فشارخون اولین عامل خطر سکته مغزی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سرگرمی
فشارخون اولین عامل خطر سکته مغزی است

فشارخون اولین عامل خطر سکته مغزی است

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: فشارخون بالا یا پرفشاری خون مهمترین عامل بیماری‌های قلبی و عروقی است و با اینکه علائم خاصی ندارد اما می‌تواند آسیب مهم به قلب و عروق وارد کند و در طول سال‌ها تقریبا به همه ارگان‌های حیاتی صدمه وارد کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران،  فشار خون در صورت عدم کنترل و درمان نشدن موجب تهدید جدی سلامت از جمله نارسایی و حملات قلبی وسکته‌های مغزی می‌شود در حالیکه می‌تواند به راحتی تشخیص و توسط پزشک کنترل شود.

سابقه خانوادگی، افزایش سن، دیابت، مصرف الکل و استعمال دخانیات، مصرف غذاهای چرب و پرنمک و میزان رسوب چربی در جدار رگ‌ها (بیماری تصلب شرائین)، مصرف نکردن میوه و سبزیجات به مقدارکافی، ورزش نکردن وچاقی و نداشتن تحرک بدنی کافی، خشم و استرس، بیماری‌های کلیوی، شاخصه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مانند میزان درآمد و سطح سواد ازعوامل تاثیرگزار بر این بیماری به شمار می‌روند.

بنا به این گزارش، آپنه (توقف تنفس) انسدادی خواب، مشکلات کلیوی وتومورهای غده آدرنال، مشکلات تیروئید، نقص‌های خاصی مادرزادی که در رگ‌های خونی وجود دارند، بعضی از داروها مانند قرص‌های ضد بارداری، داروهای سرماخوردگی، ضدانعقادها، داروهای ضد درد، آمفتامین‌ها و بعضی از داروهای مخدر مانند کوکائین نیز می‌توانند باعث فشار خون بالا شوند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

از آنجا که فشارخون روز به روز تغییر می‌کند، اندازه گیری باید در چند نوبت و در شرائط خاص انجام شود تا مورد تائید باشد.

معمولا تا زمانی که فشار خون به مرحله شدید و تهدید کننده نرسد علائم خاصی را نشان نمی‌دهد. بنابراین لازم است ضمن معاینات ادواری، پس از تشخیص، پیگیری‌های لازم و جدی صورت گیرد و داروهای تجویز شده توسط پزشک به صورت صحیح و دقیق مصرف شود. کد خبر ۴۴۰۵۴۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز17 ساعت قبل
قصاب محل از مافیای گوشت میگوید و اوضاع خراب کشور و اینکه معلوم نیست عاقبتمان چه میشود …حواسم که لحظه‌ای پرت میشود، دویست سیصد گرم چربی، قاطی گوشت در چرخ گوشت میریزد …! دوست قدیمی ام کارمند است؛ در تلگرام پست‌های فساد مسئولین را از این گروه به آن گروه میگذارد. میوه‌های خوب میوه فروش سوا شده و دو برابر قیمت فروخته می‌شود …! استاد دانشگاه، کتاب انگلیسی را ۱۰صفحه ۱۰صفحه به عنوان پروژه می‌دهد به دانشجویانش که ترجمه کنند و آخرش به نام خودش چاپش میکند! صبا نوشت: ممنونم از نویسنده این متن که من نامشون رو نمیدونم و اینکه متن طولانی‌تر بود به همین مقدار اکتفا کردم#مانی_رهنما#صبا_راد#عشق#خداوند
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
این پرنده که با نام Killdeer شناخته می‌شود، دو هفته پیش روی چمن نزدیک دروازه تخم‌گذاری کرد. کارکنان ورزشگاه فوتی پارک در شهر تینیک، دور محل تخم‌گذاری را با نوارهای احتیاط مشخص کردند تا کسی وارد منطقه نشود. این پرنده که با نام Killdeer شناخته می‌شود، دو هفته پیش روی چمن نزدیک دروازه تخم‌گذاری کرد. کارکنان ورزشگاه فوتی پارک در شهر تینیک، دور محل تخم‌گذاری را با نوارهای احتیاط مشخص کردند تا کسی وارد منطقه نشود. قانون حمایت از پرندگان مهاجر در آمریکا و کانادا این پرندگان را تحت حمایت خود قرار می‌دهد.
پارس نیوزپارس نیوز17 ساعت قبل
به گزارش پارس نیوز، شیوا طاهری با انتشار این عکس نوشت: و رسالت من این خواهد بودتا دو استکان چای داغ رااز میان دویست جنگ خونینبه سلامت بگذرانمتا در شبی بارانیآن‌ها رابا خدای خویشچشم در چشم هم نوش کنیم#حسین_پناهی#شیواطاهری
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر