حکایت تسنیم از تنورهایی که با نیت پرکردن سفره محرومان روشن شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
حکایت تسنیم از تنورهایی که با نیت پرکردن سفره محرومان روشن شدند

حکایت تسنیم از تنورهایی که با نیت پرکردن سفره محرومان روشن شدند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
امسال برای چهارمین سال پیاپی است که تنورهای همدلی و احسان به نیت پر کردن سفره‌های خالی محرومان در جای جای درالمومنین همدان روشن شدند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، امام صادق (ع) در شبی بارانی از تاریکی و خلوتی کوچه­‌ها استفاده کرد و تنها از منزل بیرون آمد. کیسه خود را به دوش گرفت و به سوی سایبان بنی­ ساعده که نیازمندان در آن جا جمع می‌­شدند، به راه افتاد. معلی بن خنیس او را دید و برای اینکه بداند او در دل شب کجا می­‌رود، به دنبالش راه افتاد. از گوشه کیسه او چیزی بر زمین افتاد و گفت: «بار خدایا! آنچه را بر زمین افتاد به من بازگردان!» آنگاه با عجله به راهش ادامه داد. معلی جلو رفت و دید قرصی نان بر زمین افتاده است.

حالا پس از گذشت نزدیک به ۱۴۰۰ سال مردمی از دیار درالمومنین همدان در همان تاریکی شب خم شده‌اند تا با شرکت در طرح نیکوکارانه «جای خالی را پر کن»، قرص نانی را که از کوله بار امامشان بر زمین افتاده بود بردارند و همگام با مولای خود، گامی برای کمک به محرومان و پر کردن سفره‌های خالیشان بردارند.

«جای خالی را پرکن» چهار ساله شد

سید ساره میری با بیان اینکه به لطف خداوند متعال و مشارکت شهروندان همدانی طرح نیکوکارانه «جای خالی را پرکن» امسال، چهار ساله شد، اظهار داشت: سفره‌هایی در داخل شهر وجود دارند که محتاج پیش پا افتاده‌ترین و ساده‌ترین نیازهای ما هستند.

وی با بیان اینکه نیت کرده‌ایم به رسم بزرگترهایمان در قدیم و در روز ولادت کریم اهل بیت (ع) تنور نانوایی محله‌های محروم شهر را در روز پانزدم ماه رمضان روشن کنیم و نان صلواتی به دست مردم کم بضاعت برسانیم، ابراز کرد: این طرح در سال نخست با یک دغدغه اجتماعی و با حضور همت یک جمع کوچک از خیران آغاز شد اما حالا گستره بیشتری پیدا کرده است.

حکایت تسنیم از تنورهایی که با نیت پرکردن سفره محرومان روشن شدند - 7

مسئول کانون اسلامی بانون موسسه شهید محراب آیت الله مدنی (ره) تصریح کرد: ما در این طرح با انتشار فراخوان این طرح نیکوکارانه از علاقمندان درخواست کردیم کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب مجموعه واریز کنند که به لطف خدای متعال دوستان و آشنایانی که بانی‌خیر بودند به ما اعتماد کردند.

وی عنوان کرد: در سال نخست نزدیک به ۵ هزار قرص نان، سال دوم ۱۱ هزار قرص و سال سوم نیز خوشبختانه ۳۰ هزار قرص نان در نانوایی‌های محلات محروم شهر همدان پخته شده و در اختیار محرومان و نیازمندان قرار گرفت.

جای خالی سفره محرومان را با «هر قرص نان به بهای یک گل صلوات» پر می‌کنیم

میری با بیان اینکه هرساله با شروع ماه مبارک رمضان فراخوان شرکت در این طرح نیکوکارانه آغاز می‌شود تا کمک‌های مردمی برای اجرای این طرح جمع‌آوری شود، گفت: در این طرح مهم نیت افراد و عمل خالصانه آنها است به همین دلیل گاهی افراد فقط بانی تهیه یک قرص نان شده، گاهی یک تنور و گاهی نیز کل پخت یک روز یک نانوایی را خریداری می‌کنند.

وی با اعلام اینکه فیش‌هایی به مبالغ ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ و ۱۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ تومان چاپ شده و در اختیار علاقمندان قرار داده شده است، مطرح کرد: در ۳ سال اجرای طرح با همکاری اتحادیه آرد و نان و نانوایی‌ها توانستیم بعدازظهر ۱۵ رمضان «هر قرص نان به بهای یک گل صلوات» را به دست همشهریان ساکن در محلات محروم برسانیم.

مسئول کانون اسلامی بانون موسسه شهید محراب آیت الله مدنی (ره) با اشاره به اینکه از نکات جالب این طرح بانی شدن برخی نانواها بود، اظهار داشت: خوشبختانه هر سال استقبال از طرح نسبت به سال قبل بهتر بوده است و امیدواریم امسال هم خیران ما را در اجرای این طرح همراهی کنند تا بتوانیم مانند هرسال جای خالی سفرهای محرومان را پر کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.

درخواست پرستاران مسیح دانشوری از مردم درمقابله با کرونا ویروس / بیایید همه با هم قوی باشیم + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، روزهایی را سپری می‌کنیم که کرونا ویروس جدید بیشتر کشور‌های جهان را درگیر است. از طرفی کشور ما نیز مدتی است با آن درگیر شده و مردم در هول و هراس هستند که مبادا مبتلا به این ویروس شوند. اما در این بین شاهد سفید پوشانی هستیم که خود خواسته در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند. وحشت کردن از کرونا و مراقبت نکردن شما را مغلوب این بیماری می‌کند. زندگی خود را ادامه دهید اما با یک اضافه ساده و آن اینکه موارد بهداشت فردی را تا زمانی که این ویروس را شکست دهیم به صورت جدی رعایت کنیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمد رضا کاظم زاده با بیان اینکه این تعداد واحد مسکونی در ۱۹ روستا صد درصد تخریب شده‌اند گفت: از این تعداد واحد مسکونی ۳۵۰ مورد مربوط به جامعه هدف سازمان است. وی افزود: بر اثر زلزله مذکور، ۱۵۰ مورد از وسایل ضروری مثل، یخجال، تلویزیون و …، ۶ مورد وسایل توانبخشی و ۶۰ مورد محل نگهداری دام و طیور جامعه هدف سازمان آسیب دیده است. به گفته کاظم زاده، پس از وقوع زلزله، بلافاصله ۷تیم محب، ۸ تیم اورژانس اجتماعی و ۵ تیم توانبخشی مداخله در بحران به صورت آماده باش در منطقه مستقر شدند که در حال حاضر دو تیم محب، دو تیم اورژانس اجتماعی و یک تیم توانبخشی به آسیب دیده گان خدمات ارایه می‌دهند. وی در ادامه همچنین بیان کرد: بر اثر زلزله شهر سلماس نیز ۱۰ واحد مسکونی جامعه هدف سازمان و یک واحد نگهداری دام و طیور صد درصد تخریب شدند. کاظم زاده افزود: در این زلزله، جامعه هدف سازمان بهزیستی هیچ گونه آسیب جسمی ندیدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به نوشته روزنامه رای الیوم، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اسامی برخی شخصیت‌های لبنانی از جمله شیخ یوسف عبدالرضا و نورالدین جواد را به اتهام ارتباط با نهاد «الشهید» وابسته به حزب‌الله و نیز قاسم محمد علی بزی را به اتهام ارتباط با موسسه «اطلس هلدینگ» در لیست تروریسم درج کرد. این وزارتخانه همچنین ۱۲ نهاد را در این فهرست گنجاند. وزارت خزانه‌داری آمریکا در ژوئیه ۲۰۱۹ تحریم‌هایی علیه برخی شخصیت‌ها به اتهام ارتباط با حزب‌الله لبنان اعمال کرد و از جامعه بین‌المللی خواست تا شاخه‌های سیاسی و نظامی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار دهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
این هفته اعضای کمیته دستمزد شورای عالی کار پس از هفته‌ها بحث و بررسی، هزینه ماهانه زندگی خانوارهای کارگری را تعیین و روی رقم چهار میلیون و ۹۴۰ هزار تومان به توافق رسیدند. سبد معیشت کارگران بر اساس اعلام کمیته دستمزد در سال گذشته بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود که منجر به افزایش ۳۶٫۵ درصدی حداقل مزد کارگران در سال ۱۳۹۸ شد. با مشخص شدن هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران شورای عالی کار در سه هفته پایانی سال وارد مذاکرات جدی دستمزد سال ۱۳۹۹ شده و سرنوشت دستمزد میلیون‌ها کارگر ایرانی رقم خواهد خورد. این هفته مدیر اجرایی طرح ملی تکاپو از جذب بیش از ۱۵۰۰ فارغ التحصیل کشاورزی به بازار کار خبر داد. در هفته‌ای که گذشت مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار برگزار شد و معاون روابط کار وزیر کار در این مراسم با انتقاد از فروش وسایل ایمنی کار و حفاظت شخصی غیر استاندار در بازار تهران، از سازمان تعزیرات حکومتی خواست تا به این قضیه ورود کند و مراکز فروش و عرضه این وسایل را مورد نظارت قرار بدهد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
همچنین در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته ۴۴٫۴ درصد افزایش داشته است. براساس گزارش بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در طول ۱۱ ماهه سال جاری به حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۵٫۶ درصدی را نشان می‌دهد. در عین حال متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی در این مدت ۱۳ میلیون تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۶۳٫۵ درصدی داشته است. اغلب واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران در بهمن‌ماه سال جاری با سهم ۱۱٫۷ درصد ارزشی بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان داشته‌اند. گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در بهمن‌ سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۹٫۴ و ۳۱٫۵ درصد افزایش داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر