چه کنیم در زمان روزه داری تشنه نشویم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سرگرمی
چه کنیم در زمان روزه داری تشنه نشویم؟

چه کنیم در زمان روزه داری تشنه نشویم؟

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: روزه‌داری در روزهای بلند و گرم سال احتمال تشنگی و گرسنگی را افزایش می‌دهد و در این بین تشنگی آن هم به مدت چندین ساعت می‌تواند اذیت کننده باشد،

اما راه هایی وجود دارد که می‌تواند این احساس تشنگی را در طول مدت روزه داری به حداقل برساند:

- در گام اول برای تامین آب بدن، نوشیدن شش تا هشت لیوان مایعات در فاصله افطار تا سحر ضروری است، البته این حجم مایعات لزوما نباید آب باشد و مصرف شیر، چای، دوغ و … هم جزو آن محسوب می‌شود، اما نوشیدن دوغ در وعده سحر توصیه نمی‌شود، چرا که موجب تشنگی فرد در طول مدت روزه داری می‌شود.

- استفاده از سبزیجات و انواع میوه به مقدار زیاد در وعده سحر سفارش می‌شود، استفاده از این خوراکی‌ها که بخش عمده آنها از آب تشکیل شده می‌تواند در رفع تشنگی در طول مدت روزه‌داری موثر باشد.

- خواب بعد از سحر مناسب نیست و افراد بعد از صرف وعده سحری نخوابند و یا حداقل مدت زمانی را بیدار بمانند، چرا که خواب بلافاصله بعد از وعده سحری تشنگی و گرسنگی را به همراه دارد.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

- افراد در وعده سحر از نوشیدنی خاک شیر یا شربت آبلیمو کم شیرین استفاده کنند اما مصرف چای در وعده سحر توصیه نمی‌شود، چرا که این نوشیدنی مدر (ادرار آور) است و می‌تواند موجب کم آبی بدن و ایجاد احساس تشنگی در فرد شود.

- همچنین مصرف غذاهای سرخ کردنی و حجیم در وعده سحر هم مناسب نیست و این غذاها نیز عطش فرد در طول مدت روزه را افزایش می‌دهند.

منبع: وبدا (رسانه سلامت)مجله تغذیه در رمضان از افطار تا سحر کد خبر ۴۴۰۵۶۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرز تهیه کمه جوش

تابناکتابناک1 روز قبل
طرز تهیه کمه جوش «کمه جوش» یکی از غذاهای خراسان است و گفته می‌شود ریشه آن به سبزوار …طرز تهیه قیقناخ مغزدار «قیقناخ» یا «خاگینه تبریزی» از غذاهای معروف تبریز است. طرز تهیه این این …طرز تهیه دمی بلغور دمی بلغور از غذاهای خراسان جنوبی و منتسب به شهرستان بشرویه است که پایه …طرز تهیه دمپختک دمپختک یا دم‌پختک، یک خوراک سنتی ایرانی است که پایه آن برنج است و در …طرز تهیه پلو شوشتری پلو شوشتری یکی از انواع پلوهای ایرانی است و همانگونه که از نامش مشخص …طرز تهیه دوغ محلی گازدار و آبدوغ خیار دوغ نام گونه‌ای نوشیدنی لبنی است که از ترکیب آب و ماست به دست می‌آید …. طرز تهیه یتیمچه «یتیمچه» غذایی ساده است که از سبزیجات با پایه بادمجان استفاده می‌کنند …طرز تهیه تره کباب تره کباب یکی از غذاهای سنتی مناطق کردنشین است که با مرغ تهیه می‌شود و از …طرز تهیه ترشی لیته و دلمه بادمجان ترشی لیته یا ترشی بندری یکی از انواع ترشیجات است. در این ترشی از هویج، …طرز تهیه عدس پلو عدس‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که برنج، عدس و نمک و روغن …طرز تهیه خورش تره خورش تره یکی از غذاهایی است که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و هم‌خانواده …طرز تهیه قلیه بادمجان قلیه بادمجان رو به عنوان یه غذای گیلانی میشناسند اما این غذا در نقاط …طرز تهیه زیره پلو با مرغ «زیره پلو» یک غذای سنتی کرمانی است که همانگونه که از نامش مشخص است با …طرز تهیه سه نوع ته دیگ با برنج کته ته دیگ یکی از ته دیگ به قسمتی از پلو که به ته دیگ چسبیده و برشته شده …دستور پخت خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از خورش‌هایی است که به واسطه ترکیبش، برخلاف برخی …طرز تهیه تاس کباب تاس کباب یکی از غذاهای ایرانی است که به واسطه تهیه در ظرف سفالی تاس به …طرز تهیه پاکوره با سس تمبر هندی «پاکوره» یک غذایی فوری هندی و در اصل از گجرات است که به صورت گلوله‌های …طرز تهیه شامی برنج شامی یا شامی کباب یکی از غذاهایی است که در ایران، هند و افغانستان تهیه و …دستور پخت رشته پلو «رشته پلو» رشته‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که بیش‌تر با …

لباس‌هایی که در مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۰ خوش درخشیدند

16+
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، هیوندای سانتافه موجود در تصویر، جز نمونه‌های فول آپشن این کراس اوور کره‌ای نیست. اما با این وجود سامانه‌های HTRAC و دوربین راداری پشت شیشه نیز در آن دیده می‌شود. همچنین با توجه به طرح رینگ‌ها و نوع سقف، می‌توان احتمال داد که هیوندای سانتافه مورد بحث در جایگاه یک خودروی نیمه فول قرار می‌گیرد. در حال حاضر کمپانی هیوندای، سانتافه نسل TM را با پیشرانه‌های بنزینی دو لیتری توربو، ۲٫۴ لیتری MPi و GDi تنفس طبیعی، ۳٫۵ لیتری شش سیلندر، ۲ و ۲٫۲ لیتری دیزل عرضه می‌کند. همچنین با توجه به نوع پیشرانه جعبه دنده شش سرعته دستی، شش و هشت سرعته اتوماتیک بر روی این کراس اوور تک و دو دیفرانسیل نصب می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

طرز تهیه جواهر پلو

تابناکتابناک21 ساعت قبل
طرز تهیه جواهر پلو «جواهر پلو» یا «خان پلو» یکی از غذاهای باکیفیتی است که به واسطه مواد …طرز تهیه کمه جوش «کمه جوش» یکی از غذاهای خراسان است و گفته می‌شود ریشه آن به سبزوار …طرز تهیه قیقناخ مغزدار «قیقناخ» یا «خاگینه تبریزی» از غذاهای معروف تبریز است. طرز تهیه این این …طرز تهیه دمی بلغور دمی بلغور از غذاهای خراسان جنوبی و منتسب به شهرستان بشرویه است که پایه …طرز تهیه دمپختک دمپختک یا دم‌پختک، یک خوراک سنتی ایرانی است که پایه آن برنج است و در …طرز تهیه پلو شوشتری پلو شوشتری یکی از انواع پلوهای ایرانی است و همانگونه که از نامش مشخص …طرز تهیه دوغ محلی گازدار و آبدوغ خیار دوغ نام گونه‌ای نوشیدنی لبنی است که از ترکیب آب و ماست به دست می‌آید …. طرز تهیه یتیمچه «یتیمچه» غذایی ساده است که از سبزیجات با پایه بادمجان استفاده می‌کنند …طرز تهیه تره کباب تره کباب یکی از غذاهای سنتی مناطق کردنشین است که با مرغ تهیه می‌شود و از …طرز تهیه ترشی لیته و دلمه بادمجان ترشی لیته یا ترشی بندری یکی از انواع ترشیجات است. در این ترشی از هویج، …طرز تهیه عدس پلو عدس‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که برنج، عدس و نمک و روغن …طرز تهیه خورش تره خورش تره یکی از غذاهایی است که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و هم‌خانواده …طرز تهیه قلیه بادمجان قلیه بادمجان رو به عنوان یه غذای گیلانی میشناسند اما این غذا در نقاط …طرز تهیه زیره پلو با مرغ «زیره پلو» یک غذای سنتی کرمانی است که همانگونه که از نامش مشخص است با …طرز تهیه سه نوع ته دیگ با برنج کته ته دیگ یکی از ته دیگ به قسمتی از پلو که به ته دیگ چسبیده و برشته شده …دستور پخت خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از خورش‌هایی است که به واسطه ترکیبش، برخلاف برخی …طرز تهیه تاس کباب تاس کباب یکی از غذاهای ایرانی است که به واسطه تهیه در ظرف سفالی تاس به …طرز تهیه پاکوره با سس تمبر هندی «پاکوره» یک غذایی فوری هندی و در اصل از گجرات است که به صورت گلوله‌های …طرز تهیه شامی برنج شامی یا شامی کباب یکی از غذاهایی است که در ایران، هند و افغانستان تهیه و …
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان بر لزوم راه‌اندازی ستاد دایمی سفرهای نوروزی در استان سمنان تاکید کرد و گفت: مقدمه‌های پذیرایی از مسافران نوروزی و جذب گردشگر با شناسایی و رفع مشکلات زیرساختی در استان سمنان فراهم شود. منوچهر فخری ۲۸دی‌ماه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر (ویژه نوروز ۹۹) در سالن مدیریت بحران استانداری اظهار کرد: ستاد دایمی سفرهای نوروزی در استان سمنان راه‌اندازی شود. وی خاطر نشان کرد: پیشینه فرهنگی و تمدنی و ظرفیت‌های قابل توجه گردشگری در استان سمنان وجود دارد که این منابع نیازمند معرفی است. وی با اشاره به در پیش بودن دهه مبارکه فجر ادامه داد: شهرداری‌ها، زمینه‌های برگزاری جشن دهه مبارک فجر و تعطیلات نوروزی ۹۹ را در استان سمنان فراهم کنند. وی عنوان کرد: تا شروع تعطیلات نوروزی ۹۹، رفع نواقص زیرساختی در حوزه جاده‌ای استان با هدف کاهش سوانح رانندگی در دستور کار قرار گیرد.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: کاروانسرای کلمرد، یکی از کاروانسراهای اعجاب‌انگیز استان است که فضای دل‌انگیز و آسمان صافش، هر گردشگری را به خود جذب می‌کند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: اجاق‌ها یا بخاری‌های دیواری این بنا در برخی از ایوانچه‌های حیاط و هشتی ورودی در گوشه‌ها پیش‌بینی شده‌اند. رمضانی ادامه داد: آسمان صاف و عاری از هر گونه آلودگی بر بلندای این کاروانسرا باعث شده که فضای مناسبی برای رصد آسمان و ستارگان فراهم آید. وی افزود: از جاذبه‌های طبیعت گردی و توریست گردی این منطقه می‌توان به ماسه‌زارهای کویر حلوان که برای کویرنوردی مناسب و همچنین ارتفاعات جعبه‌ای برای کوه‌نوردی و صخره‌نوردی اشاره کرد که در مجاورت کاروانسرا قرار دارند. رمضانی یادآور شد: این کاروانسرا اکنون با امکانات رفاهی به اقامتگاهی مناسب برای توریست‌های داخلی و خارجی تبدیل شده است.

نظرها

اخبار بیشتر