چه کنیم در زمان روزه داری تشنه نشویم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سرگرمی
چه کنیم در زمان روزه داری تشنه نشویم؟

چه کنیم در زمان روزه داری تشنه نشویم؟

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: روزه‌داری در روزهای بلند و گرم سال احتمال تشنگی و گرسنگی را افزایش می‌دهد و در این بین تشنگی آن هم به مدت چندین ساعت می‌تواند اذیت کننده باشد،

اما راه هایی وجود دارد که می‌تواند این احساس تشنگی را در طول مدت روزه داری به حداقل برساند:

- در گام اول برای تامین آب بدن، نوشیدن شش تا هشت لیوان مایعات در فاصله افطار تا سحر ضروری است، البته این حجم مایعات لزوما نباید آب باشد و مصرف شیر، چای، دوغ و … هم جزو آن محسوب می‌شود، اما نوشیدن دوغ در وعده سحر توصیه نمی‌شود، چرا که موجب تشنگی فرد در طول مدت روزه داری می‌شود.

- استفاده از سبزیجات و انواع میوه به مقدار زیاد در وعده سحر سفارش می‌شود، استفاده از این خوراکی‌ها که بخش عمده آنها از آب تشکیل شده می‌تواند در رفع تشنگی در طول مدت روزه‌داری موثر باشد.

- خواب بعد از سحر مناسب نیست و افراد بعد از صرف وعده سحری نخوابند و یا حداقل مدت زمانی را بیدار بمانند، چرا که خواب بلافاصله بعد از وعده سحری تشنگی و گرسنگی را به همراه دارد.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

- افراد در وعده سحر از نوشیدنی خاک شیر یا شربت آبلیمو کم شیرین استفاده کنند اما مصرف چای در وعده سحر توصیه نمی‌شود، چرا که این نوشیدنی مدر (ادرار آور) است و می‌تواند موجب کم آبی بدن و ایجاد احساس تشنگی در فرد شود.

- همچنین مصرف غذاهای سرخ کردنی و حجیم در وعده سحر هم مناسب نیست و این غذاها نیز عطش فرد در طول مدت روزه را افزایش می‌دهند.

منبع: وبدا (رسانه سلامت)مجله تغذیه در رمضان از افطار تا سحر کد خبر ۴۴۰۵۶۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز17 ساعت قبل
قصاب محل از مافیای گوشت میگوید و اوضاع خراب کشور و اینکه معلوم نیست عاقبتمان چه میشود …حواسم که لحظه‌ای پرت میشود، دویست سیصد گرم چربی، قاطی گوشت در چرخ گوشت میریزد …! دوست قدیمی ام کارمند است؛ در تلگرام پست‌های فساد مسئولین را از این گروه به آن گروه میگذارد. میوه‌های خوب میوه فروش سوا شده و دو برابر قیمت فروخته می‌شود …! استاد دانشگاه، کتاب انگلیسی را ۱۰صفحه ۱۰صفحه به عنوان پروژه می‌دهد به دانشجویانش که ترجمه کنند و آخرش به نام خودش چاپش میکند! صبا نوشت: ممنونم از نویسنده این متن که من نامشون رو نمیدونم و اینکه متن طولانی‌تر بود به همین مقدار اکتفا کردم#مانی_رهنما#صبا_راد#عشق#خداوند
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
این پرنده که با نام Killdeer شناخته می‌شود، دو هفته پیش روی چمن نزدیک دروازه تخم‌گذاری کرد. کارکنان ورزشگاه فوتی پارک در شهر تینیک، دور محل تخم‌گذاری را با نوارهای احتیاط مشخص کردند تا کسی وارد منطقه نشود. این پرنده که با نام Killdeer شناخته می‌شود، دو هفته پیش روی چمن نزدیک دروازه تخم‌گذاری کرد. کارکنان ورزشگاه فوتی پارک در شهر تینیک، دور محل تخم‌گذاری را با نوارهای احتیاط مشخص کردند تا کسی وارد منطقه نشود. قانون حمایت از پرندگان مهاجر در آمریکا و کانادا این پرندگان را تحت حمایت خود قرار می‌دهد.
پارس نیوزپارس نیوز17 ساعت قبل
به گزارش پارس نیوز، شیوا طاهری با انتشار این عکس نوشت: و رسالت من این خواهد بودتا دو استکان چای داغ رااز میان دویست جنگ خونینبه سلامت بگذرانمتا در شبی بارانیآن‌ها رابا خدای خویشچشم در چشم هم نوش کنیم#حسین_پناهی#شیواطاهری
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

دورهمی معلولان

صدا و سیما19 ساعت قبل

دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان

خوزستان آنلاین8 ساعت قبل