چوب ندانم کاری مخابرات خراسان شمالی بر سر مشترکان تلفن ثابت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
چوب ندانم کاری مخابرات خراسان شمالی بر سر مشترکان تلفن ثابت

چوب ندانم کاری مخابرات خراسان شمالی بر سر مشترکان تلفن ثابت

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بجنورد- ایرنا- آیا این اتفاق برای شما هم افتاده است که یک روز صبح که از خواب برخاسته و قصد دارید به کارهای عقب افتاده خود بپردازید ناگهان با قطع تلفن خود مواجه شده باشید، آن هم بدون اخطار قبلی، بدون بدهی و بدون اینکه قبضی برای شما صادر شده باشد که نپرداخته باشید؟

این داستان دهها مشترکی بود که امروز با ایرنا تماس گرفته و اعلام کردند که تلفن ثابت آنها بدون بدون بدهی، بدون هشدار قبلی و علیرغم پرداختن قبض تلفن در موعد مقرر قطع شده است.

یکی از این افراد با بیان اینکه اولین اقدام او تماس با مرکز خرابی تلفن بود، اظهار داشت: تلفنم خراب نبود، خطوط هم مشکلی نداشت و قبض بدهی خود را هم پرداخت کرده بودم و دیگر فکرم به جایی قد نمی‌داد.

احمد درتومی افزود: عاقبت به این فکر افتادم که با امور مشترکان شرکت مخابرات تماس گرفته و ماجرا را جویا شوم اما فردی که پشت خط بود از این ماجرا اظهار بی اطلاعی می‌کرد.

وی در ادامه گفت: تصمیم گرفتم قید تلفن به این و آن را زده و حضوری به اداره امور مشترکان تلفن بروم.

وی مدعی شد: در آنجا بود که دریافتم طرحی در حال اجراست که به علت آزمایشی بودن و شتابزدگی در اجرا، تعدادی از شماره تلفن هایی که سقف بدهی میاندوره آنها از مبلغ ودیعه‌ای که در ابتدای خرید شماره به مخابرات سپرده‌اند، بیشتر بوده قطع شده‌اند.

یکی دیگر از مشترکان که تلفنش قطع شده بود به خبرنگار ایرنا گفت: مهمترین سئوال من این است که چرا بدون اخطار قبلی تلفن قطع شده است و مخابرات حتی پیامکی هم برای آن عده که با قطع میاندوره تلفن مواجه شده‌اند، ارسال نکرده است.

او افزود: در این شرایط اگر فردی بدون دسترس به تلفن با مشکل مواجه شود و یا سالمندی بیمار باشد و یا نیاز به پلیس و مواردی مانند آن بیابد، با قطع بدون مقدمه تلفنش، چه باید بکند؟

وی با انتقاد از آنچه که نادیده گرفتن حقوق شهروندی مشترکان مخابرات خواند، گفت: اکنون باید برای وصل مجدد تلفن با صرف زمان و هزینه به اداره مشترکان مراجعه کنیم و حال آنکه این مساله با یک پیامک قابل پیشگیری بود.

* ۳۰ قطعی تا ساعت ۱۰

گفته می‌شود این طرح که از دیروز اجرایی شده، تاکنون گریبان دهها مشترک از همه جا بی خبر را گرفته است به طوری که مدیر تجاری مخابرات منطقه‌ای در گفت و گو با ایرنا به این نکته اشاره کرد که تا ساعت ۱۰ روز چهارشنبه ۳۰ مشترک دچار قطعی تلفن به مخابرات مراجعه کرده‌اند.

* قطع تلفن بدون اخطار قبلی

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

طرح قطع میاندوره‌ای تلفن ثابت در صورتی اتفاق می‌افتد که هزینه مکالمات میاندوره از میزان ودیعه‌ای که مشترک نزد مخابرات دارد، بیشتر شده باشد.

پس اگر از جمله مشترکانی هستید که استفاده بالایی از تلفن دارند و هزینه‌ تماس هایتان معمولا از ودیعه تلفن خریداری شده بیشتر می‌شود، تعجب نکنید اگر پیش از موعد صدور صورتحساب‌های دوره‌ای، تلفن تان بدون هشدار قبلی قطع و یکطرفه شود.

منظور از ودیعه مبلغی است که هنگام خرید خط تلفن ثابت از مشترک دریافت شده و اگر میزان استفاده‌ از تلفن بیش از ودیعه شود، مخابرات با دادن هشدار، به صورت خودکار تلفن شما را قطع خواهد کرد.

اما مساله اینجاست که برای این افراد، نه هشدار قطع از طریق آنونس در تلفن داده شده و نه با پیامک ارسال شده است.

* مهلت ارسال پیامک نبود

مدیر تجاری مخابرات منطقه خراسان شمالی در این مورد گفت: این طرح به طور آزمایشی در این استان به اجرا درآمده است و با توجه به فرصت کمی که از آغاز طرح می‌گذرد نتوانستیم به مشترکانی که با قطع تلفن مواجه شده‌اند، اخطار قطع بدهیم.

محمود گریانلو افزود: با گرفتن کارکرد ۵ ماهه تلفن‌های ثابت، خط تلفن آن دسته از مشترکان که صورتحساب آنها بیش از این کارکرد شده بود، قطع شد.

وی گفت: اجرای این طرح از ۴ سال قبل در کشور آغاز شده و ما از آخرین استان هایی هستیم که طرح قطع میاندوره تلفن ثابت در آنها اجرا شده است.

وی افزود: با وجود این که میانگین کارکرد را محاسبه و نصاب قطع هر مشترک را بیش از میانگین محاسبه کرده‌ایم این طرح شامل حال تعدادی از مشترکان تلفن ثابت شده است.

وی افزود: تعداد مشترکانی که تلفن آنها قطع شده در مقایسه با تعداد کل مشترکان که بیش از ۲۳۰ هزار نفر است، رقم زیادی نیست و به محض پرداخت بدهی تلفن‌ها دوباره وصل می‌شود.

خراسان شمالی یک میلیون و ۲۳۶ هزار مشترک ثابت و همراه دارد که ضریب نفوذ تلفن ثابت در این استان ۳۱٫۳ درصد است.

شمار روستاهای دارای ارتباط مخابراتی در خراسان شمالی هم اکنون ۷۷۷ روستا است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

ب/۵۱۳۲

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خطر زخم زرد پایتخت را تهدید می‌کند/ خانه‌های بدون حمام، زخم زرد را به تهران بازمی‌گردانند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
در قلب پایتخت محله‌ای هست که بسیاری از خانه‌هایش حمام ندارند و یکبار از همین محله زخم زرد شیوع پیدا کرد. حالا هوا رو به گرمی می‌رود و خبری از حمام عمومی قدیمی محله هم نیست.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران در بازدید از فروشگاه‌های شهروند در سطح شهر ری پیگیر حواشی اخیر مربوط به «توزیع برنج» شد. خلیل آبادی در این زمینه گفت: سلامت شهروندان و اعتماد آنان برای ما نمایندگان دارای بیشترین درجه اهمیت است و چنین موضوعاتی را با حساسیت فراوانی پیگیری می‌کنیم. وی ادامه داد: بر اساس توضیحات مدیر عامل شرکت شهروند، کوتاهی از شرکت تولید کننده بوده که البته این شرکت برندی معروف بوده و تعجب همگان را نیز در بر داشته است، اما با این وجود شرکت شهروند بر اساس دستور تعزیرات به سرعت این برنج‌ها را جمع آوری کرده و با قیمتی که تعزیرات عنوان داشته به فروش می‌رساند. خلیل آبادی افزود: گرچه چنین مسائلی نباید به وجود بیاید، اما شرایط اقتصادی سبب شده برخی از شرکت‌ها رو به سود جویی و سوءاستفاده بیاورند و لذا باید نظارت در این امر بیشتر شود. اما آنچه که مهم است میزان اعتماد شهروندان به نشان شهروند است که به نظر من این اعتماد از قبل هم بیشتر شده است. وی افزود: شهروند همواره در بحران‌ها یار شهروندان بوده همچنان که در توزیع گوشت مورد اعتماد دولت و مردم بود. این نشان تجاری با امکانات قوی در توزیع و پخش مواد غذایی در شرایط بحرانی همواره مدد رسان شهروندان بوده است. عضو شورای شهر تهران گفت: فروشگاه‌های شهروند علاوه بر توزیع و پخش مواد غذایی در ارائه کیفیت مواد غذایی نیز بسیار خوب عمل کرده‌اند و همانگونه که مشاهده شد در کمترین زمان ممکن با نشان تجاری متخلف برخورد کرده‌اند. وی در ادامه اظهار داشت: این روز‌ها می‌توان رضایت شهروندان را در میزان استقبال از فروشگاه‌های شبانه روزی شهروند دید بعلاوه پراکندگی فروشگاه‌های شهروند در سطح مناطق نیز سبب شده است شهروندان در مناطق خود دسترسی به این مجموعه داشته باشند.

اظهارات مدیر عامل شهروند غیر کارشناسی است

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
سید یاسر رایگانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مجموعه شهروند ۲۳۰ تن برنج تقلبی موجود داشت که پیش از ورود تعزیرات ۲۰ تن از آن را با همان قیمت بالا عرضه کرده بود و وقتی تعزیرات ورود کرد با همراهی اتحادیه و بازرسان صنعت، معدن و تجارت ۸۰ تن از این برنج با قیمت مصوب (هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان) به فروش رسید. وی گفت: ۱۳۰ تن از این برنج توقیف شده است و قطعا پرونده مجموعه شهروند در تعزیرات در حال رسیدگی است و حکم آن صادر خواهد شد. رایگانی در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر اخیر مدیر عامل مجموعه شهروند که گفته بود ما خودمان پیش از تعزیرات به این تخلف رسیده بودیم، افزود: این اظهار نظر کارشناسی و پذیرفته شدنی نیست و طبق قانون صنفی هر شرکتی که کالایی ارائه می‌کند مسئول تضمین کیفیتی است که ادعا کرده است و فروشگاه شهروند مسئول عرضه کالا است و اینکه قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن از این برنج را با آن قیمت بالا به فروش رسانده است نشان می‌دهد که به صحت برنج اعتقاد داشته است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین به پرونده‌ای دیگر در خصوص کشف ۴ محموله قاچاق لوازم یدکی خودرو به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پرونده در اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان در حال رسیدگی است. رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهار نظر مردم مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات منبع درآمدی برای دولت شده و احکامش دردی را از مردم دوا نمی‌کند چه پاسخی دارید؟ گفت: سازمان تعزیرات، حکم محور است و بر اساس قانون حکم صادر می‌کند و ما در برخورد با گران فروشان و در صورت مشاهده تخلف در نوبت اول، دوم یا سوم حکم متفاوت صادر می‌کنیم و اگر روند صدور حکم، رسیدگی و استعلام در یک سال اتفاق بیفتد منجر به پلمپ و اتفاقات بعدی می‌شود، اما زمان وقوع تخلف و رسیدگی و رسیدگی مجدد در شعب تجدید نظر روند کار را کند می‌کند. وی گفت: ما هم قبول داریم که قوانین صنفی بازدارنده نیست و متخلف باید پس از اینکه در تعزیرات و مراجع قضایی و شبه قضایی محکوم شد دیگر مرتکب تخلف نشود، اما قوانین موجود کشور این نتیجه را برای ما ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران، ذبیح اله خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با اعضای شورای عالی سردفتری ضمن بیان این مطلب گفت: سند رسمی در جهت ایجاد آرامش و امنیت و اعتبار بخشی به عقود و قرارداد‌ها در جامعه ایجاد شده است و بنابر تأکیدات ریاست قوه قضائیه باید هرچه بیشتر در جهت ترویج و تحکیم آن اقدام نمود. وی با اشاره به اهمیت کار دفاتر اسناد رسمی در تعامل با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: سلامت و موفقیت این دو مجموعه به هم گره خورده است و سازمان ثبت وظیفه دارد این شبکه بزرگ حقوقی را حمایت، هدایت و نظارت نماید. معاون رئیس قوه قضائیه، فرهنگ سازی و پژوهش‌های حقوقی و فقهی در باب اهمیت و اعتبار اسناد رسمی و همچنین ترویج آن در جامعه با همکاری حوزه، دانشگاه و رسانه را از وظایف مهم شورای عالی سردفتری و کانون‌های سردفتران و دفتریاران استانی برشمرد و اظهار داشت: شکی نیست که زمان زیادی از تصویب قوانین ثبتی و سردفتری و همچنین دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌های این بخش گذشته و باید این موارد با کار کارشناسی و پژوهش، مطابق با شرایط روز مورد تجدید نظر و به روز رسانی قرار گیرند. وی الکترونیک شدن فرآیند‌های ثبتی را اقدامی متناسب با نیاز‌های امروز و آتی جامعه عنوان کرد و افزود: سازمان ثبت آمادگی دارد با تعامل و همفکری شورای عالی سردفتری کاستی‌های موجود در سامانه ثبت آنی و سایر سامانه‌های الکترونیکی ثبتی را شناسایی و در جهت ارتقا و بهبود آن تلاش نماید. در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی سردفتری ضمن تقدیر از نگاه جامع خدائیان به عنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به بیان برخی مشکلات موجود و انتظارات جامعه سردفتری کشور پرداختند.

نظرها

اخبار بیشتر