1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. حوادث

زنان و کودکان مناطق سیل زده بازتوانی اجتماعی می‌شوند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
زنان و کودکان مناطق سیل زده بازتوانی اجتماعی می‌شوند - 0

بزرگنمایی:

زنان و کودکان مناطق سیل زده بازتوانی اجتماعی می‌شوند - 2

زنان و کودکان مناطق سیل زده بازتوانی اجتماعی می‌شوند - 4

پیام خوزستان - اهواز- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: تیم‌های بازتوانی زنان و کودکان برای انجام مداخلات اجتماعی به مناطق سیل زده استان اعزام می‌شوند.

صادق کریمی کیا در حاشیه کمیته اجتماعی و بهداشتی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت‌های این کمیته در حال حاضر از مرحله برنامه ریزی عبور کرده و به مرحله اجرایی رسیده است.

وی با اشاره به ساماندهی تیم‌های مختلف در زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی بیان داشت: هفته آینده گروه‌های مداخله‌گر در بحث بازتوانی زنان و کودکان در مناطق سیل زده حاضر می‌شوند.

این عضو قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده استان تصریح کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی یکی از اهداف مهم اجرای این طرح در مناطق سیل زده است.

کریمی کیا با تاکید بر اینکه سیل زدگان در حوزه اجتماعی باید به توانمندی قبل برگردند، گفت: اجرای طرح تسهیل گران اجتماعی نیز از جمله اقداماتی است که به این موضوع کمک زیادی می‌کند.

وی تصریح کرد: این طرح از امروز در شهرستان‌های باوی و حمیدیه فعالیت خود را آغاز کرده و در این مسیر از کمک رابطین محلی به دلیل اشرافی که به منطقه دارند نیز استفاده شده است.

*مشارکت گروه‌های جهادی برای بهبود بهداشت محیط

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های استان وضعیت بهداشت مناطق سیل زده است، گفت: در این راستا برای بهبود وضعیت بهداشت محیط از ظرفیت گروه‌های جهادی کمک گرفته‌ایم.

خبری: اخبار حوادث فوری

کریمی کیا تصریح کرد: در این زمینه با هماهنگی که با حوزه معاونت عمرانی استانداری خوزستان صورت گرفته، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های مناطق سیل زده با کمیته اجتماعی و بهداشتی نیز همکاری می‌کنند.

*جشنواره فیلم و عکس سیلاب مهربانی

وی یکی از وظایف این کمیته را مدیریت اجتماعی موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد استان به منظور انجام مداخلاف مختلف در مناطق سیل زده عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزی که صورت گرفته قرار است در آینده‌ای نزدیک فراخوان جشنواره عکس فیلم و عکس سیلاب مهربانی ویژه مناطق سیل زده برگزار شود.

کریمی کیا ادامه داد: سیلاب خوزستان سرمایه اجتماعی با ارزشی را به وجود آورده و به همین دلیل نیاز است که تصاویر ثبت شده از این مشارکت عمومی ثبت و ضبط شود.

مسئول کمیته اجتماعی بهداشتی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان افزود: قرار است در این جشنواره تصاویر ثبت شده توسط مردم، خبرنگاران و عوامل دستگاه‌های اجرایی که در مناطق سیل زده حضور داشته‌اند را به معرض دید عموم بگذاریم.

اوایل فروردین امسال به دلیل طغیان رودخانه‌های دز، کارون و کرخه سیلاب در مناطق حاشیه‌ای این رودخانه‌ها جاری شد.

بر اساس گزارش هلال احمر خوزستان ۲۱ شهرستان خوزستان در فروردین امسال دچار سیلاب و آبگرفتگی شدند و در جریان این سیلاب به ۲۵۰ هزار نفر امدادرسانی شد.

۹۹۳۱/۶۰۰۲

زنان و کودکان مناطق سیل زده بازتوانی اجتماعی می‌شوند - 24

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب17 ساعت قبل
محکومان به اعدام شرایط متفاوت دارند و اغلب آن‌ها هنگام اجرای حکم آرام هستند و مجازات خود را پذیرفته‌اند. اصطلاحی در میان زندانیان درباره شب اجرای حکم اعدام است که به آن شب سوئیت می‌گویند. وقتی کنارشان می‌روم با حالتی ملتمسانه از ما می‌خواهند که برایشان دعا کنیم تا اولیای‌دم رضایت دهند. اواخر سال گذشته در زمان اجرای حکم مفسدان اقتصادی هم بودید؟ در زمان اجرای سلطان سکه و همدستش بودم. به نظر می‌رسد، مدتی است بخشش قاتل از اجرای حکم بیشتر شده است.

راننده پورشه کورس مرگ در اصفهان در زندان! / آنها خواهر و برادر بودند! + فیلم

رکنارکنا18 ساعت قبل
همچنین موضوع برخورد با مقصران تصادف جنجالی در خیابان کارگر اصفهان یکی از سوژه‌های ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «درخواست اشد مجازات برای دختر و پسر پورشه‌سوار اصفهانی» بوده است. فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: پسر جوان راننده پورشه که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. محمدرضا خدادوست اظهار داشت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای با دوردور کردن و کورس گذاشتن در خیابان‌ها نظم جامعه را به هم بریزند. وی با بیان این که پرونده راننده خاطی تحویل مراجع قضایی شده، ادامه داد: پسر جوان که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. خدادوست خاطرنشان کرد: خانمی که در تصویر حضور دارد خواهر راننده بوده و در رابطه با برخورد با وی منتظر دستور قضایی هستیم.

(ویدئو) اقدام وحشیانه زن ۲۵ ساله، جان پیرمرد را گرفت!

فراروفرارو21 ساعت قبل
در لاس وگاس آمریکا، پیرمردی بر اثر جراحات ناشی از یک درگیری جان باخت. بر اساس تصاویری که پلیس لاس وگاس از صحنه نزاع منتشر کرده، زن جوان ۲۵ ساله‌ای پس از جر و بحث با سایر مسافران، پیرمردی که او به آرامش دعوت کرده بود را به بیرون پرتاب کرد. پیرمرد پس از یک ماه در بیمارستان جان خود را از دست داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر