مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. سلامت

مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند - 0

بزرگنمایی:

مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند - 2

مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند - 4

پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل بیمه سلامت خوزستان گفت: مردم خوزستان از موازی کاری در بخش سلامت آسیب دیده‌اند و این با عدالت سلامت سازگار نیست.

به گزارش ایرنا دکتر علی خسروی روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های گروهی و مجازی افزود: هم اکنون مجموعه نفت، نیروهای مسلح، صنایع و پتروشیمی خوزستان دارای بیمارستان اختصاصی هستند ولی به مردم خدمت رسانی نمی‌کنند و همه بار سلامت بر دوش مراکز درمانی دولتی (دانشگاهی) و مراکز درمانی بخش خصوصی است.

به گفته وی این درحالی است که مراکزدرمانی خوزستان پذیرای بیماران استان‌های همجوار نیز هستند و این موضوع، بخش سلامت استان را با محدودیت‌ها و چالش‌های زیادی رو به رو کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان در ادامه افزود: صنایع آلاینده استان با آلودگی هوا، به سلامت مردم آسیب می‌زنند ولی در درمان آنان بی تفاوت بوده و به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل نمی‌کنند.

خسروی تاکید کرد: عدالت سلامت ایجاب می‌کند بیمارستان‌های اختصاصی صنایع و وابسته به مجموعه‌های دولتی به عموم مردم ارائه خدمت کنند.

وی گفت: در حالی که برخی بیمارستان‌های دانشگاهی همچون بیمارستان گلستان و ابوذر اهواز روزانه پذیرای هزاران بیمار از استان و خارج از خوزستان می‌باشند ولی برخی بیمارستان‌های اختصاصی دولتی با وجود داشتن امکانات، تجهیزات و تخصص‌ها خلوت بوده و خدمات پزشکی به عموم مردم ارائه نمی‌کنند.

** طرح نسخه الکترونیکی در خوزستان توسعه می‌یابد

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان گفت: طرح صدور نسخه الکترونیکی که پارسال به صورت آزمایشی در شهر حمیدیه با ۴۰هزار بیمه شده کلید خورد امسال این طرح توسعه می‌یابد.

وی هدف از اجرای این طرح که در مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در دست انجام است، جلوگیری از اتلاف وقت مردم، کاهش هزینه‌ها همچون حذف کاغذ، کاهش تخلفات، رسیدگی بهتر به اسناد و خدمت رسانی بهتر عنوان کرد و افزود: امسال این طرح در ۱۶شهر استان با ۳۰درصد جمعیت زیرپوشش که زیرساخت‌های لازم را داشته باشد اجرایی می‌شود.

وی گفت: امسال بیمارستان دولت رازی اهواز به صورت آزمایشی برای اجرای طرح نسخه الکترونیک انتخاب شده است.

خبری: اخبار تازه پزشکی در ایران

** هم پوشانی بیمه‌ها جدی گرفته شود

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان، وجود دفترچه‌های متعدد درمانی در دست مردم را یکی از مشکلات بخش سلامت عنوان کرد.

خسروی افزود: تا زمانی که بیمه‌ها تجمیع نشود مشکل هم پوشانی حل نخواهد شد.

** چهار هزار و ۲۰۰میلیارد ریال در بیمه سلامت و طرح تحول هزینه شد

خسروی گفت: پارسال چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در بیمه سلامت و موسسه‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد در راستای ادامه طرح ملی تحول نظام سلامت پرداخت شد تا هزینه‌ها از جیب مردم کاهش یابد.

به گفته وی پرداختی به مراکزدانشگاهی تا دی ماه ۱۳۹۷به طور کامل و موسسه‌های درمانی خصوصی تا آبان ماه به میزان ۶۰درصد انجام شده است و این رکوردی بی نظیر در حجم پرداختی به طرف‌های قرارداد می‌باشد.

**ضرورت ارتقای سطح پیشگیری و توسعه فرهنگ سلامت

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان بر ضرورت ارتقای سطح پیشگیری و توسعه فرهنگ سلامت با هدف کاهش هزینه‌های سرسام آور درمان تاکید کرد.

خسروی، بهره گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای و فضای مجازی با هدف ارتقای سطح دانش سلامت شهروندان خوزستان را در کاهش هزینه‌ها درمان و ارتقای سطح پیشگیری موثر خواند.

** شماره ملی را بگویید و بستری شوید

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به اینکه برای بستری شدن افراد زیرپوشش بیمه سلامت نیازی به ارائه دفترچه بیمه نیست گفت: برای بستری شدن در مراکز درمانی دولتی، فقط دانستن و ارائه شماره ملی کافی است.

وی گفت: از این پس بیماران زیرپوشش نیازی به همراه داشتن دفترچه بیمه ندارند و با ارائه شماره ملی می‌توانند همه خدمات پزشکی و درمانی مورد نیاز را دریافت کنند.

به گفته خسروی فرانشیز در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی را پنج تا ۱۰دصد و در بیمارستان‌های خصوصی را ۳۰درصد اعلام کرد.

در استان خوزستان ۲٫۴میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد۱٫۳میلیون نفر روستایی است و ۸۵درصد بیمه شدگان رایگان هستند. سه هزار و ۳۷۶بیمار خاص نیز زیر پوشش خدمات بیمه سلامت هستند.

۶۰۶۵/۶۰۰۲

مردم از موازی کاری در بخش سلامت خوزستان آسیب دیده‌اند - 33

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
بهترین آنتی بیوتیکبه عقیده من بهترین آنتی بیوتیک‌ها را سیستم ایمنی بدن انسان تولید می‌کند و اگر با سیستم دفاعی بدن درست رفتار کنیم، بهترین آنتی بیوتیک، سیستم ایمنی بدن است. آنتی بیوتیک‌های طبیعیاما خداوند در طبیعت آنتی بیوتیک‌های طبیعی زیادی قرار داده است تا در شرایط خاص به کمک انسان بیاید و باعث مصونیت ما در مقابل میکروب‌ها شود و سلامت ما را تامین کند. سرکه، زنجبیل و …سرکه، زنجبیل، آویشن، پونه کوهی و زردچوبه هم به عنوان آنتی بیوتیک استفاده می‌شود و امروزه کاربرد زیادی دارد. آنتی بیوتیک‌ها می‌تواند موجب رشد بیش از حد باکتری‌های روده کوچک و در نتیجه باعث نفخ و کرامپ شود. این عفونت به طورمعمول نیاز به آنتی بیوتیک‌های بیشترومتفاوت‌تری دارد تا تعادل باکتریایی روده به حالت عادی باز گردد.

افزایش سرطان در میان زنان ایتالیایی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از رم؛ مسئولان بهداشتی ایتالیا به منظور مقابله با سرطان‌ها و افزایش آگاهی عمومی، تاسیسات درمانی موقت در شهرهای مختلف این کشور از جمله رم برپا کرده‌اند. در این مراکز درمانی که همه معاینه‌های خاص زنان مانند ماموگرافی به صورت رایگان انجام می‌شود، پزشکان بر ضرورت اقدامات پیشگیرانه تاکید دارند. وقتی ۲۵ سالم بود به بیماری مبتلا شدم که خوشبختانه به خاطر تشخیص زود هنگام و مراقبت‌های اولیه کاملا درمان شدم. دو سال پیش مبتلا به این سرطان شدم و بعد از ۱۵ ماه مداوا شدم. مسئولان بهداشتی ایتالیا تلاش می‌کنند تا به چنین ابتکار عمل هایی زنان را به پیشگیری از ابتلا به این بیماری خطرناک تشویق کنند.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
پژوهشگران می‌گویند کودکانی که معمولا مسافت میان خانه تا مدرسه را پیاده طی می‌کنند، کمتر با مشکلاتی مانند اضافه وزن و چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند. در مقابل کودکانی که برای رسیدن به مدرسه معمولا از خدمات حمل و نقل عمومی یا خودروهای شخصی استفاده می‌کنند معمولا یا اضافه وزن دارند یا چاق هستند. بررسی وضعیت سلامت و وزن بیش از ۲۰۰۰ کودک دانش آموز در شهر لندن نشان می‌دهد پیاده روی یا دوچرخه سواری تا مدرسه باعث حفظ تناسب اندام و کاهش وزن کودکان می‌شود. لذا بهتر است والدین با توجه به شرایط مالی و اقتصادی خود مدرسه‌ای را در محله محل زندگی خود برای تحصیل کودکان انتخاب کنند. تحقیق یادشده که توسط پژوهشگران دانشگاه کمبریج صورت گرفته اولین ارزیابی جامع و گسترده برای ارزیابی تاثیر فعالیت جسمانی بر روی میزان چاقی و اضافه وزن کودکان کم سن و سال است.
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
اما وقتی که خواب هستید، آن ماهیچه‌ها استراحت می‌کنند و امکان خروپف کردن را به شما می‌دهند. چه چیزی می‌تواند دلیل وقع خروپف باشد؟ در ادامه چند مورد از دلایلی که باعث می‌شود خروپف کنید را شرح داده‌ایم. همچنین خوابیدن به پشت باعث می‌شود، عضلات گلو بیشتر استراحت کنند و باعث خروپف بشوند. شما باید این را در نظر داشته باشید که تغییر سبک زندگی باعث جلوگیری از خروپف می‌شود. عادت‌های بد، مثل خوابیدن به مقدار کم باعث خروپف می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴7 ساعت قبل
از آنجایی که سرکه سیب اسیدی است، می‌تواند به شکستن بافت‌های سخت سنگ‌های کلیه کمک کند، اگر شما سنگ‌های کوچکی دارید، سرکه سیب می‌تواند این سنگ‌ها را در هنگام ادرار کردن از بین ببرد. اگر سنگ‌های بزرگ کلیه دارید، مصرف منظم سرکه سیب کمک می‌کند تا در طول زمان سنگ کلیه‌ها را دفع کنید، سرکه سیب می‌تواند به کاهش کلسیم، اگزالات و اسید اوریک کمک کند. در اینجا چند فرمول طبیعی سرکه سیب وجود دارد که می‌توانید به کمک آن از دست سنگ کلیه خلاص شوید. پس از دفع سنگ کلیه، این مخلوط را یک یا دو بار در هفته بنوشید تا از عود دوباره سنگ کلیه جلوگیری شود. سرکه سیب با عسل، جوش شیرین و آببرای این فرمول طبیعی دفع سنگ کلیه، یک هشتم فنجان یا یک اونس سرکه سیب و یک چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین و عسل را در یک لیوان بزرگ ترکیب و خوب مخلوط کنید و ظرف ۳۰ دقیقه این نوشیدنی ضد سنگ کلیه را بنوشید، این نوشیدنی خانگی باعث تسکین درد ناشی از سنگ کلیه می‌شود.
الفالف14 ساعت قبل
کارشناس مسئول واحد سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان گفت: زولبیا و بامیه‌های رنگی از نظر بهداشتی دارای مشکل بوده و در طولانی مدت تاثیرات مخربی را بر سلامتی افراد می‌گذارد. گروه سلامت الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۲۲ ۳۹۸۰۲۳۱۱۶۱امیر رضا ملکی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: متاسفانه این روزها شاهد تهیه و توزیع زولبیا و بامیه‌های رنگی در قنادی‌های سطح شهر هستیم. این خوراکی‌های رنگی سلامت مصرف کنندگان را به خطر می‌اندازد. ملکی گفت: زولبیا و بامیه‌های رنگی نسبت به نمونه زعفرانی از جذابیت بیشتری برخوردار است و مردم هم گول ظاهر رنگی آن را می‌خورند. کارشناس مسئول واحد سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان گفت: از یکم تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۵ مورد قنادی متخلف به مراکز قضایی معرفی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر