از ظرفیت‌های ملی برای حمل چغندر قند خوزستان استفاده می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

از ظرفیت‌های ملی برای حمل چغندر قند خوزستان استفاده می‌شود

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
از ظرفیت‌های ملی برای حمل چغندر قند خوزستان استفاده می‌شود - 0

بزرگنمایی:

از ظرفیت‌های ملی برای حمل چغندر قند خوزستان استفاده می‌شود - 2

از ظرفیت‌های ملی برای حمل چغندر قند خوزستان استفاده می‌شود - 4

پیام خوزستان - اهواز - مجری طرح چغندرقند و نیشکر وزارت جهادکشاورزی گفت: از ظرفیت‌های ملی در ناوگان حمل و نقل برای حمل چغندر قند خوزستان که هم اکنون در مزارع مانده، به کارخانه‌های قند کشور استفاده می‌شود.

به گزارش ایرنا علیرضا یزدانی روز چهارشنبه در نشست بررسی حمل محصول چغندر قندر در سرسرای اداری جهادکشاورزی خوزستان افزود: هم اکنون حدود ۸۰۰هزار تن چغندر قند خوزستان برداشت شده یا در حال برداشت است ولی هزینه‌های سنگین حمل و نقل مانع از انتقال سریع این محصول به کارخانه‌های قند کشور شده است.

وی با بیان اینکه در صورت فراوری این محصول راهبردی حدود ۹۰هزار تن شکر تولید می‌شود افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته با مجموعه شرکت‌های حمل و نقل و راهداری امیدواریم هرچه زودتر، چغندر قند خوزستان که سرمایه ملی است به کارخانه‌های قند اصفهان، کرمانشاه، قزوین، دزفول و اسلام آباد انتقال یابد.

مجری طرح چغندرقند و نیشکر وزارت جهادکشاورزی در ادامه با اشاره به اینکه تداخل حمل گندم و کلزا به سیلوها و جا به جایی کالاهای اساسی از بنادر کشور، سبب ایجاد اختلال در حمل چغندر قند شده است افزود: چنانچه این امکان فراهم شود که با هماهنگی‌های بین بخشی و انعقاد قرارداد، ۵۰۰دستگاه کامیون از مجموع سه هزار دستگاهی که در بنادر کشور در حال انتقال کالاهای اساسی و دامی هستند برای انتقال چغندر قند به کار گرفته شود مشکل حمل این محصول به میزان زیادی حل می‌شود.

وی در این نشست که مسئولان شرکت‌های حمل و نقل، پایانه حمل و نقل، کارخانجات تولید کننده قند و شکر و راهداری بر حمایت از کامیون داران و تامین بخشی از نیازهای آنان با هدف کاهش هزینه‌های حمل چغندر قند تاکید کرد.

هم اکنون هزینه هر تن چغندر قند به کارخانه‌های قند خارج از استان بین ۱/۵تا ۱٫۷ میلیون ریال است که با توجه به قیمت تضمینی هر کیلوگرم چغندر قند با عیار ۱۶درصد که سه هزار و ۷۴۲ ریال است حدود نیمی از ارزش چغندر قند به کرایه حمل اختصاص می‌یابد که باید از جیب کشاورز چغندر کار پرداخت شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی گفت: از همه راهکارها و تلاش‌ها برای جلوگیری از زیان چغندرکاران و کاهش قیمت کرایه حمل این محصول کشاورزی استفاده می‌کنیم.

مجری طرح چغندرقند و نیشکر وزارت جهادکشاورزی افزود: پارسال کارخانجات قند و شکر برای همکاری و کمک به کشاورزان، بخشی از کرایه حمل و نقل را برعهده گرفتند که انتظار می‌رود امسال نیز در حمایت از کشاورزان این اقدام را انجام دهند.

مجری طرح چغندرقند و نیشکر کشور افزود: در سال زراعی جاری ۱۵ هزار هکتار زیرکشت چغندر قند پاییزه است که حدود ۱۱ هزار هکتار آن با تولید ۸۰۰ هزار تن چغندر فقط مربوط به استان خوزستان (دزفول، اندیمشک و شوش) می‌شود و بقیه سطح زیرکشت مربوط به استان‌های گلستان، فارس، کرمانشاه و اصفهان است.

به گزارش ایرنا با شروع فصل برداشت چغندر قند در استان خوزستان، چغندرکاران برای حمل و نقل این محصول به کارخانجات دچار مشکل افزایش قیمت شده‌اند به طوری که کامیون داران نرخ‌های خود را بابت حمل هر تن چغندر قند دو تا سه برابر افزایش داده‌اند که موجب نگرانی و ضرر تولید کنندگان شده است.

در این نشست نمایندگان کشاورزان چغندر کار نگرانی خود از احتمال گندیده شدن محصول چغندر قند در صورت تعلل و تاخیر در حمل این محصول بیان کردند.

کارخانه قند شوش تنها کارخانه قند در خوزستان است که ظرفیت جذب چغندر قند محدودی دارد و به ناچار این محصول باید به کارخانه‌های قند خارج از استان انتقال یابد.

در این نشست اعلام شد تا سال ۱۴۰۴ سطح زیر کشت چغندر قند در خوزستان باید از ۱۱هزار و ۱۱۹هکتار فعلی به ۸۰هزار هکتار با تولید ۶٫۵میلیون تن برسد.

برآوردهای سازمان جهادکشاورزی خوزستان نشان می‌دهد برای جذب محصول چغندر قنداستان، باید هشت کارخانه جدید قند در خوزستان ساخته شود.

۶۰۶۵/۶۰۰۲

از ظرفیت‌های ملی برای حمل چغندر قند خوزستان استفاده می‌شود - 23

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشکل بدهی تولیدکنندگان چگونه باید حل شود؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
تولیدکنندگان علاوه بر مشکل تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای و تامین نقدینگی با چندبرابر شدن نرخ ارز، به یک باره تبدیل به بدهکار کلان بانکی شدند. ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی خودروسازانبه عنوان نمونه براساس گزارش ارایه شده در مهرماه ۱۳۹۸ در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهکار هستند. داشتن بدهی بانکی تولیدکنندگان منطقی استعبداله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است: داشتن بدهی بانکی منطقی است اما فشار بانک‌ها و بگیر و ببندها راه چاره برای دریافت معوقات نیست. حمایت ناکافی «طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی» در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شده است. حل مشکلات بدهی تسهیلات صنعتی در نظام بانکی، راه حل اساسی رونق تولید در ایران است.

افزایش قیمت دوباره به جان بازار خودرو افتاد

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت هرگرم طلا‌ی ۱۸ عیار نسبت به روز پنجشنبه ۷ هزار تومان افزایش یافت و به ۵۰۱ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم با افزایش ۱۰ هزار تومانی در بازار با قیمت ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان معامله شد. هر قطعه سکه امامی امروز با افزایش ۴۰ هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به ۴ میلیون و ۹۱۷ هزار تومان رسید و هر قطعه نیم سکه با افزایش ۷ هزار تومانی، ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان به فروش رسید. ربع سکه امروز با افزایش ۳۵ هزار تومانی، یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان در بازار عرضه شد همچنین سکه گرمی با کاهش ۸ هزار تومانی به قیمت ۹۲۲ هزار تومان رسید. بیشتر بخوانید: قیمت جهانی فلز زرد امروز (۹۸٫۱۱٫۵) انتهای پیام/
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
اما اتفاق مهمتر ثبت رکورد تاریخی در ارزش بازار سهام بوده که به بیش از ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسید. به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص بازار سهام امروز هم روند صعودی داشت و به ۴۱۷ هزار واحد رسد. اما اتفاق مهمتر ثبت رکورد تاریخی در ارزش بازار سهام بوده که به بیش از ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسید. اتفاق مهم امروز در بورس ثبت رکورد تاریخی ارزش بازار است که به ۱۵۱۶ هزار میلیارد تومان رسید. میزان معاملات امروز نیز ۶۰۰ میلیارد تومان رشد داشته و به چهار هزار میلیارد تومان رسیده است.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در گفتگویی با نشریه اشپیگل آلمان احتمال مذاکره با آمریکا را رد نکرد. در عین حال باید توجه داشته باشید جامعه ایران، جامعه‌ای تک صدایی نیست و افکار و عقاید گوناگونی در کشور وجود دارند. هر کسی که یک‌ جانبه‌گرایی را بپذیرد در حال کمک به آنها [آمریکا] است. اروپا باید یک اقدام حقیقی به ما نشان دهد اما آنها تاکنون چه کرده‌اند؟» تنش‌ها بین ایران و آمریکا به دنبال کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در حمله پهپادی آمریکا بار دیگر افزایش یافت. ایران در واکنش به این اقدام ایالات متحده به دو پایگاه نظامیان این کشور در عراق با موشک حمله کرد.

نظرها

اخبار بیشتر