اولین بزرگراه برقی آلمان به منظور کاهش مصرف و هزینه سوخت افتتاح شد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دینو
  4. سرگرمی
اولین بزرگراه برقی آلمان به منظور کاهش مصرف و هزینه سوخت افتتاح شد!

اولین بزرگراه برقی آلمان به منظور کاهش مصرف و هزینه سوخت افتتاح شد!

دینوخبرگزاری دینو |

به تازگی قرار است تا بزرگراه برقی در آلمان راه اندازی شود تا خودروهای برقی را در حالی که در حرکت هستند شارژ نماید. این پروژه در واقع پروژه جدید فولکس واگن بوده که در حال راه اندازی است و روند جدیدی از تکنولوژی را به همراه خواهد داشت.

این پروژه در واقع به این شکل خواهد بود که از طریق یک دسته طراحی شده بر روی سقف ماشین‌ها بتوان ماشین‌ها را شارژ نمود. در واقع این دسته به دکل‌ها و یا مسیر برقی طراحی شده متصل خواهد شد و عمل شارژ رسانی انجام خواهد شد. در نتیجه این پروژه به یک جاده‌ای نیاز دارد که مجهز به دل‌های برقی برای شارژ خودروها باشد و این جاده در آلمان در حال راه اندازی و احداث است. این جاده با عنوان eHighway با بزرگراه برقی افتتاح شده و ماشین‌های برقی مخصوصا کامیون‌های برقی می‌توانند در طول مسیر خودروهای خود را شارژ نمایند.

افتتاح بزرگراه برقی در آلمان

اولین بزرگراه برقی آلمان به منظور کاهش مصرف و هزینه سوخت افتتاح شد! - 4

این بزرگراه که به تازگی افتتاح شده هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و احتمالا مسیری ۱۰ کیلومتری را پوشش خواهد داد. البته آلمان اولین و تنها کشوری نیست که از این تکنولوژی و ایده برای حمایت از محیط زیست پشتیبانی کرده است و کشورهای دیگری نیز قبلا به احداث بزرگراه برقی پرداخته‌اند که می‌توان به سوئد و یا کالیفرنیا اشاره کرد. این پروژه نخستین بار در سال ۲۰۱۶ در سوئد اجرا شد. اما لازم به ذکر است که این بزرگراه برقی قطعا مصرف هرگونه سوخت و آسیب به محیط زیست را به حداقل خواهد رساند و شاهد تحول عظیمی در صنعت خودرو خواهیم بود.

خبری: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی | اخبار مهم فناوری روز دنیا

مراحل تکمیل تا مرحله آزمایشی این جاده تا سال ۲۰۲۲ به طول خواهد انجامید و احتمالا در آن سال به طور آزمایشی تست خواهد شد. در نهایت اگر همه چیز به درستی پیش برود و این مسیر به عنوان یک مسیر برقی تکمیل خواهد شد و در اختیار رانندگان خودروهای برقی قرار خواهد گرفت در غیر این صورت این پروژه به طور کامل کنسل خواهد شد. باید اشاره کنیم که عملکرد این جاده چیزی شبیه به قطارهای برقی خواهد بود در نتیجه یک پروژه از پیش تعریف شده بود و احتمالا نتیجه خوبی خواهد داشت. اما خودروهای این مسیر که مجهز به باتری هم هستند می‌توانند از طریق این کابل جاده‌ای هم به شارژ باتری خود بپردازند و هم از طریق برق به حرکت خود ادامه دهند در نتیجه برای شارژ خودروهای برقی نیاز به توقف خودرو نخواهد بود.

اولین بزرگراه برقی آلمان به منظور کاهش مصرف و هزینه سوخت افتتاح شد! - 8

اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که این ماشین‌های برقی نهایتا تا ۹۰ کیلومتر سرعت خواهند داشت و نباید این سرعت بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت شود. از سوی دیگر اگر قرار باشد این پروژه به مرحله نهایی برسد باید خودروهای برقی مجهز به دسته برقی برای اتصال به کابل‌های جاده شوند. در نهایت باید اشاره کنیم که این موضوع تأثیر خوبی بر کاهش مصرف سوخت نیز خواهد داشت و بر تولید آلاینده‌ها مؤثر خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وقتی عکس‌ها به حرف می‌آیند!

ایسناایسنا20 ساعت قبل
پژوهشگران آزمایشگاه هوش مصنوعی شرکت سامسونگ در روسیه، سیستمی توسعه داده‌اند که می‌تواند تنها از روی تصاویر افراد، مدل صحبت کردن آن‌ها را شبیه‌سازی کند. غول فناوری کره‌ای اخیرا یک سیستم هوش مصنوعی «دیپ‌فیک» (deepfake) جدیدی را توسعه داده است که می‌تواند تنها با داشتن یک تصویر از افراد، نحوه حرف زدن آنها را شبیه‌سازی کند. این نرم افزار دیپ فیک نیز همانند فتوشاپ با استفاده از یادگیری ماشین می‌تواند مدل صحبت کردن افراد را شبیه‌سازی کند. آزمایشگاه هوش مصنوعی سامسونگ، سیستم خود را «صحبت عصبی واقع گرایانه» (realistic neural talking heads) نامید. اصطلاح «talking heads» اشاره به ژانر ویدئویی دارد که این سیستم می‌تواند ایجاد کند.

خودروسازان از تحریم‌ها فرصت بسازند

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
وی غفلت را عامل اصلی مشکلات پیش آمده در صنعت خودرو دانست و گفت: در روز‌هایی که می‌توانستیم برای بومی سازی و تولید داخل کردن قطعات اقدام کنیم اقدامی نکردیم و حالا باید همه دست به دست هم دهیم تا این غفلت را جبران کنیم. دستیار ویژه وزیر صنعت در امور خودروسازی افزود: قابل قبول نیست که برخی، ناتوانی خودروسازان در ایفای تعهداتشان به مردم را به ناتوانی نظام تسری بخشند و معتقدم با وحدت و کمک همه بخش‌ها، می‌توانیم از این مرحله سخت نیز عبور کنیم. مشاور عالی وزیر صنعت با اشاره به وجود بیش از ۱۴۰ هزار خودروی دپو شده در پارکینگ‌های خودروسازان بدلیل نبود یکی دو قطعه نظیر کاتالیست و ایربگ گفت: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده، بخش مهمی از این مشکل حل شده و بزودی ۵۰ تا ۶۰ هزار خودرو ازجانب سایپا و ۲۰ هزار خودروی دیگر از جانب ایران خودرو واگذار می‌شود. وی افزود: چند ماه قبل تولید سایپا به کمتراز ۶۰۰ دستگاه در روز رسیده بود، اما امروز خوشبختانه به بالای دو هزار دستگاه رسیده است. نجفی خاطرنشان کرد: امروز در حاشیه نمایشگاه گفتند که برخی از قطعات در مرحله عقد قرارداد برای بومی سازی است و این خبر خوبی برای صنعت کشور است چرا که با توجه به آرایش نظامی مد نظر مقام معظم رهبری، باید بیش از گذشته به توان داخلی کشور تکیه کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
طبیعتا تمایل دارند که مواضع دولت و حکومت‌های خودشان در جهان ترویج پیدا کند و مواضع و نگاه متفاوت نگاه حاکمیت در آمریکا را مانع می‌شوند، بنابراین با توجه به این سیاست‌ها از توسعه رسانه‌های جمهوری اسلامی جلوگیری می‌کنند. شبکه‌های برون مرزی چگونه می‌توانند این تحریم‌ها را دور بزنند، به طور کلی پیشنهاد شما برای رسانه‌ها در برابر این گونه اتفاقات چیست؟ اگر آلترناتیوی وجود داشته باشد بایستی روی آن متمرکز شوند یا از آن‌ها استفاده کنند. کار سخت‌تر که می‌شود از روش‌های مختلف می‌توان استفاده کرد. شبکه‌های برون مرزی ما باید از فضای مجازی استفاده‌های قوی‌تری کنند، از آلترناتیو موجود در فضای مجازی بیشتر بهره ببرند و کارهایشان را به پلت فرم هایی که در آن برایشان محدودیت ایجاد شده است، منحصر نکنند. آیا ضرورت دارد که از شبکه‌های برون مرزی حمایت خاصی از سوی نظام صورت بپذیرد و در این برهه تاریخی به عنوان یک پروژه بزرگ ملی، نظامی و امنیتی مطرح گردد؟ طبیعتا دولت انگلیس، آمریکا، روسیه، چین، ترکیه، عربستان، رژیم صهیونیستی و … از جمله کشورهایی هستند که از رسانه‌های حکومتی شان به قوی‌ترین شکل حمایت می‌کنند.

جمع‌بندی روز: جمعه، ۰۳ خرداد ۱۳۹۸

7+
دیجیاتودیجیاتو16 ساعت قبل

صرفه جویی ۳۰۰ میلیون یورویی نتیجه بومی سازی قطعات خودرو

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
منصور منصوری در گفتگوی اختصاصی در حاشیه نمایشگاه قطعات خودکفایی نشده با اشاره به اینکه امسال شرکت ساپکو برای تامین قطعات ۵۰۰ هزاردستگاه خودرو برنامه ریزی کرده است افزود: حدود ۱۸۰ میلیون یورو کاهش ارزبری در تولید قطعات، ۵۵ میلیون یورو صرفه جویی در قطعات خریداری شده و ۶۵ میلیون یورو نیز برای تامین مواد اولیه صرفه جویی ارزی خواهد شد. مدیر عامل شرکت ساپکو مدیریت جدید شرکت ساپکو را طراحی، ​مهندسی و خودکفایی در تامین و تولید قطعات خودرو دانست و ادامه داد: این تغییر رویکرد به دلیل ایجاد هم افزایی بین شرکت‌های تولید کننده و ایجاد مدل جدیدی برای استمرار این فعالیت در جهت خودکفایی انجام شده است. منصوری با بیان اینکه خودرو ۴۰۵ و سمند از میزان داخلی سازی بیشتری برخوردار است، گفت: هرچه خودرو به روز‌تر باشد میزان قطعات خارجی آن بیشتر خواهد بود. مدیرعامل شرکت ساپکو با اشاره به نمایشگاه دائمی قطعات بومی سازی نشده در این شرکت ادامه داد: در این نمایشگاه قطعات درحال تولید ​، قطعاتی که فقط یک شرکت آن را می‌سازد و بخش عمده قطعات خودرو برای بومی سازی در معرض دید قرار گرفته‌اند که علاوه بر آن‌ها مواد اولیه نیز که تامین آن‌ها با مشکل مواجه است و میزان تناژ لازم برای تولید خودرو عرضه شده است. منصوری ادامه داد: در این نمایشگاه ۵۰ نوع مواد اولیه فلزی و غیر فلزی مورد نیاز معرفی شده است که صنایع فولاد سازی و پتروشیمی تامین آن‌ها را در اولویت قراردهند.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
ایران خودرو برای روز چهارم خردادماه جاری فروش فوری پژو ۴۰۵ بنزینی و پژو ۲۰۶ تیپ۲ را در برنامه دارد. به گزارش خبرنگار عصر ایران، طرح‌های فروش فوری و روزانه ایران خودرو، برای روز شنبه ۴ خرداد ماه جاری و از ساعت ۱۰ صبح به فروش ۲ محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و پژو ۴۰۵ بنزینی اختصاص یافته است. در این طرح نیز افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته از شرکت ایران خودرو محصولی را ثبت نام کرده‌اند امکان استفاده از این شرایط فروش را ندارند. بر این اساس هر ثبت‌نام مغایر با شرایط این بخشنامه از سوی شرکت یک‌طرفه ابطال خواهد شد، علاوه بر این در این بخشنامه امکان ثبت‌نام برای افراد بالای ۱۸ سال نیز امکان‌پذیر است. طرح‌های پیش فروش ایران خودرو در حالی اعلام می‌شود که خریداران همواره از بسته شدن سایت و تکمیل شدن ظرفیت فروش در دقایق ابتدایی گلایه داشته و عنوان می‌کنند به هیچ عنوان امکان ثبت نام در این طرح را پیدا نکردند.

نظرها

اخبار بیشتر