ترامپ دستوری اجرایی را برای منع استفاده از تجهیزات هوآوی امضا کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. تکنولوژی

ترامپ دستوری اجرایی را برای منع استفاده از تجهیزات هوآوی امضا کرد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ دونالد ترامپ روز چهارشنبه یک دستور اجرایی را امضا کرد که بر اساس آن در آمریکا وضع اضطراری اعلام کرد و شرکت‌های آمریکایی را از استفاده از تجهیزات مخابراتی ساخت شرکتهایی که مخاطره امنیت ملی دارند منع کرد.

به این ترتیب، راه برای منع کسب و کار با شرکت مخابراتی چینی «هوآوی» هموار شد. این دستور بر اساس قانون اختیارات اقتصادی بین المللی در مواقع اضطراری اتخاذ شده است که به رئیس جمهور اختیار می‌دهد در پاسخ به یک وضع اضطرار ملی درباره بازرگانی وضع مقررات کند.

در خبری بخوانید: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

بر اساس این دستور اجرایی، وزارت بازرگانی آمریکا موظف است ضمن کار با دیگر نهادهای دولتی برنامه‌ای را برای اجرای آن در عرض ۱۵۰ روز آینده تدوین کند.

ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا گفت هدف از این دستور حفظ زنجیره عرضه از «دشمنان خارجی اطلاعات و فناوری ارتباطات و زنجیره تامین خدمات کشور» است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آغاز رسمی انتخابات مجلس یازدهم با حضور مقام معظم رهبری

مهرمهر18 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
ویروس کرونا که نزدیک دو ماه پیش در چین شایع شد، حالا بسیاری از کشور جهان را درگیر کرده است. پای این بیماری ناشناخته به ایران هم باز شد و در قم تاکنون دو قربانی گرفته است. او می‌گوید: نخستین نشانه‌های کرونا ویروس اواسط دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان پایتخت مرکز هوبی در ۱۱۲۵ کیلومتر پکن مشاهده شده است. اگرچه بسیاری قبل از شیوع این بیماری در ووهان، مسافرت‌های خود را آغاز کرده بودند اما بسیاری از مردم به خاطر شیوع آن در خانه‌هایشان ماندند. مردم از انتشار شایعه و هر خبر بد و ناامید کننده در مورد آمار مرگ و میر و شیوع کرونا خودداری می‌کردند.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام‌نیوز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است که شامل دو فوتی, دو بیمار بستری در قم و یک پزشک که از اراک به قم رفته است. حدود ۲۴ نفر دیگر مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند که بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش، وضعیت آنها به مردم اعلام می‌شود. پیش بینی وزارت بهداشت این است که اکثر این بیماران به ویروس کرونا مبتلا نیستنداز نظر وزارت بهداشت افراد و بیماران تنفسی که با اتباع خارجی مراوده نداشته‌اند، مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نیستند اما دو نفر سه روز پیش با علایم شدید عفونت تنفسی در قم مراجعه کردند که بلافاصله از آنها تست گرفته شد و مشخص شد که به ویروس کرونا مبتلا هستند و به علت شدت بیماری جان خود را از دست دادنداز عده‌ای از افرادی که با بیماران فوتی مراوده داشتند دعوت کردیم و از آنها هم آزمایش گرفته شده اما فعلا موارد قطعی پنج نفر است.

فرودگاه فضایی‌ها، دروازه‌ای به دنیای ناشناخته‌ها

6+
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
کره جنوبی نخستین مرگ ناشی از ویروس کورونا را اعلام کرد و شمار رسمی بیماران نیز در این کشور در یک روز دو برابر شد. دولت کره جنوبی از ساکنان شهر ۲٫۵ میلیونی دیگو در این کشور خواسته‌اند در خانه بمانند. ۱۱ مورد از ۱۶ مورد عفونت با ویروس کورونا در ویتنام از جمله یک پسر سه‌ماهه به این شهرک مربوط شده‌اند. رسانه‌های دولتی در چین گزارش کردند در سه روز گذشته شمار موارد بهبود یافته از عفونت ویروس کورونا از شمار عفونت‌های جدید بیشتر شده است. شمار موارد عفونت در چین اکنون به حدود ۷۵۰۰۰ مورد رسیده و شمار تلفات از مرز ۲۱۰۰ نفر گذشته است.

نظرها

اخبار بیشتر