برداشت محصول چغندر قند در اندیمشک آغاز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

برداشت محصول چغندر قند در اندیمشک آغاز شد

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
برداشت محصول چغندر قند در اندیمشک آغاز شد - 0

بزرگنمایی:

برداشت محصول چغندر قند در اندیمشک آغاز شد - 2

برداشت محصول چغندر قند در اندیمشک آغاز شد - 4

پیام خوزستان - اندیمشک - مدیر جهاد کشاورزی اندیمشک گفت: کار برداشت محصول چغندر قند ‏از سطح ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار مزارع این شهرستان آغاز شد.

سید هدایت موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می‌شود از هر هکتار ۸۰ تن محصول چغندر قند از مزارع این شهرستان برداشت و ‏به کارخانه‌های قند اسلام آباد، بیستون، همدان و قزوین ارسال شود. ‏

وی گفت: سطح زیر کشت مزارع چغندرقند در اندیمشک به دنبال استقبال کشاورزان نسبت به سال زراعی گذشته افزایش یافته است.

موسوی ادامه داد: پارسال یک هزار و ۳۰۰هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان زیر کشت محصول چغندر قند قرار گرفته بود که حدود ۱۰۵ هزار تن محصول چغندر قند از آن برداشت شد.

خبری: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی بیان کرد: کارخانه‌های چغندر قند قزوین، کرمانشاه، شهرکرد، شوش و همدان در سال‌های اخیر بیشترین حجم چغندر قند تولید شده در شهرستان اندیمشک را فرآوری کرده‌اند.

وی مهمترین دغدغه چغندرکاران را موضوع انتقال محصول بیان کرد و گفت: در این راستا در جلسات متعدد با مسئولان مربوطه، تهمیدات لازم برای انتقال محصول چغندر قند کشاورزان اندیشیده شده است.

شهرستان اندیمشک در شمال استان خوزستان افزون بر ۵۶ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد.

هر سال ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در شهرستان اندیمشک تولید می‌شود.

۷۵ هزار نفر از جمعیت ۱۷۰ هزار نفری شهرستان اندیمشک از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش می‌کنند.

۷۲۸۱ / ۶۰۳۷

برداشت محصول چغندر قند در اندیمشک آغاز شد - 18

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
همچنین در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته ۴۴٫۴ درصد افزایش داشته است. براساس گزارش بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در طول ۱۱ ماهه سال جاری به حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۵٫۶ درصدی را نشان می‌دهد. در عین حال متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی در این مدت ۱۳ میلیون تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۶۳٫۵ درصدی داشته است. اغلب واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران در بهمن‌ماه سال جاری با سهم ۱۱٫۷ درصد ارزشی بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان داشته‌اند. گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در بهمن‌ سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۹٫۴ و ۳۱٫۵ درصد افزایش داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر