های حمل و نقل عمومی نیست.»

*اتوبوس خارجی ها با کیفیت تر از داخلی ها

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با اشاره به طرح پیشنهادی مبنی بر واردات اتوبوس دست دوم، گفت: «اتوبوس‌های دست دوم زیر ۵ سال با سوخت یورو ۴ در شرایط بحرانی امروز خیلی بهتر از برخی اتوبوس‌های خودمان است که بالای ۱۰ سال سن دارند و استانداردشان یورو ۲ است.»

*رویکرد ما تامین اتوبوس صفر است

پیمان سنندجی تاکید کرد: «رویکرد ما تامین اتوبوس‌های صفر، تازه و نو است و اساس نوسازی همین است، اما حال که وضعیت تولید و قیمت اتوبوس مناسب نیست و تکنولوژی‌های دنیا به سمت استانداردهای خیلی بالاتر رفته است، می‌توان از اتوبوس‌هایی استفاده کرد که به استانداردهای ما (مثل یورو۴ با فیلتر) می‌خورد و سن آنها زیر ۵ سال است. چنین اتوبوس‌هایی بهتر از اتوبوس‌های فرسوده هستند و قیمت آنها خیلی مناسب‌تر است.»

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اذعان داشت: «اتوبوسرانی تهران ضمن انعکاس نیازها و وضعیت فرسودگی حال حاضر اتوبوس‌های شهر تهران طرح اولیه به مراجع ذی‌صلاح، منتظر جمع‌بندی نهایی در جلسات تکمیلی مراجع مربوطه است».

سنندجی خاطر نشان کرد: «جزئیات بیشتر و اینکه اتوبوس‌های دسته دوم از چه کشورهایی وارد شوند، هنوز دقیق مشخص نیست.»

* قیمت اتوبوس وارداتی کارکرده، یک دهم قیمت نو

پیروز حناچی، شهردار تهران نیز درباره خرید اتوبوس دست دوم معتقد است: «در برخی کشورها اتوبوس هایی با پیمایش کم‌تر از ۱۰۰ هزار کیلومتر، در حالی که شرایط مناسبی دارند به دلایل قانونی با ۵ سال فعالیت، کنار گذاشته می‌شوند و قیمت این اتوبوس‌ها گاهی یک دهم قیمت همان اتوبوس نو است. از این رو، اگر شرایط فراهم شود از آن‌ها استفاده می‌کنیم.»

تهران اتوبوسرانی اتوبوس دست دوم اتوبوس فرسوده

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه با تبدیل قرار بازداشت فاطمه خویشوند از چهره‌های اینستاگرامی معروف به «سحر تبر» به قرار وثیقه موافقت نکرد. درفشان همچنین با توجه به برگزاری یک جلسه محاکمه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در ۲۳ دی امسال اظهار کرد: دادگاه یکم اردیبهشت ماه سال آینده را برای برگزاری جلسه بعدی دادگاه تعیین کرده است. فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر از شاخ‌های به اصطلاح اینستاگرامی است که ۱۸ سال دارد و تا سوم راهنمایی بیشتر درس نخوانده و طبق آنچه در برنامه خبری ۲۰:۳۰ پخش شد، پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند و با مادرش زندگی می‌کرد. شهرت «فاطمه خویشوند» به خاطر عکس‌ها و فیلم‌های عجیب و غریبی است که از خود در اینستاگرام منتشر می‌کرد و سحر تبر نامی است که او برای خود در اینستاگرام برگزید. تصاویر سحر تبر در اینستاگرام روز به روز عجیب‌تر و ترسناک‌تر می‌شد و برای اینکه عجیب‌تر هم به نظر برسد اقدام به گریم‌های آنچنانی می‌کرد و بیش از پیش خود را ترسناک نشان می‌داد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: با توجه به از دست رفتن فرصت FATF و همچنین افزایش قیمت دلار قیمت خودرو در هفته‌های پایانی سال …یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: با توجه به از دست رفتن فرصت FATF و همچنین افزایش قیمت دلار قیمت خودرو در هفته‌های پایانی سال ۹۸ احتمالا گران خواهد شد. یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو تا پایان هفته گران می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به از دست رفتن فرصت FATF و همچنین افزایش قیمت دلار قیمت خودرو در هفته‌های پایانی سال ۹۸ احتمالا قیمت خودرو گران خواهد شد؛ چرا که هیچ شاخص مثبتی در کاهش قیمت خودرو دیده نمی‌شود. بهرام شهریاری افزود: اتفاق یا خبر مثبت سیاسی یا اقتصادی در روزهای آینده دیده نمی‌شود، بنابراین به کاهش یا حتی ثبات قیمت خودرو نمی‌توان امیدوار شد. او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا با برداشته شدن ممنوعیت‌های واردات خودرو، قیمت خودرو ارزان خواهد شد؟ اظهار کرد: بنابراین ممنوعیت‌های خودرویی بحث جدی نیست. با توجه به افزایش قیمت سرسام‌آور مواد اولیه و کمبود برخی قطعات قیمت خودرو نه تنها ثابت باقی نمی‌ماند بلکه گران‌تر هم خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
رئیس سازمان خصوصی‌سازی از واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند خبر داد و گفت آخرین گروه تا پایان اسفندماه …رئیس سازمان خصوصی‌سازی از واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند خبر داد و گفت آخرین گروه تا پایان اسفندماه سال جاری، سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد. علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد واریز سود سهام عدالت گفت: از سوم اسفند ۹۸ به‌ازای هر سهم یک‌میلیون‌تومانی سهام عدالت، به‌صورت علی‌الحساب ۲۰۵ هزار تومان سود واریز می‌کنیم. وی افزود: هنوز بخشی از سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر عدالت دریافت نشده است و این مبلغ را فعلا پرداخت می‌کنیم تا بعدا که سود کامل شرکت‌ها دریافت شد، سود قطعی برای عملکرد سال ۹۷ به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود. رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: واریز سود مرحله سوم سهام عدالت برای عملکرد سال ۹۷ از سوم اسفندماه انجام می‌شود و آخرین گروه تا پایان اسفندماه سال جاری، سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد. صالح افزود: سود ۲۰۵هزارتومانی علی‌الحساب برای دارندگان سهام کامل عدالت، یعنی ارزش اسمی یک‌میلیون‌تومانی خواهد بود، اما کسانی که ارزش سهام عدالت آنها ۵۳۲ هزار تومان است، به همان نسبت سود واریزی کم می‌شود.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
در پی انتشار اخبار مربوط به تغییر تابلوی شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی در ایران، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت که این مسئله مربوط به لوازم خانگی است و در ارائه خدمات و گارانتی گوشی‌های موبایل تغییری ایجاد نخواهد شد. علت این تغییر نیز از سوی رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، ‌ حضور ناو کره‌ای در خلیج فارس و افزایش قاچاق عنوان شده است. در این میان هم مقامات صنفی و هم شرکت سامسونگ درباره ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به خریداران قبلی خود اطمینان خاطر دادند. به گفته وی در حال حاضر خریداران می‌توانند کد آی ام ای آی محصول خریداری شده را به *۷۷۷۷# پیامک ‌کنند و اطلاعات مربوط به وضعیت و مدت گارانتی، شرکت واردکننده و شرکت گارانتی را دریافت کنند. دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به تغییر رویه دولت در بخش واردات موبایل از سال ۱۳۹۷، تصریح کرد: از اوایل سال گذشته اجازه داد تعداد شرکت‌های واردکننده از ۳۹ به ۲۴۰ برسد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که …در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که اقدامات مدیریت سیلاب انجام شده است. معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی درباره باران‌های سیل‌آسا، تصریح کرد: پیش‌بینی‌هایی که در ۴۸ ساعت اخیر و نهایتا سه روز انجام می‌شود، قابل اطمینان است، چراکه پیش‌بینی‌هایی که برای بهمن‌ماه و اسفندماه صورت گرفت، چندان مطابق نبود و استان گیلان را تحت تاثیر قرار داد. این عدد حتی از پارسال نیز که سال‌تری بود، ۵ درصد بیشتر بوده است. ورود سامانه بارشی جدید به کشورطبق اعلام سازمان هواشناسی، امروز، یکشنبه به تدریج سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب بارش برف و در ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب غرب بارش پراکنده را به دنبال دارد. در اواخر وقت روز دوشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی این روز بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و جنوب لرستان شدت بیشتری دارد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا که با شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» مصاحبه می‌کرد، بار دیگر به اتهام زنی علیه ایران پرداخت و … «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا که با شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» مصاحبه می‌کرد، بار دیگر به اتهام زنی علیه ایران پرداخت و گفت: «ایران از ۴۰ سال پیش و از سال ۱۹۷۹ میلادی به انتشار رفتار بد خود در منطقه و به خصوص برای سال‌ها در لبنان پرداخته و در یمن، در آفریقا و در افغانستان نیز همین اقدامات را انجام داده است.» به نوشته فارس، وی بار دیگر مدعی شد: «آمریکا کمک‌های امنیتی زیادی به لبنان انجام داده و به تعهدات خود به لبنان ادامه خواهد داد، اما باز هم می‌گویم که بزرگترین چالش برای دهه‌های گذشته ایران بوده است.»

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها