مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. سلامت

مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند - 0

بزرگنمایی:

مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند - 2

مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند - 4

پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل بیمه سلامت خوزستان گفت: مردم خوزستان از موازی کاری در بخش سلامت آسیب دیده‌اند و این با عدالت سلامت سازگار نیست.

به گزارش ایرنا دکتر علی خسروی روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های گروهی و مجازی افزود: هم اکنون مجموعه نفت، نیروهای مسلح، صنایع و پتروشیمی خوزستان دارای بیمارستان اختصاصی هستند ولی به مردم خدمت رسانی نمی‌کنند و همه بار سلامت بر دوش مراکز درمانی دولتی (دانشگاهی) و مراکز درمانی بخش خصوصی است.

به گفته وی این درحالی است که مراکزدرمانی خوزستان پذیرای بیماران استان‌های همجوار نیز هستند و این موضوع، بخش سلامت استان را با محدودیت‌ها و چالش‌های زیادی رو به رو کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان در ادامه افزود: صنایع آلاینده استان با آلودگی هوا، به سلامت مردم آسیب می‌زنند ولی در درمان آنان بی تفاوت بوده و به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل نمی‌کنند.

خسروی تاکید کرد: عدالت سلامت ایجاب می‌کند بیمارستان‌های اختصاصی صنایع و وابسته به مجموعه‌های دولتی به عموم مردم ارائه خدمت کنند.

وی گفت: در حالی که برخی بیمارستان‌های دانشگاهی همچون بیمارستان گلستان و ابوذر اهواز روزانه پذیرای هزاران بیمار از استان و خارج از خوزستان می‌باشند ولی برخی بیمارستان‌های اختصاصی دولتی با وجود داشتن امکانات، تجهیزات و تخصص‌ها خلوت بوده و خدمات پزشکی به عموم مردم ارائه نمی‌کنند.

** طرح نسخه الکترونیکی در خوزستان توسعه می‌یابد

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان گفت: طرح صدور نسخه الکترونیکی که پارسال به صورت آزمایشی در شهر حمیدیه با ۴۰هزار بیمه شده کلید خورد امسال این طرح توسعه می‌یابد.

وی هدف از اجرای این طرح که در مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در دست انجام است، جلوگیری از اتلاف وقت مردم، کاهش هزینه‌ها همچون حذف کاغذ، کاهش تخلفات، رسیدگی بهتر به اسناد و خدمت رسانی بهتر عنوان کرد و افزود: امسال این طرح در ۱۶شهر استان با ۳۰درصد جمعیت زیرپوشش که زیرساخت‌های لازم را داشته باشد اجرایی می‌شود.

وی گفت: امسال بیمارستان دولت رازی اهواز به صورت آزمایشی برای اجرای طرح نسخه الکترونیک انتخاب شده است.

خبری: اخبار تازه پزشکی در ایران

** هم پوشانی بیمه‌ها جدی گرفته شود

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان، وجود دفترچه‌های متعدد درمانی در دست مردم را یکی از مشکلات بخش سلامت عنوان کرد.

خسروی افزود: تا زمانی که بیمه‌ها تجمیع نشود مشکل هم پوشانی حل نخواهد شد.

** چهار هزار و ۲۰۰میلیارد ریال در بیمه سلامت و طرح تحول هزینه شد

خسروی گفت: پارسال چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در بیمه سلامت و موسسه‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد در راستای ادامه طرح ملی تحول نظام سلامت پرداخت شد تا هزینه‌ها از جیب مردم کاهش یابد.

به گفته وی پرداختی به مراکزدانشگاهی تا دی ماه ۱۳۹۷به طور کامل و موسسه‌های درمانی خصوصی تا آبان ماه به میزان ۶۰درصد انجام شده است و این رکوردی بی نظیر در حجم پرداختی به طرف‌های قرارداد می‌باشد.

**ضرورت ارتقای سطح پیشگیری و توسعه فرهنگ سلامت

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان بر ضرورت ارتقای سطح پیشگیری و توسعه فرهنگ سلامت با هدف کاهش هزینه‌های سرسام آور درمان تاکید کرد.

خسروی، بهره گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای و فضای مجازی با هدف ارتقای سطح دانش سلامت شهروندان خوزستان را در کاهش هزینه‌ها درمان و ارتقای سطح پیشگیری موثر خواند.

** شماره ملی را بگویید و بستری شوید

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به اینکه برای بستری شدن افراد زیرپوشش بیمه سلامت نیازی به ارائه دفترچه بیمه نیست گفت: برای بستری شدن در مراکز درمانی دولتی، فقط دانستن و ارائه شماره ملی کافی است.

وی گفت: از این پس بیماران زیرپوشش نیازی به همراه داشتن دفترچه بیمه ندارند و با ارائه شماره ملی می‌توانند همه خدمات پزشکی و درمانی مورد نیاز را دریافت کنند.

به گفته خسروی فرانشیز در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی را پنج تا ۱۰دصد و در بیمارستان‌های خصوصی را ۳۰درصد اعلام کرد.

در استان خوزستان ۲٫۴میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد۱٫۳میلیون نفر روستایی است و ۸۵درصد بیمه شدگان رایگان هستند. سه هزار و ۳۷۶بیمار خاص نیز زیر پوشش خدمات بیمه سلامت هستند.

۶۰۶۵/۶۰۰۲

مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند - 33

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قرنطینه جالب کارمندان چینی در مناطق آلوده به‌ویروس کرونا (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

معاون کل وزارت بهداشت: ما هیچ نگرانی برای ویروس کرونا نداریم

مهرمهر1 روز قبل
دکتر حریرچی معاون وزارت بهداشت درباره ویروس تازه به راه افتاده در چین و احتمال انتقال آن به کشور گفت: ما آمادگی لازم برای مقابله با این ویروس را داریم. هم‌اکنون در کشور هیچ نگرانی نداریم.

استقرار «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» در فرودگاه امام خمینی تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سایت دانا، تیرماه ۹۴: پدر طب اسلامی در یزد گفت: زمان برگشت به طب اسلامی فرا رسیده است و بایستی با جایگزین کردن طب اسلامی به جای پزشکی مدرن به کمک مردم بیاییم. پدر طب اسلامی داروی طب اسلامی را بدون عوارض و مفید دانست و داروهای شیمیایی را با عوارض بالا عنوان کرد. پدر طب اسلامی گفت: طب باید به بهبودی و کاهش بیماری انسان شود و این درست برعکس انتظار ما از طب می‌باشد. خردادماه ۹۴ ایسنا در گزارشی با تیتر «پدر طب اسلامی در ایران مطرح کرد: درمان روزانه ۱۵۰ نفر مبتلای به بیماری‌های صعب‎العلاج با طب اسلامی» ادعاهای او را منتشر کرد. ایسنا، خرداد ۱۳۹۴: پدر طب اسلامی ایران از درمان روزانه ۱۵۰ نفر مبتلای به بیماری‌های صعب‎العلاج با طب اسلامی در قم خبر داد.

همه چیز درباره ویروس کرونای جدید/ از علائم تا پیشگیری و خواندنی هایی درباره آن!

5+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

چین و ویروس کرونا؛ از واکنش سریع دولت تا سرایت به اقتصاد +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
تاکنون ۱۲۸۷ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۴۱ نفر نیز در چین جان خود را از دست داده‌اند. افراد سالخورده و شهروندانی که به نوعی بیمار هستند بیشتر از افراد دیگر در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند. البته دولت چین نیز اقداماتی را برای کمک فوری به مبتلایان به این ویروس در دستور کار قرار داده است. همچنین تصویری از حضور تعداد زیادی از کامیون‌های حمل گوشت و سبزی منتشر شده که برای انتقال غذا به مردم شهر ووهان در حاشیه اتوبان متوقف شده‌اند. در ۱۳ شهر چین، تردد وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار و اتوبوس به دلیل شیوع این ویروس مرگبار متوقف شده است.

نظرها

اخبار بیشتر