آغاز مرحله فینال برنامه استعدادیابی عصر جدید در ماه مبارک رمضان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دینو
  4. سرگرمی
آغاز مرحله فینال برنامه استعدادیابی عصر جدید در ماه مبارک رمضان

آغاز مرحله فینال برنامه استعدادیابی عصر جدید در ماه مبارک رمضان

دینوخبرگزاری دینو |

آغاز مرحله فینال برنامه استعدادیابی عصر جدید در ماه مبارک رمضان؛ برنامه استعدادیابی و با محور سرگرمی، عصر جدید پس از اتمام مراحل مقدماتی به مرحله فینال خود رسید و با شروع ماه مبارک رمضان و در نبود برنامه ماه عسل روزهای یکشنبه و دوشنبه این ماه از شبکه سوم سیما پخش می‌شود؛ در این مرحله اندکی ادیت نسبت به گذشته را شاهد هستیم و شرکت کنندگان باید داوران را متقاعد کنند که به اجرای آن‌ها رای سفید دهند، درحالی که در مراحل مقدماتی به صورت پیش فرض چراغ‌ها سفید بود و اگر اجرایی در خور استعداد‌‌ی قابل توجه نبود، چراغ باید قرمز می‌شد.

با شروع فینال مسابقه نیز جذاب‌تر شده و اجراهایی در شان یک استعداد را می‌بینیم، تنوع شرکت‌کنندگان و نبود تنها یک حوزه خاص برای اجرا جذابیت این برنامه را چند چندان کرده است، از شعبده باز، ورزشکار، موزیسین، خواننده، دوبلور، نقاش، آکروبات و چند ده تخصص دیگر در فینال این برنامه حضور دارند و بنظر در فصل‌های بعدی عصر جدید با همه گیر شدن آن تخصص‌های دیگر و متنوع‌تری شرکت و استعدادیابی بیشتری خواهند کرد.

آغاز مرحله فینال برنامه استعدادیابی عصر جدید در ماه مبارک رمضان - 3

عصر جدید نمونه آشکار کپی برداری

در وصف برنامه استعدادیابی عصر جدید باید گفت که‌گر چه یک نمونه کپی بردار آشکار از فرمت اینچنین برنامه‌های خارجی است، اما سازندگان آن بدون هیچ ادعایی به این مورد اذعان دارند؛ با همه این تفاسیر عصر جدید به سرعتی از جنس ماه عسل و نود توانست جای خود را میان مردم باز کند و مورد استقبال عموم قرار گیرد.

احسان علیخانی اولین برگ برنده عصر جدید

احسان علیخانی شاید اولین برگ برنده عصر جدید است و پیش از پخش موفقیت آن را تضمین کرده بود، پیش از این او را با برنامه مناسبتی ماه عسل در ماه مبارک رمضان به یاد داریم، فقط در دو یا سه برنامه دیگر اجرا داشت، برنامه‌هایی چون ستاره ساز، اما او با اعلام خبر پایان ماه عسل تمام انرژی خود را برای عصر جدید گذاشت، صرف این انرژی را البته به بازخورد مردم پس از پخش هر قسمت عصر جدید می‌شود، دید.

در عصر جدید که صرفا برای کشف استعدادها و استعدادیابی نهفته طراحی و اجرا می‌شود، محدودیتی برای حوزه استعدادها دیده نمی‌شود و هرکسی می‌تواند در هر زمینه‌ای قابلیت‌های خود را به نمایش و داوری داوران و ببینده‌های حاضر در سالن و البته تماشاگران بگذارد.

داوران برنامه استعدادیابی عصر جدید

امین حیایی بازیگر، رویا نونهالی بازیگر، سیدبشیر حسینی دکتری تبلیعات و آریا عظیمی‌نژاد آهنگساز، چهار داور این برنامه هستند، شکل برنامه به این صورت است که در مرحله مقدماتی حاضرین شرکت کننده با نظر مستقیم داوران می‌توانند با رای سفید حداقل ۳ داور به مرحله بعدی راه پیدا کنند و در مرحله کنونی نیز باید حداقل ۲ رای سفید کسب کنند.

آنچه که جذابیت برنامه را افزایش می‌دهد، این است که جای خالی اینچنین برنامه یا مکانی برای کشف و بروز استعدادیابی در کشورمان احساس می‌شد، جای خالی که گاهی برخی را به سمت و سوی شکستن هنجاری‌ها و متعارف‌ها برای بروز خود و استعداد خود سوق می‌داد، چه بسیار افرادی را که می‌بینیم در شبکه‌های اجتماعی برای خودنمایی، شهرت و جلب توجه دست به هرکاری می‌زنند و پای روی بسیاری از قوانین اخلاقی و عرفی می‌گذارند. در مراحل مقدماتی از برنامه عصر جدیدی شرایطی نیز محیا شده بود، آن‌هایی که امکان اجرای برنامه حوزه کاری خود در استودیو و مکان برگزاری برنامه را ندارند، مانند موتورسوران و یا رکورداران شنا و روپایی از پله‌ها، با پخش فیلم، استعداد خود را به عرصه می‌کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

آغاز مرحله فینال برنامه استعدادیابی عصر جدید در ماه مبارک رمضان - 13

مراحل ورود و استعدادیابی در برنامه

برای ورود به عصر جدید و به دنبال سیل متقاصیان برای شرکت و استعدادیابی در برنامه‌های تلویزیون، ابتدا باید شناسایی برای شرکت در برنامه توسط هیئت ۱۸ نفره داوری عصر جدید صورت بگیرد؛ هر فرد باید یک ویدیو با حداکثر زمان پنج دقیقه از استعداد و نمایش خود را فیلمبرداری کند؛ سپس در صورت تایید هیئت ۱۸ نفره داوری برای شرکت در برنامه دعوت می‌شوند.

در ابتدا برنامه بیست و شش قسمت دارد و هر قسمت هفت استعداد شرکت کردند، در هر قسمت از برنامه عصر جدید، به انتخاب چهار داور حاضر، یک نفر به مرحله فینال راه پیدا کرده، یک نفر نیز توسط رای مستقیم ببیندگان تلویزیونی به فینال راه پیدا کرده است، در قسمت‌های فینال که هم اکنون در حال پخش است نیز دو نفر از بین چهار شرکت کننده به فینال نهایی بعدی می‌رود و سپس از طریق رای مستقیم مردم یک نفر از دو نفر در هر شب به فینال انتخابی می‌رود.

در گذشته هر داور و مجری سه کارت طلایی یا همان اعتبارنامه داشت که با اهدای آن به شرکت کننده می‌توانست به باشگاه مهارت بروند و سپس مهارت آموزی و آموزش توسط استاد حوزه خود بهره بردند، پس از آموزش از پانزده نفر فقط شش نفر از بهترین‌های آنان بازهم به انتخاب داوران به مرحله فینال صعود کردند؛ همه این‌ها مجموعا پنجاه و هشت نفر شدند، در کنار آن‌ها دو نفر نیز توسط تیم برگزار کننده برنامه انتخاب شده‌اند.

مسابقه عصر جدید در واقع همان گات تلنت است که در اکثر نقاط دنیا هر ساله برگزار می‌شود، ساختار این برنامه توانسته تا به امروز صدها استعداد درخشان را به تمامی دنیا معرفی کند و شاید اگر این برنامه‌ها نبودند هرگز این استعدادها نمی‌توانستند خود را معرفی کنند، برنامه عصر جدید نیز به پیمودن این مسیر بی شک می‌تواند کمک بزرگی به افراد مستعد در کشور باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرز تهیه کمه جوش

تابناکتابناک1 روز قبل
طرز تهیه کمه جوش «کمه جوش» یکی از غذاهای خراسان است و گفته می‌شود ریشه آن به سبزوار …طرز تهیه قیقناخ مغزدار «قیقناخ» یا «خاگینه تبریزی» از غذاهای معروف تبریز است. طرز تهیه این این …طرز تهیه دمی بلغور دمی بلغور از غذاهای خراسان جنوبی و منتسب به شهرستان بشرویه است که پایه …طرز تهیه دمپختک دمپختک یا دم‌پختک، یک خوراک سنتی ایرانی است که پایه آن برنج است و در …طرز تهیه پلو شوشتری پلو شوشتری یکی از انواع پلوهای ایرانی است و همانگونه که از نامش مشخص …طرز تهیه دوغ محلی گازدار و آبدوغ خیار دوغ نام گونه‌ای نوشیدنی لبنی است که از ترکیب آب و ماست به دست می‌آید …. طرز تهیه یتیمچه «یتیمچه» غذایی ساده است که از سبزیجات با پایه بادمجان استفاده می‌کنند …طرز تهیه تره کباب تره کباب یکی از غذاهای سنتی مناطق کردنشین است که با مرغ تهیه می‌شود و از …طرز تهیه ترشی لیته و دلمه بادمجان ترشی لیته یا ترشی بندری یکی از انواع ترشیجات است. در این ترشی از هویج، …طرز تهیه عدس پلو عدس‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که برنج، عدس و نمک و روغن …طرز تهیه خورش تره خورش تره یکی از غذاهایی است که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و هم‌خانواده …طرز تهیه قلیه بادمجان قلیه بادمجان رو به عنوان یه غذای گیلانی میشناسند اما این غذا در نقاط …طرز تهیه زیره پلو با مرغ «زیره پلو» یک غذای سنتی کرمانی است که همانگونه که از نامش مشخص است با …طرز تهیه سه نوع ته دیگ با برنج کته ته دیگ یکی از ته دیگ به قسمتی از پلو که به ته دیگ چسبیده و برشته شده …دستور پخت خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از خورش‌هایی است که به واسطه ترکیبش، برخلاف برخی …طرز تهیه تاس کباب تاس کباب یکی از غذاهای ایرانی است که به واسطه تهیه در ظرف سفالی تاس به …طرز تهیه پاکوره با سس تمبر هندی «پاکوره» یک غذایی فوری هندی و در اصل از گجرات است که به صورت گلوله‌های …طرز تهیه شامی برنج شامی یا شامی کباب یکی از غذاهایی است که در ایران، هند و افغانستان تهیه و …دستور پخت رشته پلو «رشته پلو» رشته‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که بیش‌تر با …
مازن آنلاینمازن آنلاین20 ساعت قبل
در گفتگو با مهر بیان شد: پیام مازند - قائمشهر - رئیس میراث فرهنگی قائم‌شهر با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تبدیل شهرستان به مقصد گردشگری، از افزایش ۱۸ درصدی آمار گردشگران طی سال جاری نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد. رضا دانش‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی شمار گردشگران طی سال جاری در شهرستان، موزه‌های تاریخی را یکی از راه‌های انتقال تاریخ به نسل‌های آینده با زبان اشیا دانست و با بیان اینکه شهرستان قائم‌شهر تاکنون فاقد چنین موزه‌ای بوده است، به پیگیری‌های انجام شده در طی یک سال اخیر برای ایجاد موزه تاریخ در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای برای ایجاد یک موزه مشارکتی تاریخ با شهرداری قائم‌شهر منعقد شده است. این مسئول، برگزاری مراسم‌های آئینی، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها را فرصتی برای شناساندن شهرستان قائم‌شهر در حوزه گردشگری دانست و گفت: در این راستا جشنواره تیرماه سیزده شو را در روستای آهنگرکلا با همکاری ارگان‌های ذیربط برگزار کردیم و در برگزاری جشنواره مرکبات با مجموعه جهاد کشاورزی قائم‌شهر همکاری داشته‌ایم. دانش‌زاده با اشاره به پیگیری برگزاری نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در قائم‌شهر گفت: به‌دلیل مشکلات نمایشگاه بین‌المللی قائم شهر، در نمایشگاه شهر همجوار برگزار شد و از ۱۵۰ غرفه تعداد ۳۱ غرفه برای هنرمندان قائم‌شهر و مابقی برای دیگر شهرهای کشور بوده است. وی تعداد بازدید بازرسان این سازمان در حوزه گردشگری، دفاتر مسافرتی، صنایع‌دستی، یگان حفاظت از مجموعه‌های تحت پوشش در شهرستان را در طی یک سال اخیر، بیش از ۵ هزار مورد عنوان کرد و افزود: علاوه بر جلسات متعدد در حوزه گردشگری شهرستان، تاکنون ۱۱ جلسه با سرمایه‌گذران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری این شهرستان برگزار شده است.

لباس‌هایی که در مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۰ خوش درخشیدند

16+
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، هیوندای سانتافه موجود در تصویر، جز نمونه‌های فول آپشن این کراس اوور کره‌ای نیست. اما با این وجود سامانه‌های HTRAC و دوربین راداری پشت شیشه نیز در آن دیده می‌شود. همچنین با توجه به طرح رینگ‌ها و نوع سقف، می‌توان احتمال داد که هیوندای سانتافه مورد بحث در جایگاه یک خودروی نیمه فول قرار می‌گیرد. در حال حاضر کمپانی هیوندای، سانتافه نسل TM را با پیشرانه‌های بنزینی دو لیتری توربو، ۲٫۴ لیتری MPi و GDi تنفس طبیعی، ۳٫۵ لیتری شش سیلندر، ۲ و ۲٫۲ لیتری دیزل عرضه می‌کند. همچنین با توجه به نوع پیشرانه جعبه دنده شش سرعته دستی، شش و هشت سرعته اتوماتیک بر روی این کراس اوور تک و دو دیفرانسیل نصب می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

طرز تهیه جواهر پلو

تابناکتابناک21 ساعت قبل
طرز تهیه جواهر پلو «جواهر پلو» یا «خان پلو» یکی از غذاهای باکیفیتی است که به واسطه مواد …طرز تهیه کمه جوش «کمه جوش» یکی از غذاهای خراسان است و گفته می‌شود ریشه آن به سبزوار …طرز تهیه قیقناخ مغزدار «قیقناخ» یا «خاگینه تبریزی» از غذاهای معروف تبریز است. طرز تهیه این این …طرز تهیه دمی بلغور دمی بلغور از غذاهای خراسان جنوبی و منتسب به شهرستان بشرویه است که پایه …طرز تهیه دمپختک دمپختک یا دم‌پختک، یک خوراک سنتی ایرانی است که پایه آن برنج است و در …طرز تهیه پلو شوشتری پلو شوشتری یکی از انواع پلوهای ایرانی است و همانگونه که از نامش مشخص …طرز تهیه دوغ محلی گازدار و آبدوغ خیار دوغ نام گونه‌ای نوشیدنی لبنی است که از ترکیب آب و ماست به دست می‌آید …. طرز تهیه یتیمچه «یتیمچه» غذایی ساده است که از سبزیجات با پایه بادمجان استفاده می‌کنند …طرز تهیه تره کباب تره کباب یکی از غذاهای سنتی مناطق کردنشین است که با مرغ تهیه می‌شود و از …طرز تهیه ترشی لیته و دلمه بادمجان ترشی لیته یا ترشی بندری یکی از انواع ترشیجات است. در این ترشی از هویج، …طرز تهیه عدس پلو عدس‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که برنج، عدس و نمک و روغن …طرز تهیه خورش تره خورش تره یکی از غذاهایی است که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و هم‌خانواده …طرز تهیه قلیه بادمجان قلیه بادمجان رو به عنوان یه غذای گیلانی میشناسند اما این غذا در نقاط …طرز تهیه زیره پلو با مرغ «زیره پلو» یک غذای سنتی کرمانی است که همانگونه که از نامش مشخص است با …طرز تهیه سه نوع ته دیگ با برنج کته ته دیگ یکی از ته دیگ به قسمتی از پلو که به ته دیگ چسبیده و برشته شده …دستور پخت خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از خورش‌هایی است که به واسطه ترکیبش، برخلاف برخی …طرز تهیه تاس کباب تاس کباب یکی از غذاهای ایرانی است که به واسطه تهیه در ظرف سفالی تاس به …طرز تهیه پاکوره با سس تمبر هندی «پاکوره» یک غذایی فوری هندی و در اصل از گجرات است که به صورت گلوله‌های …طرز تهیه شامی برنج شامی یا شامی کباب یکی از غذاهایی است که در ایران، هند و افغانستان تهیه و …
ایمناایمنا19 دقیقه قبل
به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس، سیده مرضیه شفاپور، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، با اشاره به توقف پنج ماهه صدور مجوز برگزاری رویدادها و ایونت‌های مد در کشور از آغاز صدور این مجوزها خبر داد و گفت: فعالیت در کارگروه را زمانی آغاز کردم که توقفی پنج ماهه در صدور مجوزها وجود داشت و از آنجایی که این وقفه به جامعه فعالان مد و لباس ضربه زده است، صدور مجوزها دوباره آغاز شده است. شفاپور تصریح کرد: همه فعالان عرصه مد و لباس باید از تسهیلات و امکاناتی که کارگروه مد و لباس ارائه می‌کند، استفاده کنند. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس به فرصت تاریخی که با کاهش و قطع واردات لباس‌های خارجی و قاچاق پوشاک به کشور برای تولید کنندگان و طراحان داخلی ایجاد شده است نیز اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی با طراحان و تولید کنندگان برای ایجاد همگرایی برگزار کرده‌ایم. باید زمینه هایی را به وجود بیاوریم تا طرح‌های طراحان داخلی توسط تولید کنندگان دیده، خریدای و تولید شود. وی از همه فعالان عرصه مد و لباس برای حضور در نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر دعوت کرد و گفت: هنرمندان برای طرح‌های جدید خود حتما کد شیما که به معنای ثبت مالکیت معنوی طرحشان به نام خودشان است را دریافت کنند چرا که دریافت این کد برای حضور حرفه‌ای آنها در عرصه مد حائز اهمیت است.

نظرها

اخبار بیشتر