پیاده‌روها به مردم باز می‌گردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. اجتماعی
پیاده‌روها به مردم باز می‌گردند

پیاده‌روها به مردم باز می‌گردند

همشهریخبرگزاری همشهری |
محمد سرابی- خبرنگار: بعد از جمع‌کردن کارگاه‌های عمرانی سطح شهر، حالا نوبت به رفع سدمعبر پیاده‌روها رسیده‌است.

ساخت‌وسازها در طول یک دهه گذشته، همواره بخشی از پیاده‌روها را اشغال می‌کرده که موجب نارضایتی شهروندان می‌شد. سال گذشته که پیروز حناچی جمع‌آوری کارگاه‌های عمرانی در سطح شهر را آغاز کرد و پس از آن صدها کارگاه عمرانی ازجمله کارگاه عمرانی هفت‌تیر جمع‌آوری شد، حالا او به همه معاونانش توصیه کرده‌است تا پیاده‌روهای شهر را آزاد کنند.

پیروز حناچی در دهمین جلسه شورای معاونان بر ضرورت جلوگیری از تصرف پیاده‌روها توسط کارگاه‌های عمرانی تأکید کرد و گفت: به‌نظر می‌رسد هر سازنده‌ای که می‌خواهد ساخت‌وساز کند، به‌خود حق می‌دهد پیاده‌رو را تصرف کند؛ به‌طوری که دیده می‌شود در برخی موارد افراد پیاده مجبور می‌شوند از خیابان برای رفت‌وآمد استفاده کنند که این کار می‌تواند خطرآفرین باشد. ‌پیروز حناچی‌ تأکید کرد: به‌طور کلی، کارگاه‌های عمرانی حق ندارند پیاده‌روها را تصرف کنند و شهرداران مناطق باید مانع این اتفاق شوند.

سولماز حسینیون، متخصص شهرسازی و طراحی شهری از استرالیا معتقد است که «دستور شهردار تهران گام بسیار خوبی است و ای‌کاش بسیار پیش‌تر این اتفاق رخ می‌داد.» او معتقد است: «الان سدمعبر محدود به‌دستفروشی نیست. پیاده‌روهایی که در برخی نقاط شهر، کارگاه ساختمانی برخی شهروندان شده‌اند، نمونه بارز سدمعبر است که وظیفه شهرداری برخورد با متجاوزان به حقوق شهروندان است.

این استاد دانشگاه می‌گوید: حتی پارک‌ خودروها در داخل پیاده‌روها نیز باعث ایجاد اختلال می‌شود. حتی ورودی پارکینگ‌ها که شیبراه‌ها را داخل پیاده‌روها ایجاد کرده‌اند، تجاوز به حریم شهر و حقوق دیگر شهروندان است. به گفته حسینیون، «تداوم حرکت پیاده در شهر امر بسیار مهمی است. در گام اول عابر پیاده باید بتواند در طول تمام شهر از مسیرهای امن حرکت کند. اما در شهرهای ما این تجربه اتفاق نمی‌افتد و به‌صورت جدی حرکت عابر پیاده همراه با اختلال است و در بسیاری از مواقع عابران پیاده مجبور هستند از داخل خیابان حرکت کنند که این امر موجب بروز حوادث ناگوار می‌شود.»

رقیه ودایع خیری، طراح و برنامه‌ریز شهری نیز در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: شهرهای بزرگ جهان عموما شهرهای انسان‌مدار هستند. این مسئله در بسیاری از کلانشهرهای ما رعایت نشده‌است. شاید یکی از مهم‌ترین دلایلش بی‌توجهی به فضای دسترسی و کاربری‌هاست. در الگوی شهرسازی کهن، بیشترین فضا به پیاده‌روها اختصاص می‌یافت، اما در شهرهای مدرن، بیشتر پیاده‌روها از بین رفته‌ و به فضاهای تجاری و مسکونی تبدیل شده‌است. به‌عنوان مثال، در محدوده الهیه تهران که منطقه‌ای با بیشترین باغات بود، هم‌اکنون هیچ پیاده‌رویی دیده نمی‌شود. چطور می‌شود که جایی مثل الهیه تهران پیاده‌رو نداشته باشد؟

این استاد دانشگاه در ادامه می‌گوید: تجاوز به پیاده‌روها نه‌تنها در قالب کارگاه‌های ساختمانی بلکه به‌صورت مرسوم توسط برخی مشاغل مانند سوپرمارکت‌ها نیز تداوم یافته‌است. علاوه بر پیاده‌روها که بسیاری از شهروندان حق مسلم خود می‌دانند، فضای خیابان جلوی ملکشان را نیز تصرف می‌کنند. همه این اتفاقات تجاوز به حقوق شهروندی است. البته نباید فراموش کرد که خود شهرداری و مدیریت شهری در این زمینه به حقوق مردم توجه نکرده‌است و این رفتار مردم در واقع بازخورد رفتار مدیریت شهری است.

ودایع خیری در پایان می‌افزاید: ما حقوق شهروندان را نادیده گرفته‌ایم و به‌سادگی به حقوقشان تجاوز کرده‌ایم. حال که دستور شهردار تهران برای تغییر این دیدگاه ارائه شده‌است، در واقع به قوانین شهری بازمی‌گردد که باید خوشحال باشیم. شاید بیش از هر چیز چنین قانونی و اجرای آن به نفع اقشاری چون کودکان، سالمندان و معلولان باشد، چراکه آنها بیشترین مشکلات را در تردد از پیاده‌روها تجربه می‌کنند.احترام به حقوق شهروندان

محمدمهدی معینی، عضو کمیته پیاده‌مداری شورای شهر تورنتو: پیاده‌رو فضایی عمومی است که حق بر شهر برای مردم ایجاد می‌کند و شهرداری باید مدافع این حقوق تمامی شهروندان باشد. شهرداری باید از این حق شهروندی پاسداری کند. اما براساس تجربه یک دهه گذشته، نسبت به این مسئله غفلت شده‌است. بنابراین هر شهروندی تصور می‌کند که می‌تواند فضای عمومی جلو خانه و مغازه‌اش را به اشغال درآورد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

کسانی که در پیاده‌روها سدمعبر می‌کنند و افرادی که مصالح ساختمانی بنای در حال ساخت خود را در پیاده‌روها خالی می‌کنند و مسیرهای پیاده‌روهای شهر را به اشغال خود درمی‌آورند، در واقع حق عبور و مرور را از دیگر شهروندان سلب می‌کنند. ممکن است برخی شهروندان به آنان معترض شوند، اما مدیریت شهری تاکنون نتوانسته است برای احقاق این حق شهروندان با جدیت عمل کند.

واقعیت این است که مدیریت شهری تا به امروز به‌دلیل عدم‌نظارت از این مسئله غفلت کرده‌است. شهرداری به‌دلیل فعالیت عمرانی در طول دهه‌های گذشته همواره این حق شهروندان را نادیده گرفته بود و حق مردم را سلب می‌کرد. بنابراین طبیعی است که شهروندان دیگر نیز ‌هنگام ساخت‌وساز وارد حریم پیاده‌روها شوند یا خودروهایشان را در پیاده‌روها پارک کنند. در کنار مدیریت شهری می‌بایست نیروی انتظامی و قوه قضاییه و دیگر نهادها به احقاق حقوق شهروندان اهتمام بیشتری داشته باشند، تا حق شهروندان در محیطی که زندگی می‌کنند، رعایت شود. اگر شهردار چنین دستوری داده‌است، یکی از حقوق مسلم جامعه در این‌ماه مبارک به آنها برمی‌گردد و امیدوارم شورای شهر با نظارت عالیه از آن پاسداری ‌کند. سخنان شهردار تهران

وضعیت ایستگاه‌های اتوبوس در ساعات پیک اصلا مناسب نیست و باید برای آن تدبیری بیندیشیم.

با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم، ایده خرید اتوبوس‌های دست‌دوم باکیفیت اروپایی که قیمت آنها نسبت به اتوبوس‌های نو بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است، می‌تواند مناسب باشد. برای انجام این کار می‌توانیم از دولت بخواهیم یک مصوبه استثنا درنظر بگیرد.

در برخی نقاط شهر وضعیت سدمعبر نامطلوب است، درحالی‌که با اقداماتی که در نوروز انجام شد، این مشکل کم‌رنگ شده بود. هم‌اکنون اما دوباره به عقب برگشته‌ایم. به‌عنوان مثال، اطراف متروی تئاترشهر و چهارراه ولیعصر از این حیث شرایط بدی پیدا کرده که باید ساماندهی شوند.

موزه پرواز

من معتقدم علاوه بر قلعه‌مرغی، در دوشان‌تپه هم باید موزه پرواز داشته باشیم، اما این موزه باید به‌گونه‌ای طراحی و اجرا شود که خطوط پرواز این دو نقطه حفظ شوند چراکه درصورت بروز بحران احتمالی در تهران، مهرآباد به‌تنهایی نمی‌تواند خدمات‌رسانی کند.

برای اجرای طرح موزه‌پرواز باید آشیانه‌هایی که در دوره پهلوی اول ساخته شده‌اند، مرمت و بازسازی شوند. محل فعلی پارک بانوان هم پیش‌تر آموزشکده خلبانی بود و خلبانان علاقه دارند آنجا موزه خلبانی ساخته شود که می‌توانیم این طرح را هم پس از بررسی‌های لازم و طرح در شورای شهر، اجرا کنیم. دیدار با رئیس قوه قضاییه

به‌تازگی جلسه خوبی با رئیس قوه قضاییه داشتیم. این جلسه با هدف تبریک به مناسبت انتصاب آقای رئیسی و بیان برخی مشکلات و مسائل برگزار شد و ایشان هم قول همکاری دادند.تحقیق و تفحص از بانک شهر

درصورتی که تحقیق و تفحص تصویب شود، مجموعه شهرداری باید همکاری‌های لازم را داشته باشد و در عین حال مراقب باشد که برند بانک شهر در این تحقیق و تفحص آسیب نبیند.

حناچی افزود: هزینه این کار در چارچوب بیمه شهرداری تهران که این کارکنان را پوشش می‌دهد، پرداخت می‌شود.

بازبینی قوانین نظام مدیریت شهری باید حتما با هماهنگی دولت انجام شود زیرا هم بار مالی و هم تبعاتی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و اگر به شکل لایحه از سوی دولت مطرح شود، مؤثرتر خواهد بود. کد خبر ۴۴۰۵۵۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه با تبدیل قرار بازداشت فاطمه خویشوند از چهره‌های اینستاگرامی معروف به «سحر تبر» به قرار وثیقه موافقت نکرد. درفشان همچنین با توجه به برگزاری یک جلسه محاکمه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در ۲۳ دی امسال اظهار کرد: دادگاه یکم اردیبهشت ماه سال آینده را برای برگزاری جلسه بعدی دادگاه تعیین کرده است. فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر از شاخ‌های به اصطلاح اینستاگرامی است که ۱۸ سال دارد و تا سوم راهنمایی بیشتر درس نخوانده و طبق آنچه در برنامه خبری ۲۰:۳۰ پخش شد، پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند و با مادرش زندگی می‌کرد. شهرت «فاطمه خویشوند» به خاطر عکس‌ها و فیلم‌های عجیب و غریبی است که از خود در اینستاگرام منتشر می‌کرد و سحر تبر نامی است که او برای خود در اینستاگرام برگزید. تصاویر سحر تبر در اینستاگرام روز به روز عجیب‌تر و ترسناک‌تر می‌شد و برای اینکه عجیب‌تر هم به نظر برسد اقدام به گریم‌های آنچنانی می‌کرد و بیش از پیش خود را ترسناک نشان می‌داد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که …در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که اقدامات مدیریت سیلاب انجام شده است. معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی درباره باران‌های سیل‌آسا، تصریح کرد: پیش‌بینی‌هایی که در ۴۸ ساعت اخیر و نهایتا سه روز انجام می‌شود، قابل اطمینان است، چراکه پیش‌بینی‌هایی که برای بهمن‌ماه و اسفندماه صورت گرفت، چندان مطابق نبود و استان گیلان را تحت تاثیر قرار داد. این عدد حتی از پارسال نیز که سال‌تری بود، ۵ درصد بیشتر بوده است. ورود سامانه بارشی جدید به کشورطبق اعلام سازمان هواشناسی، امروز، یکشنبه به تدریج سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب بارش برف و در ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب غرب بارش پراکنده را به دنبال دارد. در اواخر وقت روز دوشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی این روز بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و جنوب لرستان شدت بیشتری دارد.
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف در محورهای ١٠ استان خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در این باره اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارشهای دریافتی هم اکنون شاهد بارش برف در محورهای استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، قزوین، همدان، البرز، محورهای دیواندره-بیجار، بیجار-زنجان استان کردستان، محور اسالم-خلخال استان گیلان و محورهای هراز و فیروزکوه در شرق استان تهران هستیم. رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش باران در برخی از محورهای مواصلاتی کشور خبر داد و افزود: شاهد بارش باران در محورهای استانهای ایلام، کردستان، گیلان، تهران، چهارمحال و بختیاری و مازندران هستیم. وی بر لزوم به همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد در برخی از محورهای مواصلاتی تاکید کرد و گفت: تردد در برخی محورهای استان آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است. به گفته رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، اکثر محورهای اردبیل دارای مه گرفتگی همراه با کاهش دید هستند.
الفالف4 ساعت قبل
ما به عنوان قوه بزرگ فقط یک وسعت نمی‌خواهیم بلکه به قوه قضائیه قوی می‌اندیشیم که اجرای عدالت و حق را بکند و نگاه مردم را در فرایند دادرسی و پیگیری‌های اجتماعی با خود همراه کند. رئیس قوه قضائیه با اشاره به حرکت دو سویه بین دستگاه قضا و مردم گفت: هم قوه قضائیه به مردم و نگاه به مشارکت آنها نیاز دارد و هم مردم باور، اراده و اقدام را در حوزه عمل باید داشته باشد. آیت‌الله رئیسی گفت: شاخص امروز، همدلی است که باید با مردم کار مشترکی انجام داد و پیامد آن اعتمادسازی در جامعه است و قوه قضائیه در تراز خواهد بود. وی با اشاره به دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه گفت: این دستورالعمل یکی از گام‌های مثبتی است که بیش از ۳۰ جلسه صاحبنظران وقت گذاشته‌اند تا بتوان قانونمند به مشارکت مردم نقش بدهند. وی گفت: سازوکار جدیدی در بحث نهاد داوری، میانجی‌گری و شورای حل اختلاف در دستگاه قضا ایجاد شده و در گام دوم حرکت انقلاب نقش مشارکت‌های مردمی در عموم کارها را می‌توان تعریف کرد و مقدمات آن اکنون آماده شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
شمار کودکان شاغل در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵به میزان ۱۱٫۵درصد و نسبت به سال ۱۳۹۴نیز ۱۰٫۲درصد افزایش را نشان می‌دهد. طبق داده‌های مرکز آمار ایران، میزان افراد شاغل در کشور در سال ۱۳۹۶در حدود ۲۳میلیون است؛ یعنی درصد کودکان کار شاغل حدود ۲٫۱۷درصد از کل جمعیت شاغل در کشور در سال ۱۳۹۶است. تعداد کودکان کار در سال ۱۳۹۶به حدود نیم میلیون نفر رسیده است که اکثر آنهادر معرض انواع آسی بهای اجتماعی قرار دارند. در این صورت تعداد افراد زیر خط فقر نسبی در سال ۱۳۹۵و پساز آن بیش از ۲۲میلیون نفر یعنی بیش از یکچهارم جمعیت کشور بوده است. از سوی دیگر، مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور خدمتگیرنده سازمان بهزیستی کشور است که دارای پرونده مددجویی بوده و واجد شرایط بهرهمندی از خدمات سازمان بهزیستی کشور است.
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
مدیرعامل مترو تهران خبر داد: ایستگاه متروی کیانشهر در خط ۶ متروی تهران از صبح امروز دوشنبه ۲۸ بهمن به صورت غیر رسمی افتتاح و به بهره برداری رسید و هم اکنون آماده خدمت رسانی به شهروندان می‌باشد. علی امام با بیان اینکه ایستگاه کیانشهر در خط ۶ متروی تهران از صبح امروز دوشنبه ۲۸ بهمن به صورت غیر رسمی به بهره برداری رسید، گفت: این ایستگاه در منطقه ۱۵ شهرداری تهران در محله کیان شهر، نبش خیابان‌های صالحی و عزیزخانی و ایستگاه میانی دو ایستگاه دولت آباد و بعثت است. آسانسور‌های این ایستگاه در حال نصب می‌باشد و نهایتا تا ۳ ماه دیگر به منظور تردد افراد کم توان راه اندازی می‌شود. مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به این که ایستگاه متروی کیانشهر با هزینه کرد ۱۵۰۰ میلیارد ریال ساخته شده است، تاکید کرد: شرکت متروی تهران در شرایط حال حاضر اقتصادی و نیز تحریم‌ها تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا ایستگاه‌های مترو با رعایت تمام استانداردهای لازم و نیز سهولت استفاده برای افراد کم توان به بهره برداری برسد. لذا بر اساس وعده همیشگی به شهروندان نهایتا تا ۳ ماه پس از افتتاح، آسانسورهای ایستگاه نیز راه اندازی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها