۹۰۰ میلیارد ریال خدمات درمانی به رانندگان کشور اعطا شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
۹۰۰ میلیارد ریال خدمات درمانی به رانندگان کشور اعطا شد

۹۰۰ میلیارد ریال خدمات درمانی به رانندگان کشور اعطا شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اهواز - ایرنا - رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت : از ابتدای آغاز طرح بیمه تکمیلی به کامیون داران تاکنون 900میلیارد ریال خدمات بهداشتی و درمانی به این قشرداده شده است.

به گزارش ایرنا عبدالهاشم حسن‌نیا چهارشنبه شب در نشستی با تشکلهای صنفی حمل و نقل کالا و مسافر استان خوزستان اظهارداشت: سه عنصر صاحب بار، شرکت‌های باربری و راننده باید مورد توجه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به ویژه در حوزه بار قرار گیرند چراکه سه ضلع سازمان به عنوان یک نهاد حاکمیتی هستند و این سازمان باید تنظیم‌گر روابط بین این سه عنصر باشد.

حسن نیا ادامه داد: ۹۰ درصد از حمل و نقل بار و مسافر کشور به دست این سه عنصر انجام می‌شود که نباید بی توجه از آنها گذشت و باید سعی کنیم مشکلات صنفی این مجموعه را برطرف کنیم.

وی با اشاره به نامنویسی افراد تحت تکفل (فرزندان) در بیمه تکمیلی گفت: به دلیل کمبود زمان ثبت اطلاعات در ۲فاز انجام شد، ابتدا راننده و همسر و سپس فرزندان و افراد تحت تکفل او تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور معیار تن کیلومتر را عاملی برای افزایش کرایه‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: حدود ۳۴۰ هزار کامیون در کشور فعالیت می‌کنند که به دلیل پراکندگی مبدا و مقصد بار، کرایه‌ها براساس تن کیلومتر محاسبه شد که در ۶ ماه گذشته ۶۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور امروز ظهر وارد اهواز شد و در جریان سفر یک روزه خود از سیستم جابجایی کالا در بندر امام خمینی (ره) بازدید کرد و پس از آن در نشست با تشکلهای صنفی حمل و نقل کالا و مسافر استان خوزستان در اهواز حضور یافت.

۷۱۶۵/۶۰۶۴

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر