۱۵۴بازرس درخوزستان بربازار ماه مبارک رمضان نظارت دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

۱۵۴بازرس درخوزستان بربازار ماه مبارک رمضان نظارت دارند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
۱۵۴بازرس درخوزستان بربازار ماه مبارک رمضان نظارت دارند - 0

بزرگنمایی:

۱۵۴بازرس درخوزستان بربازار ماه مبارک رمضان نظارت دارند - 2

۱۵۴بازرس درخوزستان بربازار ماه مبارک رمضان نظارت دارند - 4

پیام خوزستان - اهواز - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: ۱۵۴ نفر بازرس برای بررسی قیمت کالاها بر بازار ماه مبارک رمضان و برخورد با متخلفان و گرانفروشان در این استان در حال فعالیت هستند.

علی محمد رحمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بازرسانی که برای نظارت بر بازار ماه مبارک رمضان تعیین شدند در قالب طرح ضیافت در خوزستان در حال فعالیت هستند که با شدت نظارت بر بازار را انجام می‌دهند.

وی گفت: کالاهایی که بیشترین نظارت بر قیمت آن‌ها در بازار وجود دارد قیمت مرغ، گوشت، میوه، نان، برنج، شکر، خرما و زولبیا و بامیه است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: ۱۴۰ هزار واحد صنفی در خوزستان وجود دارد که ۴۰ هزار واحد از این تعداد در اهواز هستند.

وی گفت: نظارت به این تعداد واحد صنفی کار بسیار سختی است و به همین دلیل از مردم خواستاریم که هر فرد مثل یک بازرس در صورت مشاهده گرانفروشی با شماره ۱۲۴ تماس بگیرد و تخلف را گزارش دهد؛ از مردم تقاضا داریم که از مغازه هایی که کالاهای آن برچسب قیمت دارند خرید کنند.

رحمانی با اشاره به قیمت برخی کالاهای اساسی در بازار خوزستان ادامه داد: قیمت هر کیلو گرم مرغ کشتارروز که در بازار عرضه می‌شود ۱۱۵ هزار ریال است و مردم در صورت مشاهده قیمتی بیشتر از این، تخلف را گزارش دهند.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی گفت: با اطلاع رسانی قبلی گوشت منجمد گوسفندی تا چند روز آینده در بازار توزیع می‌شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان درباره وضعیت شکر در بازار خوزستان نیز ادامه داد: با توجه به خسارتی که سیلاب اخیر بر مزارع نیشکر خوزستان وارد کرد مدتی دچار کمبود و گرانی این کالا در بازار استان شدیم که با فروکش کردن سیلاب برداشت نیشکر آغاز شده و کارخانجات نیشکر در حال برگشت به چرخه تولید هستند.

وی گفت: انتظار داریم که با این روند، و توزیع آن دربازار قیمت شکر در روزهای آینده به تدریج کاهش یابد.

رحمانی ادامه داد: پرونده تخلف چند کارخانه نیشکر نیز در خوزستان برای رسیدگی تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان پیش از این گفته بود سه هزار تن شکر در خوزستان تامین و در حال توزیع در بازار است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان درباره قیمت خرما در بازار نیز گفت: با متولیان ۲ کارخانه تولید خرما در خوزستان صحبت شده تا در تامین خرما در بازار و کاهش قیمت این کالا همکاری را داشته باشند.

وی درادامه با اشاره به قیمت زولبیا و بامیه در بازار خوزستان گفت: قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه درجه یک در اهواز ۱۶۰ هزار ریال است و در شهرستان‌ها با ۱۵ درصد زیر این قیمت باید به فروش برسد.

۷۱۵۸/ ۶۰۳۷

۱۵۴بازرس درخوزستان بربازار ماه مبارک رمضان نظارت دارند - 22

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
همچنین در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته ۴۴٫۴ درصد افزایش داشته است. براساس گزارش بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در طول ۱۱ ماهه سال جاری به حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۵٫۶ درصدی را نشان می‌دهد. در عین حال متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی در این مدت ۱۳ میلیون تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۶۳٫۵ درصدی داشته است. اغلب واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران در بهمن‌ماه سال جاری با سهم ۱۱٫۷ درصد ارزشی بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان داشته‌اند. گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در بهمن‌ سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۹٫۴ و ۳۱٫۵ درصد افزایش داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر