سند جامع مقابله با سیل در خوزستان تدوین شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. حوادث
سند جامع مقابله با سیل در خوزستان تدوین شود

سند جامع مقابله با سیل در خوزستان تدوین شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اهواز _ ایرنا _ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با تاکید بر عبرت گرفتن از سیلاب اخیر در خوزستان گفت: با توحه به امکان تکرار مجدد سیلاب در خوزستان ضرورت دارد سند جامع کنترل سیلاب تهیه و تدوین شود.

به گزارش ایرنا فاضل عبیات شامگاه چهارشنبه در سومین نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی در استانداری خوزستان اظهار داشت: باید در ارتباط با سیلاب پهنه بندی نقشه سیلاب، تقویت سیل بندهاو کارهای جدی صورت گیرد چرا که احتمال تکرار چنین حوادثی وجود دارد.

وی با اشاره به تهیه سند جامع سیلاب در خوزستان گفت: در این سند می‌توان وضعیت دبی رودخانه‌ها در سطوح مختلف و تاثیر آن بر مناطق پیرامونی، استفاده از فیوزپلاک، پخش سیلاب و …استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به آغاز عملیات بازسازی و نوسازی روستاهای آسیب دیده در اثر سیلاب بیان کرد: هر جایی که امکان بازسازی وجود داشته باشد عملیات بازسازی آن آغاز شده است و این بدین معنا است که عملیات بازسازی به صورت بخش به بخش یا شهر به شهر نیست.

وی افزود: واحدهایی که نیازمند تعمیر هستند باید تا پایان تابستان به طور کامل تعمیر شوند و واحدهایی که تخریب شده‌اند و نیاز به احداث دارند نیز باید به سرعت کار احداث آنها تمام شود.

عبیات با تاکید بر اهمیت زیرساختهای آسیب دیده از سیل افزود: در کنار بازسازی و احداث واحدهای مسکونی توجه به زیرساختها نیز باید صورت بگیرد و یکی از مسایل بسیار مهم راه‌های روستایی هستند.

وی با تاکید بر ایجاد اشتغال در مناطق سیل زده گفت: ضرورت دارد کاری کنیم تا مبالغی که وارد روستا می‌شود در محل خودشان نیز گردش یابد و نیروی کاری که برای بازسازی نیاز است محلی باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: همچنین از این فرصت می‌توان استفاده کرد و برای مهارت‌ها مانند آرماتور بندی را که کار ساده‌ای است توسط اداره کل فنی و حرفه‌ای به جوانان منطقه یاد داد.

وی بر مشخص شدن وضعیت روستاهای واقع در حریم رودخانه‌ها تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد سازمان اب و برق خوزستان نسبت به این موضوع اقدام کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ناگوار

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز با اشاه به اهم کارهایی که تاکنون در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان انجام شده است گفت: در این حوزه در خصوص روستاهای واقع در حریم و بستر رودخانه‌ها مباحثی مطرح شد که این مساله همچنان ادامه دارد و بنا شد سازمان آب و برق خوزستان تا یکشنبه هفته آینده وضعیت مشخص شده آنها را تحویل کمیته بازسازی بدهد.

کیامرث حاجی زاده با اشاره به ثبت خسارات کشاورزی در سامانه سجاد بیان کرد: تا کنون تعداد ۳۷۹ مورد در این سامانه ثبت شده است که باید سرعت بیشتری در این حوزه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه خسارات باید به طور جامع برای همه مناطق سیل زده در نظر گرفته شوند گفت: پرداخت خسارات باید به طور جامع دیده شوند.

وی گفت: سیل در بخش‌های شمال و شمال شرق خوزستان در روستاهای شوش، اندیمشک، باغملک، اندیکا، دهدز، ایذه و غیره خساراتی برجای گذاشته است.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: تاکنون ۱۱ شهر، ۲۴۷روستا، ۱۴هزار و ۸۳۹ واحد مسکونی شامل ۲هزار و ۷۵۲ احداثی و ۱۱هزار و ۹۲ تعمیری و ۷۳واحد تجاری ارزیابی شده است.

وی افزود: در بخش تخلیه اب و ساماندهی اراضی کشاورزی در شوش خوب بوده است و این کار در بسیاری از نقاط در حال انجام است.

اوایل فروردین امسال به دلیل طغیان رودخانه‌های دز، کارون و کرخه سیلاب در مناطق حاشیه‌ای این رودخانه‌ها جاری شد.

بر اساس گزارش هلال احمر خوزستان ۲۱ شهرستان خوزستان در فروردین امسال دچار سیلاب و آبگرفتگی شدند و در جریان این سیلاب به ۲۵۰ هزار نفر امدادرسانی شد.

۷۱۶۴/۶۰۶۴

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعدام قاتلان بی رحم صادق برمکی بزودی! / ۳ قاتل در نقطه پایان! + فیلم‌های باورنکردنی

رکنارکنا17 ساعت قبل
البته از من پرسید صادق آخرین بار چه چیزهایی ‌همراهش بوده، من هم به کلید خانه مادربزرگش اشاره کردم. ‌متهمان از این جنایت فیلم هم گرفته بودند، این فیلم چطور به‌دست پلیس رسید؟ همین فیلم باعث شد که قاتلان پسرم لو بروند. اما نیما از روی کنجکاوی ‌آن را باز می‌کند و یک تکه از فیلم کشته شدن پسرم را می‌بیند. گویا دانیال فیلم کامل را از فلش پاک کرده بود. ‌فکر می‌کنید با اعدام این ٣ نفر حال‌تان بهتر می‌شود؟ می‌دانم که با کشتن این ٣ نفر صادق من دیگر برنمی‌گردد.

وزش شدید باد در تهران با حدود سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران21 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، وزش شدید باد امروز پایتخت نشین‌ها را غافلگیر کرد. سرعت این باد در حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت بود. بیشتر بخوانید: طوفانی که دماغه هواپیما را از روی زمین بلند کردانتهای پیام/طوفانی که پایتخت نشینان را غافلگیر کرد + فیلم

بهار ایران با ارتش میلیونی مورچه‌های سرخ و پروانه‌های رنگین‌بانو (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فراوانی ناگهانی آب ناشی از سیل، ‌ جنب و جوش جانوران در طبیعت را بیشتر کرده‌است. طی دو ماه گذشته حشراتی را می‌بینیم که پیشتر، کمتر دیده می‌شدند. برخی مثل ملخ‌ها، مهاجم و آفت هستند و برخی مثل پروانه‌های رنگین بانو بی‌خطر، زیبایی به شهرها و روستاهای‌ ایران آورده‌اند. این‌روز‌ها کم‌کم مورچه‌های آتشین، یا همان مورچه‌های قرمز، هم سر و کله‌شان پیدا می‌شود. این مورچه‌ها که تقریبا قدرتمندترین نوع مورچه محسوب می‌شوند در اجتماعی میلیونی و بیشتر در تپه‌های خاکی و گلی، کنار مزارع زندگی می‌کنند.

فیلم | خودکشی اجباری دانش‌آموزان برای فرار از سوختن در آتش

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
اصلاحات پرساصلاحات پرس22 ساعت قبل
یعنی دسترسی شهروندان به اینترنت یک خدمت فوق برنامه یا برای بهتر زندگی کردن نیست که از جمله ابزار ضروری برای زندگی کردن است. اما موضوع بحث ما در اینجا ورود شهروندان به ساخت ویدئوهای خبری است. پس در این میان کسانی که در محیط سوژه خبری هستند و یک موبایل در دست دارند می‌شوند خبررسان دسته اول. یک باور عمومی در حال رشد است که در بلایا و مصائب، درست‌ترین روایت‌ها را رسانه‌های غیررسمی می‌گویند. این مسئله را در کنار این بگذارید که این نوع ویدئوها بشدت بیشتر از اندازه اهمیت شان، دست به دست می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر