۹۳ صنعت استان مرکزی متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
۹۳ صنعت استان مرکزی متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید است

۹۳ صنعت استان مرکزی متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 93 واحد تولیدی و صنعتی این استان متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید هستند و در سامانه بهین یاب نام نویسی کرده اند.

«محمدرضا حاجی پور» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۵۰ واحد تولیدی و صنعتی این استان پارسال برای دریافت تسهیلات رونق تولید به بانک‌های عامل معرفی شدند که موفق به دریافت رقم اعتباری درخواستی نشده و این پرونده‌ها امسال برای دریافت تسهیلات رونق تولید به جریان می‌افتد.

وی ادامه داد: سامانه بهین یاب از ابتدای امسال فعال شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آن نوع درخواست و میزان تسهیلات مورد نیاز خود را ثبت کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: درخواست‌های متقاضیان در کارگروه استانی مورد ارزیابی قرار گرفته و پس از ابلاغ اعتبارات به بانک‌های عامل، پرونده‌ها به بانک‌ها ارسال می‌شود.

حاجی پور اظهار داشت: براساس تصمیمات جدید اختیار در حوزه تسهیلات به استان‌ها تفویض شده که اگر واحدی بیش از ‏سقف تعیین شده تسهیلات درخواست کرد پس از بررسی در کارگروه و تایید نیازسنجی رقم مذکور منظور شود.

وی یادآوری کرد: متقاضیان می‌توانند درخواست خود را در سایت بهین یاب به آدرس www. Behinyab. ir ثبت و سپس با مراجعه به بخش اطلاعیه‌های سایت سازمان نسبت به تکمیل و ارسال پرسشنامه‌های تکمیلی اقدام کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: ۱۳ هزار و ۷۷ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید سال گذشته به یکهزار و ۶۰۰ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی پرداخت شد که از مجموع تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی استان مرکزی، هشت هزار و ۵۵ میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانک‌ها و بقیه نیز از محل تسهیلات رونق تولید به متقاضیان پرداخت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: از ۱۳ هزار و ۷۷ میلیارد ریال تسهیلات این استان، چهار هزار و ۲۴۷ میلیارد ریال در بخش سرمایه در گردش صنعت، ۳۱ میلیارد ریال در بخش سرمایه ثابت صنعت و ۱۴۲ میلیارد ریال نیز در بخش بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

حاجی پور ادامه داد: بیش از نیمی از صنایع استان مرکزی از سال ۹۵ تاکنون موفق به دریافت تسهیلات اقتصادی شده‌اند که ضمن حفظ اشتغال موجود، میزان قابل توجهی اشتغال جدید ایجاد شد.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

۳۰۱۷/۶۰۱۳/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها