1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. حوادث

دولت در بازسازی منازل آسیب دیده تا آخر در کنارمردم است

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
دولت در بازسازی منازل آسیب دیده تا آخر در کنارمردم است - 0

بزرگنمایی:

دولت در بازسازی منازل آسیب دیده تا آخر در کنارمردم است - 2

دولت در بازسازی منازل آسیب دیده تا آخر در کنارمردم است - 4

پیام خوزستان - اهواز- استاندار خوزستان گفت: دولت، نظام و مجموعه حاکمیت تا آخرین لحظه برای بازسازی و جبران خسارت مناطق سیل زده استان در کنار مردم ایستاده است.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در آیین آغازعملیات اجرایی بازسازی سه هزار واحد مسکونی آسیب دیده در سیل خوزستان در شعیبیه شوشتر اظهار داشت: سیلاب امسال در مقیاس وسیع‌تری نسبت به سال ۹۵ رخ داد که با این وجود سعی کردیم برای احداث سیل بند و مهار سیلاب در کنار مردم باشیم.

وی افزود: امسال در حوضه کرخه بارش‌های با دوره بازگشت یک هزار ساله و در حوضه کارون و مارون بارش هایی با دوره بازگشت ۲۰۰ ساله داشتیم که مناطق شعیبیه، بامدژ و دشت آزادگان بیشتر از سایر مناطق متحمل خسارت شدند.

استاندار خوزستان ادامه داد: روز گذشته نیز در دیدار با رهبر معظم انقلاب، ایشان برشتاب بخشی برای بازسازی و کمک به مردم سیل زده خوزستان تأکید فراوان داشتند.

شریعتی تصریح کرد: اکنون با همکاری بنیاد مسکن کار ساخت و بازسازی منازل آسیب دیده آغاز شده و سعی می‌شود واحدهایی با مقاومت بالا در برابر بلایای طبیعی احداث شود.

وی ادامه داد: همچنین برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی در سال‌های آینده باید درحوضه کارون و کرخه کانالهای سیل بر ایجاد شود.

استاندار خوزستان گفت: این اقدام کمک می‌کند تا جریان‌های آب بیشتری از رودخانه عبور کرده و مشکل کمتری برای روستاهای اطراف ایجاد شود.

وی ادامه داد: اگرچه درگذشته در حوضه مارون و زهره کانال‌های سیل بر ایجاد شده و تا اندازه‌ای نیز از ورود سیلاب به روستاهای اطراف جلوگیری می‌کردند اما این کانال‌ها باید تقویت شوند.

شریعتی اظهار داشت: کانالهای سیل بر در حوضه کارون علاوه بر مدیریت سیلاب، می‌تواند کانون‌های ریزگرد را نیز تا اندازه زیادی مهار کند.

وی بیان کرد: اکنون به فرمانداران، دستگاه‌های اجرایی و معاونت عمرانی تاکید می‌کنیم با توجه به تصمیماتی که گرفته شده تلاش بیشتری برای خروج آب از زمین‌های مردم داشته باشند تا آن‌ها را برای کشت تابستانه آماده کنند.

وی افزود: اولویت بعدی بازسازی جاده‌ها و توسعه زیرساخت‌های راه‌های استان است که باید در این زمینه نیز تلاش مضاعفی صورت گیرد.

همچنین سهراب گیلانی نماینده شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: خوزستان بیش از ۳۰ روز درگیر سیل بود و مردم در مشکلات ایجاد شده صبوری بسیار کردند که جای قدردانی دارد.

وی افزود: دولت و مجلس برای خدمت رسانی به سیل زدگان با جدیت پای کار ایستاده‌اند و انتظار می‌رود مردم نیز همکاری خوبی با دستگاه‌های خدمت رسان داشته باشند.

حسین پنبه دانه پور فرماندار شوشتر نیز در این مراسم گفت: تمام دستگاه‌هاه‌های اجرایی در کنار نیروهای مسلح برای امداد رسانی به مناطق سیل زده پای کار بودند و در حال حاضر همچنان برای بازسازی در کنار مردم هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ایران

وی افزود: مردم نقش موثری در مهار سیلاب داشتند و با تلاش شبانه روزی حماسه بزرگی را خلق کردند که جای تقدیر دارد.

فرماندار شوشتر گفت: در سیلاب اخیر حدود ۹۰ کیلومتر جاده اصلی و حدود ۱۰۵ کیلومتر جاده آنتنی آسیب دیده و مردم شعیبیه برای تردد با مشکلات جدی مواجه هستند.

وی تصریح کرد: اداره کل راهداری و راه و شهرسازی خوزستان برای ترمیم جاده‌ها وارد عمل شده‌اند و اگرچه پل‌های ارتباطی برقرار است اما زیرساخت‌ها هنوز کیفیت لازم برای تردد را ندارند.

پنبه دانه پور اظهار داشت: از نظر آب روستایی نیز اقدامات خوبی در منطقه صورت گرفته و اکنون هیچ یک از روستاهای شعیبیه با مشکل بی آبی مواجه نیست اما آب این مناطق از نظر کیفیت باید تقویت شود.

همچنین مسعود انصاریان مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: تاکنون حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی آسیب دیده در استان شناسایی شده اما برخی از روستاها هنوز درگیر سیل بوده و آب در آنها فروکش نکرده است.

وی افزود: در بخش ایمن سازی واحدهای روستایی در مناطق سیل زده نیز اقدامات خوبی پیش بینی شده و در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: تاکنون ۲۴۸ روستا ارزیابی شده و از این تعداد حدود ۲۰ هزار واحد برای تعمیر و بازسازی شناسایی و افراد آسیب دیده برای دریافت تسهیلات کمک معیشتی به بانک معرفی شده‌اند.

وی تصریح کرد: تاکنون ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات کمک معیشتی به آسیب دیدگان سیل پرداخت شده و این خدمات همچنان ادامه دارد.

انصاریان گفت: اکنون همزمان با شعیبیه در شهرستان‌های باوی، حمیدیه، دزفول، دشت آزدگان و کارون بازسازی منازل آسیب دیده آغاز شده است.

وی گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده، واحدهای تعمیری با همکاری مردم تا پایان شهریورماه سال جاری به پایان رسیده و بازسازی کامل منازل نیز تا پایان سال انجام می‌شود.

عملیات اجرایی سه هزار واحد مسکونی تخریب شده در سیلاب خوزستان روز چهارشنبه به صورت نمادین در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر و با حضور رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد.

بنا به اعلام قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان تعداد ۱۷ هزار و ۶۹۳ واحد مسکونی خوزستان مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند که از این تعداد ۲هزار و ۳۷۷ خانه تخریبی و ۱۰ هزار و ۶۰۶ واحد دیگر تعمیری هستند.

اوایل فروردین امسال به دلیل طغیان رودخانه‌های دز، کارون و کرخه سیلاب در مناطق حاشیه‌ای این رودخانه‌ها جاری شد.

بر اساس گزارش هلال احمر خوزستان ۲۱ شهرستان خوزستان در فروردین امسال دچار سیلاب و آبگرفتگی شدند و در جریان این سیلاب به ۲۵۰ هزار نفر امدادرسانی شد.

/۶۰۰۲ /۷۱۵۲

دولت در بازسازی منازل آسیب دیده تا آخر در کنارمردم است - 37

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب17 ساعت قبل
محکومان به اعدام شرایط متفاوت دارند و اغلب آن‌ها هنگام اجرای حکم آرام هستند و مجازات خود را پذیرفته‌اند. اصطلاحی در میان زندانیان درباره شب اجرای حکم اعدام است که به آن شب سوئیت می‌گویند. وقتی کنارشان می‌روم با حالتی ملتمسانه از ما می‌خواهند که برایشان دعا کنیم تا اولیای‌دم رضایت دهند. اواخر سال گذشته در زمان اجرای حکم مفسدان اقتصادی هم بودید؟ در زمان اجرای سلطان سکه و همدستش بودم. به نظر می‌رسد، مدتی است بخشش قاتل از اجرای حکم بیشتر شده است.

راننده پورشه کورس مرگ در اصفهان در زندان! / آنها خواهر و برادر بودند! + فیلم

رکنارکنا18 ساعت قبل
همچنین موضوع برخورد با مقصران تصادف جنجالی در خیابان کارگر اصفهان یکی از سوژه‌های ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «درخواست اشد مجازات برای دختر و پسر پورشه‌سوار اصفهانی» بوده است. فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: پسر جوان راننده پورشه که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. محمدرضا خدادوست اظهار داشت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای با دوردور کردن و کورس گذاشتن در خیابان‌ها نظم جامعه را به هم بریزند. وی با بیان این که پرونده راننده خاطی تحویل مراجع قضایی شده، ادامه داد: پسر جوان که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. خدادوست خاطرنشان کرد: خانمی که در تصویر حضور دارد خواهر راننده بوده و در رابطه با برخورد با وی منتظر دستور قضایی هستیم.

(ویدئو) اقدام وحشیانه زن ۲۵ ساله، جان پیرمرد را گرفت!

فراروفرارو22 ساعت قبل
در لاس وگاس آمریکا، پیرمردی بر اثر جراحات ناشی از یک درگیری جان باخت. بر اساس تصاویری که پلیس لاس وگاس از صحنه نزاع منتشر کرده، زن جوان ۲۵ ساله‌ای پس از جر و بحث با سایر مسافران، پیرمردی که او به آرامش دعوت کرده بود را به بیرون پرتاب کرد. پیرمرد پس از یک ماه در بیمارستان جان خود را از دست داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.
مهرمهر19 دقیقه قبل
دستورکار جلسه علنی به شرح زیر است:۱- گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح یک فوریتی تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن. ۲- گزارش کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در مورد گزارش کمیسیون انرژی پیرامون حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر. ۳- گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح جامع مدیریت شهری. ۴- گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها. ۵- گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح مواد ۱ و ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی.

نظرها

اخبار بیشتر