1. خبری
  2. همه خبرها
  3. پارس نیوز
  4. اجتماعی
وارد کردن اتوبوس دست دوم توجیه اقتصادی ندارد/ اتوبوس فرسوده در شان مردم تهران نیست

وارد کردن اتوبوس دست دوم توجیه اقتصادی ندارد/ اتوبوس فرسوده در شان مردم تهران نیست

پارس نیوزخبرگزاری پارس نیوز |
تسخیر شهر در میان خودرو های تک سرنشین و کمبود وسایل نقلیه و بازهم گره کور ترافیک ،بهانه ای قدیمی برای دیر رسیدن به قرارهای کاری و اجتماعی شده ،بهانه ای که مسئولان به جای چاره اندیشی برای آن تنها گران کردن بنزین و سهمیه بندی آن و چند طرح ناکارامد را برای آن پیش بینی کردند .

به گزارش پارس نیوز، تحریم‌ها و کمبود بودجه نیز خود دلیلی برای انداختن تقصیر بر سر همدیگر شده تا به جای بهبود اوضاع، آن را وخیم‌تر کنند. اما چاره کجاست وچاره اندیشان کجا؟

از سویی دیگر کمبود اتوبوس حمل ونقل شهری و بی کیفیتی این وسایل نیز اکنون بهانه‌ای شده تا به جای تقویت و تولید ناوگان حمل ونقل عمومی از طریق داخلی سازی آن، با توجه به نامگذاری سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، برخی مسئولان شهری بازهم به جای تکیه بر توان داخلی دست به دامن دست دوم فروش‌های خارجی شدند تا کمی از مشکلات حل و فصل شود. اتوبوس هایی که مشخص نیست چرا و چگونه ازچرخه فعالیت خارج شده واین که قرار است با ارز چند هزار تومانی به کشورمان وارد شوند.

*اتوبوسی که عمرمفیدش را طی کرده استاندارد نیست

ابوالفضل قناعتی، عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به واردات اتوبوس دست دوم از خارج از کشور، به خبرنگار «پارس» گفت: «اتوبوس شهری دارای استاندارهای تعریف شده‌ای است، و از سویی عمر مفید این وسایل نقلیه بین ۳ تا ۵ سال است و پس از سپری شدن این زمان، اتوبوس‌ها در رده فرسوده قرار خواهند گرفت. براین اساس اگر قراراست اتوبوسی وارد سیستم حمل و نقل شود و این مقدار از عمرمفید آن سپری شده باشد، استاندارد نخواهد بود.»

وی تصریح کرد: «اگر بخواهیم اتوبوس دست دومی را که عمر مفید آن طی شده و نه از لحاظ فنی و نه از لحاظ ظاهری مناسب نیست را وارد کنیم شاید در کوتاه مدت جوابگوی نیازما باشد اما در ادامه شاهد حوادثی نظیر آنچه برای دانشجویان دانشگاه آزاد رخ داد، خواهیم بود، لذا در شان شهروندان ما نیست که دست به دامن اتوبوس‌های دست دو شویم.»

*حادثه در کمین اتوبوس‌های فرسوده

عضو سابق شورای شهر تهران اذعان داشت: «شاید بتوان گفت تنها حدود ۳۰۰۰ اتوبوس در پروسه زمانی کنونی وجود دارد که برخی از مراحل استانداردسازی در آنها رعایت شده، اما بقیه عمر مفیدشان سپری شده و هر زمان امکان حادثه برای آنها وجود دارد. از سویی نزدیک ۲۰۰۰ دستگاه ازاین اتوبوس‌ها که قابلیت بهره برداری نداشته را با رویکرد درآمد زایی به بخش خصوصی واگذار کردند و مشخص نیست با توجه به استاندارد نبودن آنها و طی شدن عمر مفید آنها، چه زمانی دوباره شاهد اتفاقات تلخی چون حادثه دانشگاه آزاد خواهیم بود.»

وی ادامه داد: «مسئولان باید به این نکته را مد نظر داشته باشند که اتوبوس متعلق به دانشگاه آزاد بر چه اساسی به کارش ادامه می‌داده و از سویی باید گفت تعداد زیادی از اتوبوس‌ها بدون داشتن استانداردهای لازم به فعالیت خود ادامه می‌دهند و باید گفت هنوز درس عبرت نشده است.»

*ورود اتوبوس دست دو توجیه اقتصادی ندارد

قناعتی تصریح کرد: «با این اوصاف اتوبوسی که در خارج ۵ سال عمر مفید خود را طی کرده، نباید از آن توقع کاربری برای سالیان زیاد را داشت زیرا این قبیل خودروها در نهایت می‌توانند حدود ۲ سال کارایی داشته باشند. بنابراین آیا چنین اقدامی در مورد واردات خودروهای دست دوم توجیه اقتصادی خواهد داشت؟»

عضو سابق شورای شهر تهران بیان داشت: «بر این اساس لازم است در صورت امکان بودجه چنین کاری را برای وارد کردن ناوگان حمل ونقل نو صرف کنیم یا اینکه اگر خودرو سازان داخلی توان ساخت این اتوبوس‌ها را دارند، همان سرمایه را در داخل خرج کنند تا فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید نیز تحقق یابد.»

وی با اشاره به اینکه مسئولان معتقدند، بودجه کافی برای خرید اتوبوس نداریم افزود: «اگر بودجه‌ای برای خرید اتوبوس نو ندارند پس چگونه قرار است برای خرید اتوبوس دست دوم اقدام کنند. اینجا سوالی مطرح می‌شود که اگر این وسایل نقلیه کارایی دارند پس چرا در خارج از کشور از آن‌ها استفاده نمی‌شود، باید گفت که آنها برای جان شهروندانشان ارزش قائل هستند و شان شهروندانشان را حفظ می‌کنند.»

قناعتی پیشنهاد داد: «سیاست دولت بر این اساس بوده که، ۵/۸۲ درصد خرید اتوبوس شهری را بر عهده بگیرد و شهرداری نیز ۵/۱۷ درصد آن را تقبل کند. به نظر می‌رسد با فعال کردن بخش خصوصی می‌توان این چالش را نیز پشت سر گذاشت.»

وی عنوان کرد: «درچهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حدود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از طریق بخش خصوصی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شد که اکنون نیز می‌توان با استفاده از ظرفیت این بخش، مشکلات موجود را حل و فصل کرد. بنابراین در این راستا دولت باید با ارائه تسهیلات به بخش خصوصی و اختصاص یارانه کمی از مشکلات بکاهند.»

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

عضو سابق شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: «قرار بر این بود که بعد از هدفمند کردن یارانه‌ها و زمانی که قیمت حامل‌های انرژی افزایش یافت برای جلوگیری از فشار به مردم کرایه واقعی از مردم دریافت نشود اما به نظر می‌رسد دولت به وعده هایی که داده عمل نکرده است و این هزینه‌ها بر دوش شهرداری گذاشته شده است، بنابراین دو سوم این هزینه را شهرداری پرداخت کرده و دولت هنوز یک سوم خود را نداده است. بنابراین اگر دولت به وظایف خود عمل کند نیازمند ورود اتوبوس‌های فرسوده و دست دوم خارجی نخواهیم بود.»

در این باره، پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در ارتباط با واردات اتوبوس‌های شهری دسته دوم یاد آور شده است: «از سال ۸۹ تاکنون از سوی دولت برای حمل و نقل درون شهری تهران اتوبوس اختصاص نیافته که در همین رابطه اتوبوسرانی تهران پیگیری‌های مستمر و مجدانه به منظور نوسازی ناوگان تحت نظر داشته است.»

*داخلی ساز ها تولید را رها کردند

وی افزود: «بنابراین در این مقطع زمانی، شرکت‌های اتوبوس‌ساز داخلی با عدم استقبال و برنامه‌ریزی در تولید اتوبوس درون‌شهری اقدامی برای اجرای گام اول در تولید برنداشته و عملا برنامه‌ای برای تولیدات جدید نداشته‌ایم.»

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تصریح کرد: «از سویی با افزایش شدید قیمت انواع اتوبوس درون‌شهری ناشی از شرایط اقتصادی و محدودیت‌های حاکم بر کشور عملا امکان تأمین اتوبوس نو از منابع داخلی و خارجی ناممکن شده که در این راستا استفاده از اتوبوس‌های کارکرده که مسبوق به سابقه است جهت جلوگیری از بروز بحران در نظم حمل و نقل عمومی در کلانشهرها پیشنهاد شده است.»

وی تاکید کرد: «اتوبوس‌های کارکرده در بسیاری از کشورها از لحاظ کیفیت ساخت، میزان دودزایی و سطح استاندارد تولیدی به مراتب مناسب‌تر از تعداد کثیری از اتوبوس‌های بسیار فرسوده و با اتمام عمر کاری حال حاضر ناوگان است.»

سنندجی بیان داشت: «همچنین عمر مفید کاری اتوبوس‌ها در کشور بر مبنای وضعیت محصولات تولیدی خودروسازان داخلی که عمدتا از لحاظ کیفیت محصول و خدمات پس از فروش از ضعف عمده‌ای برخوردار بوده، است و در سطح انتظارات ناوگان‌های حمل و نقل عمومی نیست.»

*اتوبوس خارجی ها با کیفیت تر از داخلی ها

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با اشاره به طرح پیشنهادی مبنی بر واردات اتوبوس دست دوم، گفت: «اتوبوس‌های دست دوم زیر ۵ سال با سوخت یورو ۴ در شرایط بحرانی امروز خیلی بهتر از برخی اتوبوس‌های خودمان است که بالای ۱۰ سال سن دارند و استانداردشان یورو ۲ است.»

*رویکرد ما تامین اتوبوس صفر است

پیمان سنندجی تاکید کرد: «رویکرد ما تامین اتوبوس‌های صفر، تازه و نو است و اساس نوسازی همین است، اما حال که وضعیت تولید و قیمت اتوبوس مناسب نیست و تکنولوژی‌های دنیا به سمت استانداردهای خیلی بالاتر رفته است، می‌توان از اتوبوس‌هایی استفاده کرد که به استانداردهای ما (مثل یورو۴ با فیلتر) می‌خورد و سن آنها زیر ۵ سال است. چنین اتوبوس‌هایی بهتر از اتوبوس‌های فرسوده هستند و قیمت آنها خیلی مناسب‌تر است.»

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اذعان داشت: «اتوبوسرانی تهران ضمن انعکاس نیازها و وضعیت فرسودگی حال حاضر اتوبوس‌های شهر تهران طرح اولیه به مراجع ذی‌صلاح، منتظر جمع‌بندی نهایی در جلسات تکمیلی مراجع مربوطه است».

سنندجی خاطر نشان کرد: «جزئیات بیشتر و اینکه اتوبوس‌های دسته دوم از چه کشورهایی وارد شوند، هنوز دقیق مشخص نیست.»

* قیمت اتوبوس وارداتی کارکرده، یک دهم قیمت نو

پیروز حناچی، شهردار تهران نیز درباره خرید اتوبوس دست دوم معتقد است: «در برخی کشورها اتوبوس هایی با پیمایش کم‌تر از ۱۰۰ هزار کیلومتر، در حالی که شرایط مناسبی دارند به دلایل قانونی با ۵ سال فعالیت، کنار گذاشته می‌شوند و قیمت این اتوبوس‌ها گاهی یک دهم قیمت همان اتوبوس نو است. از این رو، اگر شرایط فراهم شود از آن‌ها استفاده می‌کنیم.»

تهران اتوبوسرانی اتوبوس دست دوم اتوبوس فرسوده

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب20 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد از فرود اضطراری یک فروند بوئینگ ۷۷۷ ترکیش ایرلاینز که از دهلی نو عازم استانبول بود به دلیل اعلام خلبان مبنی برحضور مریض بدحال در فرودگاه مهرآباد در ساعت ۱۳:۲۲ دقیقه امروز خبر داد. میرسعید صفی نیا گفت: با اعلام خلبان قبل از فرود در فرودگاه مهرآباد، اورژانس با آمادگی کامل در پای پرواز حاضر بود، اما متاسفانه طبق اعلام اورژانس مستقر در فرودگاه، مسافر نیم ساعت قبل از فرود درگذشته بود. وی افزود: تمام مسافران این پرواز در سلامت کامل به سر می‌برند و بعد از طی مراحل قانونی، این پرواز به مسیر خود ادامه خواهد داد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
او با اشاره به این که جمعیت، عامل سرمایه انسانی است: جمعیت دهان هایی برای خوردن نیستند بلکه دست هایی هستند برای کار کردن و مغزهایی هستند برای فکر کرد و جمعیت یکی از عوامل قدرت است و جمعیت از مبانی حفظ پرستیژ بین المللی و قدرت کشور است البته جمعیت باکیفیت. مشفق با اشاره به رابطه معکوس سطع توسعه با نرخ جمعیت گفت: اکنون مهاجرت هم نقش به سزایی در کاهش جمعیت دارد که باید به آن هم توجه کرد. این کارشناس گفت: باید بدون شتابزدگی و با گفتمان سازی مسائل جمعیتی را حل کنیم. محزون گفت: میزان رشد جمعیت به ۱٫۴ درصد رسیده است و با این روند در سال ۱۴۰۰ سهم جمعیت بالای ۶۰ سال از مرز ۱۰ درصد عبور خواهد کرد و با همین روند در سال ۱۴۳۰ به ۲۶ درصد خواهد رسید. مروتی گفت: باید فرهنگ سازی کنیم مردم الان بیشتر از ۲ فرزند نمی‌خواهند حتی اگر وضع اقتصادی شان بهتر شود.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
عکاسان صنعتی به شکلی مخفیانه و غیر رسمی، تصاویر ب‌ام‌و گرن‌کوپه سری ۸ را در حین سوار شدن به خودروبر و بدون پوشش‌های استتاری منتشر کردند. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از «کارسکوپ»، این اولین شانس برای دیدن بدنه توسعه یافته گرن‌کوپه سری ۸ است. این خودروهای جدید و جذاب قرار است جایگزین ب‌ام‌و‌های گرن کوپه سری ۶ شوند. فضای درونی این خودرو نیز تقریبا همان فضای درونی مدل‌های کانورتیبل و کوپه سری ۸ جدید را حفط کرده است. این فضای درونی شامل صفحه دیجیتالی ۱۲٫۳ اینچی پشت آمپر، صفحه اطلاعات و سرگرمی ۱۰٫۲۵ اینچی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر